headline »

1.4.2024 – 8:38 | 56 zobrazení

Zimní příprava je za námi. Také U10 a mladší si vyzkoušeli boxerský trénink.

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, wayneblog

Jezulátko zavřený a gutfiš

Vložil dne 13.12.2013 – 19:37Žádný komentář | 429 zobrazení

Asi před rokem jsem napsal blog o Obřím akváriu v Hradci Králové. Nějak jsem nenašel čas ho ještě jednou projít a vsítit. Až teď. Ještě že si můžu blogovat jak chcu. Možná, že už to je s betlémem jinak….kdyžtak dejte vědět. Určitě to stojí to za výlet. (Článek vznikl před Vánoci 2012.) Minulou neděli jsme se vydali na výlet do Třebechovic pod Orebem. Cílem byla návštěva slavného Proboštova betlému. Krom odhazování sněhu a upíjení rumu na cukroví se o nějakých velkolepých předvánočních přípravách dá v našem případě hovořit jen poskrovnu a tak jsem si říkal, že to jezulátko nebohý bude dobrý start slavnostní atmosféry vánoční. Dyk už advent zuří třetí týden! Třebechovické muzeum betlémů je však z důvodu rekonstrukce až do září 2013. Zdá se, že nové muzeum bude v hypermoderním hávu, což mi přijde jak pěst na gule.

Výlet pokračoval přejezdem do Obřího akvária Hradci Králové. Vstupné 120 vočí za dospělého se mi zdálo moc až do chvíle, kdy nám ochotná paní u pokladny sdělila, že megaakvárko není nijak dotováno, což mi přišlo víc než sympatické. Líbila by se mi rovnice žádné dotace = nižší daně = vyšší vstupné = nižší korupce = každej za svoje. V předsálí akvária je expozice rybích lebek. gut_fis_01Pokračuje se po schodech nahoru. Za dveřmi nás čekal amazonský prales. Pod nám byla vodní nádrž hmotnosti čtyřiceti sloních samic. Ryby se mohou krmit žrádlem koupeným v šopu v přízemí. Asi jde o malé rybky. Prý to stojí za to. No jak by ne. Rybí osazenstvo pod námi tvoří především pyraně. Prohlídka pokračuje sestupem pod hladinu, tedy do tunelu. Zde si užijete parádní podívanou na baj voko 400 ks ryb. Největší sympaťák byl sladkovodní rejnok velikosti Babicovy pánve. Čili gutfiš. Mohlo se tam fotit, tak (m)Áňa cvakala jak divoch. Dál se můžete podívat na dokumentární film o rybách, další dva sympaťáky, pyraně a želvu co hryže prsty. To vše v prvním patře. Nikdo tam nehlídal, sází se na slušnost návštěvníků. Ve druhém patře bylo občerstvení a dva amazonští papoušci. Kdy má rád dívání na ryby a nemá to do Hradce daleko, může zavítat právě sem.

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.