headline »

23.9.2020 – 7:04 | 41 zobrazení

Rádi jezdíme na přáteláky do Chocně. Tentokrát si zahrála kategorie U14, což byla pro nás premiéra. Svůj první zápas hrál Kryštof Mocek. Nováčci často přidají do baseballové slovníku nějaké roztomile vtipné slovo: Ty mi taky …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, slowpitch, wayne's world

Kdo bude mít na poličce pohár z turnaje O pohár na poličku v Poličce? A kdo z ligy?

Vložil dne 24.3.2013 – 20:402 Komentáře(ů) | 864 zobrazení
WW v Poličce

Meggy, Jana a Pepíno

V sobotu 30.3.2013 jedeme na poslední turnaj Zimní slowpitchové ligy. Hrát se bude v Poličce. Stejně jako posledně se o pořadatelství dělíme s místními Jookies. My děláme turnaj, Jim a jeho parta se starají o bufet. Vo co komu de? A jaké jsou naše vyhlídky?

Klackaři (30 bodů) chtějí uhájit před Rytíři (27) první místo v dlouhodobé tabulce a stát se tak “Zimním mistrem”. Stoprocentní jistotu jim dá vítězství nebo druhé místo v turnaji.

Rytíři, pokud chtějí ligové zlato, musí v turnaji buď zvítězit a zároveň Klackaři musí skončit nejlépe třetí. Pokud by Rytítři skutečně turnaj vyhráli a Klackaři byli právě třetí, potom ještě Rytíři potřebují uhájit kladnou vzájemnou bilanci. Oby týmy se doposud potkali pouze jednou (v Kostelci) a úšpěšnější byli Rytíři (2:0). V případě, že by Rytíři byli druzí, potom na zlato potřebují páté místo Klackařů a opět vzájemnou bilanci v kladných číslech.

Wayne’s World: Co se týká nás, na stříbro můžeme teoreticky dosáhnout. Takže teoreticky: pokud by jsme v turnaji zvítězili a Rytíři skončili poslední, budeme mít shodně 30 bodů. Současná vzájemná bilance je 2:1 na zápasy pro Rytíře. Takže je jasné, že by jsme s Rytíři museli zvítězit a ještě ke všemu minimálně o 7 bodů. Vzájemné zápasy totiž máme 0:2, 0:7 a 3:1. V případě, že by jsme zvítězili přesně o šest bodů, potom zřejmě Zimní liga nemá pravidlo, jak rozsoudit pořadí při rovnosti bodů z turnajů a shodné vzájemné bilanci. No snad se to nestane.

O medajle přijedou do Poličky bojovat také Táhla. Ztrácejí na nás 3 body. Jistotu třetího místa v lize máme, pokud v turnaji zvítězíme nebo budeme druzí. Když skončíme třetí nebo čtvrtí, Táhla nesmí zvítězit. V případě, že budeme poslední, Táhla mohou být nejlépe třetí. Při rovnosti bodů jsou na tom lépe Táhla. Na vzájemné zápasy vedou Táhla 2:0 (6:4 a 7:5).

Táhla hrají také o čtvrté místo v lize. V tomu potřebují být nejhůře čtvrtí.

Jookies se prostou účastí dostanou na deváté místo před (j)ELITA.
Čtvrtým místem v turnaji Jookies sice bodově doženou osmé DNAce (8 bodů), ale reálněji vypadá osmé místo DNA a deváté Jookies. Jookies a DNA se v lize vůbec nepotkali a v takovém případě rozhoduje lepší procento vítězství, což jsou trumfy v rukou DNAce.Třetí místo dává Jookies jistotu osmého místa celkově.
Druhé místo posune Poličku dokonce před Pasos, se kterými má kladnou bilanci 1:0 na zápasy.
Případné vítězství v domácím turnaji, přiřkne Jookies šesté místo před Svobodou.

Jak vidno, je se na co těšit. Lukrativní divácká místa tentokrát nebudou na balkoně nebo v šatně, ale u výsledkové tabule a s kalulačkou v ruce.

Wayne’s World jede v tomto složení: Jack, Šárka, Anous, Bára, Jana K., Mari, Meggy, Romále, wayne + Lin a Áňa.
Další potvrzení účasti jsou očekávány v průběhu týdne.

2 Komentáře(ů) »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.