headline »

18.9.2023 – 6:21 | 72 zobrazení

Naše U11 doplněné dvěma U12 získávají zkušenosti v oblastní soutěži U13. Poslední kolo EBL se hraje v Liberci. Těšíme se především na zápas s Barons Wroclaw. Utkání s domácími Patriots pojmeme jako trénink obrany proti …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B9, klepy, mládež, wayne's world

Time – tkaničkový, letecký a trenérův

Vložil dne 30.5.2016 – 22:37Žádný komentář | 250 zobrazení

Turnaj U9 se zpočátku rodil trochu chaoticky, ale nakonec jej především rodiče našich hráčů zvládli na jedničku. Lucka věděla dřív, než sem se zeptal, že dělá bufet. Monča, že zvládne organizaci v dogoutu. Štora, že bude trenérem s dobrou radou. A rodiče, že děti v sobotu hrají. Sice to nakonec z části dopadlo jinak, než bylo původně vymyšlené, ale všem bez výjimky patří velké díky.

Souběžně s turnajem se konala na Pardubickém letišti Aviatická pouť. Takže nebyla nouze o přelety vrtulníků a letadel přímo nad hřištěm nebo v jeho těsné blízkosti. Radost z toho měli nejen děti, ale také jejich dospělácký doprovod. A že fanoušků z Trutnova a především z Liberce bylo požehnaně. Patří jim za to velký dík. Vážili cestu dlouhou více než 100 km a mohli vidět své potomky a vnoučata ve třech zápasech po 40 minutách na rozpáleném hřišti. Počasí nám přálo už od rána, sluníčko pálilo a turnaj končil souběžně s prvními kapkami přicházející bouřky, a že byla pěkná, i s pořádnými kroupami.

EBL U9 | Waynes | fototo Blanka

EBL U9 | Waynes | fototo Blanka

Orlice Choceň – Wayne’s World 6:9
Zápas jsme začínali netradičně jako hosté, ale po dohodě ve vlastním dogoutu. Šakal si zlepšil statistiku strikoutů a v první směně tak dokázal odpálit jen Tom Korbů, který se dostal až na druhou metu. To však bylo vše. Zato Orli se na nás snesli jako supi, v dohrávce první směny nám nandali 5 bodů a kdyby nebyl 5 bodový limit, sázeli by hity snad ještě teď. Dokázali jsme na 8 pálkařů zahrát jen jeden out 1-3 v provedení Emča – Kačka.

Druhou směnu začínala Emča jako falešný startovací pálkař, sice byla strike out, ale s moc pěknými švihy. Dalším pálkařem byl Maty, který zahrál na spojku, na první metu doběhl rychleji a po přehozu se dostal až na druhou metu. Luky Ipser dospěl ze školkáčka v pořádného ranaře a poslal Matyho pro první bod a to dnes ještě nemělo být vše. Dalšími pálkaři byli nováčci Kamča a Fíďa, kteří povzbuzováni fanoušky odpálili a nakonec si po odpalech Vojty Orlíka a Toma doběhli pro své první body. Okusili tak chuť adrenalinu a pocit, jaké to je bojovat za tým. Druhou směnu jsme tedy zahájili 5-ti body a poklusem se přesunuli do obrany. Marťo díky, běhají a pálí jedna radost.
Dohrávka druhé směny byla pro Choceň bez bodu, nejprve Vojta Šenkýř s Lukym Wijou hrají aut na dvojce, potom Tom přihazuje Lukymu a je tu druhý aut. A třetí aut hraje Emča s Kačkou 1-3.

Po konci základní hrací doby je stav 5 : 5 a začíná tie-brake s obsazenou první a druhou metou. Na pálku jde náš nejzkušenější hráč U9 – Vojta Šenkýř, který navíc odpálil homerun in park a stahuje tak důležité 3 body. Luky Wija je po vysokém luftu aut a na pálku se staví Kačka Zemanová a pálí na spojku a obsazuje první metu. Emča si přivodila strikeout, ale až se to jednou potká… Maty Hoffman posouvá Kačku na třetí metu a sám obsazuje první metu. Luky Ipser stahuje domů Kačku a Matyho posouvá na třetí metu, sám obsazuje druhou metu po chybě soupeře. Poslední out si vyrobila Kamča strikeoutem. Pro body si tak nakonec doběhli všichni hráči s jednou jedinou výjimkou. V dohrávce tie-braku udělujeme Orlům dva outy a povolíme jeden doběh. Poslední hráč Orlíků je strikeout. Je vedro k padnutí.

sestava a pálka
RF Orlík Vojta 1/2
3B Korba Tomáš 1/2
2B Šenkýř Vojtěch 1/2 (1x HR)
SS Wija Lukáš 1/2
1B Zemanová Kateřina 1/2
P Štorková Emma 0/2
CF Hoffman Matyáš 2/2
LF Ipser Lukáš 2/2
C Kakrdová Kamila 1/2
EP Komárek Filip 1/1

EBL U9 | Porada | fototo Blanka

EBL U9 | Porada | fototo Blanka

Time – je vyhlášení rozhodčího o správném přerušení hry. Během něhož je míč mrtvý. Postupně se v rámci turnajů rozšířil slengový výraz tkaničkový time. Obvykle nastává, když si hráč uzel na tkaničkách pořádně neutáhne a zavázat si tkaničku na dobu delší než dvě minuty je nad jeho síly. Dnes jsme přidali i letecký time, což znamenalo průlet letadla nebo vrtulníku a pohledy všech hráčů mířili k nebi. Trenérův time je pak čas, kdy kromě mrtvého míče je v bezvědomí i trenér po výkonu svých svěřenců, popřípadě v předtuše bezvědomí jim promlouvá do jejich krásných nezkažených duší.
Přestávku mezi zápasy vyplňuje neúnavný Štora cestou na kole, aby hráčům dopřál sladkého studeného potěšení. Cestou zpátky z něj odpadávají kornouty. Kýbl zmrzliny naštěstí dovezl. A měla velký úspěch nejen u dětí a hráčů.

Wayne’s World – Rytíři Trutnov 2:7
Druhý zápas máme po přestávce, kdy některé děti zvládli oběd, některé svačinu a některé jen zmrzlinu. Je ještě větší vedro než ráno. Pořadí pálkařů se osvědčilo a tak došlo jen k malým změnám, kdy jsme do hry zařadili Barču, která chtěl vyzkoušet úlohu kečra a do pole i Fíďu. Naopak po dobrém výkonu na kečrovi si zcela odpočinula Kamča a extra pálkař byl Tomáš. Rozestavění v poli jsme upravili, aby si hráči vyzkoušeli i jiné pozice než hráli v prvním zápase.
Rytíři na nás nastoupili s hlavními oporami v čele, přesto dali jen dva body, protože se nám povedlo zahrát pěkné 3 auty. V dohrávce první směny bod získal pouze Tomáš, kterého posunul domů po chybě obrany Vojta Šenkýř. Druhou směnu začínali Rytíři druhou polovinou pálkařského pořadí a s chyceným luftem, strikeoutem a zahraným autem 1-3 měla druhá směna poměrně rychlý spád. V dohrávce druhé směny jsme měli obsazenou druhou a třetí metu, ale pomalý odpal k první metě a následný strike out Kamči dohrávku záhy ukončil bez doběhu. Třetí směnu zahájili Rytíři opět zkušenými borci, které podpořil tentokrát i konec pálkařského pořadí a bez jediného zahraného autu jsme obdrželi 5 bodů. V útoku jsme si potom přivodili dva zbytečné auty chybným vyběhnutím Vojty Orlíka z druhé mety a nešťastným odpalem Vojty Š. na první metu. Stažení bodu v podání Tomáše, pak zařídil Luky W., který odpálil do zadního pole. Při dvou autech se na pálku dostala ještě Kačka a Filip K., který si krásným odpalem na spojku přivodil aut na první metě.
Tento zápas jasně ukázal u obou týmů, že pro dobrou hru a správné rozhodování je třeba hrát a hrát a věci si zažít. Na kečrovi se blýskla Barča Adamíková a v brnění se ji líbilo tak, že si tento post dala ještě jednou, tak uvidíme.
Je ještě větší vedro k padnutí a slunce pálí téměř svisle.

sestava a pálka
P Orlík Vojta 1/2
EP Korba Tomáš 2/2
1B Šenkýř Vojtěch 1/2
SS Wija Lukáš 1/2 (1x2B)
RF Zemanová Kateřina 1/2
CF Komárek Filip 0/2
2B Štorková Emma 1/1
3B Ipser Lukáš 1/1
C Adamíková Barbora 0/1
LF Kakrdová Kamila 0/1

EBL U9 | Waynes - Rytíři | fototo Blanka

EBL U9 | Waynes – Rytíři | fototo Blanka

Wayne’s World – Patriots Liberec 10:3
Tento sympatický soupeř ze severních Čech měl v kádru hromadu malých špuntů. Na kečru se znovu objevila Barča A. a za hlasité podpory rodičů si tento post vcelku užívala. Je ještě větší vedro a dusno. V dáli se blýská, doufejme, že na lepší časy.
V první směně se Patriots povedlo získat pouze jeden bod a nám zahrát poměrně pěkné 3 auty. V dohrávce první směny se náš tým do soupeře opřel a běhal po metách, co to jen šlo a využil tak každého zaváhání soupeře. Ze zápisu toho moc nepoznám, Linda odjela s Ťůťou spát a Štorovi se při kaučování třetí mety tak točila ruka, že nevím co a jak. Jisté jsou dvě věci, bude nutné někoho dalšího naučit psaní zápisů. Druhou jistotou je, že zcela jistě se některým hráčům povedl oběhnutý homerun in park (podle zápisu Kačce, Barče, Lukymu I., Vojtovi O. a Tomášovi). Pokud by někdo měl „důkazní“ materiál ve formě videa ze zápasu sem s ním.

sestava a pálka
3B Orlík Vojtěch 2/2 (1x 2B, 1x HR in park)
RF Korba Tomáš 2/2 (1x HR in park)
1B Šenkýř Vojtěch 2/2 (1x 2B)
SS Wija Lukáš 2/2
P Zemanová Kateřina 1/1 (1x HR in park)
2B Komárek Filip 1/1 (1x 3B)
LF Štorková Emma 1/1
C Adamíková Barbora 1/1 (1x HR in park)
CF Kakrdová Kamila 0/1
EP Ipser Lukáš 1/1 (1x HR in park)
EP Hoffman Maty 0/1

Musím poděkovat všem, kteří se postarali o hřiště, upekli buchtu, fandili, jezdili pro zmrzku nebo jen přišli s dobrou náladou podívat se, co vlastně jejich děti nebo vnoučata umí a jak jsou šikovné.
Baseball je sport náročný na hlavu, na soustředění, na pohyb. Někdy pekelně rychlý, někdy dlouho čekáme, než něco přiletí, ale vždy každý z nás chce míč zahrát co nejlépe. Postupem času a pílí se dokážeme zlepšit, ale musíme na sobě pracovat. Těším se na Vás na tréninku.

Waynes: Vojta O., Tomáš, Vojta Š., Luky W., Kačka, Fíďa, Emča, Barča, Kamča, Luky I., Maty,
Realizační tým: Tomáš W., Štora, Lin, Šakal, wayne jako rozhodčí a Lucka s děvčaty v bufetu, a Olda s Hofíkem

Fototo na WW rajče

EBL U9 | Waynes doma | fototo Blanka

EBL U9 | Waynes doma | fototo Blanka

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.