headline »

26.3.2023 – 8:42 | 61 zobrazení

Na první letošní brigádě se udělal velký kus práce. Holky rozhrnuly antuku a makadan v infieldu a na warnink tracku a zahájily bitvu s plevelem. Kluci se dali do betonování obrubníků u back stopů. Práce …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » Baseball muži, klepy, wayne's world

Která mandolína je kapitána Corelliho? (MBC)

Vložil dne 27.1.2014 – 9:44Jeden komentář | 675 zobrazení
horska_klinika_2014_1

MBC 2014 | Ostružná (podled na barabiznu)

MBC neboli Mountain Baseball Clinic, česky Horská baseballová klinika je setkáním trenérů, kteří mají možnost se účastnit maratónu přednášek, sledování zápasů a nebo pokecu u pivka s kolegy z jiných týmů. Kdo má radši volnější program, může si jít zalyžovat, zaplavat, či zdřímnout.

Trenéři, kteří chtějí získat licenci Rookie (3. třída), mají možnost ji získat právě zde. Takže s Barym neváháme a v pátek odpoledne vyrážíme do Ostružné v Jeseníkách. Na cestu si bereme Martina Šruta z Chocně. V Králíkách na pumpě na Baryno radu dolejvám aditivum do nafty a zároveň potkáváme Rytíře.

Mandolína kapitána Corelliho

Mandolína kapitána Corelliho

Ubytovaní jsme v hotelu Skiland a tam se také budou konat přednášky. Druhá polovina účastníků je ubytování v Hotelu Park. Útulný pokoj s manželskou postelí máme v podkroví. V něm nás nejdřív nás vyděsila společná velká peřina. Nakonec se ukázalo, že jde o optický klam.

Prostory restaurace byly vyzdobeny sbírkou hudebních nástrojů. Marně jsme se pídili po tom, která mandolína je kapitána Corelliho. Jídlo bylo super a ceny fajn.

Přednášky začaly v pátek odpoledne a končili v neděli po dvanácté. Úroveň přednášejících byla většinou dobrá a pro nás zelenáče byla užitečná každá informace. Vynechal jsem jen druhou polovinu přednášky o obraně ulejvky a krádeže při situaci 1-3 pro extraligový level. To už bylo trochu moc. Praktičtější (z pohledu trenéra U8) byla ukázka zavazovaní tkaniček. Největšího potlesku se dostalo Čočovi. Jeho poutavý výklad téměř vyvolal standing ovation.

Je neděle ráno a venku je kosa jak Rusku. Konečně. Některým přespolním zamrzla auta. Některým domácím zamrzly slepice a tak se snídaně musí obejít bez vajíček. A vajíčky, to je základ každé snídaně na cestách.

Sál

Sál

Myšlenek v hlavě a na papíře je dost a dost. S odstupem si je projdu a popřemýšlím o nich. Pár tezí a událostí je ale směroplatných už teď.

Proč nejsou soupisky českých týmů tak kvalitních, jako těch Moravských? Protože všichni BORCI už hrají v Brně.

Musíme jít na to psychologicky. Uděláme si černý dresy, přejmenujeme se na Raci Brno a někteří soupeři přijedou poražení už předem.

Účast byla hojná. Jen od Aubrechtů přijelo 14 lidí.

Morava má personální převahu. Po půlnoci i pražáci křtění Vltavou vytahují hantec.

Hláška kauče, když se rozhodčí upískne: Přece nejsme takový sračky, aby jsme to museli mít všechno správně.

Je oficiálně zveřejněno, že budeme pořádat Stříbrný SuperCUP. Prý přijede i televize.

Na pískáních našich zápasů ve Východočeské baseballové lize se přihlásilo hned několik renomovaných rozhodčích a tak jsme byli nuceni udělat pořadník. Chlapi netlačte se. Na všecky se dostane.

Pohled od barabizny

Pohled od barabizny

V neděli po o je tombola a dražba pro projekt Baseball Czech. Bary vyhrál 2 trička a já zelenou helmu. V dražbě jsme chtěli pomoci Rytířům získat dres Little league, který nakonec koupil Honza Drábek a na český baseball přispěl rekordní částkou 7000 Kč.

Z MBC odjíždíme plní informací, myšlenek a nadšení a ještě oděni v krásném účastnickém tričku se čtrnáctkou na zádech. Loučíme se s hlavním organizátorem Romanem Lipavským a už teď se těšíme na patnáctý ročník.

wayne

Jeden komentář »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.