headline »

1.4.2024 – 8:38 | 84 zobrazení

Zimní příprava je za námi. Také U10 a mladší si vyzkoušeli boxerský trénink.

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, slowpitch, wayne's world

Znovu ty homeruny: Procházka exceluje na evropské scéně

Vložil dne 21.8.2018 – 8:49Žádný komentář | 227 zobrazení

Nejlepší pálkař, kapitán a hlavní trenér pardubických Waynes letos již dvakrát dokázal, že svými pálkařskými schopnostmi nevyniká pouze na domácí půdě, ale vede i žebříčky na mezinárodních turnajích.
Ze slowpitchové „ligy mistrů“ – evropského Superpoháru – si odvezl individuální ocenění za nejvíc homerunů. Míč za plot poslal v Itálii třináctkrát, třetí místo mu patřilo ještě v žebříčku úspěšnosti pálkařů – od prvenství ho ale dělil jediný povedený odpal: „Vím, že při svém posledním odpalu jsem nebyl soustředěný, jak bych chtěl, nechal jsem se rozhodit maličkostí. Ta čísla mohla vypadat ještě trochu lépe,“ usmívá se Procházka.

Jakub Procházka | Nejvíce  homerunů na Super cupu 2018

Jakub Procházka | Nejvíce homerunů na Super cupu 2018

Účast mezi evropskou elitou si Waynes vybojovali loňským vítězstvím na celorepublikovém mistrovství, v konkurenci těch nejlepších ze Starého kontinentu obsadili deváté místo – tedy přesně v polovině celkového pořadí. „Pomýšleli jsme výš, možná jsme nebyli dobře mentálně připraveni na to, jak náročné a těsné zápasy tu budeme muset zvládnout. Dvě prohry o bod nás stály naše medailové ambice. Ale vnímám to jako začátek nové etapy našeho týmu. Teď už dobře víme, jak si stojíme a kde musíme zabrat,“ říká o nenaplněném snu letošní posila Waynes, Helena Novotná. Nyní se tým vrací myšlenkově i herně zpět do České slowpitchové ligy, ve které bude chtít obhájit celkové vítězství z loňska. Hrát se bude hned tento víkend v Trnavě a následovat budou ještě jedno kolo.

Ještě jeden letošní úspěch přidal Procházka do své pálkařské kariéry již v červnu na mistrovství Evropy ve slowpitchi mužů. Na domácí scéně v Chocni byl třetím nejlepším pálkařem turnaje, po boku zde hrál s Tomášem Rambouskem, zakladatelem Waynes, který naopak ovládl statistiku nadhazovačů – nejvíce pálkařům znemožnil odpálit.
Oba pardubičtí reprezentanti se již nyní chystají na smíšené mistrovství Evropy v příštím roce. Procházka bude mít za úkol opět trhat rekordy, zatímco Rambousek se tentokrát ukáže v roli hlavního trenéra české reprezentace. Bude se hrát nejen o evropský titul, ale také o postup na historicky první mistrovství světa v této disciplíně.

ME ve slowpitchi mužů 2018 | Kubajs, Wayne, Pepíno | fototo Helča

ME ve slowpitchi mužů 2018 | Kubajs, Wayne, Pepíno | fototo Helča

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.