headline »

1.4.2024 – 8:38 | 56 zobrazení

Zimní příprava je za námi. Také U10 a mladší si vyzkoušeli boxerský trénink.

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, mládež, U15, wayne's world

Baseball pod Ještědem

Vložil dne 10.5.2018 – 16:06Jeden komentář | 198 zobrazení

(pohledem trochu zasvěcené maminy)
autorka: Dana Filipová

Dnešní sváteční den je svátkem zvláště pro naše U15, které čeká první 2 zápasy na VELKÉM hřišti proti Patriots Liberec. Naši kluci jsou nahostováni k Rytířům Trutnov spolu s kluky ze Žacléře a Mladých Buků. Dohromady tvoří tým NorthEast Stars pod vedením headcoache Romana Klempíře s asistencí Petra Kavana a Šakala.

Že je hřiště opravdu VELKÉ a doběhnout po odpalu na 1. metu TĚŽKÉ zjišťují hned v úvodu na pálce. V první směně se nám nepodaří dát bod a jdeme do obrany. V obraně si potvrzujeme, že hřiště je opravdu VELKÉ. Někteří borci Patriots pálí ostrými do zadního pole a nám chybí rychlé starty pro míč. Jarda si v roli catchera připomněl, jak dlouhých je 18 m k backstopu. Patrioti nám nadělí 4 bodů než se nám podaří udělat 3 auty a jdeme do 2. směny.

Ani v druhé směně se nám nepodaří stav zlepšit a Patrioti přidají další 4 body.

V 3. směně po změně nadhozu se nám i zásluhou nadhazovače (zkouší na nás točky, ale nadhoz nemá pod kontrolou) podaří změnit stav a dáváme 4 body! Soupeř nám to ale vrací a připíše si také 4 body.

Za stavu 4:12 vstupujeme do 4. směny a kde i díky stejnému nadhozu (sází jedno BB za druhým) a už i pěknými odpaly a kradením met vyrovnáváme na 12:12. Naši kluci zmobilizovali všechny síly a rychlými třemi auty ukončili hrací čas s nezměněným scóre 12:12. A jdeme do tie-breaku, kde makáme ze všech sil a přidáme parádní hrou dalších 6 bodů. Soupeř přidal pouze 3 body a tak můžeme slavit PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ U15 18:15! Zápas trval dlouhých 160min.

Po zápase jsou kluci na poradě za 1. metou a my s Oldou se na tribuně tetelíme hrdostí. Na tohle se už opravdu dá koukat !!!!

Patriots - NorthEast Stars 2018

Patriots – NorthEast Stars 2018

Druhý zápas začíná s více než hodinovým zpožděním.

Patrioti nabrali do druhého zápasu síly, což ukázali hned v úvodu dlouhými odpaly do zadního pole. Na kopci se v roli nadhazovače předvedl Jára. Za stavu 6:0 jdeme do útoku, ze kterého si odnášíme 1 bod.

Druhá směna pro nás vyšla o poznání lépe. Na kopci s Markusem jsme soupeři dovolili pouze 1 doběh, a oplatili mu deviti body.

V další směně jsme soupeře poslali do obrany bez doběhu a sami jsme přidali 1 bod.

Za stavu 11:6 začínáme 4. směnu. Patriotům dopřejeme 3 doběhy a v uších nám již těsně před koncem hrací doby znějí vítězné fanfáry. Jako třešničku na dort přidáme 5 bodíků a jdeme slavit druhé vítězství, tentokrát 16:10.

Kluci prokázali, že jsou bojovníci a i když spolu hráli poprvé, dokázali se sehrát.

Druhý zápas byl divácky velmi pěkný, na hráčích je vidět poctivě odvedená práce, i když pár chyb se ještě také našlo. Každá byla doprovázena komentářem headcoache z dugoutu a poté smíchem z tribuny. Romanovi za ně děkujeme a přejeme mu, aby si je nebral moc vážně, nebo ho z toho brzy šlehne 😊

Nejlepším pálkařem byl po zápase vyhlášen Markus, kterému dnes pálka parádně sedla dobrým výběrem smáznul všechny strike ve 2.zápase.

Waynes v Liberci: Markus, Matěj I., Kuba V., Kutil, Rychlík, Jára

NorthEast Stars 2018

NorthEast Stars 2018

U15 na tripu v Liberci

autor: Roman Klempíř

Patnáctiletí „klacci” se vydali na svůj první double do Liberce, proti domácím Patriots. Tým hrající pod neutrálním názvem North East Stars, který je složen půl na půl z hráčů Rytířů a pardubických Waynes se na hřišti potkal úplně poprvé. Naposledy se borci viděli na soustředění, které proběhlo ještě v hale.

Na začátku prvního zápasu se zdálo, že pálkařskou formu hráči NES taknějak zapomněli doma. Při ohlášené poslední směně se však začali dít věci nevídané. Pálky North East Stars začali bušit do nadhazovačů soupeře a ti viditelně znervózněli a přidávali i mety zdarma. Výrazně znervózněl i jinak vinikající kečr Patriotů a dovolil hostům často skórovat „zadarmo”. Stav před posledním útokem Patriotů se zastavil na 12 ku 12-ti. Obrana MES zabrala a nedovolila domácím v dohrávce skórovat a tak se šlo do Tie-Breaku. NE Stars zabodovalo 6-ti doběhy a jelikož obrana nedovolila domácím více než 3krát skórovat, slavili „hvězdy” první letošní vítězství.

Druhé utkání začalo ve stejných kolejích, jako skončilo první. Stars začali „řezat” do nadhozů soupeře a ten opět chyboval v obraně. Předváděná hra tak přinesla celkem pohodové vítězství hostů 16:10.

Sestava
Potoček Adam, Trýzna Adam, Demuth Ondřej, Tomeš Erik, Trýzna Matěj, Novák David (Rytíři)
Filip Michal, Filip Jakub, Ipser Matěj, Havlíček Jaroslav, Málek Marek, Vondrák Jakub (Waynes)
Koučing: Klempíř Roman, Kavan Petr, Filip Jan

Jeden komentář »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.