headline »

20.11.2023 – 11:06 | 189 zobrazení

Na platformě Startovač.cz můžeš přispět na pořízení traktůrku.
První traktůrek nám ukradli, Lojzík dvojka dosluhuje.
Vybrali jsme profesionální zahradní traktůrek Starjet P6 PRO od českého výrobce Seco, jehož cena je 254 900 Kč. Na Startovači bychom na …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, výlety a cestování, wayne's world

ABCA 2017

Vložil dne 1.5.2017 – 8:39Žádný komentář | 266 zobrazení

Když přišla pobídka ČBA zúčastnit se trenérské kliniky ABCA Convention, dlouho jsem neváhal. ČBA mi přispěla částkou 30 000 Kč. Děkuji.

Původně to vypadalo, že pojede i Romále, ale nakonec to padlo, bo by autobusy v Koněpůlkách musely jezdit chvilku naboso. Takže přede mnou byla výzva jet přes půl světa sám. Uff. To dám.

Dobře obeznámen s americkou úchylkou na kreditky, jsem si všechno potřebné zabukoval a zaplatil předem.

Vízum ESTA $14
Členství v American Baseball Coaches Association (ABCA) $40
Vstupenku na seminář $100
Letenka cca 21 500 Kč
Auto $127
Pojištění asi 500 Kč

Ubytování mi domluvil zDEnda u švagrové v Huntigton Beach. Iveto a Ivane ještě jednou díky za pohostinnost.

Teď už jen vyměnit dolary u Tyš, Mirečku…já jsem delegace. Koupit pár gambáčů pro Ivana, zabalit si trencle, fusekle a kraťasy a tradááá do Ameriky.

Anaheim Convention Center

Anaheim Convention Center

Vlakem do Prahy, autobusem na letiště a pak na Heathrow (Londýn). Tam mě čekal nejhorší úsek cesty – 13 hodin čekačka. Famózní voser. Spát se moc nedalo, alespoň mi nikdo neukradl batoh. Devítihodinová cesta Cesta z Londýna do Chicaga utekla docela rychle díky Robertu Langdonovi a šílenému Camerlengovi. Při přistávání na O’Hare jsem z okna viděl víc baseballových hřišť než je v celé ČR. Imigrační pohovor dopadl dobře a byl jsem tam. Tedy skoro. Ještě pět hodin letu do LA.

Největší hrůzu jsem měl z půjčovny aut. Posledně jsme tam vykysli čtyři hodiny kvůli blbý kreditce. Hotovost neberou. Chtěli mi vnutit větší auto a spoustu služeb navíc, ale já se nedal, takže cena nakonec byla fajn. Teď už jen zapnout navigaci a dojet asi 50 km do Huntington Beach. Co vám budu povídat, jel jsem jak připosranej. Nevyspalý v cizím autě na dálnici se šesti, někdy osmi pruhy. Venku tma a pršelo. Hnus. Takhle se vítá, Ameriko?

Auto z půjčovny (to druhé)

Auto z půjčovny (to druhé)

Ivan mě přivítal lahváčem, pak druhým a taky rumem. Trochu jsme se povyndali a šlo se spát. Ráno brzo vstávám a jedu na tu parádu.

Cesta z HB do Anaheimu zabere tak půl hodinky, když není provoz. První den jsem se svezl s Ivanem, který pracuje v Disneylandu, hned vedle Convention center, kde byla ta klinika.

Jdu se čeknout-in. Hello Tomas, haváryou? Dostal jsem visačku a tašku s programem. Do haly se vstupuje přes foyer, kde je síň slávy ABCA. Dojetí na sebe nenechá dlouho čekat. Chvilku si ty kapacity prohlížím a pak jdu dovnitř. Seminář se koná ve víceúčelové hale, kde se pořádají koncerty, basketbalové zápasy a tak. Už z dálky na mne svítí obří obrazovka zavěšená nad velkým podiem. Vše je dobře vidět a ozvučení je perfektní. Dění na pódiu snímá kamera. Akce se účastní téměř 5000 trenérů.

ABCA Hall of Fame

ABCA Hall of Fame

Tři dny se střídají mluvčí ve čtyřicetiminutových blocích. Začíná se přesně, nikdo nepřetahuje, všichni jsou skvělí řečníci. Některým je rozumět velmi dobře, většině dobře, výjimkám blbě. Většina přednášek je zaměřena na colledge baseball. Pár lektorů je ze střední školy a několik je z MLB. Témata jsou různá: pálka, obrana, nadhoz, kečrové, taktika, jak postavit vítězný tým, fair play. Speakři do svých vystoupení hojně zapojují emoce, děkují svým rodinám a kolegům, někteří zmiňují Boha a jiní Trumpa. Některé přednášky jsou praktické s mnoha užitečnými drily, jiné veskrze teoretické.

Souběžně s přednáškami probíhá prezentace více než tří stovek výrobců čehokoliv na baseball: pálky, míče, nadhazovací stroje, mety, ploty, přírodní i umělé povrchy, celá hřiště, dresy, jedna babka tam šije lapačky, scoring, hitting simulátory, všelijaké pomůcky a vychytávky a končí to stánkem zaměřeným na praní špinavých dresů.

Vzal jsem si pár vzorků a mnoho tipů, co by se dalo udělat. Mimochodem povrch našeho hřiště se hodně podobá jednomu z typů nabízených přírodních povrchů. Antuky tam moc nebylo.

Od pátka do neděle jsem byl na klinice. Mimochodem žádné zkoušky, žádné testy. Vydržel jsem až do konce. Poslední přednáška byla snad nejlepší – šílený kauč kečrů.

ABCA přednášky

ABCA přednášky

Trochu času jsem měl i pro sebe. Jak nemám rád nakupování, nemohl jsem vynechat návštěvu sportovních obchodů a poohlédnou se po něčem baseballovém. Většinou to bylo nic moc, ovšem jeden z obchodů byl super. To se v Evropě prostě nevidí. Zbytek času jsem již věnoval krátkým výletům. Nejprve jsem si zajel na molo v Huntington Beach. Postarší týpek tam na kytaru hrál Turn The Page. Paráda.
K moři jsem se dostal ještě jednou a to na plážový volejbal s Čechy žijícími v LA. Po sportu se šlo do hospody Mothers. Dali jsme pár piv a já připíchnul dolar do sbírky. Naplánováno jsem měl mnohé, ale stihnout se dalo jen něco. Chodník slávy byl jedním z míst, které jsem nechtěl vynechat. Cesta z HB do LA byla děsná. Poprvé mne postihla nechvalně vyhlášená zácpa na dálnici. Ujet přibližně 40km trvalo dvě hodiny. Hollywood Boulevard není nijak výstavní ulice, alespoň ta část, kterou jsem navštívil. Nápis HOLLYWOOD, který byl co by baseballovým míčkem nadvakrát dohodil, nebyl přes zástavbu vidět.

Angel Staduim

Angel Staduim

Co by to bylo za výlet do USA a nenavštívit některý ze stadionů MLB, tedy alespoň z venku, protože je leden a soutěž má přestávku. Jako první padla volba na návštěvu Angel Stadium. Parkování bylo zdarma a před stadionem mě ochotně vyfotila jedna paní. Naopak na Dodgers Stadium bylo parkování za $20. To nedám. Našel jsem parkování zdarma kousek vedle a vydal se pěšky ke stadionu. Když jsem byl tam, ostraha mne nemilosrdně vykázala z areálu.

Největším zážitkem byl ovšem Disneyland. zDEnda mi říkal, že si to nemám nechat ujít. Jednak pro to, že to stojí za to a také pro možnost využít Ivanovy volné vstupenky. Bylo to super. Stovky obchůdků s jídlem a suvenýry. Atrakce z pohádek, skvělí umělci, dokonalá organizace. Za necelý den jsem zvládl projít asi tak polovinu parku. Postupně jsem prošel pohádky a atrakce Příšerky s.r.o., Cars, Život brouka, Malá mořská víla, Mickey’s Fun Wheel, Sorin‘ Around the World a pak mnoho pohádek, které ani neznám. Spoustu jsem toho ani neviděl, především ve starší části parku. Disneyland si dám ještě jednou – s dětmi.
Pokud mohu srovnávat letiště, pak se mi nejvíce líbil Phoenix Sky Harbor. Nejhorší byl London Heathrow, asi díky té dlouhé čekačce, kterou jsem si mohl neplánovaně zopakovat i na zpáteční cestě. Zaměstnanci British Airways se rozhodli stávkovat a zrušili mi let.

Disneyland | Cars

Disneyland | Cars

V USA bylo fakt dost obézních lidí. U Disneyho jezdili v elektrických vozících, aby nemuseli chodit. Na druhou stranu jsem potkal dost lidí, kteří si šli zaběhat. Hezké na Kalifornii je zdravení. I neznámí lidé se na ulici pozdraví. Buď si řeknou třeba Hallo, nebo si pokynou hlavou.
Z USA si odvážím spoustu zkušeností, zážitků a dojmů. Návštěvu USA mohu jen doporučit.

Fototo WW rajče

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.