headline »

1.6.2023 – 6:32 | 60 zobrazení

Letos zahájily svou první sezónu naše kadetky a to turnajem na domácím hřišti. Tým táhnou zkušené kadetky Bloncka L.K. a Wendy V.D. Letošní sezóna je pro nás zkušební a hlavním cílem je nabrat zkušenosti a …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B10, klepy, mládež, wayne's world

Z Ostravy, z Ostravy rychlík jede do Prahy, nikdo nemá obavy…?

Vložil dne 19.5.2015 – 10:037 Komentáře(ů) | 1 046 zobrazení

Série turnajů Super Cup je největší česká a dost možná i evropská soutěž pro děti do deseti let. Ze čtyřech kvalifikačních turnajů (Stříbrný SC) postoupí do finálového Zlatého SC šestnáct týmů, čtyři z každé skupiny. Dalších osm zahraničních týmů má od pořadatelů divokou kartu. Nejexotičtějším účastníkem letos bude SEB Zhengzhou z Číny.

Naše kvalifikační skupina Severovýchod se koná v krásném areálu Arrows Ostrava. Soupeři budou více než zdatní a o čtyři postupová místa bude pěkná tlačenice. Kartami mohou ještě hodně zamíchat dovednostní soutěže hod do dálky, odpal do dálky, běh po metách a souhra vnitřního pole. Celkové pořadí kvalifikace je určeno součtem pořadí v turnaji a pořadí v dovednostní soutěži Masters.
Čtyři týmy s nejnižším součtem umístění postupují do Zlaťáku. V případě shodného součtu rozhoduje lepší umístění v turnaji.

Z Východních Čech se na dalekou cestu kromě nás vydali jen Rytíři Trutnov. Akci plánujeme částečně společně a jako dopravní prostředek volíme autobus – poschoďák.

Na posledním tréninku si zkoušíme dovednostní disciplíny. Všechny borce změříme v běhu, hodu i odpalu a docela to jde. Ale souhra je jak tragédie od Shakespeara, kde zemřou úplně všichni. Včetně autora. Z více než poloviny pokusů se nám nedaří hned první hod nadhoz – kečr. Další hody končí buď v řepce nebo na fotbaláku. Nejlepší čas je 0:44. Rychlejší by bylo vzít balón a všechny ty mety s ním oběhnout. Zoufale kombinuji nominace do jednotlivých disciplín a propočítávám možný bodový zisk. Na souhru si do tašky přibaluji klapky na oči. Jinak to nedám.

Stříbrný Super Cup 2015 | Já to nechci vidět... | foto M. Danihelka

Stříbrný Super Cup 2015 | Já to nechci vidět… | foto M. Danihelka

Cesta do Ostravy utíká svižně. Poschoďák z Trutnova přijíždí včas. Nasedat a tradáááá. Cestou ladíme sestavu a obsazení Masters. V jednu chvíli (u Litomyšle) Marťa koukne z okna a jen co zahlédne větrné elektrárny povídá: Jééé, tady to znám, tudy se jede do Třebíče. Ne nadarmo jí říkáme Blažena Praštěná – Zabloudilová.

Víš pro Marťa nakonec zůstala v Pardubicích?
Protože netrefí domů.

A podivej! Už jsme tady. Převlíknout a rozcvičit.

Klasik Frýdek – Místek – Wayne’s World 17:5
Na postup bude třeba porazit alespoň dva soupeře. Ale které? Něco se dá odhadnout po prozkoumání letošní výsledků. Něco tušíme, protože jsme se již potkali. Něco hádáme s pravděpodobností meteorologické předpovědi. Čili je třeba porazit dva týmy. Klasik to zjevně nebude. V obraně hrajeme hluboko pod svoje možnosti. Na pálce je to taky slabota. (Říkal jsem trefovat zařízení….hyml) Jako rozcvička dobrý. Uvidíme, co bude dál.

sestava a pálka
SS Filip M. 1/3
2B Havlíček V. 1/3
1B Pecková 2/3 (1x2B)
P Rambousková 1/3 (2B)
C Danihelka 1/3 (2B)
CF Šenkýř V. 1/3
3B Řehák 2/3 (1x2B)
LF Fürst 0/3
RF Jirout 0/1 | Hoffman 0/1

Cup 2015 | Vojta Šenkýř | foto M. Danihelka

Cup 2015 | Vojta Šenkýř | foto M. Danihelka

Soupisku jsme doplnili třemi exempláři baseballistů minivelikosti U7. Bude to pro ně obrovská zkušenost. Hledači čtyřlístků a šťouralové v antuce jsou najednou na hřišti, které jsme viděli v poschoďáku z videa. Zázrak. Trpaslíky budeme točit po půl hodině. Každého z nich dnes čekají dvě poloviny zápasu.

Wayne’s World – Rytíři Trutnov 2:6
Jako přijatelný soupeř pro možný postup se zdál Trutnov. Známe se dobře a víme, že to nejsou žádné kosmo-děti ani klony nukleárních draků, orlů nebo šípů. Kruto – přísně.
Zatímco my jsme se na naše dva body pěkně nadřeli, Rytíři by mohli dávat lekce z produktivity. Tři ze čtyřech prvních bodů zaznamenali po HR in park a jeden po nechyceném příhozu na jedničce a následném doběhu až domů. Kromě dalších dvou singlů autujeme všechny pálkaře. Poslední dva body jsme dostali po chybě dvojky, jak jinak než s doběhem až na domácí.
Na pálce vždycky obsadíme mety, ale RBI odpal nikde. Místo něj produkujeme káčka (strikeouty), auty po běžeckých chybách a ne příliš razantní odpaly do vnitřního pole. Ale to na trutnovské nestačí.
V mých plánech byla výhra s Rytíři. No nic, budeme muset porazit někoho jiného.

sestava a pálka
SS Filip M. 1/3
2B Havlíček V. 1/3 (2B)
1B Pecková 2/3 (2x2B)
P Rambousková 1/3
C Danihelka 0/3
CF Šenkýř V. 0/2
3B Řehák 1/2
LF Fürst 1/2 (2B)
RF Wija L. 1/1 | Jirout 0/1

Cup 2015 | Sledujou nás | foto M. Danihelka

Cup 2015 | Sledujou nás | foto M. Danihelka

Wayne’s World – Arrows Ostrava 6:20
Arrows jsou podle toho, co jsme tady dnes viděli nejlepším týmem turnaje. Měním sestavu s cílem mentálního osvěžení. To důležité nás čeká navečer a hlavně zítra.
V ofenzivě se nám nejvíce povedla poslední směna, kdy jsme na dva auty udělali pět bodů po sedmi odpalech v řadě. Alespoň tuhle jednu směnu to byla jízda, kterou startuje Adam dvojmeťákem. Když je borec někde mezi domácí a jedničkou, z tribuny se ozve Adámku slajduj! Áďa prostě umí dostat diváky do varu. :-) V poli jsme dokázali zahrát jen tři auty ve vnitřním poli. I přes prohru největším rozdílem se hráči mohli těšit z pochvalných reakcí našeho fanclubu.

sestava a pálka
CF Filip M. 2/3 (1x2B)
1B Havlíček V. 2/3 (2x2B)
C Pecková 2/3
P Rambousková 1/3
SS Šenkýř V. 1/2
LF Danihelka 0/2
3B Řehák 1/2 (2B)
2B Fürst 1/2
RF Hoffman 0/1 | Wija L. 1/1

Cup 2015 | Rychlík míří na zařízení | foto M. Danihelka

Cup 2015 | Rychlík míří na zařízení | foto M. Danihelka

Masters
Sčítat výsledky v turnaji a v dovednostních disciplínách je velmi nezvyklý způsob, jak určit konečné pořadí. Super Cup ale takový je a je třeba to tak brát a dobře se na to připravit. Některé naše nominace jsou jasné. V běhu máme Zůzu a Rychlíka pod 15s a Vojtu H. s Áňou pod 16s. Áňu s jistějším hodem necháme společně s Adamem a Vojtou Šenkýřem házet do dálky. O tři místa na pálení do dálky děláme soutěž mezi zbylými pěti hráči. Pálit půjdou Loko, Martin a Luky W.

V hodu a běhu se nic neočekávaného nestalo. V běhu bude třeba šlápnout všechny mety. Nešlápnutí je za penalizaci 5s, což je 200 bodů. Bohužel Vojta Havlíček stejně jako doma při tréninku i tady mine jednu metu. V souhře se nám první dva pokusy moc nepodaří. Ten posledním začíná špatným příhozem Vojty Šenkýře. Zdržení je tak 4-5 vteřin, což je dalších 200 – 250 bodů ztráta. Nakonec ale děláme osobní rekord 37 vteřin.

Zůza obsadila druhé místo v běhu se stejným časem jako vítěz: 14,1. Asi se zaokrouhlovalo na desetinu a o pořadí rozhodly setiny. Rychlík byl čtvrtý 14,5s. VH třetí od konce. Kdyby šlápnul, byl pod 15 vteřin. V ostatních disciplínách jsme ve druhé polovině. Celkově to hodí páté místo.
Výsledky Masters zde.

Po první dni máme tři porážky a předposlední místo v Masters. Naše vyhlídky nejsou růžové, ale šanci pořád máme. „Stačí“ porazit Cannibals a Skokany a zároveň Skokani nesmí porazit Klasiky. To se dá. Jen je třeba nestresovat. S hráči postupovou matematiku neřešíme. Teď je čas na sprchu, večeři a přesun na ubytko.

Ubytovaní jsme na blízké základce. K dispozici máme i kuchyňku a mamky se nám perfektně starají o stravování.

V neděli ráno se opět přesouváme na hřiště. Borci se už nemohou dočkat a tak s nimi jdeme pálit do klece. Já mezitím skautuju Skokany. Šance tu je.

Cannibals Šumperk – Wayne’s World 9:14
Z utkání s kanibaly mě málem šlehlo. Kanibalí nadhazovač to hází o zem, nad hlavu, za hráče, od hráče, do hráče. Šumperk švihá půl metru od míče. Z posledního nadhozu vždycky vyčarují foul ball a následně uklohní čudlu, kterou nejsme schopni zahrát. Naštěstí se můžeme spolehnout na první půlku našeho line upu. Z celkem patnácti startů na pálce se našim prvním pěti pálkařům podařilo odpálit čtrnáctkrát. Pálkaři 6-9 byli vždycky aut nebo způsobili aut jinému běžci. I to je baseball.
Připisujeme si první vítězství a stále jsme ve hře a lístky do Prahy.

sestava a pálka
SS Filip M. 3/3 (1x3B, 1xHR)
2B Havlíček V. 3/3 (1x3B)
1B Pecková 2/3
3B Řehák 3/3 (2B, 3B, HR)
P Rambousková 3/3 (2x2B)
LF Fürst 0/3
C Danihelka 0/3
CF Šenkýř V. 0/3
RF Jirout 0/1 | Wija L. 0/1

Cup 2015 | Poď jedna! | foto M. Danihelka

Cup 2015 | Poď jedna! | foto M. Danihelka

Skokani Olomouc – Wayne’s World 5:16
Zápas pravdy. Kdo vyhraje, postupuje do Prahy. Začínáme na pálce a děláme 4 body. Skokani dávají bez větších problémů pětku a otáčí na 4:5. Ve druhé směně srovnáváme na 5:5 po dvojmeťáku Vojty Havlíčka a singlu Zůzy. Skokani jsou dobří pálkaři, ale nám se daří dělat auty. Adam hází ze trojky na jedničku, Rychlík hraje na Adama a ten šlape trojku, VH chytá luft.
Ve třetí směně přidáváme jeden bod. Martin po chybě obrany obsazuje dokonce až třetí metu a Loko ho linedrivem do středního pole posílá domů.
Dvoubodový náskok ale není nic. Bez dobré obrany to nepůjde. Naštěstí máme Rychlíka a ten je u všech třech autů: přihrávka na trojku Adamovi, luft a aut na předčasně vyběhnutého běžce.
Pořád je to 7:5 a do konce nekonečně daleko. Pak děcka podřadí a sešlápnou to na podlahu: VH dvojmeťák, Zůza dvojmeťák, Adam trojmeťák, Áňa dvojmeťák. Vedeme 12:5. Olomouc potřebuje alespoň dvě směny na obrat.
Ani v páté směně ale nenecháme našeho soupeře skórovat a pálce přidáváme dalších pět bodů. Utkání končí Loko homerunem in park. Jsme tam!

Z Ostravy rychlík jede do Prahy, nikdo nemá obavy, jestli dojede!

sestava a pálka
SS Filip M. 2/4 (1x3B, 1xHR)
2B Havlíček V. 3/4 (2x2B)
1B Pecková 2/4 (1x2B)
3B Řehák 2/4 (2B, 3B)
P Rambousková 2/4 (2x2B)
LF Fürst 1/4
C Danihelka 3/4 (1x2B, 1xHR)
CF Šenkýř V. 0/3
RF Wija L. 1/2 | Hoffman 0/1

Rytíři Trutnov – Wayne’s World 14:5
Utkání s Rytíři už nemůže nic změnit na našem celkovém čtvrtém místě. Postupujeme. Máme splněno a tak do hry pouštím všechny tři trpaslíky najednou. Nováček Martin jde do kruhu. Je čas naučit se něco nového. O výsledek teď nejde. Na pálce přidáme pár posledních ostravských hitů a Rychlík i jeden HR in park.

sestava a pálka
RF Hoffman 1/2 | Pecková 1/2
3B Jirout 0/2 | Danihelka 3B
2B Wija L. 1/2
1B Filip M. 1/2 (HR)
CF Havlíček V. 0/2
LF Řehák 1/2 (2B)
SS Rambousková 2/2
P Fürst 1/2
C Šenkýř V. 1/2

Cup 2015 | Waynes mínus Áňa | foto M. Danihelka

Cup 2015 | Waynes mínus Áňa | foto M. Danihelka

Radost máme všichni, děti, rodiče i my trenéři. Zvládli jsme se vypořádat s těžkým sobotním losem a nic jsme nevzdali. Bylo úžasné sledovat, jak si děcka v nejtěžších chvílích rozhodujícího utkání začali věřit a fandit. Jak se po chybách začali povzbuzovat. Objevem turnaje je bez pochyb Martin Fürst, který byl ani ne po měsíci trénování jen jednou strike out (ve svém prvním startu na pálce). Skvělí byli i trpaslíci U7. Starší hráči je vzali mezi, jak by ne. Jsme jedna velká WW rodina. Luky W. a Maty si do statistik připsali první hity v kategorii U10. Mário se dvakrát trefil do hřiště a kdyby málo zkušený Martin nevběhl do autu, mohla mít svůj první velký odpal i školkózní pětačtyřicítka.

No nic. Je na čase potlačit dojetí a jít do práce. :-)

Konečné pořadí
1. Arrows Ostrava
2. Klasik Frýdek-Místek
3. Rytíři Trutnov
4. Wayne’s World
5. Skokani Olomouc
6. Cannibals Šumperk

Waynes na stříbrňáku: Mário, Maty Hoffman, Luky Wija, Áňa, Loko, Zůza, Vojta Havlíček, Adam, Rychlík, Martin Fürst, Vojta Šenkýř

Realizační tým: rodiče Hopik, Danča, Vlasta&Martin, velkej Mário, Tomáš&Lucka, Věrka a trenéři Marťa, Šakal a wayne

Výsledky stříbrňáku zde.
Fotky na rajčeti zde.

Rytíři, díky za společnou cestu. Bylo to fajn. Ahoj 5.-7.6.2015 v Praze.

wayne

Stříbrný Super Cup 2015 | foto M. Danihelka

Stříbrný Super Cup 2015 | foto M. Danihelka

stribrny_super_cup_2015_stats

7 Komentáře(ů) »

 • wayne napsal:

  Přidal jsem stats (TÝMY/DALŠÍ/U10/STATS). Za pozornost stojí pálkařský průměr Lukáše Wiji (ročník 2008).

 • Marast napsal:

  Tak koukam, ze rok s rokem se sesel a opet postup!! a letos i s vasi ucasti v Praze…:)
  Tak at si to kluci uziji, myslim ze budou mit super zazitek.
  Marek H. Stastny (Draci Brno)

 • wayne napsal:

  741 fotek od Martina Danihelky a Tomáše Wiji jsou do oka (DO OKA/2015) nebo na rajčeti http://waynesworld.rajce.idnes.cz/stribrny_super_cup_ostrava_2015/

 • Marast napsal:

  Takze,
  GENIALNE napsano!!! aneb Kam se hrabe elektronicka tuzka moderatorske dvojice CT Hostak – Zaruba!!

  Po precteni odstavce v uvodu popisujici souhru vnitrniho pole brecim smichem. Tecka. Musim podotknout, ze jsem v praci a kolegove pokukuji cozetotak srandovniho delam… louskam dalsi vety, opet brecim smichem a k tomu navic nekolikrat poprskam klavesnici a monitor… kolegove si tukaji na celo.. musim to docist!! okamzik popisujici vase vitezstvi nad Wolfs + zaver mi klavesnici pro zmenu zkropila slza dojeti… to uz sem nevydrzel, napsal ti kratkou zpravu a sel to ven rozdejchat…

  Vono jde u me asi o to, ze sam jsem autorem trech deti, takze ikdyz me z nich obcas hrabe, tak vztah k nim nejspis mam… i vzdycky si ty situace jak je popisujes hrozne zive vybavuju a pak se u toho strasne rehtam… proste musis priznat, ze ty decka sou uzasne…

  Jinak k superpoharu:
  Jako ucastnik-rodic a znaly velikosti tohoto turnaje z roku 2012 a 2013 doufam a verim, ze maj deti z tohoto turnaje megasuper zazitek, ze baseballove povyrostli a maji chut se dal zlepsovat.. a hlavne a podle toho jak popisujes, ze si cely turnaj paradne uzili a to se vsim vsudy, vcetne velkeho vitezstvi a ted uz slavneho Oleee… vzdyt uz dostat se tam byl obrovsky uspech a k tomu vsemu samozrejme ode me velka gratulace… tobe, vam vsem tam a samo vsem tem baseballovejm svistum. Fandim vam a fandit zustanu.

  Jinak nevim, co delas, ale jako pisatel vtipnych clanku do nejakeho novinarskeho platku bys byl nejspis za hvezdu.

  M H Stastny (Draci)

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.