headline »

21.7.2021 – 8:58 | 209 zobrazení

Po Squatu 2021 můžeme už definitivně zařadit předpovídání počasí do tzv. šarlatánských profesí (kartářka, šaman, kouzelník, mentální kouč, homeopatička, proutkař nebo epidemiolog). Ze zcela katastrofické předpovědi, kdy mělo pršet celý víkend se nakonec vyklubal Nádherňajs. …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, mládež, U11, U13, U15, U7, U8, U9, wayne's world

Skleníkový efekt

Vložil dne 20.2.2019 – 11:31Žádný komentář | 229 zobrazení

Šesté zimní soustředění mládeže, tentokrát hodně kondiční, se stejně jako v posledních letech konalo na Vysočině….Winter Gladiator na běžkách.

Čtvrteční příjezd se neobešel bez komplikací. Bylo třeba vyslat záchrannou výpravu a vyprostit Evičku ze sněhového zajetí. To se díky Heřmanovi naštěstí povedlo. Video ke shlédnutí je zde.

Fotky ze soustředění najdeš na WW rajčeti.

V pátek vyrážíme zdolat první kilometry hned po snídani. Komár, Vašek a Evička stojí na běžkách prvně. Dopoledne na loukách za chalupou dáme v součtu nesmělých 162,1 km. Hned po obědě vyrážíme na stadion do Nového Města na Moravě. Kdo chce, piluje techniku mezi tribunami kolem střelnice, většina borců ale vyráží na okruh v lese. A protože toho běžkování ještě nemáme dost, cestu zpátky na základnu jedeme z Vlachovic po svých. Odpoledne je ujeto 175,6 km. Pátek celkem 337,7 km.

Kondiční soustředění mládeže 2019 | V Novém Městě na Moravě

Kondiční soustředění mládeže 2019 | V Novém Městě na Moravě

Páteční večer trávíme všichni společně hraním společenských her. Jde to i bez telefonů a tabletů. Dospěláci suší boty a oblečení a spřádají plány na sobotu.

Sobota
Děti jsou vždy rozděleny do výkonnostních skupin dle celkové a teď už i aktuální formy. Dopoledne vyrážíme na trasy různých délek i obtížností s cílem dát si pořádně do těla. Celkem zvládneme 286,2 km a i zdatnější jedinci začínají jevit známky únavy. Vše ale vyléčí Dr. Hoffman porcí svíčkové. Po obědě a krátkém poledním klidu je na programu teoretická příprava střelby ze vzduchovky. Vysvětlujeme dětem, jak zacházet se zbraní a jak správně zamířit. Přednáška je dobrovolná a kupodivu zaujala téměř všechny.

Biatlon
Sobotní odpoledne bývá věnováno biatlonu. Ne jinak je tomu i tentokrát. Pepíno zapůjčil dvě vzduchovky a dva terče a se Šakalem se ujali dohledu nad chodem střelnice. Danka byla traťovou komisařkou, Wayne s Ájou se starali o časomíru a výsledky a Linda fotila. Jedno kolo mělo 600 m a jednu střeleckou položku. Všichni závodníci si trať nejdříve vyzkoušeli nanečisto. Ostrý závod se jel 2x, Komár s Kikim si to dali i potřetí. Denda s Terkou šli po prvním kole bobovat. Letos se jel i závod trenérů – vyhrál Pepíno. Příště se nám snad podaří naplnit i kategorii kuchařů.

SKLENE_2019_25_2

Sobota celkem 337,75. Zatím máme v nohách 675,45.

Sobotní večer se nese v duchu výpočtů. Děcka si hrají offline opravdické stolní hry a trenéři počítají, jestli se dá ujet kýžených 1000 km. Sekci radikálů vede Pepíno. Všem naplánoval něco jako Jizerskou padesátku. Podle všeho to nejspíš nedáme. Chybí nám narodi Šíma a Ela. Chybí nám i ostatní parťáci. Vysíláme vzkazy internetem. Nakonec na zbývajících 325 ale zůstaneme sami.

Kondiční soustředění mládeže 2019 | Biatlon | fototo Lin

Kondiční soustředění mládeže 2019 | Biatlon | fototo Lin

Neděle
Snad všichni chtějí zdolat tisícovku. Jen školkáčům to je šumák. Po snídani vyrážíme: Sklené – Fryšava – Tři studně – Vlachovice – Sklené. Prckové přidají kilometry na cvičné louce u základny. Jedeme na doraz. Před cílem si někteří ještě dají dvoukilometrové kolečko navíc. Komár a Rychlík se přidávají k elitnímu klubu Trhačů s 55+ ujetými kilometry. Stelle chybí 600m. V základním táboře už na nás čeká Hofík a servíruje řízky ze sloních uší. Počítáme kilometry. Celkem 976,5 km. Chybí nám jen 23,5 km.

…a jen 14 mil mi chybí k Marry Ann.

Kondiční soustředění mládeže 2019 | T-ballačci na stadionu | fototo Lin

Kondiční soustředění mládeže 2019 | T-ballačci na stadionu | fototo Lin

Nevadí
Všichni ujeli našemu očekávání. T-balláčkům kralovala Terka s precizní klasickou technikou a prvními pokusy o bruslení. Ve skupině starší T-ball naběhala nejvíce Anežka (39 km). V partě mladších baseballistů nejvíce kilometrů mají Komár 56,3, Kiki 50,1 a Vašek 47,3. Duo Trhačů Kutil (60,3) a Áňa (58,7) splnili úkol najet v součtu více než 110 km. Příště jedeme v termínu 20.-23.2.2019 a 1000 km už pro nás asi výzvou nebude.

SKLENE_2019_26

Cíl 2020
30 dětí
13 dospělých
45 km každý, kdo přijede s lyžemi

Kondiční soustředění mládeže 2019 | Eliška | fototo wayne

Kondiční soustředění mládeže 2019 | Eliška | fototo wayne

Ve Skleném bylo fajn
Skleníkový efekt se projeví později. Nejde jen o nabranou kondici, všeobecnou sportovní přípravu, zálibu v běžkách nebo partu. Je to všechno najednou. Nejsme jen baseballisti. Jsme kamarádi a sportovci.

Kondiční soustředění mládeže 2019 | Biatlon Loko a Luky | fototo Lin

Kondiční soustředění mládeže 2019 | Biatlon Loko a Luky | fototo Lin

Poděkování
Trenéři Pepíno, Ája, Šakal, Danka, Lin a wayne
Séfkuchař Hofík
Pravé ruce Romále a Lenka
Vlastičce za futrálky na kartičky

Waynes ve Skleném: Kutil, Áňa, Komár, Rychlík, Stella, Kiki (Kryštof Mazal), Eliška, Anežka, Terka, Vašek Tomiška, Luky W., Korbič, Loko, Bloncka, Eva Voženílková, Šíma Erlebach, Filip Tesařík, Denda

Realizační tým: Pepíno, Ája, Šakal, Danka, Lin, Hofík, Ro, Lenka, wayne

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.