Home » Historie

Historie

2018

Prvních 10 let je za námi. No skoro. Skoro přesně to je 9,5 roku. V prvním roce (2009) se nestalo téměř nic. Jen vzniklo logo a dresy. V letech 2010 – podzim 2013 hrál Wayne’s World jen slowpitch. V roce 2012 se z příležitostného týmu stává klub. Rok 2013 je důležitým milníkem: v létě se poprvé stáváme Mistry ČR, na podzim poprvé jedeme na Softball World Series do Londýna, poprvé vyhrajeme Českou slowpitchovou ligupoprvé máme Nádherňajs a začínáme s baseballem mládeže.

2017

V roce 2017 jsme vyhráli Mistrovství ČR ve slowpitch, Českou slowpitchovou ligu i Indoor ligu. Na MČR slowpitchových veteránů jsme skončili druzí. Naši mladí baseballisté hráli regionální i celostátní soutěže. Celkem jsme odehráli 247 utkání (124 vítězství, 115 proher a 8 remíz) v kategoriích U7, U8, U9, U10, U11, U13, slowpitch dospělých, slowpitch veteránů a slowpitch U14. Kromě České republiky jsme si zahráli také ve Velké Británii, Německu a Polsku.

Trut 2017 | MVP & HR | fototo Iva Dyke

Trut 2017 | MVP & HR | fototo Iva Dyke

Úspěšně jsme absolvovali 4 soustředění:
Sklené – běžky mládež
Sněžné – slowpitch
Polička – halové mládež
Mněice – mládež
Počet tréninků odhadem byl někde kolem počtu 300.

Baseball camp Mnětice 2017 |  fototo Martin D.

Baseball camp Mnětice 2017 | fototo Martin D.

Pořádali jsme 13 turnajů a několik akcí pro mládež (Youth Baseball Challenge, baseball na ZŠ Svítkov, ukázka baseballu pro příměstský tábor Chrudim, soutěž v hodu na ZŠ Morašice) a ukázka baseball na ZŠ Spořilov. Pro veřejnost pořádáme Amatérskou slowWWpitchou ligu. Celkem se jedná o 229 utkání. Na naše turnaje zavítaly týmy z Velké Británie, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska a ČR.

V létě jsme se prezentovali na Sportovním parku Pardubice a Friends festu. Baseball jsme představili tisícům účastníků těchto akcí.

Pořádali jsme také společenské akce: ples, galavečer, Nádherňajs, novoroční Pálenici a čarodějnice.

Zaběhli jsme i Gladiator race.

Projeli jsme se historickým autobusem a poprvé jako klub jsme letěli letadlem.

Pořádný kus práce za námi zůstal i na hřišti: dlažba v dugoutech a kolem back stopu, opláštění dugoutu, okapy, oprava střech, pískoviště pro děti, započali jsme stavbu pálkařské klece, postavili jsme a zase rozebrali HR plot.

V i roce 2017 jsme se snažili pardubickou radnici přesvědčit, že výstavba baseballového hřiště má smysl. Všechna jednání skončila bez úspěchu a naše žádosti o pozemky byly zamítnuty.

EBL U9 2017 | Waynes family

EBL U9 2017 | Waynes family

2016

Stalo se to letos. Najkrásnější období máme za sebou. Takové to nadšenecké, budovatelské (v dobré slova smyslu), objevné. Alespoň já mám ten pocit. Jsem rád, že to vydrželo krásné dva roky a kousek (podzim 2013 – jaro 2016). Je třeba jít dál a přijímat nové výzvy.

Na našem působení v Indoor lize byl nejvtipnější draft a pak závěrečny waynovražedný boj o medaile. Na Hosaně jsme rozložili síly mezi WW a Triple play a tak z toho bylo jen čtvrté místo.
V České slowpitchové lize jsme v Sedlčanech dohnali bodové manko z Domažlic. Pak nás v Merklíně opustila klika – Meggy se zranil a po základní skupině hrané v devíti s autem (3. místo) přišel déšť a zrušené play off vzalo naše naděje na reparát. Ale pak už byla ČSL naše. Vyhráváme Franze Josefa, Truta a po čtvrté za sebou také SPIAF. Na posledním turnaji v Brně nám na zlato stačilo stříbro.

Na MČR jsme prošli peklem pěti utkání v řadě až pro stříbrné medaile. Stříbro bereme i z MČR 400+. Po třech letech se účastníme Softball World Series v Londýně a poprvé jako klub letíme. Romálemu to nazpátek uletělo a Olí tam s ním zůstal.

Zapomenout se nedá ani na Squat, kde byla taková kosa, že do bazénu vlezl jen Olí a Nádherňajs, na kterém Ro slavil padesátiny. Rozjeli jsme Amatérskou sloWWpitchovou ligu a také se jelo na soustředění na Blatinách.

Mistři ČSL 2016

Mistři ČSL 2016

V mládežnických kategoriích se stalo to, co už nečekal snad vůbec nikdo. U13 nejprve vyhráli svoje první soutěžní utkání a mocným finišem v posledních kolech oblastní ligy se vydrápali na předposlední místo. A co je snad důležitější, už se na to dalo koukat.
U11 obsadili třetí místo v EBL, U10 se podařilo kvalifikovat na Zlatý Super Cup, U9 a U8 patří druhá místa v oblasti, U7 skončili v EBL na pátém místě. I roce 2016 absolvovali naše účka tři soustředění: Seč, Polička a Mnětice. Poprvé jsme byli na turnaji v zahraničí (Polsko), Rychlík postoupil do druhého kola výběru do reprezentace U12.

Od dubna jednáme s městem o výpůjčce pozemku na nové hřiště (jednání pokračují i v roce 2017). Investice do stávající ho hřiště u ploché jsme prozatím minimalizovali.

2015

Rok 2015 byla Doba kamenná. Slowpitchistům, tedy alespoň některým, šiblo ve stylu filmu RRRrrrr!!! Halová část sezóny (Indoor liga) byla věnována tréninku a výchově nováčků. Na stupně vítězů jsme se podívali jen jednou (WW2 na Polyxeně 1. místo) a celkově jsme obsadili 5. a 6. místo.

Nádherňajs 2015 | Mário, zDEnda, Móňa | fototo Matěj

Nádherňajs 2015 | Mário, zDEnda, Móňa | fototo Matěj

Také na Hosaně (4. místo) dostal příležitost co nejširší kádr, ale pak už to byla jízda plná rekordů a kuriozit.

Domažlický otvírák – 1. místo
První místo ve skupině a pak dramatické semifinále kdy z 10:1 Rytíři snižují na konečných 10:8. Ufff. Finále se The Lightsabres bylo ještě větší psycho. Z našeho vedení je 9:1 je 9:9. (dostali jsme 5 bodů v dohrávce) Tie-break jsme zvládli a můžeme slavit první vítězný turnaj a Jaruška poslala Martě vejce.

Táhliáda – 1. místo
Potěmkinův turnaj s několika účelově složenými týmy a míče s fylozofií slepé patrony. A bombastický večírek. Ve finále nadělíme Rytířům patnáct bodů.

Pegas Slowpitch Cup – 1. místo
Semifinále s Oldstars Trnava (9:5) a finále s Rytíři (7:4) bude vždycky prd proti tomu, jak blbě hrál Romále prvním zápase, když byl nasucho.

O pohár rytíře Truta – 3. místo
Třetí místo je snad lepší než jsme čekali. Šňůru 21 vítězství v řadě nám přetrhli Rytíři (5:14). Do klubové kroniky si ale stejně zapíšeme, jak Mário na plovárně zlomil Romálemu prsty u nohy. Dřevácí.

Trut 2015 | neštěstí (Romále a Mário)

Trut 2015 | neštěstí (Romále a Mário)

Franz Josef I. Dobrotivý Cup – 1. místo
Konečně jsme mistry Rakouska-Uherska. FJ byl docela vyrovnaný turnaj, ve kterém jsme to nejlepší nechali na finále.

SPIAF – 1. místo
Semifinále s Rytíři (14:7) bylo jak z nějakýho blbýho filmu. Vedeme 6:0. Rytíři srovnají na 6:6. V prvním tie-breaku Blanka (Rytíři) zachrápne na třetí metě a místo SF walk off je to double out 8-2 Pepíno na Romála. Ve druhém tie-breaku děláme neuvěřitelných 8 bodů. Ve finále s Trnavou nejdříve vedeme 5:0, pak prohráváme 5:7 a nakonec vítězíme 18:8. Turnaj před koncem soutěže jsme mistři ligy.

Plzeňský zavírák – 1. místo
Tak mizerně jako na Zavíráku jsme letos ještě nehráli. Všechno odstartoval Wayne svým psychdelickým “výkonem” ve vnějším poli. Ze sedmi turnajů ČSL jsme jich vyhráli šest a na krčiska si navlékáme zlaté medaile.

Sranda bylo ale i ostatních turnajích. Z Berlína Matěj jede přes Polsko, na Squat to bereme přes Košice a na večírku bude Trabanta. (Mari to má možná natočený). Svařák byl zase krásně růžový.

Na MČR máme dva týmy. WW1 končí na devátém místě. Lépe si vede WW2 – 7. místo.

THF Cup 2015 | V Polsku | foto GP

THF Cup 2015 | V Polsku | foto GP

Mnoho pamětihodného se dělo i v mládežnických kategoriích. U11 jsou v EBL sice poslední, ale urvou alespoň dvě výhry, což může dost dobře být klubový rekord. Kdo by se tím furt počítal. Marek Málek a Zuzana Pecková se jako první z hráčů účastní výběru do reprezentace do 12 let. U10 fantasticky postoupí ze Stříbrného Super Cupu (Ostrava, 4. místo) do pražského finále, kde jsme předposlední (23.). Ale neva. Zážitek to byl úžasný. Nejúspěšnější kategorií jsou U9. Eastern Bohemie League vyhrají s bilancí 12-0 a na Komínské pálce obsadí třetí místo. Snad i díky počasí a shodou různých okolností jsme společně s Eagles (2. místo) od roku 2008 první týmy na stupních vítězů z jiné, než z jihomoravské oblasti.
Nejmladší kategorie U7 ve vyrovnané EBL obsazuje páté místo, účastní se dvou turnajů Interligy a několika přáteláků. Do hry zasahuje Denis Rambousek (2 roky a 174 dny).

Mnětice 2015 | Waynes u splavu | fototo Ája

Mnětice 2015 | Waynes u splavu | fototo Ája

Jako správný kromikář ještě zapíšu soustředění na Seči, v Blatinách, v Poličce, v Mněticích a ve Svítkově. Na hřišti máme dugouty a buňku, co by klubovnu. To je za rok 2015 asi tak všechno. Přichází noc.

2014

Štěstí na lidi – asi tak by se jmenoval rok 2014, kdyby se místo letopočtů psala indiánská jména.
Je první leden a na Novoroční pálenici jsem já, Romále, Linda, Áňa, Ťutin a asi čtyřicet hráčů a rodičů. Je to neuvěřitelný. Zázraky se dějou každej den.

Už podle Indoor ligy jsme mohli poznat, že letos budeme dřeváci. Málo vychucené (skoro bez soli a téměř bez omastku) výsledky vylepšuje vítězství na Trautenau. Na posledním turnaji v Poličce už už WW1 sahá pro stříbrných medailích, což bylo triumfo umístění fantastico historico. Stačilo jen neprohrát s WW2, které hrálo v šesti se dvěma auty. Týmová režie se ale nekoná a WW1 končí třetí.

Naše Účka se účastní celkem šesti turnajů. Pětkrát jsme poslední a jednou předposlední s celkovým skóre 1 vítězství a 24 porážek. Je to vo nervy. Ale víme, co je náš cíl a světlo na konci tunelu už za chvilku bude vidět.

Během zimy stihneme i zimní soustředění dospělých i dětí. Oboje bez sněhu, ale nám je to jedno. My si to dokážeme užít i tak.

Seč 2014 | Ledopád | foto Romále

Seč 2014 | Ledopád | foto Romále

Česká slowpitchová liga se nám kdovíjak nevyvedla. Na třetím turnaji dvěma pohrami o bod jsme se vyřadili z bojů o celkové zlato.

Domažlický otvírák
Po dobrých výkonech jdeme z prvního místa do finále s Rytíři. Turnajové vítězství ale obhajuje náš rival z Trutnova. Tentokrát jsme ubytovaní u Marťovo mamky a máme takovou příhodičku s krůtama.

Pegas slowpitch cup
V Sedlčanech se do finále musíme prokousat opravným semifinále. Hned třikrát prohrajeme s Rytíři a nepomohou nám ani německé posily Moni, Simone a Kai. Opět druhé místo.

Slowpitchová bitva o Tróju
Dvě těsné porážky v základní skupině (jedna proti našim německým posilám odposledně) nás posílají do pralesa a to na celý zbytek ligy. Dále už hrajeme „jen“ o druhé místo.

1st Dresden Slowpitch Tournament
Na tenhle turnaj budeme dlouho vzpomínat. Exkurze podvečerním centrem s Flky lemtajícími vodu z fontány. Kubánský bufet. A pěkný slowpitch. Co na tom, že máme málo holek, že si zase způsobíme těsné porážky. Jsme přeci obilí dřevácí.

Dresden 2014

Dresden 2014

MČR
Zájem našich hráčů o MČR je značně potěšitelný nebo potěšitelně značný? Každopádně nás je tolik, že vysíláme hned dva týmy. Kvantitu jsme zvládli. Horší je to s kvalitou. V silné konkurenci se WW1 nedokáže probojovat do pavouka o medaile. Deváté místo je i na dřeváky neúspěch.

Independent Squat tentokrát pořádáme doma a s bazénem na hřišti.

ESCCS
European Super Cup Coed Slowpitch je ale úplně jiná káva. Celý týden sice čelíme devastujícímu úbytku žen, ale nakonec turnaj odehrajeme s výsledkem 8 vítězství, 2 porážky. Jako nejlepší český tým končíme na sedmém místě. Kubajs si 10ti HR (2. Místo) vysloužil pozvánku do týmu Evropy pro Border Battle 2015. Mnohem víc je společný, skvěle prožitý týden.

ESCCS 2014 | Waynes in navy | foto Jiťa

ESCCS 2014 | Waynes in navy | foto Jiťa

O pohár Rytíře Truta
Poprvé jsme na turnaji ČSL poslední…ovšem věčírek u von Klempera byl skvostný.

Franc Josef I. Dobrotivý cup se zapsal do klubové historie nejdramatičtějším finále. Až třetí tie-break a Tedův zához ukočil kardiomač s Rytíři za stavu 18:19.

Táhlovská flaškiáda, ta nám jde. Na královehradeckém turnaji jsme ještě neprohráli. Do virtuální vitríny si můžeme přidat první vítězný turnaj ČSL 2015.

Do Spáleného Poříří příjíždíme v oslabení. Zavírák budeme muset dát se čtyřma holkama. Z dramaticky vyvíjící se skupiny nakonec postoupíme do semifinále a následně i do finále proti Hangarounds. Stejně jako vloni vítězíme v posledním utkání ligy. Ikdyž letos to dá jen na stříbro.

Lepší tečku za sezónou než takovýhe Svařák jsme si nemohli přát. Osm týmů včetně staré gardy VŠCHT Pardubice a litry horkého vína s hřebíčkem. Joo, tak voní podzim.

Nádherňajs jsme zase trochu vyšpírčili. Pepíno zajistil chalupu v Chumětíně. Byla to dokonalá selená tečka za sezónou.

Úplně poslední slowpitchovou akcí roku byla Mikulášská nadílka v Trutnově, kdy jsme skončili úplně poslední. Hned dvakrát.

Kategorie U10 se několikrát přiblížila prvnímu vítězství opravdu nadosah. Ke konci sezóny to už bylo u některých borců na slzy. V EBL končíme poslední se skóre 1-19 s jednou vítěznou skrečí.

U8 mají situaci o poznání lehčí a také mohou těžit z povolených hráčů R-1. Účastní se i bronzového a stříbrného Super cupu kategorie U10. V EBL vybojují bronz a v jižní divizi dokonce zlato.

V listopadu na turnaji U9 poprvé dosáhneme na nejvyšší příčku.

WW camp 2014

WW camp 2014

Baseball mužů si v roce 2014 připsal pět utkání, z toho jedno vítězné. Ve zmatené EBL končíme na pátém, možná čtvrtém místě. Hráči vytíženi slowpitchem a fastpitchem se jen těžko scházeli na zápasy a tak jsme odehráli jen polovinu utkání základní části. Do statistik jsme si připsali 5 HR.

V roce 2014 byla zahájena výstavba malého baseballového hřiště. Na plácku za fotbalákem vyrostl back stop, infield a hrubá stavba skládků.

Máme 50 členů, odehráli jsme 260 utkání a absolvovali dvě soustředění s dětmi. Od čistě slowpitchového týmu jsme se posunuli jinam.

2013

Prvního ledna se scházíme já, těhotná Linda, Áňa a Romále ve Svítkově na hřišti na pár novoročních odpalů a přejeme sobě i klubu vše dobré. V Indoor lize se nám daří někdy víc a někdy méně. Většinou trpíme nedostatkem hráček a sestavu lepíme jak se dá. V součtu všech pěti turnajů nám připadne třetí místo v prvním ročníku Indoor ligy.
Koncem ledna jedeme v počtu deseti polárníků na zimní soustředění. Poprvé s námi jede Jíťa, která se později stane stabilní členkou týmu.

Letní sezónu začínáme na domácím turnaji Sláva Hosana. Je nás opět málo, ale první z Romáleho memoriálů je fajn: svítí sluníčko, kejta na rožni. Vítězí Sparks, my jsme pátí.

Česká slowpitchová liga byla celoročním taháním za kratší konec provazu. Rytíři se ujali vedení hned na Domažlickém otvíráku a na první příčce vydrželi do posledního zápasu ligy.

Domažlický otvírák
Holek je málo a tak s námi hraje Ester (Wolfs). Ve finále podlehneme Rytířům 5:10 a Romále hodí flintu i desky se zápisem do ječmene. Sobotní večírek byl ve znamení Olympiády a neměl chybu.

Slowpitchová bitva o Tróju, Praha
V sobotu hrajeme zatím nejlepší slowpitch, co pamatuju. Poprvé za nás nastupuje Karim. V neděli máme málo holek a hrajeme v devíti. V semifinále infarktově vítězíme nad Villagers Roztoky 9:8 a ve finále opět prohráváme s Rytíři (1:10). Sobotní večírek byl ve znamení zničeného čtyřbobu.

Trnavský kríleľ, Slovensko
Na turnaji nás i díky německým posilám Simone a Moni je tak akorát. Behěm základní části otáčíme hned několik utkání. Ani třetí finále nedokážeme vyhrát (WW – Oldstars Trnava 7:8). Památné bude ubytování v hotelu Nukleon s nejochotnějším personálem v Československu.

Na MČR jedu jako au pair. Další, kdo nemůže hrát, jsou Meggy a Romále. Tým doplňuje Karimův souputník Wolfgang. Nejtěžší utkání zažíváme v základní skupině s DNAce. Jinak je to jízda. Ve finále děláme hned v prvním útoku 11 bodů (Wolfi HR grand slam). Nezblbneme a utkání vyhrajeme 13:3. Poslední aut chytá zDEnda. Jsme Mistři!

Wayne's World - Mistri ČR 2013

Wayne’s World – Mistri ČR 2013

Letní nesmíšený turnaj Independent Squat, který pořádáme v Kutné Hoře je ve znamení pekelného vedra. Jako jediní nemáme v týmu holky. Ve finále porážíme KH Oldschool Stars s Marim na prkně 17:8.

O pohár rytíře Truta, Trutnov
Nedostatek hráček je prostě naše realita. Úvodní utkání začínáme bez dvou žen, tedy v osmi (Pink Stars – WW 2:7). Na turnaji se k nám přidají Mája a Jitka ze Sharks. Na Trutu obsazujeme třetí místo, což je víc než se dalo ještě v sobotu dopoledne očekávat. Večírek byl opět skvělý. Rádi jsme přijali pozvání Ramona von Klemper a přespali jsme v jeho sídle.

Franc Josef I. Dobrotivý cup, Pardubice
Víc než výsledek si budu pamatovat Lindinu zlomenou nohu, to jak Jířa vytahoval zapadlý jazyk jednomu ze Sharks, večírek s kytarou a ráno s vajíčky. V sobotních zápasech základní skupiny hrajeme v devíti. Když je nás v neděli konečně deset (5 holek), Linda si láme kotník. I tak postupujeme z prvního místa rovnou do finále, kde prohrajeme s Pasos 4:9.

Táhlovská flaškiáda, Hradec Králové
Je nás definitivně málo. S pouhými dvěma hráčkami se hrát nedá. Soupeři nám jako třetí holku povolují kadeta Lukáše. Všechny tři sobotní zápasy hrajeme v osmi a všechny vyhrajeme. Na neděli přijíždí Jitka a Meggy a JPC zlanaří holky z Hradce Králové. Po vyhrané základní skupině konečně vítězíme i ve finále (WW – Rytíři 7:6).

Za padák of Kostelec, Kostelec na d Orlicí
Turnaj papírově i prakticky spěje k finále, které rozhodne o vítězi České slowpitchové ligy. Holek tentokrát máme dost. Poprvé s námi hraje Svádyš, po mateřské se vrací Ája a k dispozici je i Ryba. Mě praskne něco v noze a tři zápasy skvěle odhází JPC. Ve finále porážíme Rytíře 11:3 a v posledním utkání soutěže získáváme zlato.

I konec roku trávíme aktivně. Ve čtvrtek 3.10.2014 se na prvním tréninku T-ballu schází pět dětí. V průběhu října stihneme ještě nultý ročník Spálenopoříčského zavíráku, slowpitchovo-šipkový dvojboj s Palmičkou a turnaj Svařák, který nebyl turnajem, ale “jen” dnem plným slowpitche. Zároveň děláme ve spolupráci s Wheelchair basket Studánka Pardubice první kroky ke vzniku slowpitche na vozíku. V listopadu jedeme do Vysokého Chvojna na posezónní Nádherňajs. Začátkem prosince startuje druhý ročník slowpitchové Indoor ligy. Den před Silvestrem pořádáme v ČEZ aréně neoficiální MČR ve slowpitchi na vozíku, kterého se i účastníme (1. místo). Dětí na T-ball chodí osmnáct.

Rok 2013 byl pln zážitků, nových impulsů, práce a třech mistrovských titulů.

wayne | Rytíři Trutnov - Eagles Praha

wayne | Rytíři Trutnov – Eagles Praha

2012

Sezónu 2012 začínáme i končíme v trutnovské tělocvičně. Zažili jsme rok brambor, sněhu, deště, mlhy, zvrat(k)ů a nečekaných událostí.

Na halovém turnaji Trautenau Indoor Winter cup prohráváme úvodní utkání s Klackaři 0:1 a dál už hrajeme jen o bronz, který si nakonec vybojujeme.

V sobotu 21.4. kolem půl desáté házím první nadhoz České slowpitchové ligy. Úvodní turnaj v Pardubicích vyhrajeme způsobem start – cíl. Po vítězství v základní skupině porážíme ve finále Rytíře 5:4. Nejlepším pálkařem je vyhlášen Machóza, Lin je nejužitečnější hráčka.

Druhý ligový turnaj (opět v Pardubicích) přináší první porážku 5:8 s Rytíři. Máme málo holek a tak nastupuje i těhulka Babet. V odvetě porážíme Rytíře jen 7:5 a v základní skupině končíme druzí. Boj o finále proti Pasos se odehrává v hustém lijáku a blátě. Soupeře nakonec udoláme 9:6, ale finále je pro nezpůsobilost hřiště zrušeno a platí pořadí po základní části.
Nejlepší pálkařkou je vyhlášena Lin, nejlepší pálkař je Kubajs a já jsem si odnesl mužské MVP. Dalšího ligového turnaje se již nezúčastníme a obsazujeme celkové čtvrté místo.

Na MČR poprvé v historii klubu vybojujeme medaile. Ze skupiny postupujeme ze druhého místa. Ve čtvrtfinále jsme si poradili se Svobodou nad Úpou 19:4. V semifinále se rozhoduje až v tie-breaku. My běžce ze dvojky pro bod nedotlačíme a tak se z postupu do finále a  na ME nebo PVP 2013 radují po výsledku 5:6 domácí Sparks.
V utkání o bronz vracíme DNAce porážku ze skupiny 6:5. Poslední aut se dvojkou obsazenou hází Lin na Anežku 5-3 aut. V kruhu se mi podlomují nohy, běží ke mně Alča, slavíme… Luke je vyhlášen nejlepším pálkařem, já dostávám cenu pro nejlepšího nadhazovače.

Slowpitch v Koněpůlkách se částečně odehrává ve Svítkově. Jednak chceme pro PVP2012 vyzkoušet druhé hřiště, druhak nálada na Krtkárně je značně nevalná. Turnaj je pro déšť v neděli ráno zrušen. Platí výsledky po sobotních zápasech a tak končíme na třetím místě.

Na přelomu prázdnin hostí Pasos Pardubice Pohár vítězů pohárů. Tým Pasos je téměř totožný s týmem WW na PVP 2011. Do play off postupujeme na skóre z kolečka tří týmů. V utkání o medaili prohráváme v deváté směně s německými Uce Travellers 6:7. Vím, že tento zápas je můj poslední v dresu Pasos.

Radotín 2012

Radotín 2012 – Lin a Jack

V září společně s Romálem, Lin a Áňou odcházíme z Pasos a oficiálně zakládáme Wayne`s World. Naplano vychází snaha uspořádat turnaj v Morašicích a tak tam alespoň potrénujeme. Ještě během října stihneme na svítkovském fotbališti uspořádat turnaj Svařák 2012 a spustit web. Na Svařáku obsazujeme druhé místo. K prvnímu místu by stačilo buď porazit Pasos a nebo v dresu Ramovky prohrát s Táhly. Ani jedno se nepovedlo a tak nám Dan mohl památečně vychytat stříbro. (kdyby to pustil, měli by jsme zlato :-))

Největší úlet byl jednoznačně Radotín. Bláto, sněhová vánice a zima jak Rusku. Po třech výhrách z ledové revue odstupujeme a odjíždíme domů a tak na nás vyšlo osmé místo.

Posledním turnajem je Trutnovský indoor, kde si nejdříve po úvodní prohře s Klackaři 0:1 upřeme boj o finále, abychom následně nedosáhli ani na bronz v utkání s Rytíři (0:2). Tři utkání hrála i těhotná Lin.

2011

Dvě pátá místa, krutopřísnost a rakousko, to jsou atributy sezony léta páně 2011. Na MČR slowpitch přijíždíme z loňska poučeni, ale ani letos nezvládáme dvě důležitá utkání. Nejdříve ve skupině podlehneme Trutnovu HSM a o postup mezi semifinalisty se musíme popasovat s vítězem skupiny A – VIP. S těmi nakonec prohrajeme o jediný bod 4:5 a stejně jako vloni nás čeká pavouk o 5.-8. místo.

V polovině července dostáváme možnost účasti na PVP konaném v Mladých Bukách. Narychlo poskládaný tým v roli náhrádníka za rakouské Wien Homerunners končí na posledním pátém místě. Soupeři byli prostě lepší. Pro Wayne`s World to byl první mezinárodní turnaj. Podařilo se nám si připsat po jednom vítězství s každým týmem z ostrovů a především jsme v sobě objevili Rakousko – Uherské alter ego.

2010

V roce 2010 se účastníme pouze MČR v Mladých Bukách a Trutnově. O krutopřísnosti zatím nevíme nic, ale i tak hrajeme velmi slušně. Z pěti utkání vyhrajeme čtyři (13:6, 19:1, 18:0, 17:3). Bohužel nezvládneme  utkání o postup mezi nejlepší čtyřku s Trutnovem HSM (1:4) a tak končíme na pátém místě. Rok 2010 si snad všichni budeme pamatovat jako rok ananasu.

Wayne`s World a CIT Praha

Wayne`s World a CIT Praha

2009

Myšlenku založit slowpitchový tým Wayne`s World jsem v hlavě našel v neděli 5.7.2009 na lavičce před bufetem v Mladých Bukách první den Mistrovství republiky. Tenkrát jsme pod praporem Pasos Pardubice jeli tři  místní domorodci: Fíba, suchar55 a já.

Pardubická slowpitchová parta se od účasti na ME 2006 ve Slovinsku pomalu rozpadala. Domácích borců jezdilo čím dál méně a jejich místo obsazovali hráči z různých koutů republiky. Pro mne MČR vždy byl jedním z nejhezčích víkendů v roce. Užíval jsem si spoluhráčů – přátel, které jsem celý rok skoro nebo vùbec neviděl. Moje nadšení bylo umocněno tím víc, že jsem nebyl “jen” trenér, ale také hráč. Prostě paráda.

A právě v roce 2009 na té lavičce mi došlo, že se tým Pasos transformoval v něco jiného. V něco, co už není jen pardubické. Najednou jsem neměl pocit, že musím nejdříve oslovit Pasos a teprve potom ty ostatní. Už na té lavičce jsem věděl, že příští rok pojedu s týmem Waynův svět.

První písemný doklad o WW se dá vysledovat v mailech těsně po MČR 2009, které jsem posílal spoluhráčům. První veřejnou zmínku lze objevit v pasosí ročence 2009.
Logo vytvořil dle mého návrhu Waggy. Návrh dresů vychází z designu světlé reprezentační varianty pro ME 2006.