headline »

1.4.2024 – 8:38 | 84 zobrazení

Zimní příprava je za námi. Také U10 a mladší si vyzkoušeli boxerský trénink.

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B10, B8, klepy, mládež, wayne's world

Skupina smrti

Vložil dne 3.3.2014 – 12:23Žádný komentář | 812 zobrazení

Každý kdo trénuje děti ví, že je to srdeční záležitost. Máme je rádi, ale je to o život. V sobotu to se mnou jednu chvíli málem seklo. Je otázkou, jestli to byla sabotáž nebo atentát. Na každý pád příště už před zápasem žádný kafe-smrťák. Žádný zapomenutý prášky na tlak. Jsem poučen. Před dalším turnajem si naordinuju středně silná sedativa a budu opticky ne nepodobný Buddhovi s nadhledem ignorovat snahu svých hráčů poslat mě na Onen svět nebo alespoň k Chocholouškovi.

Jáchym | foto p. Voráček

Jáchym | foto p. Voráček

Sobota U10
Sraz – cesta – pohoda. Nic na čem by se dal vystavět příběh hodný úhozu klávesy. Je nás celkem devět kousků na hřiště. Skoro všichni s vlastním fanklubem.
Úroveň naší hry jde rapidně nahoru. Odrazili jsme se od úplného dna Mariánského příkopu, ale k hladině to je ještě notný kus cesty. Naším cílem tedy není vítěství v nějakém zápase. Naším cílem a metou je samotné zlepšování, břibližování se k hladině. Zatím soupeříme se svým vlastním výkonem na předchozím turnaji. Pokud zahrajeme lépe než posledně, nebude to ještě krutopřísnost, ale bude to fajn. Před turnajem jsem vyřkl úkol: zahrát více směn, kdy zvádneme zahrát 3 auty než posledě – čili alespoň dvě a dát v každám zápase alespoň deset tvrdých odpalů (bez ohledu, jestli to bude safe nebo aut).

Wayne’s World – Piráti Žacléř 1:28
V prvních třech směnách se nám nedaří udělat ani bod ani aut. Tahle děsivá kombinace přivodila Matějovi nesporotvní chování, které mu přivodilo střídání. Hrajeme v osmi a konečně se probouzíme. Děláme první tříautovou směnu a toho čestňáka nakonec uklohníme.

sestava a pálka
P / – Matěj 0/1 (žádný odpal z jednoho startu na pálce)
C Ondra 1/3
2B Adam 0/3
3B Kliegros 1/3
SS Květák 1/2
CF Áňa 0/2
LF Kutil 0/2
1B Jáchym 1/2
RF / P Markus 1/2

Všechny turnaje zatím beru jako trénink. Na pálce začínáme tam, kde jsme minule skončili a v poli hráče dávám na všechny možné posty. Druhé utkání začínáme nějak bez Květáka, ale pak se k nám zase přidá a je to v cajku.

Hroši Havlíčkův Brod – Wayne’s world 23:2
Ač tomu výsledek nenapovídá, zahráli jsme v poli pár zajímavých akcí. Matěj chytil první luft ve vnějším poli. (jako že žádný nás hráč ještě nikdy nic takového nechytil). Jáchym na spojce chytil první line drive. Áňa jako první hráčka začali v poli mluvit: pojď na jedna, hraj dva a tak. Hosana! Oni se to ještě naučí. Zaznamenali jsme i dvě úsměvné situace. Kliegros se co by běžec dostal na dvojku, kde ztratil orientaci a nabral kurz domácí meta rovnou přes “nadhazovací” kruh. Áňa mi mezi švihy jednoho z pálkařů povídů: myslíš, že mají pátek v rohlíku? A pak to přišlo. Jsme v poli s první metou obsazenou. Luft do vnitřního pole už nevím kdo nechytá. Běžec na jedna je štronzo. Stačí vzít balón a zašlápnout dvojku. Pět hráčů stojí kolem druhé mety a hrají přehazko nebo co. Řvu dvojku!!! Kauč Hrochů taky řve Na dvojku!!! Děkca furt to přehazko, běžec zmateně poklusává směr dvojka a mě začíná vystřelovat bolest do levé ruky. Poslední výkřik dvojku už dávám fistulí. Míč končí mezi diváky a já pohledem hledám lékárničku. Že máme těžkou skupinu, to máme. Ostatně pro nás jakákoliv skupina těžká. Teď jsem ale jasně viděl, že tohle je skupina smrti. Nemyslím soupeře, myslím těch pět atentátníků u dvojky.

sestava a pálka
RF Květák 1/2
1B Áňa 0/3
C Kutil 0/3
SS Jáchym 1/2
P Markus 0/2
LF Matěj 1/2
2B Ondra 1/2
CF Adam 0/2
3B Kliegros 1/2

Dneska jsme vyfešákovaní. Ti s rozměrem do XL mají nová kaťata a někteří i pásek. V pauzách koukáme na filmy a na zápasy. Romále mamkám povídá: Krásně pečete, ale pro tak málo smažíte?

Eagles Praha – Wayne’s World 26:0
Zápasy Eagles poznáte i z venku. Jak jsou slyšet trubky a jiné vuvuzely, můžete si být jistí, že hraje Krč. Je fajn, že si děcka zkusí zahrát i v bouřlivé atmosféře. Zelené troubení mi vadilo jen ve chvíli, kdy jsem si vzal time a chtěl jsem hráčům něco vysvětlit. Nešlo to. :-/
Někteří hráči si kromě svačiny a rodičů s sebou přivezli i sourozence. Markus si s sebou vzal sestru Natku nejen na soustředění, ale i sem. Říkám si: Bejby nebude sedět v koutě a po krátkém přemlouvání stojí Natálka s rukavicí proti nejlepšímu týmu, co jsme turnajích zatím potkali.
V poli jsme zahráli další dvě směny trojautovky. Adam chytil dve linedrivy (prudký přímý odpal vzduchem). Jáchym chytil další luft ve vnějším poli. V průběhu utkání jsme si všimli, že nám fandí Rytiři: Wejni Wajni!! To bylo sympatické. Inu kokosy na sněhu má každá rád. Zanedlouho to Rytířům oplatíme.

sestava a pálka
LF Jáchym 0/3
RF / 2B Markus 1/2
1B Matěj 1/2
2B / – Ondra 0/1
P Adam 0/1
LCF / CF Kliegros 0/2
C Květák 1/2
3B Áňa 0/1
SS Kutil 0/1
RCF / RF Natka 0/2

sledujeme :-) zápas | foto p. Voráček

sledujeme zápas | foto p. Voráček

Pepovo osvícení
Dnes máme s sebou jako druhého kauče Pepína. Pepíno již před lety prodělal sportovní osvícení. Nezajímá ho výsledek, ale hra. Těžko se to vysvětluje laikům, ale zkusím to. Když se hraje proti nadhozu a soupeřův nadhazovač je špatný a nemůže trefit strike, dá se vyhrát tak, že se zakáže pálkařům pálit. Ti po čtyřech špatných nadhozech jdou na první metu. Když se nepálí dostatečně dlouho, pálkaři se posouvají po metách a dělají body. Nikoho to nebaví, ale vítězství je doma. Pepa ne. Pepa svihne do prvního pěkného nadhozu a riskuje, že bude aut.

Před zápasem o poslední místo se Pepa ptá: Dáš nejsilnější sestavu?

Meteors Žamberk – Wayne’s World 17:5
o sedmé místo (malé finále)
Mám svoje plány a i v tomhle utkání provádím rotaci hráčů tak, aby si všichni zkusili všechno. Tři auty již děláme ve třech ze čtyřech směn. Ani toho utkání nebylo prosto úsměvných situací. Květák na první metě zkusil běžce vyautoavt svylem “vybika” jako by ho trénoval sám Patches O’Houlihan a trefil hocha mezi lopatky. Adam přišel na to, že když místo příhozu použije kulos (koulení míče po zemi), jen těžko může spoluhráče přehodit.
Markus s Jáchymem dnes tu hru pochopili, ostatní se tomu blíží. I tentokrát poslední, ale hladina je zase o kousek blíž. Trpělivost a práce. Vyděržaj piojaněr. Ono to příjde.

sestava a pálka
2B Markus 2/3
P Matěj 1/3
RCF Ondra 1/2
LF Adam 1/2
C Kliegros 0/2
1B Květák 1/2
LCF Áňa 0/2
3B Kutil 1/2
RF Natka 2/2
SS Jáchym 1/2

Konečné pořadí
1. Eagles
2. Klackaři
3. Piráti
4. Tempo
5. Hroši
6. Rytíři
7. Meteors
8. Waynes

WW U10 | Kostelecký lev 1.3.2014 | foto p. Voráček

WW U10 | Kostelecký lev 1.3.2014 | foto p. Voráček

WW na Kosteleckém lvíčku: Markus, Natka, Jáchym, Matěj, Ondra, Adam, Kliegros, Květák, Áňa, Kutil
Veronika I. & Věra – ofenzivní koordinátorky
Renata – zdravotnice
Romále – zápis
Jan Filip – kaučing na trojce (Meteors – WW)
Pepíno – kauč
wayne – head coach

fotky p. Voráčka zde.

Nedelě U8
Jsem poučen. Snídám Neurol.
Cesta je opět bez zápletky a tak jsme cobydup opět v Kostelci. Dnes je nás osm. Myslím, že na tom v kategorii U8 málo záleží. No podívejte se sami:
O = HxCH

O = počet chycených luftů ve vnějším poli
H = počet hráčů ve vnějším poli
CH je konstanta definují schopnost hráče U8 chytit luft

CH pro WW U8 = 0

Jak je patrno, počet hráčů v podmnožině vnějších polařů nemá vliv na počet chycených luftů.
V menším počtu hráčů půjdeme častěji na pálku, což je neviditelná třetí strana rovnice.

Wayne’s World – Sparks Mladé Buky 12:18
Do poslední směny jdeme za stavu 12:12. Na pálce jsme udělali 2x šestku. V poli jsme ji dostali a tak můžeme doufat v nějaký dobrý výsledek. Sparks do závěru utkání ovšem přeřazují na vyšší rychlostní stupeň a mění hráče v obraně a my neuděláme ani bod. Buci na pálce přidají další šestku a je konec.
Pětadvacet minut proti začátečnické sestavě soupeře jsme hráli vyrovnanou partii, což je potěšitelné.
Co je k potěše mnohem méně, je probíhání první mety. Většina našich hráčů před první metou přibrzdí a za metou teatrálně upadnou. Snad chtějí získat body za umělecký dojem. V obraně se nám povedl aut 6-3 (Fíďa na Áňu)

sestava a pálka
1B Áňa 3/3 (1x trojmeťák)
3B Adam 3/3 (2x2B)
P Zůza 2/3
C Loko 1/3
2B Síma 2/3
SS Fíďa 2/3 (1x2B)
LF Stella 1/2
RF Vojta 2/2

WW - Sparks | foto Linda Šenkýřová

WW – Sparks | foto Linda Šenkýřová

Tři z našich osmi hráčů ještě nikdy nebyli na turnaji: Vojta Šenkých, Zůza a Stella. I na tomto turnaje je naším cílem osvěta a zlepšování a tak v dobré mentální pohodě nebojácně kvrdlám sestavou.

Klackaři Kostelec nad Orlicí – Wayne’s World 18:5
V poli hrajeme dva auty. Síma tečuje běžce a Síma hází na jedna. Vojta (co by druhá meta) pochopil, že hraje buď balón nebo metu a tak je z vnějšku komu nahrát. I přes to, že jsme v zahráli několik hrůz jsem v klidu. Na pálce děláme pět bodů, což je o tři více než při posledním vzájemném zápase.

sestava a pálka
C Stella 0/3
2B Vojta Š. 3/3
1B Áňa 2/3 (1xHR)
RF Adam 2/3
LF Zůza 1/3
3B Loko 1/2
P Síma 0/2
SS Fíďa 0/2

WW - Klackaři

WW – Klackaři | foto Martin Danihelka

Kuba Danihelka hlásí, že chce mít přezdívku Loko. Jako lokomotiva, což je odkaz na jeho první utkání v Poličce. Budiž. Loko je nesklonné.

Probíhání první mety se zlepšilo, jediný kdo s tím má furt problém je Loko. Za domácí úkol 10x napíše: první meta se probíhá.

Wayne’s World – Meteors Žamberk 6:24
Žamberků z Žamberka je deset. Vida, že nás je osm, stahují sestavu na devět. Naši nabídku na desátého hráče v poli odmítají s tím, že tam mají větší děti a že je všechny na nás do pole dávat nebudou.
Zůza poprvé hraje první metu. Stellu posílám na spojku. Zahrát aut je tentokrát nad naše síly. Nevadí. Smysl to mělo. Na pálce děláme šest bodů. Síma a Zůza trápí soupeře krátkými odpaly a rychlým během. Stella začíná trefovat hřiště a nováček Vojta je pálkařskou stálicí. První metu už probíháme (až na výjimky) přesně podle Manuela. Jen Loko pořád ne. Loko odpálí, doběhne na jedničku, kde jako by upadne. Pak mu to docvakne, vstane, doběhne dva kroky ke stěně tělocviny, narazí, upadne a dívá se na mě, jestli mu to prošlo. Neprošlo. Ovšem nominaci na Českého lva v kategorii sitcom má víceméně jistou.

sestava a pálka
RF Loko 2/3
2B Síma 3/3
C Fíďa 3/3 (1x2B)
SS Stella 0/3
LF Vojta Š. 2/3
P Áňa 1/3 (2B)
3B Adam 1/3
1B Zůza 0/2

Ofenzivní porada | foto Linda Šenkýřová

Ofenzivní porada | foto Linda Šenkýřová

Oba kostelecké turnaje zaslouží jednotku. Občerstvení za hubičku, funkční kinosál, pan Voráček jako dvorní fotograf, velká tělocvična. Zkrátka všechno jak má být.

Hroši Havlíčkův Brod – Wayne’s World 17:6
Hrochů je sedm a tak si půjčují dva nejlepší Klackaře. (snad se neplatu, identifikaci jsem provedl dle červených kalhot) Jednoho staví přímo na druhou metu. Pálkaři jsou natočení na odpal na trojku. Asi nějaký týbolový taktiky, který nechápu. V poli hrajeme tři auty a jednu hru na výzvu. Na pálce se nám daří udělat šest bodů a pár běžeckých chyb. Loko úspěšně probíhá jedničku.

sestava a pálka
P Zůza 1/3
C Loko 2/3
RF Síma 2/3
SS Fíďa 1/3 (2B)
LF Stella 1/3
3B Vojta 2/3
1B Áňa 1/2
2B Adam 0/2

I s U8 jsme poslední. Takže vlastně od posledně zhoršení :-) Ale už je vidět světlo na konci tunelu. Trpělivost a práce. My vám ty medaile jednou přivezeme!

Konečné pořadí
1. Klackaři Kostelec n. O.
2. Sparks Mladé Buky
3. Meteors Žamberk
4. Hroši Havlíčkův Brod
5. Wayne’s World

WW U8 | Kostelecké lvíče 2.3.2014 | foto Martin Danihelka

WW U8 | Kostelecké lvíče 2.3.2014 | foto Martin Danihelka

WW na Kosteleckém lvíčeti: Zůza, Loko, Síma, Fíďa, Stella, Vojta Š., Áňa, Adam
Vlasta – ofenzivní koordinátorka
Romále – zápis
Jirka – coach
wayne – head coach

fotky p. Voráčka zde.

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.