headline »

18.2.2024 – 19:36 | 66 zobrazení

Pokovidové ročníky Polyxeny (2022-2024) se hrají ve formátu 3 waynovské týmy 2x každý s každým. Bereme s sebou vlastní děti, které byly v době prvního ročníku PLX batolata a nebo na houbách. Je prima sledovat, …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B11, B13, klepy, mládež, wayne's world

Medvídky

Vložil dne 3.4.2016 – 22:563 Komentáře(ů) | 234 zobrazení

medvidkyDo garážové akademie kromě naší Áni a Denise chodí ještě Lukáš Wija. Naposledy jsem za odměnu (nebo spíš Denis) dostal asi tak kilový pytlík želatinových medvídků. Čili jsem profík, placený v medvědech. Až budu příští rok platit daně, pár kousků nalepím na daňové přiznání a v obálce to pošlu na berňák.

Dnes je první dubnová neděle a U13 mají krutopřísnou venkovní premiéru. Dalo by se říct, že dětský baseball do 11 let zatím spíše připomínal softball. U U13 už je to díky “dospělému” vybíhání z met úplně jiný sport. Hodnost hetkauče si přisvojuji já, protože jsem viděl všechny díky trilogie První liga a také Přirozený talent a Špatné zprávy pro medvědy. Tolik k teorii braní z met. Naštestí se nás ujal hlavní Rytíř Ramon von Klemper a v prvním utkání byl naším mentorem. Díky.

[U13] Piráti Žacléř – Wayne’s World 10:7
Začínáme na pálce a hned děláme na trefení Rychlíka, čtyři BB a Járův dvojmeťák pět bodů (maximum). Soupeř oplácí mincí ve stejné hodnotě. Hrajeme první aut zápasu (luft Vojty Havlíčka) a Matěj, náš startér na kopci, servíruje první strike out (K). Jára ale bohužel nechytá a následně hází přibližně na Malý Šišák.
Ve druhé směně Piráti střídají nadhoz a nám se v útoku daří o poznání méně (3xBB, 3xK – to je jako odborně strike out).
Žacléř dělá i při svém druhém pobytu na pálce plný pětibodový zisk, za což mohou naší chybující obraně poslat děkovný telegram, jestli ovšem ještě dnešní mlaďoši vědí, co to je. (něco jako Tweet rychosti poštovního holuba).
Náš poslední ofenzivní pokus skončil bez doběhu. Těsně před domácí byl autován Jára.

Úvodní utkání U-třináctek přineslo dost komických prvků – hopkavé či pytlácké braní z met většiny hráčů, ale také několik světlých okamžiků (snad to nebylo světlo na konci tunelu). Prohra o tři dobrá. Čekal jsem to daleko horší.

sestava a pálka
SS Filip M. HBP, BB
CF Filip Jak. BB, K
P Ipser M. BB, K
C Havlíček J. 1/1 (2B), BB
2B Havlíček V. BB, K
LF Danihelka BB, K
3B Šenkýř J. BB, BB
1B Rambousková A. BB
RF Jerie K

[U13] Wayne’s World – Piráti Žacléř 0:12
Očekávání došlo naplnění. Nadhazovačka Pirátů Adéla nás kosí jako ptačí chřipka osazenstvo voliéry: 6 pálkařů, 5 strikeoutů, 1 aut na jedničce. Naše obrana je eufemisticky řečeno katastrofální. Asi jsem těch baseballových filmů viděl málo a nebo se na ně špatně dívám. Co jsem přehlédl ve filmech, kdy kauč dostane na starost tým z posledního místa tabulky a za půl sezóny je vycvičí tak, že skončí nejhůře těsnou prohrou v celostátním finále?

Co mi krucifix uniká?
Pane Lustigu…
Kruci písek?
Jenom písek, pane Lustigu, jenom písek.

pisek_chlapi

Dobrá zpráva je, že Stella je už zpět z marodky a tančí stále skvěle.

dance

sestava a pálka
SS Filip M. K, K
1B/2B/P Pecková K | P Rambousková A. no AB
CF Filip Jak. K
P/1B Havlíček J. 0/1
3B Ipser M. K
2B/P/2B Havlíček V. K
C Danihelka no AB | RF Jerie K
LF Šenkýř J. BB
RF/C Šenkýř V. BB

[U11] Sparks Mladé Buky – Wayne’s World 4:3
Utkání s Buky je už přeci jenom trochu jiná káva. Zatímco v kategorii do 13 let jsme měli 4 dvanáctileté hráče, jednu jedenáctiletou, 5 desetiletých a jednu devítku, v týmu U11 je rozložení sil příznivnější (1×11, 5×10, 1×9, 1×8 a jedna povolená R-1). Očekával se tedy zápas jako brus.

Na nadhozu se představily jedničky svých týmů a dlouho držely pálkaře pěkně zkrátka. Naše slabší chvilka přišla ve druhé směně, kdy Jára na první metě pouští jednoduchý příhoz na aut, Rychlík dvakrát zbytečně hraje volbu v obraně bez autu a přidá jeden HBP. Kritickou situaci v zápětí řeší Rychlík strikeoutem a tečovaným autem na domácí.

Třetí bod dostaneme ve třetí směně. Nováček Lukáš Wija se málem dostal do síně slávy (nebo by to bylo alespoň na klíč) chycením luftu. To se jen těsně nepovedlo a dvojmetový odpal Sparks dokázali proměnit v doběh.

Naše první body přichází na začátku čtvrté směny. Ána se po odpalu z tossu dostává na metu a na PB (nechycené nadhozy) postupuje na třetí. Z tossu pálí i Loko a Áňa je doma (1:3). Na chyby soupeře se posouvá i Lokouš a to až na domácí. Snižujeme na 2:3. Následný útok Sparks řeší Rychlík bez doběhu. Na tři auty musí hodit 4xSO.

Prohráváme o bod a jsme v poslední směně. Rychlík se odpalem z tossu dostává na metu a dobým během je za chvilku na trojce. Jára je aut na první, ale Rychlík dobíhá pro vyrovnávací bod.

Do dohrávky zápasu střídáme nadhoz. Místo Rychlíka jde na prkno levák Vojta Havlíček a hned prvnímu pálkaři do statistik píše K. Druhý pálkař se errorem na první metě dostává až na dvojku. Beru si time a pane Čechu, půjdeme do rizika do or die. Buď a nebo. Všichni hráči jsou ve vnitřním poli s cílem zastavit běžce na dvojce. Dnes Sparks ještě neměli pořádný odpal do vnějšku a pálkař, co je na řadě, byl zatím dvakrát aut na první. Vojta Hází jeden trike. Druhý strike. Na třetí strike přichází walk-off odpal do vnějšího pole. Die. Konec zápasu.

Mě okamžitě natočili EGK.
No a co bys řekl?
Měl jsem ho tam.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Dobrý zápas. Dalo se to.

sestava a pálka
P/SS Filip M. 2/3
C Pecková 1/3
1B Havlíček J. 1/3 (3B)
2B/P Havlíček V. 0/3
SS/2B Rambousková A. 1/2
CF Danihelka 1/1, HBP
3B/LF Šenkýř V. 0/2
RF Jerie 0/2
LF/3B Wija L. 0/2

Waynes U13: Matěj, Jára, Zůza, Áňa, Stella, Vojta Havlíček, Rychlík, Kutil, Loko, Jáchym a Vojta Šenkýřovi.

Waynes U11: Jára, Zůza, Áňa, Stella, Vojta Havlíček, Rychlík, Loko, Vojta Šenkýř, Lukáš Wija.

Realizační tým: zDEnda, Šakal, Vlastička, wayne.
Dance a Martě díky za kafe, Havlíčkům díky za Oktávku.

Cestou zpátky Áňa vytahuje pytlík s medvídky. Jak to bylo přes den v autě, je z medvídků želatinová koule nenápadně kolující vozem. Než si toho všimnu, všichni čtyři švinlouni jsou rukama přilepeni k leplkavé hmotě a ta se natahuje všemi směry jako pavučina. Kdo si jako první utře ruce o tapecírunk? Jdou na mne mdloby…

glued

3 Komentáře(ů) »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.