headline »

18.9.2023 – 6:21 | 72 zobrazení

Naše U11 doplněné dvěma U12 získávají zkušenosti v oblastní soutěži U13. Poslední kolo EBL se hraje v Liberci. Těšíme se především na zápas s Barons Wroclaw. Utkání s domácími Patriots pojmeme jako trénink obrany proti …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B8, klepy, mládež, wayne's world

Lepší PETKOU, nežli s PĚTKOU

Vložil dne 15.11.2014 – 7:46Žádný komentář | 530 zobrazení

Přijdete-li na turnaj, schůzku, večeři nebo jakoukoliv jinou akci, která vás zrovna napadá o týden dříve, než je původně v plánu, nic se nestane. Svou šanci jste nepromarnili a pořád ještě máte jeden pokus. Kdyby, jste přišli o týden později, druhá šance neexistuje, a když jo, tak jen podmínečně.

Baseball prvňáčků 2014 | foto Jan Filip

Baseball prvňáčků 2014 | foto Jan Filip

Naplánovat turnaj dětí na ZŠ Svítkov pro první třídu není jen tak a proto se pouštíme do příprav již v době návratu dětí do školních lavic. Prvňáčci jsou plní očekávání, jaké to v té škole asi bude a nikoho z nich nenapadne, že za pár měsíců by mohli vysvětlovat cestu pryč ze školy jedné paní Zabloudilové. Musím konstatovat, že jsou to děti šikovné, východ jsem trefila hned na druhý pokus.
Ale všechno pěkně od začátku. Píše se datum 13. 11. 2014 a krátce před zvoněním na první hodinu je vše připravené. Tělocvična praská ve švech a představa 90 trpaslíků se stává skutečností. Překvapení na sebe nenechá dlouho čekat a na můj dotaz, kdo zná hru baseball, se hlásí téměř 30 kousků. Paní učitelka si všimne mého údivu ve tváři a hned vysvětluje, že už to s dětmi hrála s petkou. Můj údiv se změní v ještě větší údiv – u kterého to zatím zůstane.
V tělocvičně máme jednu třídu dětí, které jednoduchou matikou (zvládne i prvňáček) rozděluji na dvě skupiny. Následuje ukázka hry od našich svěřenců a pro dnešek i pomocníků. První zápas se rozbíhá a tempo nabírá rychlé obrátky. Vše se daří na jedničku a první skupinka dětí po slibu, že se dnes ještě uvidíme, odchází spokojená zpět do třídy. S druhou třídou prvňáčků vše opakujeme. Stejně jako u předchozí třídy je k vidění hra plná krásných odpalů a zákroků v poli. Trpaslík je tvor ještě docela malinký, ale jeho radost a úsměv na tváři se dá přirovnat k obrovi. Před příchodem poslední skupiny zjišťuji jak je to s tou petkou. Představte si pet lahev a představte si pálku. Srovnáte-li obě dvě zcela odlišné věci, získáte rovnici, o jedné neznáme. Vyřešením jednoduchého příkladu se dostanete k výsledku, že pálit petkou se opravu dá (asi si to někdy zkusím). Na řadu přichází poslední třída dětí, která se s vervou pouští do hry a k vidění je opět hejno překrásných momentů. Za zmínku jistě stojí ten, kdy na minutu ztrácíme družstvo polařů, které mizí nenávratně v nářaďovně hledat odpálený balon přes celou tělocvičnu.

Baseball prvňáčků 2014 | foto Jan Filip

Baseball prvňáčků 2014 | foto Jan Filip

Blíží se konec celé akce. Svítkovská tělocvična se znovu zaplňuje dětmi, které si dnes vyzkoušeli hrát baseball s opravdovou pálkou. Bezmála 90 dětí má tvář plnou úsměvu a závěrečný potlesk, který nepřehlučil ani místní rozhlas je důkazem všeho.
Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě, organizaci a průběhu celé akce. Bez vás by to nešlo.

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.