headline »

29.5.2024 – 8:56 | 132 zobrazení

V zenu nelze nedělat nic, tam jde o to, dělat NIC. Ale až poté, co to člověku dojde.
A mě to došlo. Asi ještě ne úplně všechno, ale dost na to, abych nečekal, že někdo něco …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, wayneblog

Trenérovo okno: Mistrovství v natáčení

Vložil dne 6.10.2014 – 12:372 Komentáře(ů) | 595 zobrazení

Dovolím si malou vsuvku na téma Jak se hraje t-ball aneb co jsem za ten rok pochytil. T-ball, jaký jsem poznal, není v drtivé většině případů pojímán jako příprava na baseball – pálení proti nadhozu. T-ball je vlastní disciplína. Jak se to hraje? Když jste na pálce, vybere si nějakého Marňáka a všechny děcka naštělujete tím směrem. Někdy pálkaři zaujímají v boxu krkolomné pozice. V průměru najdeme tak dva chytrolíny v každém týmu, kteří se postaví přímo za domácí metu (každou nohu v jednom boxu). Úkol totiž zní, odpálit na Marňáka stůj co stůj. Kdyby si šel Marňák odskočit, tak do něj budou střílet cestou do kadibudky, ať už by byla kdekoliv.

Chytrolín se dostane na metu a tím začíná fáze dvě. Chytrolín R-1, kterej na stativu už dávno nemá co dělat, začne na školkáče, co jsou rádi, že si dají lapačku na strávnou ruku, zkoušet run down. To nakonec vždycky vyústí doběh po sérii přehozů ve chálihodné snaze Chytrolína odchytit. Poté se opět pokračuje fází jedna – natočení v boxu a to celkem šestkrát v každé směně.

Naše děcka na to koukají jak z jara a povídaj: Wejné a kam je nejlepší pálit? Na trojku, co?
Ne děti, nejlepší je pálit za plot!

Já bych celkem rozumněl cílenému odpalu nějakým směrem, pokud pálkaře posunu boxem dopředu a dozadu (neděláme to). Ale natočení k jedničce nebo ke trojce je prostě pro mě dílo zkázy.

Abych jen neremcal navrhuji řešení. Pro t-ballové kategorie bych používal pálkařské boxy široké 1 stopu (cca 30cm), případně jen čáru, na které musí mít pálkař obě nohy. A bylo by po špatnostech.

wayne

2 Komentáře(ů) »

  • Michal Hanuš napsal:

    Čím dříve děti začnou hrát coach ball, tím budou mít méně času dělat chytrolíny. A těm nejmladším by šlo omezit posun o maximálně 1 metu, tím se vyhnou děti stresu, kterému jsou vystaveny chytrolíny apod.

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.