headline »

15.5.2024 – 21:10 | 35 zobrazení

…takže vlastně black sabat.
Jen co domácí vyšťourali díru pro třetí, mohlo se začít hrát.
Fotky od PATa na WW rajčeti
Eagles Praha – Waynes Pardubice 7:6
Dobře rozehrané utkání jsme ztratili v dohrávce, kdy Eagles otočili z 6:4 …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, wayne's world

Situace kolem nového hřiště

Vložil dne 15.8.2016 – 7:1212 Komentáře(ů) | 648 zobrazení

pardubice_cerveneV dubnu 2016 jsme na městě zažádali o výpůjčku pozemku pro výstavbu baseballového hřiště. Pozemek je ve Svítkově, kousek od srnojedského nadjezdu. Momentálně se tam pěstuje obilí, vloni byl pastvou pro koně. Pozemek je v územním plánu určen pro rekreaci a sport. Výstavbu baseballového hřiště podporuje radnice obvodu VI. Oporou v jednáních je nám starosta pan Petr Králíček.

Žádost nejprve putovala přes několik komisí města, které se k ní musí vyjádřit. To běželo dobře, všechny komise výpůjčku schválily. Všechny až na pozemkovou komisi. Zde jsme potřebovali 7 hlasů pro.

Hlasování dopadlo takto:
PRO – 6
PROTI – 1 (Tomáš Lauryn, ANO)
ZDRŽEL SE – 1
NEPŘÍTOMNI – 4

Jediný hlas stačil, aby komise pro pozemky žádost Radě města Pardubic ke schálení nedoporučila.

Rada města zasedala 25.7.2016 a na ní vystoupili s žádostí o schválení žádosti starosta obvodu VI P. Králíček a předseda WW T. Rambousek. Rada nakonec projednání naší žádosti z jednání stáhla, což v praxi znamená, že nebyla zamítnuta a naše naděje ještě stále žije.

Žádost dále půjde před sportovní komisi, která doporučí nebo nedoporučí vypůjčení pozemku pro baseball a následně se vrátí před Radu, která rozhodne.

Vyřízení žádosti je běh na dlouhou trať a je jasné, že Rada a všechny její komise musí rozhodnou zodpovědně.

Držme si palce a doufejme, že vše dobře dopadne a my budeme moci dětem postavit opravdovské hřiště na baseball. Finance na první etapu výstavby máme zajištěné.

Já zůstávám optimistou. Primátor Pardubic pan Ing. Martin Charvát při otevření Olympiského parku zmínil, že Pardubice jsou město sportu. A baseball je skvělý sport.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří nás ve věci žádosti o výpůjčku poporují.
Děkuji.

Tomáš Rambousek
předseda klubu Wayne’s World

12 Komentáře(ů) »

 • Franta - Olympia Blansko napsal:

  Bohužel baseball není stupidní fotbal, který má všude u nás zelenou a výše dotací se nedá srovnávat… A úřední šiml musí dostat pořádně nažrat, než se změní v “oslíčka otřes se”..

 • Karel P. napsal:

  Myslím že poněkud “nesportovně” označujete viníka, kvůli kterému komise vaše žádost neschválila. Úplně stejný podíl na tom, že to nebylo schváleno mají i ten, co se zdržel hlasování a také ti, co se jednání nezůčastnili, ať už schválně, aby nemuseli hlasovat (ano, to se bohužel dělá)anebo z nějakého důvodu. Navíc pro radu není rozhodnutí komise závazné. Jestli to rada odložila, měla pro to zřejmě ještě nějaký jiný důvod. Proto by bylo dobré, když už to komentujete, to komentovat nezaujatě.

 • Karel P. napsal:

  A proč by prosím vás město mělo podporovat stavbu dalšího hřiště na baseball když se nedávno rekonstruovalo hřiště na Dukle, které splňuje všechny potřebné normy a není zdaleka vytížené

 • Tomáš Lauryn napsal:

  Dobrý den,
  rád bych se vyjádřil k tomuto tématu. Ano, hlasoval jsem proti výpůjčce tohoto pozemku z jednoho hlavního důvodu. Žadatel nepodpořil svoji žádost žádným projektem ani nedodal např. systém financování výstavby hřiště. Při rozhodování jsem neviděl žádnou záruku toho, že se hřiště opravdu postaví, ani to, že bude hřiště využíváno širokou veřejností. V současné době je pozemek využíván pro zemědělské účely. Pokud mám v komisi hájit nejlepší zájmy města v oblasti pozemků. Myslím, že je výhodnější pro město nechat pozemek obdělávat a využívat, než ho bezhlavě vypůjčit s výsledkem, který jsem neviděl. Pokud rada města Pardubic vrátí pozemek k projednání zpět do pozemkové komise a bude podpořen jasným projektem a financováním, není žádná překážka proto, abych pro výpůjčku hlasoval.

  Tomáš Lauryn

  • wayne napsal:

   Pane Lauryne,
   děkuji za reakci. Naše žádost o výpůjčku obsahovala všechny požadované náležitosti a projekt či způsob financování nebyly v rámci této žádosti požadovány. Máte pravdu, že tyto informace mohou při rozhodování jednotlichých komisí a rady chybět. Pokud je možné žádost doplnit a znovu projednat na pozemkové komisi, pak je to dobrá zpráva pro náš klub a především pro naše děti. Doufám, že formality společně vyřešíme a připravíme mládeži (a nejen té svítkovské) pěkné místo pro smysluplné trávení volného času. Ještě jednou děkuji. Další jednání navrhuji vést mimo webouvou diskusi.

   Tomáš Rambousek
   předseda WW

  • Petr Králíček napsal:

   Jen pro informaci pana Lauryna člena pozemkové komise. Pozemková komise na základě různých žádostí primárně řeší a dává své stanovisko radě potažmo zastupitelstvu města o možném využití nebo změně využití pozemku. Zda je pozemek svou lokalitou vhodný pro navrhované účely, zda pozemek někdo obhospodařuje a jak, zda pozemek vyhovuje navrhovanému záměru v souladu s platným územním plánem atd. POZEMKOVÁ komise řeší POZEMEK jako takový. Pozemkové komisi ani jejich členům nepřísluší řešit finanční stránky projektu. Tato pravomoc náleží pouze a jen radě a zastupitelstvu města.

 • Petra Ch. napsal:

  Plná naděje držím pěsti!!!

 • wayne napsal:

  Připadám si jako Dlouhý Janek z Ať žijí duchové. Pusť si scénu ze schůze, zaměň slovo hrad za „louka“ a žampion za vojtěšku. Tak co, dáme hrad dětem?

 • Pavel B. napsal:

  Vašemu nadšení moc fandím, ale zcela upřímně – nedovedu si představit, že by jakýkoliv vlastník – ať veřejný nebo soukromý někomu věnoval na 20 let pozemek a nechtěl nějaké záruky. Z tohoto pohledu bylo rozhodnutí komise pro pozemky zcela zodpovědné. Myslím, že členové komise vědí nejlépe, jak mají žádosti posuzovat a pohled pana Králíčka je velmi zjednodušený. Věřím, že se vám podaří stavbu hřiště dotáhnout do úspěšného konce.

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.