headline »

1.4.2024 – 8:38 | 56 zobrazení

Zimní příprava je za námi. Také U10 a mladší si vyzkoušeli boxerský trénink.

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, mládež, S13, wayne's world

Pohár žákyň Blansko

Vložil dne 30.6.2023 – 8:57Žádný komentář | 124 zobrazení

Na jaře jsem se děvčat zeptal jen tak z žertu, jestli nechtěj na pohár žákyň a ony mi vážně řekly, že chtějí. Tehdy se zrodil nápad vyrazit poprvé v historii Waynes Pardubice na celostátní softbalový turnaj.
Vyrážíme v pátek dopoledne. První schůzku máme kolem poledne v Blansku na hřišti a to jak s hostujícími hráčky z Baryb Velký Osek tak i se zapůjčenými hráčkami z Havlíčkova Brodu. Máme 12 hráček včetně Natálky D., která je s námi na softbalu poprvé a Elišky S. Poprvé se na nás jede podívat i Wayne.
Naše cíle v umístění nejsou vysoké, nechceme být poslední. Chceme nabrat hlavně zkušenosti v zápasech se silnějšími týmy.

autor: Pepíno
info na softball.cz
fotky od T. Dundy na WW rajčeti

Cats Brno – Waynes Pardubice 13:15
První zápas nastupujeme proti asi papírově nejslabšímu týmu naší základní skupiny. Po dvou směnách vedeme 9:0. Stahuji starší hráčky a posílám do hry mladé zálohy. Na pálce sice další body nepřidáváme, ale v obraně inkasujeme až do poslední směny pouhé 3 body. Stačí jen nedostat 6-ku.
6 bodů dostáváme a za stavu 9:9 jdeme do tiebreku. Do hry vracím to nejsilnější, co máme. Na pálce dáváme 6 bodů. Stačí jen nedostat 6-ku. V obraně kupíme chybu za chybou, ale nakonec vyhráváme 15:13 ,když soupeř nedostane dvě běžkyně domů a zůstávají jim na metách.
Uff to jsem si oddechl. Byla to fuška.

Pohár žákyň 2023 | Waynesky

Pohár žákyň 2023 | Waynesky

Waynes Pardubice – Kotlářka Praha 9:8
Náš první zápas s extraligovým týmem. Od začátku vedeme. První směnu jsme ubránili s nulou a dali jsme 3 doběhy. I po druhé směně vedeme o dva body. V dohrávce dáváme dva body a vítězíme.

Po prvním dnu máme skvělé dvě výhry a víme, že druhý den ráno budeme hrát s Tempem o první místo ve skupině.
Jdeme stavět stany. Pak jedeme na nákup a večer máme grilovačku.

Tempo Praha – Waynes Pardubice 5:6
Zápas s Tempem je vyrovnaný od začátku. Obrany mají na vrch nad útoky. Do poslední směny posílám já i kouč soupeře na prkno to nejlepší. Nina M. pálí a na krádeže a chyby kečra dobíhá domů pro bod. Soupeře v dohrávce již na mety nepouštíme a vítězíme o bod.
Jsme první ve skupině. Přehodnocujeme cíle v turnaji, nechceme být osmí.
Díky prvnímu místu máme dlouhé volno a to vyplňujeme výletem na propast Macocha.

Pohár žákyň 2023 | Macocha

Pohár žákyň 2023 | Macocha

Waynes Pardubice – Piranhas Beroun 1:8
Vyhrát i tento zápas by byla velká pohádka. Ale soupeř byl celý zápas lepší a nadhoz nás na mety nepouští. V pěkném zápasu nakonec vítězí jasně Beroun. Odpal si připsala Simča.

Po druhém dni máme 3 výhry a pouze jednu prohru se silným Berounem. Můžeme opět posedět u grilu a připravit taktiku na poslední den. Děvčata jsou již unavená a jdou celkem ochotně spát.

Spectrum Praha – Waynes Pardubice 1:8
Náš známý soupeř z ligy žákyň nás čeká v zápase o finální umístění. A tento zápas nás zastihl ve formě, byl to náš asi nejlepší výkon. N nadhozu Nina M. výborně odházela celý zápas. Pouze jedno HB a jeden odpal. Na pálce se nám daří a přidáváme body v každé směně. Nakonec zápas ukončuje Natálka D. Jen zranění Aničky Ž. nám lehce kazí náladu.

Brno Sever – Waynes Pardubice 9:5
Všechny holky jsou již unavené přibývají bolístky. Z nemocnice přichází dobrá zpráva, Anička nemá nic zlomeného a naražený palec bude brzy v pořádku.
Zápas začínáme famózně pěti doběhy a třemi rychlými auty. Kouč Brna rychle střídá nadhoz. Bohužel pak se již neprosazujeme a soupeř tv.rdými dlouhými odpaly skóruje v každé další směně. Nakonec prohráváme a tím obsazujeme fantastické 6 místo.

Pohár žákyň 2023 | Anežka Koláčková

Pohár žákyň 2023 | Anežka Koláčková

Byl to krásný víkend plný softbalu. Naše hráčky zahrály výborný softball a lepšily se v každém zápase. Moc děkuji trenérům – Zdendovi Makovskému i Petře Rypkové.

Skvěle hrály:
Dundová Natálka, Koláčková Anežka, Korbová Alexka, Makovská Nina, Makovská Žaneta a Strouhalová Eliška.
Hostující hráčky z Baryb Velký Osek:
Bělinová Alžběta, Kysilková Simona, Rypková Majda, Trávníčková Karolína
Zapůjčené hráčky z Hrochů Havličkův Brod:
Stella Siwková a Anička Žáková

Pepíno

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.