headline »

20.11.2023 – 11:06 | 189 zobrazení

Na platformě Startovač.cz můžeš přispět na pořízení traktůrku.
První traktůrek nám ukradli, Lojzík dvojka dosluhuje.
Vybrali jsme profesionální zahradní traktůrek Starjet P6 PRO od českého výrobce Seco, jehož cena je 254 900 Kč. Na Startovači bychom na …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B9, klepy, mládež, wayne's world

Tyhle kalhoty nechci, dneska budu slajdovat

Vložil dne 15.4.2017 – 7:38Žádný komentář | 272 zobrazení

Příprava na Liberec začíná už v sobotu, kdy Lukyna bereme na Malou Hosanu, aby od rodičů okoukal, jak se to správně hraje. Luky kouká a rodičům se posmívá, když se jim, náhodou, něco nepovede. No počkej zítra.
Lukymu se ráno moc nechce z postele. Ještě nemá otevřené ani druhé oko a už mě upozorňuje, že nové kalhoty nechce, ať mu dám ty staré, že dneska bude slajdovat. Mrknu z okna, všude mokro, kaluže, a tak slajdování zakazuji. Po dlouhé době vyjíždíme na čas, a tak aspoň nemusíme spěchat. Cestu do Liberce nám za Hradcem zpříjemní policejní hlídka, řidič si foukne a jedeme dál.
V Liberci nás přivítá příjemné počasí a totálně promáčený terén. Když si to tak čvachtáme po trávě k hřišti, znovu upozorňuji Lukyna na zákaz slajdování. Když vidím všudypřítomné mokro a bahno na straně jedné a naše borce v bílých kalhotách a bílých dresech na straně druhé, mám trochu obavy. A opravdu, ještě nezačal ani první zápas a už mají všichni borci hnědé bahenní tečky po celých kalhotách. Ti aktivnější borci mají tečky i na dresech či mikinách. A ti opravdu cool borci mají tečky i na kšiltovkách. No nic, tohle už nezachráníme, jdeme hrát.

EBL U9 2017, Liberec | Waynes - Piráti

EBL U9 2017, Liberec | Waynes – Piráti | Maty Pačes & Domča v útoku

Waynes Pardubice – Piráti Žacléř 10:1
V prvním zápase U9 sezóny nás čekají piráti. Pirátů je dnes pouze sedm (dobrá polovina týmu by skvěle zapadla do našeho školkového U7 týmu), a tak je Kristýnce a Elišce nabídnuta možnost zahrát si s Pirátama v obraně. První na pálku jdou piráti. Dle zápisu začíná malý pálkař s bílou helmou a posílá lehký balón na kruh, následuje přehoz první mety a pálkař je až na metě třetí. Následuje malý pálkař v modré helmě, který kopíruje přesně kolegu před sebou, tedy odpal na kruh a po přehozu první mety obsazuje metu třetí a tak prohráváme 0:1. Dalších přehozů první mety nás ušetří sami Piráti, protože si přivodí tři strikeouty v řadě. Na pálce se nám nebývale daří a prvních šest pálkařů obsazuje metu. Luky po břiše slajduje na druhou metu a já omdlel na lavičce. Až sedmý Áďa je aut, nicméně současně s autem dobíhá Barča pro pátý bod a jdeme bránit. Ve druhé směně se konečně probudila obrana, která nepouští ani jednoho hráče na metu a po třech rychlých autech jdeme na pálku. Na pálce pokračujeme ve výborném výkonu a už šestý pálkař v pořadí stahuje pátý bod. Konec zápasu. Máme první výhru v nové sezóně.

sestava a pálka
C Ipser Lukáš 2/2
2B Štorková Emma 2/2
SS Wija Lukáš 2/2 (1x2B)
3B Jirout Marian 2/2 (1x3B)
P Zemanová Barbora 1/1
1B Korba Tomáš 1/1 (1x2B)
CF Kulhánek Adam 0/1
LF Pačes Matyáš 1/1
RF Blažek Dominik 1/1

Když jsem u minulého článku uváděl statistiky trenéra, který nám strikeouty kosil jednoho hráče za druhým, bude asi fajn uvést tyto statistiky i dnes, kdy nastal přesně opačný extrém, tedy naprosté minimum strikeoutů.
Filip Jan 0/13 (počet strikeoutů/počet startů na pálce)

Po zápase ke mně přichází Lukyn, že by v příštím zápase chtěl hrát v mikině, protože si při slajdování zašpinil dres a má strach, aby šel pak ještě vyprat, když v něm bude celý den slajdovat. To víš, že jo, pohladím to nebohé dítě, schovávám mikinu do tašky a prchám s ní pryč.
Máme jeden zápas volno, a tak se děti občerstvují před nadcházejícím dvojzápasem.

EBL U9 2017, Liberec | Orli - Waynes

EBL U9 2017, Liberec | Orli – Waynes | Luky Wija & Emma v akci

Orli Choceň – Waynes Pardubice 8:6
Ani ve druhém zápase nás nečeká nikterak početný soupeř. Také orlíků je pouze sedm a v zadním poli hraje jediný hráč. Na pálce toho ale nedokážeme pořádně využít. Luky I. je strikeout, Emma, Luky W. a Mario odpalují, dostávají se na mety a následně dobíhají pro tři body. Barča je aut na jedna a Tom strikeout. Jdeme bránit. Obrana není špatná, orlíci dělají pouze dva body, přivodí si jeden strikeout, Tom sám šlape první metu a Luky W. chytá luft. Po první směně je stav 2:3 a rozhodčí se mě ptá, jestli mám taky stav 2:2. Nemám a dle mého zápisu si vzpomíná i na náš třetí bod. No nic jdeme pálit. Kristýnka se dostává na první metu. Domča je aut na jedničce, Kristýnka se posouvá na dvojku, kde ji ale popadne nováčkovská nervozita a místo posunu na třetí metu se otáčí a běží zpátky na jedničku, kde je tečována. Eliška je strikeout a jedeme bránit. K obraně se nic pěkného napsat nedá. Děláme jediný aut a za stavu 8:3 jdeme pálit. Luky I. pálí dvojmeťák, Emma je aut z luftu, Luky W. pálí dvojmeťák a Luky I. je doma, Mario je strikeout, Barča jednomeťák a Luky W. je doma, Tom jednomeťák, Kristýnka jednomeťák a Barča je doma, Domča jednomeťák a Tom je doma. Máme stav 8:7, lavička ožívá, máme obsazenou první a třetí metu. Na pálku nastupuje Eliška, předvádí pěkné švihy, ale bohužel je strikeout. Zápas končí. Já mám stav 8:7, v oficiálech je uvedeno 8:6.

sestava a pálka
CF Ipser Lukáš 1/2 (1x2B)
SS Štorková Emma 1/2
P Wija Lukáš 2/2 (1x2B)
2B Jirout Marian 1/2 (1x2B)
C Zemanová Barbora 1/2
1B Korba Tomáš 1/2
3B Pilná Kristýna 2/2
RF Blažek Dominik 1/2
LF Koláčková Eliška 0/2

Filip Jan 5/18 (počet strikeoutů/počet startů na pálce)

EBL U9 2017, Liberec | Rytíři - Waynes

EBL U9 2017, Liberec | Rytíři – Waynes| Mario v obraně

Rytíři Trutnov – Waynes Pardubice 9:2
Utkání začínáme autem na jedničce Emmy, dlouhými odpaly do zadního pole Lukyho W. a Mária a pěknými odpaly na spojku Barči a Ádi. Tom je aut na jedna a Kristýnce je chycen luft v zadním poli. Za stavu 0:2 jdeme bránit. Luky W. chytá luft a poté rytíři stahují tři body, než Mário dvěma auty na jedničce ukončuje první směnu. Na pálce se nám směna příliš nepovedla. Maty obsazuje metu, Eliška je aut na jedna a Maty se posouvá na dvojku, Emmě je chycen luft, a jelikož Maty na nic nečeká a běží na třetí metu, je tečován a jdeme bránit. V obraně se nám příliš nedaří přihrávky, a tak všechny auty dělá Luky W., který dvakrát tečuje běžce v okolí druhé mety a jednou chytá luft. Za stavu 7:2 jdeme na pálku s jasným cílem, šesti body zápas otočit. Luky W. aut na jedna, Mario aut na jedna, Barča strikeout. Tak to se moc nepovedlo. V obraně už inkasujeme pouze dva doběhy, Luky W. si chytá třetí luft, Mário si podruhé doběhne pro balón a sám šlape první metu.

sestava a pálka
SS Štorková Emma 0/2
P Wija Lukáš 1/2
2B Jirout Marian 1/2 (1x2B)
C Zemanová Barbora 1/2
1B Korba Tomáš 0/1
CF Kulhánek Adam 1/1
3B Pilná Kristýna 0/1
LF Pačes Matyáš 1/1
LF Koláčková Eliška 0/1

Filip Jan 1/13 (počet strikeoutů/počet startů na pálce)

Před posledním zápasem je zase chvilku volno a děti se malinko nudí. Luky mi dává do ruky pití, že jde s ostatníma válet sudy. Než jsem stihl plnohodnotně zpracovat tuto informaci, lehá si Emma do bahna, že jede první. Naštěstí včas zasahuje Olda a Emma nemusí jet zpátky vlakem.

EBL U9 2017, Liberec | Waynes - Patriots

EBL U9 2017, Liberec | Waynes – Patriots| Domča na kečru, LW na jedničce

Waynes Pardubice – Patriots Liberec 12:7
Poslední zápas začínáme v poli. Opět pokračuje v nepřesných přihrávkách, nejsme v poli schopni zahrát ani jeden aut. Naštěstí nám pomáhá soupeř, který nás třemi strikeouty pouští na pálku. Pálka nám dneska jde a na devět pálkařů se nám daří stáhnout šest bodů a za stavu 6:2 jdeme bránit. Co říct k obraně? Honza po šestém pálkaři, kdy Liberec otáčí bez autu na 6:7, začíná přepisovat sestavu pro případnou další směnu. Ve chvíli nejvyšší nouze, kdy už neví, koho má kam poslat, se nám daří zahrát aut po ose Tom-Mario. Další dva patrioti jsou strikeout a Honza místo dopisování sestavy na další směnu jde nadhazovat. Emma pálí dvojmeťák, Barča je strikeout, Luky I. dvojmeťák a Emma vyrovnává, Luky W. dvojmeťák a Luky I. otáčí stav na 8:7, Mario jednomeťák, Tom dvojmeťák, Luky W. je doma, Aďa jednomeťák a Mario s Tomem jsou doma, Kristýnka jednomeťák, Maty je sice aut na jedna, ale domů pro šestý bod dobíhá Aďa a je konec zápasu.

sestava a pálka
P/RF Ipser Lukáš 2/2 (1x2B)
1B Wija Lukáš 1/2 (1x2B)
3B Jirout Marian 2/2
SS Korba Tomáš 2/2 (1x2B)
2B/P Kulhánek Adam 2/2
RF/2B Pilná Kristýna 2/2
LF Pačes Matyáš 1/2
C Blažek Dominik 1/1
CF Koláčková Eliška 0/1
EP Štorková Emma 1/1 (1x2B)
EP Zemanová Barbora 0/1

Filip Jan 1/18 (počet strikeoutů/počet startů na pálce)

Waynes s Liberci: Ipsík, Luky W., Mario, Korbič, Adam Kulhánek, Kristýna, Maty Pačes, Domča, Eliška, Emma, Barča Z.
Realizační tým: Šakal, zDEnda, Tom Wija, Mario

autor: Tomáš Wija
fototo na WW rajčeti

Šakalův epilog
Turnaj v Liberci ukázal, že zimní příprava nebyla úplně marná a že pokud hráči na turnaj přijedou, mohou se nauči několikrát více než na tréninku.
Děkuji proto rodičům za účast i potřebné zázemí, které nám dopravou i povzbuzováním připravili.
Jan Filip

EBL U9 2017, Liberec | Waynes

EBL U9 2017, Liberec | Waynes v Liberci

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.