headline »

29.5.2024 – 8:56 | 132 zobrazení

V zenu nelze nedělat nic, tam jde o to, dělat NIC. Ale až poté, co to člověku dojde.
A mě to došlo. Asi ještě ne úplně všechno, ale dost na to, abych nečekal, že někdo něco …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, slowpitch, wayne's world

Poluce

Vložil dne 4.5.2015 – 15:42Žádný komentář | 557 zobrazení

To zas byla akce. Asi by to vydalo na delší novelu, pokusím se to vtěsnat do referátu. Ještě než začneme, je třeba si zopakovat pár důležitých pojmů: vejce, krabice, oko, tužka, pllllllll.

Heslo pro Otvírák zní: Kdyby mi to nevadilo, tak bych nebyl proti.

Celé to pro mne začíná v Brně po skončení turnaje U9. Meggy nás s Áňou nabere na hřišti v Komíně. S mezipřistávkou u Meggyho rodičů pro podsedák (nechali jsme ho doma) jedeme k domů k Meggymu a Jitce domů. Tak nějak se nemohu zbavit pocitu, že právě tam jsem letmo zahlédl datovou hranici. Do Domažlic je to nechutných 360 km vyšpírčených zavřeným kusem dálnice Praha – Plzeň. Nabíráme zpoždění, které se Jitka rozhodně propít a ve večerce kupuje selená. Jejím revírem je dálnice, její tempo je vražedné. Co naplat. Moraváci remizovali.

Ubytovaní jsme u Marťovo mamky Jarušky. Ještě jednou děkujeme. Crazymetr v celém domě ukazuje kritické hodnoty. V některých místnostech dokonce hlásí chybu. Nikdo z nás ale nepochybuje, že přístroj funguje správně.

Domažlický Cvičák nás vítá pošmournem a blátem. Všechny děti (Terka, Anežka, Eliška, Denis, Áňa) jsou nadšené a během pár vteřin už berou bahenní lázeň. Denis získal přízvisko Jožin z bažin.

Počkej moje milá počkej ještě chvíli
nasadim si suspenzor a přes něj hodim dres
jen jediná cesta dovede nás k cíli
jen jediná cesta vede do nebes

Karlínský gang – Wayne’s World 3:28
Nevím co od Karlína čekat. Pár bodů na začátek by se hodilo. Že to bude takováhle jízda, se mi nesnilo. V první směně děláme 21 bodů a je v podstatě hotovo. Na pálce se nám daří vše. Meggy má 1.000 (2x dvojmeťák, 1x singl, 2xBB), Pepíno taky (HR in park, 3x singl, Kai taky (1x trojmeťák, 1x dvojmeťák, 2x singl). Já to házím jak hovado.

postava
SS Meggy 3/3 (2x2B), 2xBB
LF Lin 2/5
LCF Pepíno 4/4 (HR), SF
RF Simone 2/4
P wayne 3/4 (2x2B)
3B Svádyš 0/2, 2xBB
RCF Kai 4/4 1x3B, 1x2B)
1B Ája 0/4
2B Olí 3/4 (2x2B)
C Jitka 0/4

Gejtra byl tak hodný, že nám v Praze vyzvednul krabice s t-ballovými sadami na ČBA. Předávka proběhla úspěšně. Uff, nemusíme pro to jet na sekretariát.

Ztratil jsem tužku.

Wayne’s World – Plzeň 18:3
Plzeň hned v první směně dělá dva body. Nechceme podcenit žádného soupeře. Forma z úvodního utkání se nás naštěstí dál drží. Před dohrávkou dvojky je to jen 4:3 pro nás. Pak otvíráme střelnici a třinácti body děláme jasno. Do poslední směny kvrdlám sestavou s prohazuju všechny dřeváky kromě Romáleho. Plzeň hází ručník do ringu. Meggy si dál drží stoprocentní úspěšnost. Áňa se učí zápis a už jí to docela jde. Já s Pepínem máme na starosti spící Tejku a Dendu.

postava
SS/LCF Meggy 4/4 (1x3B, 2x2B)
LF/C Lin 4/4 (2x3B, 2B)
2B/RCF Olí 3/4 (2x3B)
RF/1B Simone 1/3
LCF/SS Kai 2/3 (2x2B)
3B/LF Svádyš 2/3
LCF/2B Ted 1/3 (2B)
1B/RF Ája 0/3
P Romále 2/3 (1x2B)
C/3B Jitka 0/2, BB

Po utkání Romále avizuje, že je utahanej a že už hrát nemusí. Váhám 0,2 sekundy. OK. Nehraješ.

Ztratil jsem tužku.

Prší fouká nebo slunce svítí

vedro nebo zima už se zase řítí
celej tenhle seriál
vždycky není o co stát
ale stejně budem zase večer hrát

Wayne’s World – Wolfs Domažlice 8:0
Chceme vyhrát i další utkání. Je nám jedno, na koho narazíme v semifinále. Naposledy jsme s Wolfs prohráli před dvěma lety právě na Otvíráku, ale to dnes neznamená nic. Přesto, že nám Wolfs nedají ani jeden bod, jsou dnes naším nejsilnějším soupeřem. Žádný výraznější brankostroj se nekoná. Utkání je vlastně vyrovnané až do konce. Ve čtvrté směně zvyšujeme na 5:0, což ve slowpitchi není nic neřešitelného. V pětce dává Pepíno druhý běžecký HR. V poli by ten týpek chytil snad i úplavici, kdyby ji tam někdo odpálil. Já to zas házím jako prase. Jednou se mi to vrátilo skoro do xichtu, že jsem úplavici chytil já. Hrací čas se už skoro blíží ke konci. Chceme si zahrát ještě jednu směnu, už zbývá jen pár vteřin. Odpal jde na spojku. Meggy se po odpalu vrhá střemhlav, ale nečekaný odskok ho trefí do oka. Nejde o oko. Ale oslabil mančaft, dřevák. Během pár vteřin tam má hrču jak pingpongáč. Jirka Malý ho bere do špitálu. Jitka jede s ním. Utkání dohráváme v devíti. Romále nastoupil od začátku.

postava
SS Meggy 0/1, BB / SS Kai 0/0
LF Lin 1/2, BB
LCF Pepíno 2/3 (1xHR)
RF/C Simone 1/3
P wayne 1/2 (2B)
3B Svádyš 0/2
RCF Ted 1/2
1B Ája 0/1, BB
2B Romále 1/2 (2B)
C/- Jitka 0/2

Domažlický otvírák | Meggy | foto Jitka

Domažlický otvírák | Meggy | foto Jitka

Už se vrátil Modroočko? Ptá se Pepíno.
Ještě ne a Jitka má klíče od baráku.
Nakonec jsme se dočkali. Meggy by měl být v pořádku, ale tento turnaj už má volno. Jen co posbíráme děti a po odstranění vrstvy bláta si je roztřídíme, vyrážíme na naši domažlickou základnu. V telce je hokej a v ledničce selená. Já s Olím jdeme na večírek na hřišti. Dáme pár piv, koukneme na Moby Dicka a zkušeně vykličkujeme z pivní štafety. Jen co shlédneme překvapení o desáté – dudáky, vyrážíme zpět za ostatními.

Je nás chlapů už nějak moc a zároveň holek je pořád tak nějak pomálu. Moje vize je, jezdit maximálně v počtu 8+8. Raději snad 7+7. Hledám tedy klíč, jakým způsobem řešit nominace. Zatím se moje úvahy ubírají tímto směrem:

1. nejjistější nominaci mají holky co mají do hry vlastní holku
2. sólo holky
3. chlapi co mají do hry vlastní holku
4. chlapi co nehrají nic jiného než slowpitch za WW a podílí se na chodu klubu
5. houmranisti
6. dřeváci

V noci trochu pršelo. Co včera vyschlo, dnes je mokré. Nevadí. Včera jsme přišli o Meggyho, na neděli máme navíc k dispozici Ivet. Budeme hrát 6+6.

Počkej moje milá už se nám to blíží
na rukou i mezi nohou cejtim každej sval
na plagátě v šatně na nás Švarcenérg shlíží
dnes večer se ukáže proč jsem trénoval

Před zápasem zjišťuji, že jsem zase ztratil tužku. Naštěstí má jednu Ája.

Wayne’s World – Rytíři Trutnov 10:8
semifinále
Celou dobu Romále mele něco o statistikách. Blá blá. Jak si nezahází. Blá. Tak jo, tady máš Rytíře a ukaž se frajere! Fakt je ten, že Romále hází vážně dobře a poslední vítězství s Rytíři odházel právě on. Tak proč ne. Bodově otvírá utkání Pepíno dvoubodovým homerunem přes plot. Tak jsme se konečně dočkali.

Zní už z nebe božský chór
Hvězda stoupá k výšinám
Velebí tě každý tvor
Chlape ty fakt jedeš!

Tradiční Voči po každé směně děláme tentokrát i se zvukovou kulisou alá krocani: pllllll
Ve druhé směně telefonicky zvyšujeme na 10:1. Rytíře dobře známe. Známe i sebe a tak si snad nikdo nemyslí, že je hotovo. A nebylo. Rytíři nejdříve snižují na 10:2 a potom sérií hitů na konečných 10:8. První opravdovou prověrku na tomto turnaji jsme zvládli a můžeme se těšit na finále.

postava
SS Kai 1/2 (2B)
LF Lin 1/2 (3B)
LCF Pepíno 2/2 (HR, 2B)
RF Simone 0/2
EP wayne 2/2 (1x2B)
3B Svádyš 0/2
2B Olí 0/2
1B Ája 1/2
RCF Ted 1/2 (3B)
EP Jitka 1/2
P Romále 1/2
C Ivet 0/2

Ztratil jsem Ájinu tužku.

Jednou se sejdem a budem Starý paka hrát
až budem dědci jak otec Fura sešlý

The Lightsabres – Wayne’s World 9:11
finále
Tak tohle bude dlouhejch 45 minut. Původně chci dát na prkno Romáleho, ale ten se cítí spíše na EP. No tak jo.
Utkání otvíráme trojmeťákem (Kai), dvojmeťákem (Lin) a singlem (Pepíno) a jdeme do vedení 2:0. Body přidáváme i v dalších směnách. HR in park předvedl Kai. Skóre se zvyšuje až na 9:1. Podle času to vypadá na poslední dva útoky soupeře. Náskok máme solidní, snad to bude stačit.

Hned druhý pálkař páté směny (Radek) dává výstavní homerun za dva body. Jako na potvoru nešlápl domácí metu a jako na potvoru jsem se koukal. A jako jako na potvoru se nekoukali rozhodčí. Hraju na výzvu. Safe. Nakonec jsem vlastě rád, že to Precla s Ramonem neviděli. LS plní všechny mety, ale přidají už jen jeden bod. Do dohrávky jdeme za stavu 9:4.
Ze dvou odpalů do kruhu děláme auty (1-6 a 1-5). Pak Olí jen tečuje line drive. 9:5 Jitka na kečru neudrží v rukavici luft a je z toho jen foul ball. Následně Kamča pálí na spojku, Kai zmatkuje a místo na jedna chce hrát na dvojku, akorát že na jedničce ten běžec nebyl a rozehra končí zbytečnými dvěma body. 9:7 Pak přichází odpal do plotu, zdá se že Pepa ho má, ale míč mu v těžkém chytu vypadává. 9:8 Další odpal je čudla za spojku. Lin skáče rybu, ale ani ona vítězný aut v rukavici neudrží. 9:9 Olí hraje třetí aut a jde se do tie-breaku.

Dejchám
A chodim
A cítim
A mluvim
A jsem za to rád
Já jsem nadšenej
Můj cíl je jasnej

Simone je běžec na dvojce.
wayne dvojmeťák, Simone doma 10:9
Svádyš po chybě obsazuje jedničku, wayne jde na trojku
Olí SF odpal, wayne doma 11:9
Ája pálí a je z toho aut na dvojce
Ted aut z luftu

Počkej moje milá dav nás všechny vítá
tribuny jsou plný a jako tuři řvou
nad hlavou nám velkej černej sokol lítá
naše parta ocelová jako jeden jdou

Jdeme ubránit dvobodový náskok.
aut 1-3, běžec ze dvojky jde na trojku
aut 1-3
luft na 8, Pepíno chytá vítězný aut

Deset tisíc rukou letí vzhůru v zádech z toho mrazí hou hej
když vlna rovnou z Mexika si po tribunách cestu razí hou hej
holky krásný na trávníku zpívaj tančí polonahý hou hej
dneska budem bojovat a přineseme kovy drahý hou hej

Tak a je to. Teď ještě zajet na barák a naložit krůtu. Teda vlastně krocana. Mrtvýho. Je to tetris nejvyššího levelu. Kufr je nakonec plnej. Každej má pod nohama nějakou tašku a někdo i na klíně.
A co je támhle to za tašky? Ptám se.
Ty jsou naše.
Jediné řešení je, nechat ty t-ballové sady od ČBA tady v Domažlicích a pak si je nějak vyzvednout. No to jsme si fakt pomohli. Takže všecko ven a znovu přerovnat. Za pár minut je auto je opět úplně plné.
Jo a mamka posílá Martě vajíčka, říká bratr Lukáš.
To mě poser! Vajíčka v téhle situaci…no nic. Máňo hlídej to.

Pomalu se blížíme k dálnici, ale dostáváme echo je ucpaná. Co bych taky za patnáct stovek chtěl? Jedeme nějakýma prdelema. Pomalu se smráká a děti jsou šílenější než jindy.
Mami, asi prasklo vajíčko…

Papírový box na vejce si pro sichr beru k sobě. Vajíčka praskla dvě a nenápadně se prosakují ven. Mě na klín. Paráda. Tepláky mám jako po poluci. Zastavíme a já běžím ty křáplý vejce někam vyhodit. Cestou do auta mě málem přejedou Rytíři. Co se tady motáš magore? zní z okýnka.

Jedeme dál. Konečně vjíždíme na dálnici. Další vejce je namaděru. Snad ta igelitka nemá dirku. Má. Děcka od bláta, starej Wejn od vajec a domů daleko.
Romále spíš?
To nejde!

Denda už je hotovej a tak se ho Áňa snaží zabavit. A rozbijou jedinej dudlík.
Tak hochu, teď už jsi velkej chlap, ujímám se řešení krizové situace.

Nakonec jsme domů dorazili na rozdíl od vajíček v pořádku.

Marťo, maminka tě pozdravuje a posílá ti vejce.
Tak tady počkej, já si na ně něco přinesu!

Waynes na Otvíráku: Pepíno, Ája, Terezka, Anežka, Eliška, Romále, Ted, Kai, Simone, Svádyš, Pepa, Ládík, Josefínka, Olí, Ivet, Meggy, Jitka, Linda, Denisák, Áňa, wayne

Konečné pořadí a body do ligy
1. Wayne’s World 11
2. Lightsabers 9
3. Rytíři Trutnov 8
4. Wolfs Domažlice 7
5. Táhla Praha 6
6. Karlínský gang 5
7. Wolfs Domažlice B 4
8. Plzeň 3

Použity texty písní kapely Dymytry z CD Neonarcis: Neonarcis, Jsem nadšenej, Ocelová parta, Dymytry

Domažlický otvírák | Waynes | foto Martin Janáček

Domažlický otvírák | Waynes | foto Martin Janáček


Group: A

# TEAM G W L SCORE P
1 The Lightsabers 3 3 0 39 : 12 6
2 Rytíři Trutnov 3 2 1 30 : 12 5
3 Táhla Praha 3 1 2 19 : 22 4
4 Wolfs Domažlice B 3 0 3 4 : 46 3

Group: B

# TEAM G W L SCORE P
1 Wayne's World 3 3 0 54 : 6 6
2 Wolfs Domažlice 3 2 1 23 : 9 5
3 Karlínský gang 3 1 2 17 : 38 4
4 Plzeň 3 0 3 6 : 47 3

Group: A

GAME SCORE
2.5.2015 8:00
18 : 0
2.5.2015 10:00
3 : 15
2.5.2015 12:00
9 : 8
2.5.2015 14:00
13 : 3
2.5.2015 16:00
4 : 3
2.5.2015 18:00
1 : 15

Group: B

GAME SCORE
2.5.2015 9:00
16 : 0
2.5.2015 11:00
3 : 28
2.5.2015 13:00
18 : 3
2.5.2015 15:00
7 : 1
2.5.2015 17:00
8 : 0
2.5.2015 19:00
3 : 13

Group: Play off

GAME SCORE
3.5.2015 8:00
8 : 4
[3A-4B]
3.5.2015 9:00
14 : 1
[3B-4A]
3.5.2015 10:00
11 : 0
[1A-2B]
3.5.2015 11:00
10 : 8
[1B-2A]
3.5.2015 12:00
11 : 12
7TH [L13-L14]
3.5.2015 13:00
6 : 4
5TH [W13-W14]
3.5.2015 14:00
0 : 15
3RD [L15-L16]
3.5.2015 15:00
9 : 11
F [W15-W16]
# TEAM ČSL
1 Wayne\'s World 11
2 The Lightsabers 9
3 Rytíři Trutnov 8
4 Wolfs Domažlice 7
5 Táhla Praha 6
6 Karlínský gang 5
7 Wolfs Domažlice B 4
8 Plzeň 3
 

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.