headline »

20.11.2023 – 11:06 | 189 zobrazení

Na platformě Startovač.cz můžeš přispět na pořízení traktůrku.
První traktůrek nám ukradli, Lojzík dvojka dosluhuje.
Vybrali jsme profesionální zahradní traktůrek Starjet P6 PRO od českého výrobce Seco, jehož cena je 254 900 Kč. Na Startovači bychom na …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B9, klepy, mládež, wayne's world

… a zase to stříbro!

Vložil dne 9.10.2016 – 7:17Žádný komentář | 195 zobrazení

Začátek příběhu se datuje do dávné minulosti, přesněji do minulého čtvrtka, kdy Honza po tréninku sonduje, zda vyrážím do Trutnova. Po kladné odpovědi, zkouší, jestli mu udělám zápis. Po další kladné odpovědi přitvrzuje, a zkouší, zda udělám i článek. Trochu znejistím, přeci jen, co mám pořád do těch článků psát. Buď se nic pořádného neděje, a tak tedy nudně popíšu zápas a nebo, to je ta horší varianta, přijde fatální selhání borce, po kterém přijdeme o stříbrnou medaili. Luky I. si nehodí s Vojtou míček na metr a my prohrajeme. Mário při obsazených metách bude strikeout a my prohrajeme. Barče při chytání upadne nejen míček, ale i rukavice a my prohrajeme. Prostě kdokoliv z osmi hráčů v poli udělá chybu a my prohrajeme a já to prostě budu muset napsat, já totiž píšu vše a nic nevynechávám. No nic, risknu to, třeba už mi nikdo další článek psát nedovolí. Třeba už se mnou žádný rodič nikdy nepromluví, protože mu pohaním jeho borce, jisto jistě mířícího do MLB.
Přípravy na Trutnov začínají už v sobotu na Svařáku, kde se s Oldou domlouváme, že sebou vezme vařič. Lucka pak večer sjíždí koupit nějaký ten párek, klobásu a rohlíky, aby nám děti neumřely hlady a měly něco teplého k obědu.
Ráno před odjezdem rychle balím vše do tašek. S Kulhánky máme sraz na zastávce. Při pohledu na 4 těžké tašky plné jídla a věcí na baseball a dvě autosedačky je mi jasné, že tohle na zastávku nedotáhneme. Kulhánci nás naštěstí, na zavolání, vyzvedávají doma, takže výjezd může začít.

EBL U9 Trutnov | Barča

EBL U9 Trutnov | Barča

Wayne’s World – Patriots Liberec 8:6
Do utkání vstupujeme skvěle a v obraně děláme rychlé tři auty na jediný doběh. Na pálce je výkon ještě o stupínek lepší a po sérii sedmi povedených odpalů jdeme za stavu 5:1 bránit. První pálkař aut po ose kruh-jedna. To je asi to poslední pozitivní, co se v obraně událo. Pak už jen následovala strašidelná přehlídka přehozů, nedohozů a nechytů  Většina hráčů Patriotů je ve velikosti mini, nemá sílu přepálit naše vnitřní pole, ale běh po metách, to je jiná. Liberečtí trpaslíci si tuto směnu dokonale užívají a naprosto nedbají rad trenérů, aby zastavili, a tak utíkají dál a dál. První meta, druhá meta, třetí meta a domů. To byl kolotoč. A tak není divu, že Patrioty z pálky stahuje až pátý doběh. No nic za stavu 5:6 jdeme pálit. První pálkař strikeout, druhý pálkař aut na jedna. No nic, začátek lineupu si už nemůže dovolit být aut, pokud chceme vyhrát, a to tedy chceme. Filip dvojmeťák, Vojta jednomeťák a Filip je doma, Luky W. trojmeťák a Vojta je doma, Mário jednomeťák a doma je Luky W., Luky I. jednomeťák, Adámek aut na jedna. Konec zápasu. Uf, ale byly to nervy.

sestava a pálka
CF Komárek Filip 2/2 (2x2B)
1B Šenkýř Vojtěch 2/2
SS Wija Lukáš 2/2 (1x3B)
2B Jirout Marian 2/2 (1x2B)
P Ipser Lukáš 2/2
LF Kulhánek Adam 1/2
3B Kakrdová Kamila 1/1
RF Zemanová Barbora 0/1
C Koláčková Eliška 0/1

EBL U9 Trutnov | Kukáš Wija

EBL U9 Trutnov | Kukáš Wija

Rytíři Trutnov – Wayne’s World 9:3
Ani nestihneme pořádně oslavit první výhru a už nás čeká druhý zápas. Rytíři si letos hrají vlastní soutěž a tak spíše než ve výhru věříme v nějaký ten doběh. Jelikož jsme doběhu dosáhli, popíšeme si počínání našich borců na pálce v podrobnější reportáži. Začínáme na pálce. Filip obsazuje jedničku, Vojta obsazuje jedničku a Filip je aut na dvojce, Luky W. obsazuje jedničku a Vojta je aut na dvojce, Mário obsazuje jedničku a Luky W. je aut na dvojce. To bylo rychlý, jdeme bránit. Pálkaři Rytířů nám mnoho příležitostí vyniknout nenechají. Odpaly do zadního pole, dva oběhnuté homeruny a jediný aut, kdy Luky W. chytá luft, znamenají stav 5:0. Na pálce začíná Luky I., který se po chybě a přehozu první mety dostává až na trojku. Adam je aut na jedna, ale Luky I. dobíhá pro bod. Kamča dvojmeťák, Barča strikeout, Eliška po chybě a přehozu jedničky na druhé metě, Kamča doma. Filipovi je chycen luft a tak jdeme za stavu 5:2 bránit. V obraně začínáme parádně, a když Vojta chytí na jedničce luft a tečuje vyběhnuvšího hráče, máme dva rychlé auty. Bohužel třetí aut přichází až za stavu 9:2, nicméně jsme nedostali pětku a to je úspěch, alespoň tedy dílčí, protože teď jdeme dělat body. Vojta aut na jedna, Luky W. obsazuje jedničku, Mário strikeout, Luky I. obsazuje jedna a Luky W. po chybě obrany dobíhá domů, Adam aut na jedna. Čas vypršel, dohrávat se nebude.

sestava a pálka
2B Komárek Filip 1/2
1B Šenkýř Vojtěch 1/2
SS Wija Lukáš 2/2
P/LF Jirout Marian 1/2
CF/P Ipser Lukáš 2/2
3B Kulhánek Adam 0/2
LF/CF Kakrdová Kamila 1/1 (1x2B)
C Zemanová Barbora 0/1
RF Koláčková Eliška 1/1

EBL U9 Trutnov | pohoda

EBL U9 Trutnov | pohoda

Po druhém zápase máme chvilku volno, a tak si mezi auty děláme malou piknik zónu. Vařič jede naplno, deky i židličky jsou stále obsazeny dětskými strávníky, rodiče mají plné ruce práce s přípravou párků v rohlíku. Když vidím, jak to všem krásně jde, škoda, že jsme toho nekoupili víc, mohli jsme si tu otevřít bufík. No nic, všichni jsou po obědě, a tak jdeme zase hrát.


Wayne’s World – Piráti Žacléř 5:7

Na zápas s Piráty zkouší Šakal zamotat s borci na jiné posty a začínáme v poli. První pálkař strikeout, druhému pálkaři chytá Filip luft na jedničce. Další pálkař se homerunem posílá rovnou domů. Poté následuje série tří odpalů na spojku, kdy spojka vždy přehazuje první metu a je z toho jeden doběh. Následuje odpal na dvojku a aut na jedničce, jdeme pálit. Na pálce opakujeme začátek zápasu s Rytíři, tedy tři auty na první čtyři pálkaře (dva z toho jsou strikeouty). V poli opět začínáme dobře a hned první pálkař je aut na jedničce. Bohužel pak se v poli přestává dařit a druhý aut se nám daří zahrát až s pátým doběhem a za stavu 0:7 jdeme dohrávat směnu, bohužel tato část hry byla rozhodující. Na pálce předvádíme mnohem lepší výkon a na dva auty (opět dva strikeouty) získáváme pět bodů.

sestava a pálka
1B/SS Komárek Filip 0/2
SS/1B Šenkýř Vojtěch 1/2 (1x3B)
2B/P Wija Lukáš 2/2 (1xHR)
3B Jirout Marian 0/1
C Ipser Lukáš 1/1
P/CF Kulhánek Adam 1/1
CF/2B Kakrdová Kamila 0/1
LF Zemanová Barbora 1/1
RF Koláčková Eliška 1/1

EBL U9 Trutnov | Waynes - Piráti

EBL U9 Trutnov | Waynes – Piráti

Wayne’s World – Orlice Choceň 8:0
Až úplně poslední utkání v sezóně má rozhodnout, jestli budeme brát stříbro anebo bronz. Tak pojďme na něj. Začínáme v poli. První pálkař odpaluje na spojku a obsazuje první metu. Druhý a třetí pálkař jsou strikeout. Čtvrtý pálkař pálí do zadního pole, obsazena je první a třetí meta. Pátý pálkař pálí na dvojku a je aut na jedničce. Super výkon, za stavu 0:0 jdeme pálit. Filip pálí na kruh, kruh chybuje a Filip obsazuje druhou metu. Vojta dvojmeťák do zadního pole, Filip je doma. Luky W. trojmeťák do zadního pole, Vojta je doma. Mário jednomeťák na třetí metu, Luky W. je doma. Luky I. odpal k první metě, je aut a Mario je na dvojce. Adam rovněž odpal na první metu, je aut, ale Mário je doma. Kamča do třetice odpal na první metu, je aut a za stavu 4:0 jdeme bránit. První a druhý pálkař na své odpaly obsazují první a druhou metu. Třetí pálkař je strikeout. Čtvrtý pálkař pálí na spojku, spojka šlape třetí metu, máme dva auty. Pátý pálkař pálí na kruh a je aut na jedničce. Paráda, stav stále 4:0 a jdeme pálit. Barča odpaluje směr třetí meta a po přehozu obsazuje metu druhou, Eliška je strikeout, Filip jednomeťák, Vojta jednomeťák a Barča je doma, Luky W. jednomeťák a Filip je doma, Mário je strikeout, Luky I. jednomeťák a Vojta je doma, Adam jednomeťák a Luky W. je doma, Kamča jednomeťák, Barča je strikeout. Konec utkání, vítězíme 8:0.

sestava a pálka
2B Komárek Filip 2/2
1B Šenkýř Vojtěch 2/2 (1x2B)
SS Wija Lukáš 2/2 (1x3B)
LF Jirout Marian 1/2
P Ipser Lukáš 1/2
3B Kulhánek Adam 1/2
CF Kakrdová Kamila 1/2
RF Zemanová Barbora 1/2
C Koláčková Eliška 0/1

EBL U9 Trutnov | Waynes - Orlice

EBL U9 Trutnov | Waynes – Orlice

Po zápase máme zase chvilku, než proběhne slavnostní vyhlášení, a tak znovu otevíráme piknik zónu. Dojíme zbytek párků, klobás, padne i nějaká ta horká čokoláda a už je pomalu čas dojít si pro medaile. Nikdo si ještě není pořádně jist, jak to nakonec vše dopadlo a tak jsem při slavnostním vyhlášení pořádně napjati. Nakonec s bilancí 11 výher a 9 porážek bereme stříbro. Každý borec dostává medaili, která je ….. je jiná než ta loňská z U9, je jiná než všechny ostatní co máme doma. Jestli je hezčí nebo ne nechám na posouzení každého zvlášť.
Ligová sezóna kategorie U9 je za námi a my už se můžeme těšit na tu příští. Vždyť kostru týmů tvořili borci kategorie U8 doplněni pár kousky U7. Pouze pro dva borce byl tohle poslední ligový zápas za U9 (pro Vojtu a Filipa), ostatní nám už příští rok můžou ukázat, jak se vyhrává zlato.

Závěrem bych rád poděkoval všem borcům, že naprosto famózně zvládli rozhodující utkání ligové sezóny a já tak mohl v článku psát jen a jen samá pozitiva. Můžu se tak, s klidným srdcem, ukázat na nejbližším tréninku a kdo ví, třeba se ještě ode mne někdy nějakého článku dočkáte.

EBL U9 Trutnov | Waynes stříbrní

EBL U9 Trutnov | Waynes stříbrní

Waynes: Fíďa K., Vojta Š., Duo Luky, Mário, Áda, Kamča, Barča, Eliška
Realizační trio: ZDenda, Honza, Monča
Servisní tým: Olda, Tomáš, Lucka, Mario, Mili, Milan, Linda Š., Blanka

fototo na WW rajčeti

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.