headline »

20.11.2023 – 11:06 | 189 zobrazení

Na platformě Startovač.cz můžeš přispět na pořízení traktůrku.
První traktůrek nám ukradli, Lojzík dvojka dosluhuje.
Vybrali jsme profesionální zahradní traktůrek Starjet P6 PRO od českého výrobce Seco, jehož cena je 254 900 Kč. Na Startovači bychom na …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B9, klepy, mládež, wayne's world

,,První rodinný baseballový výlet“ na turnaj

Vložil dne 8.5.2017 – 6:26Žádný komentář | 193 zobrazení

Na prvního máje, jsem po příjezdu do Žacléře rozdal rodičům úkoly, stejně jako potom našim borcům.
O úvod k článku jsem požádal Marcelu, mamku Kristýnky a Tomáše pak o zpracování zápisu a komentáře k jednotlivým článkům. Oběma děkuji, zhostili se toho více než dobře.
Musím však také pochválit všechny rodiče, protože respektovali činnost týmu na hřišti a využili plochu pro diváky na maximum a to včetně svítkovské vlny. Díky Šakal.

Marcela:
“První rodinný baseballový výlet“ na turnaj v Žacléři se nám opravdu líbil. Dítě si turnaj i přes nemožné a stále padající tepláky moc užilo. (Wayne – kdy si můžu objednat týmové oblečení pro Týnku?) Tatínek si pěkně zafandil (prý lepší, než poslední dobou u televize při fotbalovém utkání české reprezentace!) A maminka vše sledovala v klidu z povzdálí. (Takových dětí kolem a já nemusím žádné napomínat?)
A člověk najednou zjistí, že se dá ten bláznivý kolotoč všedního dne opravdu zastavit a ocitne se v jiném světě. Světě nadšenců (nebo šílenců?) a obětavců, kteří podporují v dětech to krásné zapálení pro hru jménem baseball. JSTE PROSTĚ ÚŽASNÍ !!!!!!!!!!!

EBL U9 2017, Žacléř | Svítkovská vlna

EBL U9 2017, Žacléř | Svítkovská vlna

Tom:
Waynes Pardubice – Orli Choceň 8:8
Zápas začínáme v poli a po slušném výkonu inkasujeme pouze dva body. Naši první čtyři pálkaři obsazují mety, bohužel další tři jsou aut a za stavu 2:2 jdeme do druhé směny. Strikeout a aut kruh-jedna, to vypadá dobře. Třetí aut ale přichází až za stavu 2:4 a tak musíme zabrat na pálce. To se ale nedaří, Eliška je strikeout, Domča aut na jedna, Luky I. obsazuje metu, ale Emma je aut na jedna a jdeme bránit. První pálkař pálí dvojmeťák, ale díky přehozu na dvojce se dostává až domů. Naštěstí pole to nepoznamenalo a díky třem rychlým autům jdeme do dohrávky zápasu za stavu 2:5. Luky W. aut z luftu, Kamča, Tom, Kristýna i Maty obsazují mety. Eliška je sice aut na jedna, ale Kristýna dobíhá pro pátý bod. To bude drama. Tak nebude Domča je strikeout. Stav 5:5 a co teď. Nikdo neví. Může být remíze? Nemůže? Tak nakonec prý nemůžeme, jdeme do další směny. Orlíci pálí, strikeout, pálí, pálí, pálí, pálí, strikeout, strikeout. Prohráváme 5:8 a jdeme zase otáčet skóre. Luky I. odpal, Emma dvojmeťák, Luky W. sice aut na jedna, ale stahuje dva doběhy, Kamča odpal, Tom strikeout, Kristýna odpal + doběh na 8:8, Maty odpal, Eliška aut z luftu. A zase máme plichtu, tentokráte 8:8. No nic, remíza platí, zápas se hraje už 65 minut a hrát chtějí i další týmy. Navíc místní hřiště nemá osvětlení a tak je potřeba končit za světla.

sestava a pálka
C Ipser Lukáš 3/3
2B Štorková Emma 2/3 (1x2B)
SS Wija Lukáš 1/3 (1x2B)
P Kakrdová Kamila 3/3
1B Korba Tomáš 1/3
3B Pilná Kristýna 2/3
CF Hoffman Matyáš 2/3
RF Koláčková Eliška 0/3
LF Blažek Dominik 0/2

Filip Jan 5/26 (počet strikeoutů/počet startů na pálce)

Patriots Liberec – Waynes Pardubice 7:8
Na pálce děláme, po dobězích Lukyho I., Emmy a Lukyho W. tři body a jdeme do pole. Pole se ještě ani nestihne rozestavit a už nám tu letí balónek. Než se borci vzpamatují, máme běžce na dvojce. Chvíli se pátrá co se dělo, ale rozhodčí prý dal povel a tak se hrálo. Další tři hráče si na starost bere Tom. Po dvou příhozech od Lukyho W. a jedné sólo akci, jdeme za stavu 1:3 pálit. Na pálce pro body tentokráte dobíhá Tom, Domča a Luky I. a za stavu 1:6 jdeme bránit. No spíše se snažíme bránit a tak po o sérii špatných chytů, hodů, nedohozů, přehozů a já už nevím čeho všeho, inkasujeme šestku a nezbývá než zabrat na pálce a zápas otočit. Tom i Domča obsazují mety, Emma je aut z luftu, Luky I. je aut z luftu. Na pálku jde Maty a my potřebujeme odpal, jinak zápas končí. Maty to zvládá a stahuje Toma pro bod. Poté Luky W. stahuje Domču a vedeme 7:8. Kristýna je poté aut na jedna a my jdeme bránit hubené vedení. Luky W. chytá těžký luft v záklonu, další hráč dává dvojmeťák, následuje aut Luky W.-Tom a běžec je na tři. Máme dva auty a běžce na tři, musíme zahrát třetí aut. V tom nám pomáhá soupeř, který je strikeout a my tak vydřeli první výhru dne.

sestava a pálka
SS Štorková Emma 1/3
RF Ipser Lukáš 2/3
LF Hoffman Matyáš 2/3
2B Wija Lukáš 2/3 (1x2B)
C Pilná Kristýna 1/3
3B Kakrdová Kamila 2/2 (1x2B)
P Koláčková Eliška 0/2
1B Korba Tomáš 2/2
CF Blažek Dominik 2/2

Filip Jan 3/23 (počet strikeoutů/počet startů na pálce)

EBL U9 2017, Žacléř | Kristýna Pilná

EBL U9 2017, Žacléř | Kristýna Pilná

Piráti Žacléř – Waynes Pardubice 2:8
Po dvou dramatech přichází klidnější utkání. Pirátů je v poli pouze pět a tak to chce pálit do zadního pole. Začínáme na pálce a tři body jsou slušným vkladem. Pirátům se podaří stáhnout jediného běžce a do druhé směny vstupujeme za stavu 1:3. Druhou směnu otevíráme a uzavíráme strikeoutem. Mezi strikeouty ale děláme čtyři body, a tak v obraně můžeme hrát v klidu. První pálkař se nám sice dostává na metu, ale poté hází na jedničku Kamča, Luky I. a Luky W. a po třech rychlých autech jdeme za stavu 1:7 pálit. Maty a Eliška jsou strikeout, Emma dvojmeťák, Luky I. jednomeťák + Emma doběh, Domča dvojmeťák. Na pálku jde Luky W. a pálí oblouček na spojku. Domča chvilí váhá a když balónek dopadá na zem, vyráží z mety. Bohužel Domčův běh v jednu chvíli protíná trajektorii odraženého balónku a Domča je aut. V obraně ještě inkasujeme jeden doběh a utkání končí.

sestava a pálka
P Štorková Emma 3/3 (1x2B)
3B Ipser Lukáš 3/3 (1x2B)
RF Blažek Dominik 1/3 (1x2B)
SS Wija Lukáš 3/3 (1x2B)
CF Pilná Kristýna 2/2
2B Kakrdová Kamila 2/2 (1x2B)
1B Korba Tomáš 0/2
C Hoffman Matyáš 0/2
LF Koláčková Eliška 0/2

Filip Jan 5/22 (počet strikeoutů/počet startů na pálce)

EBL U9 2017, Žacléř | Svítkovská vlna 2

EBL U9 2017, Žacléř | Svítkovská vlna 2

Před posledním zápasem řeší Pepíno lineup, tedy jak ti naši borci půjdou na pálku. Když už práci dokončí, zjišťuje, že na papíře má jmen 10, ale borců máme jen 9, zrada. Po chvilce pátrání zjišťuje, že sedmý má jít pálit Maty a devátý pak Hoffman. To nám asi neprojde. Hoffmana škrtá.

Waynes Pardubice – Rytíři Trutnov 7:9
Zápas začínáme v poli. Rytíři si přivodí dva strikeouty a po chyceném luftu Toma jdeme pálit. Na metu se dostává pouze Emma a Luky W., přesto děláme bod a po první směně vedeme 1:0. Ve druhé směně si Rytíři přivodí další dva strikeouty, získávají dva doběhy a po autu po ose Luky – Luky jdeme, za stavu 1:2, pálit. Na pálce se nám moc nevedlo. Tom strikeout, Maty aut na jedna, Kamča obsazuje jedničku, Eliška striekout. V poli inkasujeme tři doběhy a tak je jasné, že musíme začít dělat i my nějaké body. Luky I. odpal, Emma odpal, Domča odpal, Luky W. odpal + stahuje Lukyho I. i Emmu, Kristýna odpal + stahuje Domču, Tom strikeout, Maty aut na jedna + stahuje Lukyho W., Kamča strikeout. Paráda, po třetí směně máme vyrovnáno 5:5. V obraně se nám ale opět příliš nevedlo a za stavu 5:9 jdeme do dohrávky zápasu. Eliška aut na jedna, Luky I. dvojmeťák, Emma aut na jedna + Luky I. doma, Domča jednomeťák, Luky W. trojmeťák + Domča je doma, Kristýna aut na jedna. Zápas sice končí naší prohrou, ale tohle bylo hodně koukatelný.

sestava a pálka
3B Ipser Lukáš 2/3 (1x2B)
2B Štorková Emma 2/3
C Blažek Dominik 2/3
SS Wija Lukáš 3/3 (1x2B, 1x3B)
P Pilná Kristýna 1/3
1B Korba Tomáš 0/2
LF Hoffman Matyáš 0/2
CF Kakrdová Kamila 1/2
RF Koláčková Eliška 0/2

Filip Jan 5/23 (počet strikeoutů/počet startů na pálce)

Waynes v Žacléři: Ipsík, Emma, Domča, Luky W., Týnka, Korbič, Hofík, Kamča, Eliška
Trenéři: Šakal, zDEnda, Pepíno

fototo na WW rajčeti

EBL U9 2017, Žacléř | Waynes

EBL U9 2017, Žacléř | Waynes

Wayne: Musel jsem se rozhodnout koho na webu zadat jako autora článku. Nejsme techniky připraveni na kolektivní prózu :-) Nejvíce textu napsal TW, v článku bude uveden jako auto. Díky všem za pěkný článek: Marcela, Tom a Šakal.

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.