headline »

30.6.2022 – 11:12 | 70 zobrazení

V sobotu jsme už seděli v autech, když volali Miners, že u nich prší a hrát se nedá. Podobná situace se měla opakovat i tentokrát. Dvě hodiny před odjezdem z Tempa hlásí potopu a zápasy …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B11, klepy, mládež, wayne's world

Jarmil

Vložil dne 11.5.2015 – 11:42Žádný komentář | 359 zobrazení

jarmilNa druhé kolo EBL U11 v Chocni odjíždíme s cílem naučit se správně běhat po metách a totéž nedovolit soupeřům. Věnovali jsme tomu několik posledních tréninků, ale ostré utkání je prostě jiné kafe a ne vždy se přenos tréninkových dovedností do zápasu podaří na první pokus. Bylo tedy třeba opětovně dostat informace z mojí hlavy do hlav hráčů a tam je řádně zafixovat. Za tímto účelem jsem oslovil svého bratra Jarmila. Ač dvojčata, jsme s Jarmilem úplně jiní. Jarmil na mě řval už lůně a řekl bych, že jeho kaučování bude mít ten pravý efekt.

Orlice Choceň – Wayne’s World 4:8
Leadoff hitter Matěj rozjíždí utkání odpalem. K němu se přidají ještě Vojta Havlíček, David a Adam. Ondra je trefen nadhozem (postup na první metu), Zůza se dostane na chybu obrany. Jediný aut je Jára (SO). Jarmil žene běžce kupředu a domácí metu šlapeme pětkrát. Ondro, zastrč si dres.

Pětku si připíšeme i ve druhé směně. Diváci šílí (částečně z nových pravidel, částečně z Jarmila) dvojmetových odpalů Markuse, bratrů Havlíčků a Zůzy. Matěj odflinkne běh na PB na domácí a je aut slajduprostý. Jarmil zuří. Já to klidně vyperu, ozývá se z tribuny. Ondra inkasuje druhý HBP (trefení nadhozem). Ondro, zastrč si dres.

Do třetí směny (poslední) jdeme za stavu, kdy už nemůžeme prohrát. Úspěšně odpalují Markus, Áňa a Matěj. Poslední osmý bod dělá právě Matěj ukázkovým skluzem na domácí. Díky Jarmile. Ondro, zastrč si dres.

V obraně se nám vždy daří udělat tři auty ve směně. Jára se snaží eliminovat pohyb soupeřových běžců po metách. Utkání slušně odhází starting pitcher Matěj a closer Vojta Havlíček. Ondro, zastrč si dres.

sestava a pálka
P/SS Ipser M. 2/3
2B Macháček 0/1, 2xHBP
SS/P Havlíček V. 2/2 (1x2B)
C Havlíček J. 1/2 (2B)
1B Pecková 1/2 (2B)
CF Němeček D. 1/2
3B Řehák 1/2
LF Málek 2/2 (1x2B)
RF Rambousková A. 1/2

Aniž by si toho kdo všiml, první ligové vítězství nejstarších úček mi uteklo mezi prsty a zářez na pažbu si připsal Jarmil. A tak to máme celý život. Jarmil je o tři čtvrtě hodiny starší (tenkrát na mne řval, že jde ven první…já jsem se urazil a trucoval) a většinou je úspěšnější než já.

Wayne’s World – Piráti Žacléř 1:7
Ve druhém utkání spíme. Asi na vavřínech. Jarmil dělá psí kusy, aby borce a borky probudil. Pošle nás dokonce do dvojitého oslabení (Áňa stávkuje v offu). Vše se ale míjí účinkem. Ondro, zastrč si dres.

Zůza: Wejné (povídá Jarmilovi), ten pálkař má stejný body jako náš maskot.
David stojí zády ke hře a na dotaz Proč?odpovídá: Pronásledovalo mne stádo much.
Ondro, zastrč si dres.
Ostatní na tom nejsou o moc lépe. Jsou mimo a Jarmil je na hraně kolapsu.

Po první směně Piráti milosrdně přestávají běhat na chyby naší obrany. Čestný bod dělá Matěj.
Dvě směny slušně, ale pod svoje možnosti, odhází Markus. Po dohodě s Piráty za stavu, když už nemůžeme vyhrát jde na „kopec“ R-1 David.

Utkání končí a s Rytíři se střídáme v dugoutu.
Myhale, nemáš nějakej prášek? ptá se Jarmil trenéra Trutnova.
Jakej?
To je jedno.

sestava a pálka
P/LF Málek 2/2
SS/CF/3B Ipser M. 0/1, HBP
1B Havlíček V. 0/2
C Havlíček J. 0/1
2B Pecková 0/1
CF/-/P Němeček D. 0/1
3B/CF Rehák 0/1
LF/SS Macháček 0/1
RF/- Rambousková A. nebyla na pálce

Waynes: Markus, Matěj, Vojta H., Jára, Zůza, David, Adam, Ondra, Áňa
Realizační tým: Jarmil Rambousek, Olí

Doma mi Jarmil, když přivezl Áňu povídá: Ten tým má na víc. Jestli nebudete aspoň třetí, seš Knedlo!

Táta byl Jarmil i děda byl Jarmil. Málo kdo ví, že legendární Jarmilky vymyslel právě dědův tým ve Svitu, ještě když s mým otcem bydel v Gottwaldově.

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.