headline »

18.2.2024 – 19:36 | 66 zobrazení

Pokovidové ročníky Polyxeny (2022-2024) se hrají ve formátu 3 waynovské týmy 2x každý s každým. Bereme s sebou vlastní děti, které byly v době prvního ročníku PLX batolata a nebo na houbách. Je prima sledovat, …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, wayne's world

Po letech znovu ve škole

Vložil dne 18.3.2017 – 0:43Žádný komentář | 139 zobrazení

aneb ruce jsme za zády mít nemuseli a mohli jsme se ptát, kdy bylo třeba.

Malé intermezzo – ve chvíli, kdy se Marťa rozhodla odejít, měl jsem na výběr. Buď její práci převezmu a budu pokračovat anebo skončím také. Když jsem však viděl radost našich borců při sebemenším úspěchu a smutek, když Marťa skončila, rozhodl jsem zůstat a pokračovat. Na Marťu sice nemám, ale potěšila mě waynova pozdější nabídka udělat si trenérskou licenci B a posunout hranice dál….

sakal_trenerska_dvojka_1

Chtěl bych proto waynovi a celému klubu poděkovat, že jsem si mohl doplnit vzdělání a naučit se něco nového nebo pochopit a ověřit, že to co léta dělám je dobře nebo méně dobře a opravit to co je špatně.

Celá vzdělávací akce – Licence B – běží pod patronátem ČBA a ČOV (pro Ty co nemají rádi zkratky – Česká baseballová asociace a Český olympijský výbor). Školení je rozděleno na obecnou část pořádanou ve Sportovním centru Nymburk a specializace pak na Eagles v Praze. Dohromady 9 dní od rána do večera. Sice na to padlo pár dní dovolené, ale nelituji. A navíc musím ocenit obrovskou otevřenost všech školitelů.

sakal_trenerska_dvojka_2

První blok programu školení v Nymburku nasadil velmi vysokou laťku Prof. Kolář s tématem téma „CORE“ a „Barel“. Toto téma se linulo celou pohybovou částí přednášek s vysvětlením, jak a co se děje. Co jsem si z toho odnesl? Třeba toto:

„To, že máte vyvinutý zadek je v pořádku – protože svaly stabilizují pánev“
Nejdůležitější svaly těla jsou – tedy schválně, kdo ví?:
°
°
°
°
bránice (dýchací sval),
pánevní dno,
sval příčný břišní
vzpřimovače páteře
vnější šikmé břišní svaly
Dohromady se těmto svalům říká hluboký stabilizační systém (HSS). Takže žádné buchty na břiše, nebo bicepsy, tricepsy a podobně. Schválně zkuste si doma zacvičit pár cviků HSS všichni dohromady – celá rodina a uvidíte, co to s Vámi udělá.

sakal_trenerska_dvojka_3

Výklad Prof. Koláře uzavřela fyzioterapeutka paní Michaely Pachmanové, která nám dala během krátké chvíle pěkně do těla. Ukázala nám totiž některé ze cviků na posílení vnitřního stabilizačního systému.

Z dalších přednášek jsme se dozvěděli mimo anatomie a fyziologie spoustu dalších informací z psychologie, komunikace, rétoriky a didaktiky. Největší dojem, ale na mě zanechal v sobotu večer Radek Hanuš z UPOL s přednáškou o základech komunikace a v neděli potom pan Ken Way – mentální psycholog – mimo jiné byl u výhry Leicester City v Premier league – s přednáškou vizualizace. Konečně jsem tak přišel na to, že to co jsem se v dětství sám naučil, se jmenuje vizualizace a je možné to použít nejen ve sportovní přípravě, ale také v běžném životě.

sakal_trenerska_dvojka_4

Nelze vyjmenovat všechny přednášející, ale chtěl bych zmínit ještě Robina Ladauge – trenéra francouzské ragbyové reprezentace a Martina Kafku – trenéra české ragbyové reprezentace, kteří připravili ukázku tréninku agility, rychlosti a koordinace. Myslím, že jejich ukázka by měla být zařazena jako povinná na základních školách na místo vybíjené a dalších her, ze kterých si děti odnášejí strach z míče.

sakal_trenerska_dvojka_5

Druhá část specializace se odehrávala v prostorách klubu Eagles v Praze a také v rámci testů výběru reprezentace U23 ve vedlejší hale a to včetně náslechu. Předmětem školení pak byla rekapitulace baseballových znalostí, dovedností a diskuse včetně názorů zkušených trenérů a rozhodčích. Jako školitelé se představili zkušení matadoři – trenéři i hráči.

sakal_trenerska_dvojka_6

Čekají mě sice ještě zkoušky, ale ať už dopadnou jakkoli, tak svůj účel školení Licence B splnilo – posunulo mě zase o krok dál.

Díky všem
Šakal

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.