headline »

2.10.2022 – 18:12 | 49 zobrazení

Čtvrtý a poslední turnaj základní části ligy žákyň jsme odehráli na domácím hřišti Na Pašti. Byl to i historicky první softbalový turnaj na našem novém hřišti. A i přes nepřízeň počasí jsme zvládli odehrát všechny …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, slowpitch, wayne's world

Sbírka na gatě

Vložil dne 26.8.2014 – 9:19Jeden komentář | 766 zobrazení

V kalendáři je právě fotka z loňského Franze Josefa. Linda má nohu v gypsu, z dalších čtyř dam letos nehrála ani jedna a ze sedmi borců na fotce, kteří zasáhli do hry tenkrát i letos identifikuji tři (Matěj, Ted a já).

V dresu WW se od začátku sezóny potěšitelně objevují nové tváře: Vlasta, Anče, Míša a Honza Filip. Většina našich utkání je částečně i edukativní. Všechny zápasy kromě finále budeme hrát ve dvanácti a uvidíme, kam až na turnaji dojdeme.

Každý domácí turnaj předcházejí přípravy. Počet organizátorů se zvětšuje. Největším přínosem posledních týdnů a měsíců je duo Kutilů, kteří se do klubového dění zapojili opravdu naplno.

Jedním z pozitiv je i podpora pivovaru Bernard, který nám poskytl slunečníky. Pivo dobrý, majitel magor. Děkujeme do Humpolce.

Wayne’s World – Rytíři Trutnov 11:4
Vždycky, když se soupeři v první směně nastřílí sedm, devět nebo čtrnáct bodů, tak se hraje tak nějak líp. Nám se povedlo dát na úvod právě těch sedm.

postava: Pepíno SS, Lin 3B, Matěj EP, V 1B, wayne P, Ája LF, Ted LCF, Ivet EP, Romále 2B, Anče RF, Honza RCF, Vlasta C

Láďa
Svérázný chlapík je ten Láďa. Láďa je kamioňák, co má všech pět pohromadě a životní hodnoty, kterým rozumím. Láďa je náš grilmajstr. Máme to štěstí, že si na nás parkrát do roka udělá čas a ugriluje kejtu s brambůrkama a cibulí. Je to taková mňamka, že to letos vyvolalo mexickou vlnu. Nekecám.

Wayne’s World – Wolfs Domažlice 12:0
Z kuloárů se prosáklo, že Flci přijedou posíleni o baseballisty. V mých plánech je tedy tohle utkání jako klíčové a neponechávám nic náhodě. S tím baseballem to nakonec tak horký nebylo. Byl to vlastně tuctový zápas. Na pálce děláme dvanáct bodů a v obraně si připisujeme poměrně vzácký shout out.

postava: Pepíno SS, Lin 3B, Matěj LCF, V 1B, wayne P, Ája LF, Ted 2B, Ivet RF, zDEnda RCF, Míša C, Romále EP, Vlasta EP

Ivet
Ivet znám skoro přesně na den jedenáct měsíců. Ze softballového zelenáče se za tu dobu stala velmi šikovná hráčka. Ten pokrok je opravdu veliký a je otázka, jestli za dalších jedenáct měsíců s náma dědkama ještě bude chtít hrát :-)
Ivet na turnaj přijela podpořit celá rodina včetně domácí fauny.

Franz Josef 2014 | Ivet | foto Matěj

Franz Josef 2014 | Ivet | foto Matěj

Wayne’s World – Pegas Sedlčany 10:4
Jestli měkdo může být černým koněm ČSL, pak je to Pegas. Sedlčanští mají (skoro) všechno potřebné k dobrým výsledkům v lize. Jsou to trénovaní a zkušení softballisti. Pokud si nastaví priority na slowpitch, může příští rok asiporovat na medailové pozice.
Většinu zápasu prohráváme (0:2, 2:3, 2:4). Ve čtvrté směně se třemi body ujímáme vedení 5:4 a v posledním inningu přidáme ještě pět bodů, takže se může zdát, že šlo o jasnou záležitost. Nešlo.

postava: Pepíno SS, Lin 3B, Matěj LCF, V 1B, Ted EP, Ája LF, zDEnda 2B, Míša EP, Romále P, Anče RF, Honza RCF, Vlasta C

Rytíři Trutnov – Wayne’s World 10:2
Na pálce jsme nebezpeční jako hejno motýlů. Za šest směn vyprodukujeme dva body. To by až tak nevadilo, kdyby jsme jich dostali jen 9. Potom by jsme na tom byli na vzájemné skóre s Rytíři stejně a na celkové body proti bych spíše vsadil na nás. Ale že jsme inkasovali desítku, budeme teoreticky ve finále hosté. Takže vlastně hosana.

postava: Pepíno SS, Lin 3B, Matěj LCF, V 1B, wayne P, Ája LF, Ted 2B, Ivet C, zDEnda RCF, Míša RF, Honza EP, Vlasta EP

Franz Josef 2014 | Lin | foto Matěj

Franz Josef 2014 | Lin | foto Matěj

Sobotu končíme s výsledkem 3-1. Zdá se, že vše směřuje k finále s Rytíři. Zápasy jsou ale dnes již u konce a přichází druhá, skoro stejně důležitá část slowpitche – ta společenská. Říkejme tomu třeba večírek. Ten je jako poslední dobou vždycky přímo na hřišti. Spíme tam ve stanech nebo pod širákem.

Večírek
Zatímco Vlci spí přes půl města v Trimu a jedou na večírek na hřiště
Pegasové stanující za první metou tráví večer kdo ví kde
Došlo pivo
Naštěstí nám v hospodě Na chalupě půjčí sud
Neneštěstí to není žehlička ale bajonet
Našteští jsem na to myslel a půjčil si obě koncovky
Naneštěstí to Romále dal Tedovi do auta a ten odjel do HK
Došlo pivo
Jirka od Vlků je vypravěč vtipů
Nejdéle vydrží Rytíři Jirka, Wendy a Míša

Wolfs Domažlice – Wayne’s World 3:20

Pálíme jak Lindin odstraňovač třenky a rtů

postava: Pepíno SS, Lin 3B, Matěj LCF, V 1B, zDEnda 2B, Ája LF, Lukes EP, Ivet EP, Romále P, Anče RF, Honza RCF, Vlasta C

Nezkušený rozhodčí na soutěži ve vaření chilli

Poznámky nezkušeného rozhodčího jménem Frank z východního pobřeží: “Nedávno jsem byl poctěn pozváním k rozhodcování na soutěži ve vaření chilli. Jeden z rozhodčích totiž onemocněl a já se zrovna ptal jednoho z rozhodčích, kde najdu stánek s pivem. Zbývající dva rozhodčí (rodilí Texasané) mě ujistili, že to chilli není tak ostré jak se říká, a kromě toho mezi ochutnávkami se splachuje pivem, které dostanu v neomezeném množství zdarma. Takže jsem nabídku přijal.”

Následují opisy bodovacích lístků:

#1: Mikovo příšerná šílená pálivá strašná obluda:
Sudí 1: Moc rajčat. Příjemně rychlý nástup.
Sudí 2: Jemná, osvěžující chuť rajčat. Nijak výrazně ostré.
FRANK: Kurvafix, co je to za svinstvo? Slouplo by to barvu ze silnice! Plameny uhasilo až druhé pivo. Doufám, že tohle bylo to nejhorší co mě mohlo potkat; tihle Texasani jsou fakt cvoci.

#2: Arturův Plameňák:
Sudí 1: Krásná kouřová vůně, jemná příchuť vepřového. Slaboučký nahořklý ocásek.
Sudí 2: Skvělá chuť domácí grilovací omáčky; abych to bral vážně by tam ale muselo být daleko více pepře.
FRANK: Chraňte před dětmi! Fakt nevim co bych měl kromě bolesti cejtit. Musel jsem odhánět lidi co mi chtěli poskytnout masáž srdce aby radši běželi pro pivo. Když viděli muj xicht, hned narazili další sud.

#3: Fredův Požár ve stáji:
Sudí 1: Perfektní požárnické chili! Perfektně ostré, možná by to chtělo fazole.
Sudí 2: Chili bez fazolí, mírná, příjemná příchuť mořské soli, virtuózní práce s pepřem.
FRANK: Volejte protichemickou jednotku, někdo tu vyklopil cisternu jadernýho odpadu! Nosní sliznice mě pálí jako bych šňupal kyselinu sírovou. Všichni už znají postup: pivo mi podávají řetězem abych neuhořel. Barmanka mě praštila do zad abych se neudusil; páteř mám teď před sebou na stole. Ze všeho toho piva už jsem taky pěkně na sračky.

#4: Bubbova černá magie:
Sudí 1: Omáčka s černými fazolemi, prakticky žádné koření. Fakt slabota.
Sudí 2: Černé fazole s mírně nakyslou příchutí. Dalo by se to možná použít jako omáčka k dušené rybě, ale chili to rozhodně není.
FRANK: Cítil jsem že mám něco na jazyku, ale žádnou chuť; je možné aby chuťové pohárky na jazyku úplně odumřely? Sally, barmanka, stála připravená za mnou s tácem tupláků; tahle 150tikilová machna začíná vypadat docela žhavě, skoro jako ten toxickej odpad co tu musim žrát. Že by chilli bylo afrodiziakum?

#5: Lindin odstraňovač rtěnky a rtů:
Sudí 1: Silné, masité chili. Čerstvě umletý cayenský pepř, velmi ostré, bleskový nástup. Velice působivé.
Sudí 2: Chili se sekaným hovězím masem, představoval bych si trochu více rajčat. Cayenský pepř je skvělý nápad.
FRANK: Zvoní mi v uších, pot ze mě leje, a nemůžu zaostřit oči. Uprdnul jsem si a několik lidí za mnou museli odvézt na ARO. Soutěžící se urazila, když jsem utrousil že mi ta její leptací pasta zřejmě způsobila trvalý poškození mozku. Sally mi musela zastavit krvácení z jazyka proudem piva z pípy přímo na jazyk. Asi mi upadnou rty a vypadají zuby. A nejvíc mě sere, že oba zdejší rozhodčí mají pořád kecy, abych přestal křičet… Nejradši bych ty vidláky nakopal do prdele.

#6: Veřina Velmi Vegetariánská Variace:
Sudí 1: Řídká, ale velmi chutná vegetariánská omáčička. Perfektně vyvážený poměr koření a pepře.
Sudí 2: Zatím nejlepší. Agresivní směs pepře, papriček, cibule a česneku. Špička.
FRANK: Moje střeva jsou v jednom ohni. Když jsem si uprdnul, posral jsem se a mám strach, že se to prožere židlí a já padnu na znak. Nikdo už za mnou nepostává, kromě Sally. Musí bejt ještě větší magor než sem si myslel. Necejtim držku a prdel si budu muset rok utírat sněhem.

#7: Susanina Strašlivá Šílenost:
Sudí 1: Středně ostré chili, příliš mnoho nakládaných papriček z konzervy.
Sudí 2: M-hm, chutná to jako by tam kuchařka tu pixlu pepře zvrhla až na poslední chvíli. Musím vyjádřit své obavy o Franka; vypadá jako by nebyl zcela ve své kůži a neustále sprostě kleje.
FRANK: Kdybych si v držce odpálil granát, vůbec bych to necejtil. Na jedno voko nevidim, slyšim jenom příšerně hlasitej hukot. Celý břicho sem si upatlal, dyž sem se lžící místo do pusy trefil do voka. Kalhoty mam plný sraček žhavejch jako láva. Aspoň doktoři při pitvě pochopí, na co sem chcípnul. Přestávam dejchat; strašně to pálí. Stejně všechen kyslík shoří než mi dojde do plic. Když se budu potřebovat nadechnout, budu vzduch nasávat tou dírou kterou se mi žaludek proleptal ven.

#8: Chili číslo 8:
Sudí 1: To nejlepší na konec; perfektní kombinace chili, bezpečná pro všechny včetně dětí, nijak přehnaně ostrá, přesto příjemně prokrví.
Sudí 2: Zlatý hřeb soutěže, perfektně vyvážená chuť. Ani ostrá, ani příliš jemná. Bohužel jsme o většinu přišli když Frank omdlel a při pádu ze židle na sebe celý hrnec strhnul. Nevím jestli to přežije, chudáček… Čím je to na tom severovýchodě krmí? Jak by asi dopadl, kdyby někdo uvařil něco fakt ostrého?

převzato zde: http://www.jokes.jannemec.com/txts.php?id=5

Franz Josef 2014 | V | foto Matěj

Franz Josef 2014 | V | foto Matěj

Pegas Sedlčany – Wayne’s World 8:5

Magic box uvádí hořkou komedii
Pepíno vzal zápas do vlastních rukou

V hlavní roli Pepíno SS
Dále hráli: Lin 3B, zDEnda EP, V 1B, wayne P, Ája LF, Ted LCF, Ivet RF, Lukes RCF, Anče C, Romále 2B, Vlasta EP

Finále
Rytíři Trutnov – Wayne’s World 19:18

Nástup rytířů je impozantní. Vůbec netuším na kom by jsme jako měli udělat aut. Po dvou směnách prohráváme 1:8. Když už se nám podaří zabodovat u přidat čtyři body, Rytíři udělají pět. Času už moc nezbývá. Tak na jeden útok a my potřebujeme osm bodů. Trpělivě pálíme hit za hitem a pomalu snižujeme a až je to nakonec fakt plichta. Teď ještě udržet trutnovskou dohrávku bez bodu. To se naštěstí daří a jde se do tie-breaku. Vlastně do tie-breaků…třech. Po dvou nastavených směnách (2:2 a 1:1) to je stále nerozhodně. Děláme dva body. Snad už to vyjde. Rytíři ale srovnávají  a po chybě ve vnitřním poli (příhoz pod nohy není dobrej příhoz, Gute) vítězí v nejdramatičtějším finále historie ČSL.

postava: Pepíno SS, Lin 3B, Matěj LCF, V 1B, wayne P, Ája LF, Ted 2B, Ivet RF, zDEnda RCF, Vlasta C

Franz Josef 2014 | Waynes

Franz Josef 2014 | Waynes

Waynes: Pepíno, Lin, Matěj, V, Ája, Ted, Ivet, Romále, Anče, Honza Filip, Vlasta, zDEnda, Míša, Lukes, wayne

# TEAM G W L SCORE P
1 Rytíři Trutnov 6 5 1 89 : 32 11
2 Wayne's World 6 4 2 60 : 29 10
3 Pegas Sedlčany 6 2 4 30 : 55 8
4 Wolfs Domažlice 6 1 5 28 : 91 7
GAME SCORE
23.8.2014 10:00
11 : 4
23.8.2014 11:00
6 : 5
23.8.2014 12:00
12 : 0
23.8.2014 13:00
7 : 5
23.8.2014 14:00
10 : 4
23.8.2014 15:00
15 : 8
23.8.2014 16:00
10 : 2
23.8.2014 17:00
9 : 4
24.8.2014 9:00
3 : 20
24.8.2014 10:00
3 : 19
24.8.2014 11:00
8 : 5
24.8.2014 12:00
3 : 34
24.8.2014 13:00
19 : 18
F [1-2]
# TEAM ČSL
1 Rytíři Trutnov 7
2 Wayne\'s World 5
3 Pegas Sedlčany 4
4 Wolfs Domažlice 3
 

Pepínovy gatě
Zajímavá kapitola jsou Pepínovy kalhoty. Jako jediný hráč používá šedivé (Pepíno Šedý). Na ESCCS si Pepíno vzal svoje hodobóžový bílý. Bohužel fakt v havarijním stavu. Je třeba s tím něco udělat a nezdá se, že ten kdo to zrealizuje je Pepíno. Takže zakládám sbírku na nové krásné bílé gatě pro Pepu.

Číslo účtu je 2900317301 / 2010. Do zprávy pro příjemce vepište „Pepínovy gatě“. Já tam posílám 50 Kč.

V se nám vdává a stěhuje do Oklahomy. Přejeme hodně štěstí. Snad se na fieldu ještě někdy potkáme.

Velké díky všem organizátorům za přípravu a chod turnaje.

Fotky od Matěje jsou zde.

wayne

Franz Josef 2014

Franz Josef 2014

Jeden komentář »

  • Michal Hanuš napsal:

    Wayne, není nic lepšího, než si číst Nezkušený rozhodčí na soutěži ve vaření chilli a přitom si dávat Big Tastyho z McD. Sem se taky posral, ale málem a smíchy, fakt dobrý !!!!!

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.