headline »

18.2.2024 – 19:36 | 84 zobrazení

Pokovidové ročníky Polyxeny (2022-2024) se hrají ve formátu 3 waynovské týmy 2x každý s každým. Bereme s sebou vlastní děti, které byly v době prvního ročníku PLX batolata a nebo na houbách. Je prima sledovat, …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B7, klepy, mládež, wayne's world

Malťo nefím

Vložil dne 24.3.2015 – 13:16Jeden komentář | 552 zobrazení

Součástí soustředění v Poličce byl také d(v)oják našich nejmenších Úček se svými třebíčskými vrstevníky. Krátká reportážtáž a bonusový vhled docenta C.K.Vomáčky nemohou chybět.

Nuclears Třebíč – Wayne’s World 9:12
Jako zkušený jednoroční mazák se staví Lukyn Ipserů do pálkařského boxu už deset minut před začátkem zápasu. Přemýšlím, co tam tak dlouho bude dělat a protože jsem zvědavá na jeho verzi, neváhám a jdu se ho zeptat. Malťo nefím, odpovídá a zároveň se mě snaží zastřelit ukazováky.
V první směně děláme šestku. Ubránit se nám ji podaří i v poli, kde zahráváme první tři auty v celé naší U7 historii. Další směna je velmi vyrovnaná a oba týmy předvádí krásné zákroky. Všichni běhají na plné obrátky a příhoz za příhozem zkouší autovat hráče, kde se dá. V poslední směně se pokračuje s krásnou hrou a k vidění jsou i první slajdy trpaslíků, kteří si je chtějí zkusit. Zdravíme soupeře a všichni společně odcházíme na sváču od našich trpasličích maminek.

sestava a pálka
P Ipser L. 5 odpalů z 5 pokusů
SS Blažek 5/5
2B Wija L. 4/4
C Jirout 4/4
3B Němeček N. 4/4
OF Wija M. 3/4

ww_nuc_2

Waynes – Nuclears | Chorche

Wayne’s World – Nuclears Třebíč 10:9
Druhý zápas rotuji sestavou dokola a na první metu se staví Romále. Zkušený dřevák, který umí házet flinty do obilí nám ukazuje, že v týmu U7 bude velmi platným hráčem a třeba se i něčemu naučí.
Zápas pokračuje v duchu fair play. Mario, který hraje třetí metu, právě dnes probouzí svůj chytací reflex a několikrát chytá odpal a šlape svojí metu. Za zmínku stojí i jeho běh na první metu, kde doslova a do písmene kácí svého vlastního otce k zemi.

sestava
3B Jirout
P Němeček N.
2B Ipser L.
1B Blažek
SS Wija L.
DP Wija M.

ww_nuc_3

Waynes – Nuclears | Maty Wija

Prvnímu utkání WW U7 byl přítomen také náš světoběžný spolupracovník, žurnalista, dobrá duše WW a prima chlápek C.K. Vomáčka. Zde jsou jeho postřehy:

Nazdar Fajnofko,
tady máš ten elaborát. Aspoň mi to v letadle rychlejc uteče.

Oby týmy vyznávaly jiná obranná uskupení. U WW někteří borci hrály systém „Ukradnutý aut“ – kdy se hráč postupem času přesouvá ze svého postu na jiný (kam to častěji chodí) a nenápadně se postaví před svého spoluhráče a tím zároveň vytvoří volný prostor pro soupeřovu ofenzívu. Nuclears preferují tzv. Roj. Hráči se hemží kolem hráče v kruhu, kterého považují za královnu. V roji se rezignuje na jinou hru než házení na jedna.

K obranám u U7 patří také dospělý chytač na jedničce. Zatímco Třebíčská opora byla po večírku. Náš hráč byl také po večírku.

Úspěšnost obou útoků byla obrovská. Nu i proto je t-ball tak populárním sportem. Diváci si na zápasy vozí své vlastní hráče. Na cestě stráví dvakrát tolik času, než jak dlouho trvá dvojzápas. Dospělí hráči mohou jen závidět.

I jako ne zcela nezávislý pozorovatel mohu s potěchou říci, že se mi líbilo, že trenéři obou uskupení se více než o čísla na tabuli zajímali své hráče a že nakonec bylo vlastně jedno, kdo má více bodů.

Konec. Čágo.

Sleduju tě.

Big Brother CKV

ww_nuc_1

Waynes – Nuclears

Jeden komentář »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.