headline »

20.11.2023 – 11:06 | 238 zobrazení

Na platformě Startovač.cz můžeš přispět na pořízení traktůrku.
První traktůrek nám ukradli, Lojzík dvojka dosluhuje.
Vybrali jsme profesionální zahradní traktůrek Starjet P6 PRO od českého výrobce Seco, jehož cena je 254 900 Kč. Na Startovači bychom na …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » wayneblog

Óbej jór mastr!

Vložil dne 2.11.2012 – 13:13Žádný komentář | 668 zobrazení

Master of PuppetsVčera jsem si při vyklízení pracovny pustil Master of Puppets, třetí desku Metallicy (1986). Neslyšel jsem to léta. Je zajímavý, jak si to hlava všechno pamatuje. Mastr mastr ol aj sí or hír is laftr. Každej buben, všechny sóla a která songa je na řadě. Pamatuju si, jak jsem to jako kluk poslouchal na walkmanu rozměru toustovače každou sobotu při doručování novin na Hůrkách. Mastr mastr jů promist only lajs.

Joooo, starej dobrej pán loutek. To byl ještě trash metal drsňárna pro borce, Metallica chlastala jak o život a týpci měli echtovní máničky. Bek tu du front.

My jsme si to tady v Československu přehrávali z kazety na kazetu (emžeton, chromka nebo metalka? a nezapomeň pak vylomit zobáčky vole), v autobusech jsme pod sedadly šťourali
plechový sponky aby bylo co na džísku (Romále promiň). Začaly nám růst vlasy, jen co rodiče dokázali vydržet. Batery is faundyn mí. Ortodoxní metalisti nemohli vynechat burzu v Ohárně, aby zde zakoupili nášivky Slayer, Iron Maiden a pro holky Helloween. Četli jsme fanziny a různý jiný na stroji psaný literatůry. Jů mast dáj Kdo byl hogo fogo tobolka, využil luxusu Polska nebo Maďarska a pak s tím tady sekal patky víkend co víkend v Kojicích na zábavě.

Letovali jsme si bůstry a zesilovače Tesla měly magický voko.

Jo to byly časy. Něco zažít, znamenalo vynaložit úsilí a občas i sebrat odvahu.

Dneska máme všechno přímo před nosem. Všechno je vychytaný a co není sjůpr in, tak je pro pamětníky. Přál bych svým dětem tu dobu objevování, toužení, představ a tajemna. Ne pro nějaký komoušský nostalgie, ale proto, že si myslím, že těšit se objevovat, je nádhera.

Děcka, nebuďte loutky!

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.