headline »

20.11.2023 – 11:06 | 238 zobrazení

Na platformě Startovač.cz můžeš přispět na pořízení traktůrku.
První traktůrek nám ukradli, Lojzík dvojka dosluhuje.
Vybrali jsme profesionální zahradní traktůrek Starjet P6 PRO od českého výrobce Seco, jehož cena je 254 900 Kč. Na Startovači bychom na …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, mládež

Tuplované zlato

Vložil dne 18.11.2012 – 11:272 Komentáře(ů) | 1 010 zobrazení
Trutnov indoor U8 2012 - u žebřin

Za chvilku jdem na to

Je sobota časně ráno a v Cziwitzách se vstává. Jedeme totiž na turnaj. Tentokrát je ovšem všechno jinak. My s Lindou budeme koukat, pomáhat a fandit a hrát bude Áňa. Dnes jí čeká první zápas a turnaj. Tak honem honem, vyčistit zuby, nachystat batoh, “Kde mám lapačku, tati?” a  obléknout do červeného dresu Klackařů.

Inu svět je malý a o náhody v něm není nouze.

Ještě jsme nevyjeli z naší ulice a už rozděláváme svačinu. Klasika. Cesta ubíhá parádně a Áňa se těší na hru i nové kamarády. Souběžně s námi vyráží karavana vozů z Kostelce. Sraz je v Trutnově na pumpě Ono (za cenu naturalu 95 – 32,90 Kč jim rád udělám reklamu). Kafíčko, vyčůrat a pokračujeme směr tělocvična. Na místě jsme včas, takže už jen zavázat boty, vysmrkat a jde se na to.

Klackaři – Sparks Mladé Buky 16:11
Trenér Standa má připravený plán kdo, co a proti komu bude hrát. V utkání proti Bukům dává příležitost nováčkům v týmu. Ale i tak v prvních dvou směnách děláme “telefon” (protočení všech pálkařů v jedné směně) a na konto si připisujeme po šesti bodech – víc ani nelze. Směna končí po třech autech nebo po šesti bodech. Bučíčci se nenechají zahanbit a v každé směně dělají tři až čtyři body a tak utkání končí v podstatě těsným výsledkem.

sestava a pálka
SS – Fajgl 3 odpaly ze třech startů na pálce (3/3)
2B – Bolehovský 3/3
C – Boštíková 1/3
3B – Šeda 3/3
LF – Ochoc 0/3
1B – Nepovím 3/3
CF – Špaček 2/3
RF – Rambousková 1/3
P – Voráček Jonáš 2/2

náhradníci: Fišer, Hrabina

Trutnov indoor U8 2012 - Klackaři

Zlatí Klackaři 2012

Hlavní kauč Standa, znalý kvalit našeho příštího soupeře, si sedá na bobek a dramatickým hlasem povídá: “Tak děti, teď se bude lámat chleba!” Hlouček Jakubů přichází s informací, že už mají jen rohlíky. Ostatní bez protestů vyndávají z chlebů řízky a skývy lámou ve dví.
Standa staví to nejsilnější co máme k dispozici. Čekají nás Piráti nikoliv z Karibiku, ale ze Žacléře.

Piráti Žacléř – Klackaři 12:15
Netušil jsem, že T-ball osmiletých dětí, může mít takovouhle úrověň. Smekám před nimi a před jejich trenéry. Tohle bylo předčasné finále, drámo jako kráááva a špičkový T-ball.

První dvě směny držíme Piráty bez bodu zásluhou parádních zákroků ve vnitřním poli. Na začátku třetí směny zvyšujeme na 4:0. Žacléř mocnými odpaly srovnává krok na 4:4. Ve čtvrté směně děláme další telefon a pět bodů (9:5). Nechali jsme dva běžce na metě, dát šestku, byl by Standa určitě klidnější. Piráti jsou ostřílení borci a tu šestku dají oni nám (9:10). Je pár sekund do konce. Směna nekončí autem, ale posledním doběhem, čímž nám soupeř dává šanci k obratu. Dalo by se říct: “prokaučováno”, ale u dětí bych to hodnotil určitě jako: “super, zahrajeme si ještě jednu směnu”.
Poslední směnu začínáme nevalně a tak máme dva auty a žádný doběh. Další aut znamená prohru. Co hůř, potřebujeme body. Při pálkařské kvalitě soupeře je jasné, že čím víc, tím líp.
Po očku sleduju Standu, který je na pokraji kolapsu. Měl se stejně jako já ráno nastřelit Egiramlonem a tenhle zápas by snad pro něj nebyl takovej supercloumák.
Po chybě v obraně si Piráti přivodí vyrovnávací bod na 10:10. Já si mezi tím v kapse nenápadně na mobilu vyťukávám 155 a palec držím na spoušti nespouštěje šéftrenéra z očí.
Plníme mety. K obratu nekompromisním hitem do zadní stěny zavelí Jonáš Voráček a stahuje tři body. Vedeme 13:10. Následně přidáme další dva body a děláme šestku. (15:10)
Náš další úkol zní jasně: Nedostat šest!
Piráti dělají dva body, ale Klackaři za mohutného povzbuzování lavičky vystřihnou tři auty, což je v tuto situaci víc. Zápas končí k radosti celé výpravy 15:12, nutno říci, že po parádních výkonech obou týmů.

sestava a pálka
2B – Fajgl 2/5
CF – Bolehovský 2/5
SS – Nepovím 4/5
3B – Šeda 2/4
RF – Ochoc 2/4
C – Fišer 0/4
LF – Špaček 1/4
1B – Hrabina 3/4
P – Voráček Jonáš – 4/4

náhradnice: Boštíková, Rambousková

Půlhodinou pauzu děti tráví pojídáním dlouhých zelených věcí.

Klackaři – Rytíři Trutnov 17:3
Pokud by jsme porazili Orlíky, můžeme toto utkání za určitých okolností prohrát a pořád být první v turnaji. Scházíme se se Standou u výsledkové tabule. Podle mě můžeme prohrát o dva a zárověň nedostat 15 bodů. No, chtělo by to tužku a papír a zkombinovat všechny varianty. “Nejlepší je, to kolečko vyhrát”, nakonec povídám. Standa souhlasí, nepodceňuje sílu domácích borců a na palubovku posílá stejnou sestavu jako proti Pirátům.
Na rozdíl od Rytířů se nám daří v poli i na pálce a utkání končí o hodně pro nás. V tabulce to znamená, že jsme jistojistě první.

sestava a pálka
2B – Fajgl 3/4
CF – Bolehovský 4/4
SS – Nepovím 2/4
3B – Šeda 2/4
RF – Ochoc 3/4
C – Fišer 3/4
LF – Špaček 2/4
1B – Hrabina 3/4
P – Voráček Jonáš – 0/3

náhradnice: Boštíková, Rambousková

Klackaři – Orlíci Choceň 18:2
Příležitost dostávají obě naše děvčata, Jula jde na první metu, Anetka do pravého pole. Měníme i složení infieldu, budeme prostě zkoušet. Orlíci jsou suveréně nejmladší a nejméně zkušení. Míč chytí nebo alespoň zastaví jen shodou okolností. Domlouváme se Standou, že toho nebudeme využívat a že bude posouvat běžce jen na odpaly a ne na chyby soupeře. I tak byl zápas jednozačnou záležitostí. Ale podle všeho si ho užily děti obou týmů.

sestava a pálka
3B – Fajgl 3/3
2B – Bolehovský 2/3
P – Šeda 3/3
C – Fišer 2/3
LF – Ochoc 2/2
SS – Voráček Jonáš 1/2
CF – Špaček 2/2
1B – Boštíková 2/2
RF – Rambousková 2/2
EP – Nepovím 1/2

náhradník: Hrabina

Trutnov indoor U8 2012 - Áňa

Zlatá (m)Áňa

Následuje slavnostní ceremoniál a Klackaři dostávají pohár a medaile nejen za tento turnaj, ale i za vítězství ve východočeské soutěži do 8 let. Probíhá focení, loučení a odjezd.

konečné pořadí turnaje:
1. Klackaři Kostelec nad Orlicí
2. Piráti Žacléř
3. Rytíři Trutnov
4. Sparks Mladé Buky
5. Orlící Choceň

Rytířům patří dík za skvělou organizaci, rodičům (paní Ochocová a Fišerová a pánové Špaček, Hrabina, Voráček, Šeda + trenérstvo od Fajglů a waynů) za odvoz a podporu a přítomným sourozencům našich borců za povzbuzování.

Bylo to fajne, už se těším na příště.

P.S. jedna hádanka k tématu, víte co je tohle za pohádku? NaCl>Au

Fotky od p. Voráčka jsou zde.

2 Komentáře(ů) »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.