headline »

18.2.2024 – 19:36 | 84 zobrazení

Pokovidové ročníky Polyxeny (2022-2024) se hrají ve formátu 3 waynovské týmy 2x každý s každým. Bereme s sebou vlastní děti, které byly v době prvního ročníku PLX batolata a nebo na houbách. Je prima sledovat, …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B10, B11, B13, B7, B8, B9, klepy, mládež, U15, U6, wayne's world

Soustředění Sklené 2020: Díky za každou dobrou ránu

Vložil dne 24.2.2020 – 9:44Žádný komentář | 138 zobrazení

Letošní zima patří do blázince. V lednu je to na kraťasy a sněžit bude nejspíš až na Hosanu. Meteorologové nám na termín soustředění ve Skleném nevěští nic moc. My na počasí nedbáme. Máme dobré oblečení a do Skleného se těšíme a jedeme, ať už se na běžky dostaneme nebo ne.

fototo na WW rajčeti

Sklené 2020 | Waynes ve Vysočina aréně

Sklené 2020 | Waynes ve Vysočina aréně

Naštěstí je za humny naší základny ve Skleném Vysočina aréna, kde využijeme všechny časy určené pro veřejnost a tréninkové skupiny. Na stadion jedeme celkem čtyřikrát. Víc než ujeté kilometry tentokrát počítáme čas strávený ve stopě. Stihli jsme i závod na 200m volný způsob. Na letošní chocholouškovskou zimu je 9 hodin na běžkách solidní porce.

sklene_2020_06

Do programu letošního soustředění zařazujeme kondiční vycházku na Brožovu skalku a jednu tréninkovou jednotku cvičení s medicinbaly v tělocvičně ZŠ Fryšava.

Fryšavská základka nám tělocvičnu zapůjčila bezplatně. Mockrát děkujeme. Pan ředitel Hübner přijal moji nabídku, že se na jaře zastavím a na revanš dětem udělám ukázku baseballu. ZŠ Fryšava je jednotřídka a má všeho všudy 10 žáků. Musím říct, že se už teď těším.

Součástí soustředění je také teoretická příprava. Letos na ni bylo více sil i času.

Přednášky
Baseball a hráči – jak přemýšlet o sestavě, typologie hráčů, line up
Ještě než se řekne play ball – jak se připravovat na zápas (vybavení, hřiště, soupeř, rozhodčí)
Infield play

Work shop
Údržba a příprava běžek

Sklené 2020 | Běhatlon - Vojta Pekárek

Sklené 2020 | Běhatlon – Vojta Pekárek

Běhatlon
Přesluční běh a střelba

Chudosněžná krajina nás od závodění nemohla odradit. Máme pušky i terče a to, že je sněhu jen aby se neřeklo, vyřešíme změnou disciplíny. Běhatlon – běh a střelba. Velcí mají trestné kolečko, když na střelnici minou. Ti malí (a že jich letos je pořádný houf) trestná kolečka neběhají, ale v případě, že se trefí, z času se jim odečte 5 vteřin za každou dobrou ránu. K poměření sil se nechali vyprovokovat (Šakalem) i někteří členové realizačního týmu.

sklene_2020_14

Nedílnou součástí našich soustředění je i vlastní kuchyně. S kuchtíky je nejen sranda, ale hlavně dobře vaří a dětem i dospělým chutná. Když ve slově hlad zaměníš lad za ofík, vyjde ti přísloví Hofík je nejlepší kuchař. Je tohle náhoda?

Waynes ve Skleném 2020
Držka Filip
Filip Jakub
Filip Michal
Hož Matěj
Kaslová Lucie
Koláčková Eliška
Koláčková Anežka
Koláčková Tereza
Korba Tomáš
Korbová Alexandra
Makovská Nina
Makovská Žaneta
Makovský Zdeněk
Mazal Kryštof
Nováková Natálie
Nováková Tereza
Pekárek Vojtěch
Rambousek Denis
Rambousková Aneta
Tesařík Filip
Tomiška Václav
Voženílková Elena
Voženílková Eva

Realizační tým
Šakal
Danka
Pepíno
Ája
Wayne
Lin
Katka Sýkorová
Míra Pekárek
Tomáš Novák
Hofík
Ro
Lenka

Soustředění Sklené 2020 | Waynes na kládách

Soustředění Sklené 2020 | Waynes na kládách

Příspěvky z facebooku

SOUSTŘEDĚNÍ SKLENÉ 2020: MOTOHODINY
čtvrtek odpoledne
První kilometry na běžkách jsme zvládli hned po příjezdu na základnu. Sníh je jen v NMNM. Letos se nám budou obtížně měřit ujeté kilometry. Budeme počítat motohodniny. Malý narozeninový dárek dostali Evka a Filip. Evka přivezla dort. Zítra ráno vstáváme časně. Ve stopě chceme být už 8:00.

Sklené 2020 | Evka slaví narozeniny

Sklené 2020 | Evka slaví narozeniny

SOUSTŘEDĚNÍ SKLENÉ 2020: PÁTEK RÁNO
Přípravu na budíček Šakal zahajuje v 6:35. Vstáváme do bílé tmy. V 8 hodin už jsme na stadionu a každý si dáme 1,5 běžkohodiny. Dopolední program pokračuje přednáškou. Na běžky půjdeme i odpoledne. Zatím ahoj.

SOUSTŘEDĚNÍ SKLENÉ 2020: 200 METRŮ VOLNÝ ZPŮSOB
pátek odpoledne
Po obědě a poledním klidu Pepíno otevřel kurz údržby a přípravy lyží. Pak se šlo ven: sněhulák, koulování a kdo chtěl, mohl si vyzkoušet střelbu ze vzduchovky. Po svačině se přesouváme opět na stadion. Dvě hodiny běžkování si někteří zpestřili sprinterským závodem na 200 volný způsob. Po přesunu na základnu následuje sprcha a zasloužený odpočinek….což neznamená lítat po baráku a řvát jak paviáni!!! K večeři se podávaly oblíbené buchtičky se šodó a za chvilku bude večerka, na kterou se asi těší víc dospělí něž děti. Zítra ráno vstáváme opět brzy. V 8:00 chceme být ve stopě.

SOUSTŘEDĚNÍ SKLENÉ 2020: …TEĎ ODPOČÍVAJÍ V POKOJI
sobota dopoledne
Sobotní dopoledne bylo výživné. V 8:00 jsme už s běžkami na nohou kroužili po stadionu a užívali si posledních 90 minut ve stopě. V 10 hodin vyrážíme na dvouhodinový pěší výlet na Brožovu skalku. K obědu Hofík a spol. servírovali fantastickou svíčkovou (Rychlík 9 knedlíků). Teď nikdo nehuláká, nikdo tady neběhá, nikdo se na nic neptá. Teď odpočívají v pokoji.

Sklené 2020 | Brožova skalka

Sklené 2020 | Brožova skalka

SOUSTŘEDĚNÍ SKLENÉ 2020: BĚHATLON
sobota odpoledne
Sobotní odpoledne bylo věnováno závodění. U základny to na běžkování nebylo, tak jsme si dali Běhatlon. Okruh cca 400m s jednou střeleckou položkou si velcí dali 2x, malí běželi jednou (druhé kolo bylo dobrovolné). Do závodění se nechali vyhecovat i trenéři. Svačilo se venku a došlo i na pár sněhuláků. Před večeří byla teorie. Teď už z kuchyně voní Hofíkovi špagety. Tak ahoj…zítra jsme doma.

SOUSTŘEDĚNÍ SKLENÉ 2020: MEDICIMBÁLOVKA
neděle dopoledne
V neděli nikam nespěcháme a můžeme si přispat. Program začíná v 9:15. Máme před sebou poslední dvě tréninkové jednotky: cvičení s medicinbaly a teorie (infield play). Rádi bychom poděkovali ZŠ Fryšava za poskytnutí tréninkových prostor. V přes ne příliš příznivé sněhové podmínky se nám podařilo dětem připravit kvalitní program a víkend, který si užili se vším všudy.

Sklené 2020 | Medicinbaly

Sklené 2020 | Medicinbaly

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.