headline »

18.2.2024 – 19:36 | 84 zobrazení

Pokovidové ročníky Polyxeny (2022-2024) se hrají ve formátu 3 waynovské týmy 2x každý s každým. Bereme s sebou vlastní děti, které byly v době prvního ročníku PLX batolata a nebo na houbách. Je prima sledovat, …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, ostatní sporty, slowpitch, video, wayne's world

Jde to i na vozíku

Vložil dne 29.10.2013 – 6:36Jeden komentář | 1 003 zobrazení

Je pondělí 28. října 2013, je státní svátek a v Klementinu padl teplotní rekord 23,2. Ale nejen tak může být k kronikách popsán tento den. V té naší kronice bude stát: Ze zDEndova nápadu se stala realita a dnes jsme vyzkoušeli slowpitch na vozících. A jde to!

Kolem páté hodiny se do tělocvičny ZŠ Studánka Pardubice sjíždějí první hráči. My lajnujeme hřiště izolepou. Rozměry hřiště jsou podobné indoor slowpitchi. Metová vzdálenost je 15,24, ale nadhazovací “prkno” se zdá být proklatě blízko. Po krátkém rozcvičení vysvětlujeme pravidla. Čili kdo si myslel, že to zná, byl ve svých znalostech softballu opět na začátku :-)

Tweety na pálce

Tweety na pálce

Hra začíná. Hraje se 7 na 7. V celém utkání, které trvalo dvě a půl hodiny (nikdo nechtěl skončit) dominovaly obrany. Na to, že všchni hráči (až na Jardu a Martinu) hráli slowpitch poprvé, bylo k vidění minimum chyb. V druhé polovině utkání se týmy již pokoušely o dvojauty. Hráči si měnili posty a mnozí si vyzkoušeli i nadhoz. Nejzábavnějším prvkem defenzivy se stalo tečování “bežce”, které místy připomínalo hru na honěnou.

Utkání bylo dramatické až do konce. Do dohrávky se šlo za stavu 4:6. Vítěznou ránu – homeride in park za dva body dal Míra Šperk. Konečný reultát tedy zní 8:7.

Pokud by si někdo další chtěl zkusit tuhle variantu slowpitche, zde jsou naše zkušenosti:

1. metová vzdálenost 15,24 je asi OK na ven, kde se hraje do výseče 90°. My jsme hráli v tělocvičně do výseče cca 70° a metou vzdálenost by to chtělo tak o 3 metry kratší.

2. nadhazovací vzdálenost 8,5 je OK
3. míče jsme použili flexáče (mekké do tělocvičny).
4. hráči hráli bez rukavic – zavazí jim…takže flexáč by měl být spíše měkčí
5. při dopalování, konkrétně při švihu dochází k nežádoucí rotaci vozíku. Té asi lze zamezit kotvícími prvky viz video zde.
6. používali jsme dvě pálky: 33/23 pro pálení oběma rukama a 28/22 pro pálení jednou rukou.

Závěrem lze říct, že slowpitch na vozíku hrát jde. Ještě to bude chtít vychytat technické záležitosti a kdo bude chtít být dobrý, tak bude muset potrénovat, ale jde to.

Další slowpitch na vozíku bude 29.12.2013 v pardubické ČEZ aréně. Přijeďte si zahrát, budeme rádi.

Jeden komentář »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.