headline »

20.11.2023 – 11:06 | 189 zobrazení

Na platformě Startovač.cz můžeš přispět na pořízení traktůrku.
První traktůrek nám ukradli, Lojzík dvojka dosluhuje.
Vybrali jsme profesionální zahradní traktůrek Starjet P6 PRO od českého výrobce Seco, jehož cena je 254 900 Kč. Na Startovači bychom na …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, slowpitch, výlety a cestování, wayne's world

Obilí

Vložil dne 30.6.2014 – 23:29Žádný komentář | 672 zobrazení

To zas byl výlet. S naší partou dřeváků je to vždycky hlína a ne jinak tomu bylo tentokrát. Stačí si jen na cestu přibalit Matěje a nedej Bóže Romála a víkendová estráda tě nemine.

Waynes & Wolfs | 27.6.2014, Dresden | foto Matěj

Waynes & Wolfs | 27.6.2014, Dresden | foto Matěj

Salám alejkum
Scházíme se částečně v Olšovce a jedna třetina jede z Brna. Naskládáme se aut a čekáme na Jirku. Po nějaké době už nás nebaví proměna lichokopytníka v členovce a vyrážíme langsam nach Dresden bez něj. Za tři hodiny jsme na fieldu. Koukáme na trénink lukostřelců, zevlíme a pak stavíme stany. Matěj zjišťuje, že si nechal doma všechny salámy.

Cent&rum
Součástí turnaje je páteční prohlídka města. Plánovaný začátek stanovila hlavní pořadatelka Anne na 20 hodin. My ale vyrážíme s dvouhodinovým předstihem, pěkně vláčkem za 6 éček tam i zpět sakum prásk za všechny polena. Od nádraží do centra vede Pražská ulice, kde testujeme místní pivo. Procházíme historický střed města a před osmou se setkáváme s Wolfs. Prohlídka Drážďan je vedena profesionální průvodkyní (hráčkou místních Dragons). Zajímavé povídání o krásném městě trochu komplikuje jazyková bariéra. Italka to říká německy. Němka překládá do angličtiny a já následně do čestiny. Čili podáváme samotné maso bez omáčky a někdy to je i bez toho masa. Romále nechal ve stanu rum.

Na Zámku Pillnitz Flusseite beru překlad do svých rukou zcela: „V těchto čtyřech fontánách je voda ze čtyř světových oceánů. Pokud ochutnáte, opravdu bude slaná“. Smečka vlků lemtá brčálovou kapalinu s opravdovým zaujetím.

Spielplatz
Zdejší sportovní areál je městský a sportovní kluby si jej pronajímají. Fotbalové hřiště předělané na střelnici pro lučištníky částečně slouží jako mini baseballové hřiště. Z druhé strany (za kopcem) se dá hrát softball nebo slowpitch. Hřiště je travnané (typ drnďák). Kromě hřiště tu můžeme využít i komfortu nově vyhlížejícího klaphauzu. Stanujeme přímo v areálu a ke spokojenosti nám už chybí jen zelená.

Fefrmincka
Skoro všichni ji chtěli koupit. Bohužel zůstalo jen u plánů a tak páteční večer trávíme více méně nasucho. Matěj se přiznal, že ji koupit ani nechtěl, čímž sám sebe vyčlenil z kolektivu. Matějův návrat mezi nás – dřeváky, je založen na úplatcích v podobě řízků a dlužno dodat, že to zabírá. Meggy s Jíťou spí na hotelu. A že to není úplně za hubičku, tak jdou spát ještě před prohlídkou centra, snad aby se dalo hovořit o kvalitě za rozumnou cenu nebo dostatečném množství muziky lomeno přiměřený finanční obnos.

Holky
Stejně jako máme nejvíce hráčů, co chtělo koupit zelenou, máme nejvíce holek, které nejedou. V budoucnu se budeme specializovat na slowpitch 8+2, čímž se nám to nejspíš vyřeší. Babí deficit nám podstatně pomáhají řešit Wolfs a zapůjčením Katky Černé na celý turnaj. Dvakrát se nedají přemlouvat ani dámy z Hangarounds a jeden zápas s námi hraje Sandra (Dragons).

Mógn
Ráno Romále dělá vajíčky, čímž se automaticky nominuje do prvního zápasu na prkno. Ostatní tahají svačiny z domu, perníky, poslední sympaťáky (šnycle), Meggy dýluje smažáky a Matěj obrazně popisuje, jaké by to bylo, kdyby se pod vajíčky dala slaninka, co má doma v ledničce. Začínáme o tom klukovi pochybovat.

Kubajs | 28.6.2014, Dresden | foto Matěj

Kubajs | 28.6.2014, Dresden | foto Matěj

Wolfs Domažlice – Wayne’s World 7:12
Co by jsme to byli za dřevácí, kdybychom si nenechali nastřílet bůra hned v první směně. Romále hází flintama do lánů za hřištěm. Ve druhé směně snižujeme na 2:5 a ve trojce konečně hrajeme slowpitch a otáčíme deseti body na 12:5. V poslední obraně inkasujeme dvakrát.

postava: Kubajs SS, V 3B, zDEnda LCF, Alča RF, Matěj RCF, Jitka 1B, Lukes 2B, Simone LF, Romále P, Katka C

Rytíři Trutnov – Wayne’s World 13:0
Chytit balón? Kdepak. To dřevácí nedělají. Na pálce taky hrůza. Hitů jak šafránu a ještě dvakrát nalejeme na dabl. Ale nic nevzdáváme a bojujeme až do konce. V poslední obraně máme tři minuty na tři auty. Další směna je už jediná šance na obrat. Z 0:13 asi šílenství, ale co. Rytíři si ale umí čas pohlídat a přecházejí do slow motion. Další směna se nekoná a jeden básník přišel iluze.

postava: Kubajs SS, V 3B, zDEnda LCF, Alča LF, Lukes 2B, Jitka 1B, Romále RCF, Moni C, wayne P, Katka RF

Wayne’s World – Dresden Dragons 8:5
Utkání s domácími Draky bylo vyrovnané a zábavné. Soupeř byl mixem baseballistů, softballistek a naprostých začátečníků okořeněný hráči z jižní ameriky. Rádi hrajeme proti novým soupeřům. Doufejme, že se Dragons potkáme časteji.

postava: postava: Kubajs SS, V 3B, zDEnda 2B, Alča 1B, Matěj RCF, Jitka LF, Romále LCF, Moni C, wayne P, Katka RF

Wayne’s World – Hangarounds Berlin 8:9
Duel s Hangarounds byl vstupenkou do semifinále. Na pálku jde první Berlín a dvakrát skóruje. My odpovídáme třemi body po hitech Kubajse, zDEndy, Alči a Matěje proložených BB Verči. Ve druhé směně zvyšujeme na 6:1 a body zařizuje opět začátek line upu s podporou poslední pálkařky Sandry. Další směnu Hangarounds snižují na 5:7. Ve čtvrté směně se „stačí” udržet 5 minut na pálce. To se nám nedaří. Teď je třeba v obraně zahrát tři auty s maximálně jedním bodem. Nedaří se nám ani to. Dostáváme dva body a ještě čelíme plným metám s jedním autem. V dohrávce nám opět něco stačí. Dáme jeden bod a je konec. Ale ani to se nepovedlo a utkání směřuje do tie-breaku. Berlín dělá dva body. Kubajs dvojmetovým odpalem posílá Sandru pro bod na 8:9. Odpaly V, Alči a Romála končí autem ve vnitřním poli a tím končí i pěkný a dramatický mač. Zítra nás čeká spodní kolečko.

postava: Kubajs SS, V 2B, zDEnda / Romále LCF, Alča 1B, Matěj RCF, Jitka LF, Lukes 3B, Katka RF, wayne P, Sandra C

V | 27.6.2014, Dresden | foto Matěj

V | 27.6.2014, Dresden | foto Matěj

Pro dnešek máme hotovo. Kubajs s Alčou odchází hledat místní zelenou, což se nakonec podaří. Daří se nám i ve stánku kubánské restaurace. Chutná jídla a pivo za příznivé ceny servíruje restauratér a řidič zachovalého Žiguli Louis. Pomalu končí i ostatní zápasy, smráká se a vypuká večírek. Zábava je fajn a nikdo nemusí budit Zlo. Pomalu se odebíráme do obilí.

Ráno se nad námi stahují mračna. Romále stávkuje a vůbec nikdo nedělá vajíčky. U ranní kávy (mimochodem včera nám dal Louis pulitr kafe jako prezent a byla naprosto fantastická) přemýšlím nad sestavou: Alču (55), zDEndu (53) a Matěje (52) dám do vnějšku a mlaďáky Romála (48) a sebe (40) dám do vnitřku. Nakonec je všechno jinak. Verča má nohu špatnou už od včera a tak jsme rádi, že jde alespoň na kečra. Jako pátá s námi hraje Ester – to je comeback po 13ti měsících.

Dresden Dragons – Wayne’s World 9:15
Když včera bůra, tak dneska osmičku. Začátek jak z (_!_) Ve druhé směně V pálí do vnějšku a stahuje dva body. Jedničku bere výklusem. Na následující odpal jde na dvojku pěšky. Do dalších směn ji střídá Simone. Ve třetí směně děláme pět bodů a Wolfs jeden. Prohráváme 8:9. V posledním inningu to rozjíždí zDEnda homerunem in park a sedmi body otáčíme na konečných 15:9.

postava: zDEnda SS, Alča 3B, Matěj LCF, JItka 1B, wayne P, Katka RCF, V/Simone C, Lukes LF, Ester RF

Romále přeci jen jde udělat ty vajíčky. Výhružky internetem zabraly. Matěj se podíval na oblohu a šel balit stan. Osmé vejce bylo pukavec. Škoda. Louis jede kolem v Žigulu. Prší.

Wayne’s World – Wolfs Domažlice 11:2
Zápas je dalším pokusem dostat se do semifinále. Na vítěze čekají Rytíři. Holky doplňujeme z Hangarounds. Yvonne a Johannu dávám na kečra a na desítku. Na pálku jdou poslední. Chci hrát s tím co (ne)mám a co nejméně ovlivnit hry výpůjčkami. Tentokrát pálíme jako Louisovy jalapeños a vystřílime si zápas o finále.

postava: Kubajs SS, Alča 3B, Matěj LCF, Jitka 1B, wayne P, Katka RCF, Romále 2B, Yvonne C, Lukes LF, Johanna RF

Rytíři Trutnov – Wayne’s World 4:3
Na zteč vysílám starce, ženy a děti. Kdo nemá zubní protézu, zatím nemá ani občanku. Ale kupodivu nám to hraje gut. Zum Beispiel Romále na dvojce pleje čarokrásně. Ve třetí směně dává Kubajs trojmeťák a Alča singlem zařizuje náš první bod (1:3). Za chvilku už je to zase o 3 punkty. V páté (poslední) směně začínáme nevalně (scheiße) dvěma auty. Kubajs iBB nakonec nedostane a pálí singl. Alča taky singl. zDEnda pálí do vnějšího pole a po chybě stahuje dva body a sám je na třetí. Stav je 3:4. Jíťa BB. Matěj po dvou ballech pálí do fálbólu a pak na Máju, což znamená aut na dvojce a v turnaji končíme na třetím místě.

postava: Kubajs SS, Alča 3B, zDEnda LCF, Jitka 1B, Matěj RCF, Katka RF, wayne P, Simone C, Romále 2B, Moni LF

Do finále tak postoupili dva týmy, které o něj za deštivého počasí nestojí. Finále se tak nehraje a nějaký blíže nespecifikovaný výpočet pasuje Rytíře na vítěze turnaje. Při slavnostní zakončení dostala Alča pohárem do oka.


Group: A

# TEAM G W L SCORE P
1 Rytíři Trutnov 4 4 0 37 : 10 8
2 Hangarounds 4 3 1 33 : 13 7
3 Wayne's World 4 2 2 28 : 34 6
4 Wolfs Domažlice 4 1 3 19 : 35 5
5 Dresden Dragons 4 0 4 16 : 41 4

Group: QF

# TEAM G W L SCORE P
1 Wayne's World 2 2 0 28 : 11 4
2 Wolfs Domažlice 2 1 1 10 : 19 3
3 Dresden Dragons 2 0 2 15 : 23 2

Group: A

GAME SCORE
28.6.2014 9:00
6 : 9
28.6.2014 10:00
7 : 12
28.6.2014 11:00
13 : 0
28.6.2014 12:00
5 : 10
28.6.2014 13:00
0 : 8
28.6.2014 14:00
8 : 5
28.6.2014 15:00
8 : 9
28.6.2014 16:00
9 : 3
28.6.2014 17:00
14 : 0
28.6.2014 18:00
2 : 5

Group: Play off

GAME SCORE
29.6.2014 10:15
5 : 6
SF [1-2]
29.6.2014 14:00
4 : 3
SF [L12-WQF]
29.6.2014 15:30
-:-
F [W12-W15]

Group: QF

GAME SCORE
29.6.2014 9:00
9 : 15
29.6.2014 11:30
8 : 6
29.6.2014 12:45
13 : 2
# TEAM
1 Hangarounds
2 Rytíři Trutnov
3 Wayne\'s World
4 Wolfs Domažlice
5 Dresden Dragons
 
Obilí dřeváci | 27.6.2014, Dresden

Obilí dřeváci | 27.6.2014, Dresden

Waynes v Drážďanech: Kubajs, Alča, V, Matěj, Jitka, Meggy, zDEnda, Lukes, Romále, wayne a hosté (Katka Černá – Wolfs, Simone, Moni, Yvonne, Johanna – Hangarounds, Sandra – Dragons)

Pohár dostala Alča.
Fotky od Matěje jsou na rajčeti zde.

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.