headline »

10.3.2020 – 9:39 | 79 zobrazení

Blbě se píše článek, když se nic nepokazí, když všichni fungují tak, jak mají, když se vyhrává…když je to všechno tak, jak by to mělo být. Inspirace Zero. Takže nejvtipnější zářez má Svádyš, když cestou …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, slowpitch, wayne's world

Hodinový beton

Vložil dne 8.7.2016 – 13:472 Komentáře(ů) | 326 zobrazení

MČR 2016 byl turnaj z dílny kouzelníka Pokustóna. Říkal jsem si, jestli jsem něco TAKOVÝHO už zažil, ale na nic jsem si nevzpomněl. Některé fragmenty připomínaly kostleckého Homera Simpsona.

Certifikace pálek, oznámená za 3 minuty dvanáct byla možná pouze na hlavním velitelství v Bukách. Myslím, že ČSA by měla být schopná tohle zajistit na všech hřištích u ušetřit týmům jednu zbytečnou cestu do Buků. Certifikace by pak mohla probíhat v pohodě, každý tým by si dal zkontrolovat pálky před svým vlastním prvním utkáním. Komisařů tam letos bylo jako buchet a nalepit samolepku není zas tak složité.

Den před turnajem se dozvídám, že je třeba vyplnit elektrickou soupisku přes internet. Informační systém ČSA to ale neumí. Co teď? Volám hlavnímu komisaři Chosému. Prý to nakonec stačí na papíře. No tak sláva.

Wayne’s World – Trutnov HSM 18:6
Rozhodčí se snaží nadhazovačům MČR každý rok něčím zpestřit. Jednou nemůžu házet bokem, jindy backhandem a nebo vyšlapovat do strany. Někdy tohle všechno povolí. Tentokrát se inovace chopil Jarda Kosnar a to dle platných pravidel ČSA. Prošvihnutý strike, který nejdříve spadne na metu je ball. Toto pravidlo je aplikováno pouze první zápas, ukazuje se totiž, že český překlad pravidel je blbě. Letos se Kubajs nemůže s homerunem trefit do hřiště a Romále si nechal doma prášky.

postava
SS Kubajs 3/3 (3x2B)
LF Lin 3/3 (1x2B)
LCF Pepíno 0/2, BB
3B Babet 2/3
P wayne 0/2, BB
C Ája 1/3
2B JPC 3/3 (1xHR in park)
1B Šajny 0/2, BB
RCF zDEnda 1/3 (2B)
RF Jack 2/2 (1x3B)

Míče pro chlapy mají tvrdost 52, což je fajn hopík. Uvidíme, kolikrát to Kubajs vyndá. Podle zpráv z jiných hřišť někoho vyloučili za pivo v dugoutu. Na HSM se nesmíme v dresu s pivem přibližovat ke hřišti. Pivko na zahrádce místní hospůdky je bez problémů. Myslím, že tohle všechno je správně.

DNAce – Wayne’s World 9:3
Tenhle vlak nám ujel hned na začátku (2:7 po druhé směně). Homerun místo Kubajse dal Pepíno, což byl jeho první dnešní odpal.

postava
SS Kubajs 1/3 (2B)
LF Lin 1/3
LCF Pepíno 1/3 (HR)
3B Babet 0/3
P wayne 1/2, SF
RF Jack 0/2
2B JPC 0/2
1B Šajny 0/2
RCF zDEnda 1/2
C Péťa 1/2

Dva roky po sobě jsme nepostoupili ze skupiny do play off. Aby jsme se vyhnuli skupině Ž, je třeba porazit trojnásobné mistry ČR (2007, 2009, 2010) VIP.

Wayne’s World – VIP 7:5
První soupěřův útok jsem udrželi bez doběhu a Kubajs to konečně poslal za plot. Taktika je jasná. Hodinový beton. Ve třetí směně Kubajs dvoubodovým HR zvýšil na 3:0.
VIP po hitech na začátku čtvrté směny snižují na 3:1. Naštěstí si náskok bereme zpět i s úroky a dvěma body zvyšujeme na 5:1. V páté směně jsme si vzájemně uštědřili dva doběhy (7:3) a šlo se do finiše.
VIP snižují na 7:5 a s jedním autem obsazují třetí metu. Postupové lufty chytají Pepíno a Babet. Jsme v play off. Pepa v zápase opravil výrok rozhodčího, luft chytil až po odrazu.

postava
SS Kubajs 2/3 (2xHR)
LF Lin 0/2, BB
LCF Pepíno 1/3
3B Babet 0/2, SF
P wayne 1/2
C Ája 1/2
2B JPC 1/2 (2B)
1B Šajny 0/2
RCF zDEnda 1/2
RF Jack 2/2

Na Horňák dorazili WW2. Po třech zápasech ve skupině je čekají ještě další dva. Tak to je masakr, říkám si nevěda co přinese zítřek.

MČR 2016 | Mario fototuje Korbovi | fototo S. Ondráček

MČR 2016 | Mario fototuje Korbovi | fototo S. Ondráček

Po roční pauze máme (WW1) ubytování u paní Chmelíkové. JPC vzal na výlet kocoura, koupilo se uhlí a gril hlídá hasič. Tenhle večírek nikdy nezklame. Teď je to ještě o to lepší, že jsme alespoň teoreticky ve hře o titul. Dvojky stanují u von Klempera na zahradě. Díky.

V noci pršelo a středeční ráno je chladné. Vítáme se Triple Play. Tak na tehle zápas se těším. Romálemu přivezli prášky.

Triple Play – Wayne’s World 8:14
Kubajs otvírá zápas homerunem. Na postup mezi nejlepších šest nám stačí hodinovej beton. Po dvou směnách vedeme 8:0. Druhý HR přidal JPC. Kaučoval jsem na trojce. JPC se na dvojce zastavil a ptal se co to bylo.
Houmran vole :-)
Celkem dáme 14 bodů. Triple Play se do zápasu dostávají pěti body až v dohrávce a to už je pozdě.

postava
SS Kubajs 2/4 (1xHR)
LF Lin 2/3 (1x2B), BB
LCF Pepíno 2/3, BB
3B Babet 1/2, BB, SF
P wayne 2/4 (1x2B)
1B Ája 0/3
2B JPC 2/3 (2B, HR)
RF Jack 2/2, BB
RCF zDEnda 3/3
C Péťa 0/3

MČR 2016 | JPC dal homerun | fototo S. Ondráček

MČR 2016 | JPC dal homerun | fototo S. Ondráček

Po hodinové pauze se jdeme prostřílet mezi nejlepší čtyřku. Soupeřem nám budou domácí Sparks Mladé Buky.

Wayne’s World – Sparks Mladé Buky 8:15
Po třech směnách vedeme 7:3. No podivej, kdo by to byl řekl. Po čtvrté směně už to je jen 7:6. Buky spouští kanonádu opepřenou grand slamem a devíti body nás posílají do opravného pavouka.

postava
SS Kubajs 2/3 (1x2B)
LF Lin 1/2, BB
LCF Pepíno 2/3
3B Babet 2/3
P wayne 1/3(2B)
C Ája 2/3
2B JPC 2/3 (1x2B)
1B Šajny 0/2, SF
RCF zDEnda 1/3
RF Péťa 0/2

Každá další prohra znamená konec na turnaji. Opravná spirála nám do cesty přihála opět Triple Play. Romálemu už zabraly prášky a tak může jít na to. Na rozcvičení není čas, hrajeme dva zápasy hned za sebou.

Wayne’s World – Triple Play 14:13
Otázka je, co to bylo za prášky. Ro holkám hází BB a chlapům nalejvá na hity. Frank Abel Rodriguez De la Barrera (to je furt jen jeden) to dokonce vyndal. Střídáme nadhoz (wayne za Romála). Po první směně prohráváme 0:6. Beton stačit nebude.
Stíhací jízdu začíná Kubajs strikeoutem :-)
Do dohrávky druhé směny jdeme se skóre 2:11. Víme, že nesmíme panikařit a čtyřmi body snižujeme na 6:11. Ve třetí směně udržíme TP bez doběhu a čtyřmi body se dotahujeme na 10:11. Kubajs dává další HR, tentokrát za dva body.
Ve čtvrté směně TP zvyšují na 12:10. Do konce utkání zbývá 5 minut. Triple takticky střídají nadhoz. Tahle naše pálka bude poslední. Když nedáme 2 body, jedeme domů.
Pepíno dvojmeťák (jestě před střídáním nadhazovačů Jan za Kaie).
Babet flyout
JPC trojmeťák, Pepíno scores 11:12
Ája singl, JPC scores 12:12
zDEnda dvojmeťák, Ája na trojce
Jack flyout
wayne groundout a jdeme to tie breaku

Triple Play, konkrétně Olí pálí sing a běžce posouvá na trojku.
Sandra Buschkow flyout na Kubajse
Kai SF na Pepína, Tatjana Jung doběhne a TP vedou 13:12
Simone flyout na JPC

Musíme dát alespoň jeden bod, bežcem na dvojce je wayne.
Šajny flyout
Na pálku se připravuje Kubajs. Když dá HR, Triple jede domů.
TP po poradě davají Kubajsovi metu zdarma.
Lin pálí wakloff double, wayne a Kubajs dělají bod. Vyhráváme 14:13.

postava
SS Kubajs 2/3 (1xHR), iB
LF Lin 2/4 (1x2B)
LCF Pepíno 3/3 (1x2B)
3B Babet 1/3
2B JPC 1/3 (3B)
C Ája 2/2, BB
RCF zDEnda 2/3 (2B)
RF Jack 0/2, BB
P Ro no AB / wayne 1/3 (2B)
1B Šajny 1/3

Na nějaké velké slavení není čas. Na Horňáku už na nás čekají DNAce. Za pár minut hrajeme o postup do semifinále a tedy o bronzové medaile. Denis spí v kočárku, Ája s ním zůstává v Bukách a my se přesouváme do Trutnova.

DNAce – Wayne’s World 3:11
Obhájci mistrovského titulu na prkno vyslali Emanuela Bajera. Emánek býval a asi ještě je exceletním fastpitchovým nadhazovačem. Ale slowpitch je o něčem jiném a 6 met zdarma bylo výtanou pomocí naší ofenzívě.
Po třech směnách vedeme 1:0. To není nic…i když se snažíme o hodinový beton. (Bod byl Kubajs v první směně). Ve čtvrté směně děláme telefon a kousek. Dáváme jeden singl za druhým a skóre narůstá na nadějných 9:0. DNAce po chybě ve vnějším poli snižují na 9:1, nás ale po tie-breaku s Triplem jen tak něco nerozhodí.
V poslední směně přidáme dva body a s jedním autem plníme všechny mety. Ani Jack a ani wayne soupeřovu obranu nepropálí.

Dohrávka – vedeme 11:1
Po dvou odpalech konečně hrajeme aut 1->3 (wayne na Šajnu) 11:2
Další dva odpaly přinesou snížení na 11:3 a jedničku a dvojku obsazenou.
Bartoloměj Řízek pálí na spojku (Kubajs) a je z toho aut na trojce (Babet).
Matchball
Odpal do kruhu, wayne chytá a hází Šajně na jedničku. Aut. Máme medaili! Jaká bude, uvidíme za chvilku v Bukách, kde na nás čekají Navíc. Bude to náš čtvrtý zápas v řadě.

postava
SS Kubajs 3/3 (2x2B), BB
LF Lin 1/3, BB
LCF Pepíno 2/3 (2x2B)
3B Babet 2/3, BB
2B JPC 1/2, 2xBB
RF Jack 1/3
P wayne 2/4 (1x2B)
1B Šajny 1/2, BB
RCF zDEnda 1/3
C Péťa 1/3

Přes všechny prohibiční opatření je týpek z Navíc na schůzce kaučů a rozhodčích úplně vyndanej. Vloni nám rozhodčí nepustili do hry holku s jinou barvou kraťasů. Teď není poznat, co mají Navíc za dresy. Je to fuk, ale stejný metr pro všechny by byl fajn.

Navíc – Wayne’s World 11:13
Utkání začíná Kubajs homerunem. Bude to chtít hodinový beton nebo ještě něco dáme? Lin je aut. Pepíno přidává další homerun. Třetí bod dotáhneme po singlech. Po druhé směně vedeme 7:3, Kubajs přidal další homerun. Nadějné vedení vylepšíme dvěma body v páté směně (9:3). Do konce zbývá necelých šest minut. Chte to nespěchat a zvládnout tři auty. Tři a ven zvládneme během několika pikosekund a tak bude ještě jedna celá směna. Na pálce bod nedáme. Navíc mocně finišují a třemi body snižují na 9:6. Babet má po chyceném odpalu v rukavici vstupenku do finále, ale místo na jistý aut na dvojce, hází na jedna. Safe.
Dalšími dvěma hity je srovnáno 9:9 a běžec je na dvojce. Singl je nejspíš naše konečná stanice. Luft ve vnějším poli Lin chytá a nás čeká další tie-break.

Běžec na dvojce je Ája.
wayne singl, Ája na trojce
Jack single, Ája je bod, wayne na dvojce
zDEnda flyout ve vnitřním poli
Śajny flyout ve vnějším poli
Kubajs singl, wayne je bod, Jack je na dvojce
Lin singl, Jack je bod, Kubajs je na dvojce
Pepíno singl, Kubajs je bod, Lin je na dvojce
Babet pálí na třetí metu, kde je Lin aut

Do dohrávky jdeme s náskokem čtyř bodů (13:9)

Kubajs na Šajny 6->3 aut
Dvojmeťák a bod na 13:10
Singl a posun na trojku
Odpal na Kubajse a aut na druhé metě 6->4 (JPC), doběh na 13:11
Odpal jde na Babet, ta hází na jedna Šajně. Bude to těsné. Rozhodčí hlásí aut a jsme ve finále.

MČR 2016 | Poslední aut | fototo S. Ondráček

MČR 2016 | Poslední aut | fototo S. Ondráček

postava
SS Kubajs 4/5 (2xHR, 1x2B)
LF Lin 2/5 (1x3B)
LCF Pepíno 4/5 (1xHR, 1x2B)
3B Babet 1/5
2B JPC 2/3, BB
C Ája 1/3
P wayne 1/4
RF Jack 2/3 (1x2B), BB
RCF zDEnda 1/4
1B Šajny 1/3, SF

Než bys řekl jáužnemůžu pozpátku jdeme hrát finále. Je to naše dnešní šesté utkání, páté v řadě. Je půl osmé večer a do Krkonoš se vkrádá šero. Do finále dali pořadatelé měkčí míče (tvrdost 47). Ze všech rozhodčích jde na empajr domácí Jaruška Andělová.

Sparks Mladé Buky – Wayne’s World 10:3
Nevím jak ostatní, ale já už jedu jen na míchu. Kontrola nadhozů stojí za pendrek. Tak to házím před sebe a věřím, že to pochytáme. Buci hrají dobře a jasně nás přestřílí. Na pálce dáme tři body a drama se nekoná. Sparks jsou mistři a my bereme nečekané stříbro.

postava
SS Kubajs 2/3 (1x2B)
LF Lin 1/3
LCF Pepíno 1/3
3B Babet 0/2, BB
2B JPC 2/3
C Ája 1/2
P wayne 1/2
RF Jack 0/2
RCF zDEnda 1/2
1B Šajny 0/2

MČR 2016 | Ája in dabl autyć | fototo S. Ondráček

MČR 2016 | Ája in dabl autyć preker situacion | fototo S. Ondráček

Jsme fakt utahaní, ale šťastní. Stříbro bylo vydřené, jak sjezdovka v dubnu. Kubajs je vyhlášen nejlepším pálkařem. Pohár si do Prahy odváží Šajny s Jackem. Je skoro půl desáté, posadíme děti do auta a vyrážíme do Cziwitz.

Moc jsem si tenhle turnaj s vámi užil. Pro tyhle chvíle Wayne’s World vzniknul a jsem šťastný, že to pořád funguje. Díky.
wayne

S WW2 jsme se moc nepotkali, takže na sepsání tohodle příběhu si netroufám. Snad to někdo napíše. Matěji díky za organizaci a Waynes 2 díky za hru.

Doplněno 27.2.2017
Wayne’s World 2 – S.M.E. 0:17
postava
2B Lukes 0/2
1B Bigi 1/2
P Šakal 0/2
RF Kovina 0/2
LCF Matěj 1/2
3B Vlastička 0/1
SS Štora 1/1
C Mona BB
RCF Korbič 0/1
LF Dáška 0/1

Sparks Mladé Buky – Wayne’s World 2 17:4
postava
LCF Lukes 1/3 (HR)
1B Bigi 0/3
P Štora 0/2
C Kovina 1/2
SS Šakal 2/2
3B Vlastička 1/2
RCF Korbič 1/2
LF Mona 0/2
2B Mario 0/2
RF Danka 0/2

Wayne’s World 2 – Moraváci 5:14
postava
2B Lukes 3/3 (2x2B)
1B Bigi 1/3
SS Štora 1/2, SF
RF Kovina 1/3
P Šakal 2/3
3B Dáška 0/3
LCF Matěj 1/3
C Mona 0/3
RCF Mario 2/3
LF Danka 0/3

Trutnov HSM – Wayne’s World 2 8:4
postava
LCF Matěj 1/3
1B Bigi 2/3
SS Lukes 1/3
3B Kovina 0/3
P Šakal 0/2
RF Vlastička 1/2
RCF Korbič 1/2
LF Dáška 0/2
2B Mario 1/2
C Danka 1/2

Wayne’s World 2 – Bostonské bohyně 2:5
postava
LCF Matěj 0/1, 2xBB
3B Bigi 0/3
P Lukes 0/3
LF Kovina 1/2
RCF Štora 1/2 (2B)
1B Vlastička 0/1, BB
SS Šakal 1/2
C Mona 0/1, BB
2B Korbič 0/1, BB
RF Dáška 0/1

Wayne’s World 2 – Wolfs Domažlice 12:29
postava
LCF Matěj 2/3
3B Bigi 1/3 (HR)
SS/P Lukes 1/3 (HR)
1B Vlastička 3/3 (1x3B)
RCF Štora 1/3 (3B)
C Mona 0/2, BB
P/SS Šakal 1/3
LF Dáška 0/3
2B Mario 0/2
RF Danka 1/2

Pegas Sedlčany – Wayne’s World 2 14:16
postava
LCF Matěj 1/3 (2B)
3B Bigi 2/3
SS/P Lukes 3/3 (2x2B, 1x3B)
LF Kovina 1/3
P/SS Štora 3/3 (2x2B, 1x3B)
1B Vlastička 0/2, BB
2B Korbič 2/3 (1x3B)
RF Danka 1/3
RCF Mario 0/3
C Dáška 0/3, BB

Waynes 1: Kubajs, Lin, waynes, Pepíno, Ája, Babet, JPC, Ro, Šajny, Jack, Péťa Šimandlová, zDEnda
Waynes 2: Matěj, Šakal, Danka, Korbič, Dáška, Vlastička, Mário, Mona, Bigi, Štora, Lukes, Kovina

Foto s pohárem nemáme. Standa Ondráček ho na rajčeti nemá.
Fotky od Standy:
úterý dopoledne
úterý odpoledne
středa dopoledne
středa odpoledne
středa odpoledne 2, semifinále, finále
finále a ceremoniál

Info na webu ČSA

MCR_SLOWPITCH_2016_VYSLEDKY_1

MCR_SLOWPITCH_2016_VYSLEDKY_2

2 Komentáře(ů) »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.