headline »

1.6.2023 – 6:32 | 77 zobrazení

Letos zahájily svou první sezónu naše kadetky a to turnajem na domácím hřišti. Tým táhnou zkušené kadetky Bloncka L.K. a Wendy V.D. Letošní sezóna je pro nás zkušební a hlavním cílem je nabrat zkušenosti a …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B9, klepy, mládež, wayne's world

Tyhle kalhoty nechci, dneska budu slajdovat

Vložil dne 15.4.2017 – 7:38Žádný komentář | 268 zobrazení

Příprava na Liberec začíná už v sobotu, kdy Lukyna bereme na Malou Hosanu, aby od rodičů okoukal, jak se to správně hraje. Luky kouká a rodičům se posmívá, když se jim, náhodou, něco nepovede. No počkej zítra.
Lukymu se ráno moc nechce z postele. Ještě nemá otevřené ani druhé oko a už mě upozorňuje, že nové kalhoty nechce, ať mu dám ty staré, že dneska bude slajdovat. Mrknu z okna, všude mokro, kaluže, a tak slajdování zakazuji. Po dlouhé době vyjíždíme na čas, a tak aspoň nemusíme spěchat. Cestu do Liberce nám za Hradcem zpříjemní policejní hlídka, řidič si foukne a jedeme dál.
V Liberci nás přivítá příjemné počasí a totálně promáčený terén. Když si to tak čvachtáme po trávě k hřišti, znovu upozorňuji Lukyna na zákaz slajdování. Když vidím všudypřítomné mokro a bahno na straně jedné a naše borce v bílých kalhotách a bílých dresech na straně druhé, mám trochu obavy. A opravdu, ještě nezačal ani první zápas a už mají všichni borci hnědé bahenní tečky po celých kalhotách. Ti aktivnější borci mají tečky i na dresech či mikinách. A ti opravdu cool borci mají tečky i na kšiltovkách. No nic, tohle už nezachráníme, jdeme hrát.

EBL U9 2017, Liberec | Waynes - Piráti

EBL U9 2017, Liberec | Waynes – Piráti | Maty Pačes & Domča v útoku

Waynes Pardubice – Piráti Žacléř 10:1
V prvním zápase U9 sezóny nás čekají piráti. Pirátů je dnes pouze sedm (dobrá polovina týmu by skvěle zapadla do našeho školkového U7 týmu), a tak je Kristýnce a Elišce nabídnuta možnost zahrát si s Pirátama v obraně. První na pálku jdou piráti. Dle zápisu začíná malý pálkař s bílou helmou a posílá lehký balón na kruh, následuje přehoz první mety a pálkař je až na metě třetí. Následuje malý pálkař v modré helmě, který kopíruje přesně kolegu před sebou, tedy odpal na kruh a po přehozu první mety obsazuje metu třetí a tak prohráváme 0:1. Dalších přehozů první mety nás ušetří sami Piráti, protože si přivodí tři strikeouty v řadě. Na pálce se nám nebývale daří a prvních šest pálkařů obsazuje metu. Luky po břiše slajduje na druhou metu a já omdlel na lavičce. Až sedmý Áďa je aut, nicméně současně s autem dobíhá Barča pro pátý bod a jdeme bránit. Ve druhé směně se konečně probudila obrana, která nepouští ani jednoho hráče na metu a po třech rychlých autech jdeme na pálku. Na pálce pokračujeme ve výborném výkonu a už šestý pálkař v pořadí stahuje pátý bod. Konec zápasu. Máme první výhru v nové sezóně.

sestava a pálka
C Ipser Lukáš 2/2
2B Štorková Emma 2/2
SS Wija Lukáš 2/2 (1x2B)
3B Jirout Marian 2/2 (1x3B)
P Zemanová Barbora 1/1
1B Korba Tomáš 1/1 (1x2B)
CF Kulhánek Adam 0/1
LF Pačes Matyáš 1/1
RF Blažek Dominik 1/1

Když jsem u minulého článku uváděl statistiky trenéra, který nám strikeouty kosil jednoho hráče za druhým, bude asi fajn uvést tyto statistiky i dnes, kdy nastal přesně opačný extrém, tedy naprosté minimum strikeoutů.
Filip Jan 0/13 (počet strikeoutů/počet startů na pálce)

Po zápase ke mně přichází Lukyn, že by v příštím zápase chtěl hrát v mikině, protože si při slajdování zašpinil dres a má strach, aby šel pak ještě vyprat, když v něm bude celý den slajdovat. To víš, že jo, pohladím to nebohé dítě, schovávám mikinu do tašky a prchám s ní pryč.
Máme jeden zápas volno, a tak se děti občerstvují před nadcházejícím dvojzápasem.

EBL U9 2017, Liberec | Orli - Waynes

EBL U9 2017, Liberec | Orli – Waynes | Luky Wija & Emma v akci

Orli Choceň – Waynes Pardubice 8:6
Ani ve druhém zápase nás nečeká nikterak početný soupeř. Také orlíků je pouze sedm a v zadním poli hraje jediný hráč. Na pálce toho ale nedokážeme pořádně využít. Luky I. je strikeout, Emma, Luky W. a Mario odpalují, dostávají se na mety a následně dobíhají pro tři body. Barča je aut na jedna a Tom strikeout. Jdeme bránit. Obrana není špatná, orlíci dělají pouze dva body, přivodí si jeden strikeout, Tom sám šlape první metu a Luky W. chytá luft. Po první směně je stav 2:3 a rozhodčí se mě ptá, jestli mám taky stav 2:2. Nemám a dle mého zápisu si vzpomíná i na náš třetí bod. No nic jdeme pálit. Kristýnka se dostává na první metu. Domča je aut na jedničce, Kristýnka se posouvá na dvojku, kde ji ale popadne nováčkovská nervozita a místo posunu na třetí metu se otáčí a běží zpátky na jedničku, kde je tečována. Eliška je strikeout a jedeme bránit. K obraně se nic pěkného napsat nedá. Děláme jediný aut a za stavu 8:3 jdeme pálit. Luky I. pálí dvojmeťák, Emma je aut z luftu, Luky W. pálí dvojmeťák a Luky I. je doma, Mario je strikeout, Barča jednomeťák a Luky W. je doma, Tom jednomeťák, Kristýnka jednomeťák a Barča je doma, Domča jednomeťák a Tom je doma. Máme stav 8:7, lavička ožívá, máme obsazenou první a třetí metu. Na pálku nastupuje Eliška, předvádí pěkné švihy, ale bohužel je strikeout. Zápas končí. Já mám stav 8:7, v oficiálech je uvedeno 8:6.

sestava a pálka
CF Ipser Lukáš 1/2 (1x2B)
SS Štorková Emma 1/2
P Wija Lukáš 2/2 (1x2B)
2B Jirout Marian 1/2 (1x2B)
C Zemanová Barbora 1/2
1B Korba Tomáš 1/2
3B Pilná Kristýna 2/2
RF Blažek Dominik 1/2
LF Koláčková Eliška 0/2

Filip Jan 5/18 (počet strikeoutů/počet startů na pálce)

EBL U9 2017, Liberec | Rytíři - Waynes

EBL U9 2017, Liberec | Rytíři – Waynes| Mario v obraně

Rytíři Trutnov – Waynes Pardubice 9:2
Utkání začínáme autem na jedničce Emmy, dlouhými odpaly do zadního pole Lukyho W. a Mária a pěknými odpaly na spojku Barči a Ádi. Tom je aut na jedna a Kristýnce je chycen luft v zadním poli. Za stavu 0:2 jdeme bránit. Luky W. chytá luft a poté rytíři stahují tři body, než Mário dvěma auty na jedničce ukončuje první směnu. Na pálce se nám směna příliš nepovedla. Maty obsazuje metu, Eliška je aut na jedna a Maty se posouvá na dvojku, Emmě je chycen luft, a jelikož Maty na nic nečeká a běží na třetí metu, je tečován a jdeme bránit. V obraně se nám příliš nedaří přihrávky, a tak všechny auty dělá Luky W., který dvakrát tečuje běžce v okolí druhé mety a jednou chytá luft. Za stavu 7:2 jdeme na pálku s jasným cílem, šesti body zápas otočit. Luky W. aut na jedna, Mario aut na jedna, Barča strikeout. Tak to se moc nepovedlo. V obraně už inkasujeme pouze dva doběhy, Luky W. si chytá třetí luft, Mário si podruhé doběhne pro balón a sám šlape první metu.

sestava a pálka
SS Štorková Emma 0/2
P Wija Lukáš 1/2
2B Jirout Marian 1/2 (1x2B)
C Zemanová Barbora 1/2
1B Korba Tomáš 0/1
CF Kulhánek Adam 1/1
3B Pilná Kristýna 0/1
LF Pačes Matyáš 1/1
LF Koláčková Eliška 0/1

Filip Jan 1/13 (počet strikeoutů/počet startů na pálce)

Před posledním zápasem je zase chvilku volno a děti se malinko nudí. Luky mi dává do ruky pití, že jde s ostatníma válet sudy. Než jsem stihl plnohodnotně zpracovat tuto informaci, lehá si Emma do bahna, že jede první. Naštěstí včas zasahuje Olda a Emma nemusí jet zpátky vlakem.

EBL U9 2017, Liberec | Waynes - Patriots

EBL U9 2017, Liberec | Waynes – Patriots| Domča na kečru, LW na jedničce

Waynes Pardubice – Patriots Liberec 12:7
Poslední zápas začínáme v poli. Opět pokračuje v nepřesných přihrávkách, nejsme v poli schopni zahrát ani jeden aut. Naštěstí nám pomáhá soupeř, který nás třemi strikeouty pouští na pálku. Pálka nám dneska jde a na devět pálkařů se nám daří stáhnout šest bodů a za stavu 6:2 jdeme bránit. Co říct k obraně? Honza po šestém pálkaři, kdy Liberec otáčí bez autu na 6:7, začíná přepisovat sestavu pro případnou další směnu. Ve chvíli nejvyšší nouze, kdy už neví, koho má kam poslat, se nám daří zahrát aut po ose Tom-Mario. Další dva patrioti jsou strikeout a Honza místo dopisování sestavy na další směnu jde nadhazovat. Emma pálí dvojmeťák, Barča je strikeout, Luky I. dvojmeťák a Emma vyrovnává, Luky W. dvojmeťák a Luky I. otáčí stav na 8:7, Mario jednomeťák, Tom dvojmeťák, Luky W. je doma, Aďa jednomeťák a Mario s Tomem jsou doma, Kristýnka jednomeťák, Maty je sice aut na jedna, ale domů pro šestý bod dobíhá Aďa a je konec zápasu.

sestava a pálka
P/RF Ipser Lukáš 2/2 (1x2B)
1B Wija Lukáš 1/2 (1x2B)
3B Jirout Marian 2/2
SS Korba Tomáš 2/2 (1x2B)
2B/P Kulhánek Adam 2/2
RF/2B Pilná Kristýna 2/2
LF Pačes Matyáš 1/2
C Blažek Dominik 1/1
CF Koláčková Eliška 0/1
EP Štorková Emma 1/1 (1x2B)
EP Zemanová Barbora 0/1

Filip Jan 1/18 (počet strikeoutů/počet startů na pálce)

Waynes s Liberci: Ipsík, Luky W., Mario, Korbič, Adam Kulhánek, Kristýna, Maty Pačes, Domča, Eliška, Emma, Barča Z.
Realizační tým: Šakal, zDEnda, Tom Wija, Mario

autor: Tomáš Wija
fototo na WW rajčeti

Šakalův epilog
Turnaj v Liberci ukázal, že zimní příprava nebyla úplně marná a že pokud hráči na turnaj přijedou, mohou se nauči několikrát více než na tréninku.
Děkuji proto rodičům za účast i potřebné zázemí, které nám dopravou i povzbuzováním připravili.
Jan Filip

EBL U9 2017, Liberec | Waynes

EBL U9 2017, Liberec | Waynes v Liberci

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.