headline »

18.9.2023 – 6:21 | 65 zobrazení

Naše U11 doplněné dvěma U12 získávají zkušenosti v oblastní soutěži U13. Poslední kolo EBL se hraje v Liberci. Těšíme se především na zápas s Barons Wroclaw. Utkání s domácími Patriots pojmeme jako trénink obrany proti …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B11, B13, B7, B8, B9, klepy, mládež, U15, wayne's world

Skleníkový efekt

Vložil dne 20.2.2019 – 11:31Žádný komentář | 256 zobrazení

Šesté zimní soustředění mládeže, tentokrát hodně kondiční, se stejně jako v posledních letech konalo na Vysočině….Winter Gladiator na běžkách.

Čtvrteční příjezd se neobešel bez komplikací. Bylo třeba vyslat záchrannou výpravu a vyprostit Evičku ze sněhového zajetí. To se díky Heřmanovi naštěstí povedlo. Video ke shlédnutí je zde.

Fotky ze soustředění najdeš na WW rajčeti.

V pátek vyrážíme zdolat první kilometry hned po snídani. Komár, Vašek a Evička stojí na běžkách prvně. Dopoledne na loukách za chalupou dáme v součtu nesmělých 162,1 km. Hned po obědě vyrážíme na stadion do Nového Města na Moravě. Kdo chce, piluje techniku mezi tribunami kolem střelnice, většina borců ale vyráží na okruh v lese. A protože toho běžkování ještě nemáme dost, cestu zpátky na základnu jedeme z Vlachovic po svých. Odpoledne je ujeto 175,6 km. Pátek celkem 337,7 km.

Kondiční soustředění mládeže 2019 | V Novém Městě na Moravě

Kondiční soustředění mládeže 2019 | V Novém Městě na Moravě

Páteční večer trávíme všichni společně hraním společenských her. Jde to i bez telefonů a tabletů. Dospěláci suší boty a oblečení a spřádají plány na sobotu.

Sobota
Děti jsou vždy rozděleny do výkonnostních skupin dle celkové a teď už i aktuální formy. Dopoledne vyrážíme na trasy různých délek i obtížností s cílem dát si pořádně do těla. Celkem zvládneme 286,2 km a i zdatnější jedinci začínají jevit známky únavy. Vše ale vyléčí Dr. Hoffman porcí svíčkové. Po obědě a krátkém poledním klidu je na programu teoretická příprava střelby ze vzduchovky. Vysvětlujeme dětem, jak zacházet se zbraní a jak správně zamířit. Přednáška je dobrovolná a kupodivu zaujala téměř všechny.

Biatlon
Sobotní odpoledne bývá věnováno biatlonu. Ne jinak je tomu i tentokrát. Pepíno zapůjčil dvě vzduchovky a dva terče a se Šakalem se ujali dohledu nad chodem střelnice. Danka byla traťovou komisařkou, Wayne s Ájou se starali o časomíru a výsledky a Linda fotila. Jedno kolo mělo 600 m a jednu střeleckou položku. Všichni závodníci si trať nejdříve vyzkoušeli nanečisto. Ostrý závod se jel 2x, Komár s Kikim si to dali i potřetí. Denda s Terkou šli po prvním kole bobovat. Letos se jel i závod trenérů – vyhrál Pepíno. Příště se nám snad podaří naplnit i kategorii kuchařů.

SKLENE_2019_25_2

Sobota celkem 337,75. Zatím máme v nohách 675,45.

Sobotní večer se nese v duchu výpočtů. Děcka si hrají offline opravdické stolní hry a trenéři počítají, jestli se dá ujet kýžených 1000 km. Sekci radikálů vede Pepíno. Všem naplánoval něco jako Jizerskou padesátku. Podle všeho to nejspíš nedáme. Chybí nám narodi Šíma a Ela. Chybí nám i ostatní parťáci. Vysíláme vzkazy internetem. Nakonec na zbývajících 325 ale zůstaneme sami.

Kondiční soustředění mládeže 2019 | Biatlon | fototo Lin

Kondiční soustředění mládeže 2019 | Biatlon | fototo Lin

Neděle
Snad všichni chtějí zdolat tisícovku. Jen školkáčům to je šumák. Po snídani vyrážíme: Sklené – Fryšava – Tři studně – Vlachovice – Sklené. Prckové přidají kilometry na cvičné louce u základny. Jedeme na doraz. Před cílem si někteří ještě dají dvoukilometrové kolečko navíc. Komár a Rychlík se přidávají k elitnímu klubu Trhačů s 55+ ujetými kilometry. Stelle chybí 600m. V základním táboře už na nás čeká Hofík a servíruje řízky ze sloních uší. Počítáme kilometry. Celkem 976,5 km. Chybí nám jen 23,5 km.

…a jen 14 mil mi chybí k Marry Ann.

Kondiční soustředění mládeže 2019 | T-ballačci na stadionu | fototo Lin

Kondiční soustředění mládeže 2019 | T-ballačci na stadionu | fototo Lin

Nevadí
Všichni ujeli našemu očekávání. T-balláčkům kralovala Terka s precizní klasickou technikou a prvními pokusy o bruslení. Ve skupině starší T-ball naběhala nejvíce Anežka (39 km). V partě mladších baseballistů nejvíce kilometrů mají Komár 56,3, Kiki 50,1 a Vašek 47,3. Duo Trhačů Kutil (60,3) a Áňa (58,7) splnili úkol najet v součtu více než 110 km. Příště jedeme v termínu 20.-23.2.2019 a 1000 km už pro nás asi výzvou nebude.

SKLENE_2019_26

Cíl 2020
30 dětí
13 dospělých
45 km každý, kdo přijede s lyžemi

Kondiční soustředění mládeže 2019 | Eliška | fototo wayne

Kondiční soustředění mládeže 2019 | Eliška | fototo wayne

Ve Skleném bylo fajn
Skleníkový efekt se projeví později. Nejde jen o nabranou kondici, všeobecnou sportovní přípravu, zálibu v běžkách nebo partu. Je to všechno najednou. Nejsme jen baseballisti. Jsme kamarádi a sportovci.

Kondiční soustředění mládeže 2019 | Biatlon Loko a Luky | fototo Lin

Kondiční soustředění mládeže 2019 | Biatlon Loko a Luky | fototo Lin

Poděkování
Trenéři Pepíno, Ája, Šakal, Danka, Lin a wayne
Séfkuchař Hofík
Pravé ruce Romále a Lenka
Vlastičce za futrálky na kartičky

Waynes ve Skleném: Kutil, Áňa, Komár, Rychlík, Stella, Kiki (Kryštof Mazal), Eliška, Anežka, Terka, Vašek Tomiška, Luky W., Korbič, Loko, Bloncka, Eva Voženílková, Šíma Erlebach, Filip Tesařík, Denda

Realizační tým: Pepíno, Ája, Šakal, Danka, Lin, Hofík, Ro, Lenka, wayne

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.