headline »

20.11.2023 – 11:06 | 189 zobrazení

Na platformě Startovač.cz můžeš přispět na pořízení traktůrku.
První traktůrek nám ukradli, Lojzík dvojka dosluhuje.
Vybrali jsme profesionální zahradní traktůrek Starjet P6 PRO od českého výrobce Seco, jehož cena je 254 900 Kč. Na Startovači bychom na …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » ostatní sporty, wayneblog

Ragby vozíčkářů

Vložil dne 26.11.2012 – 17:16Žádný komentář | 578 zobrazení

Rugbymania 2010Na výjezdním zasedání ČSA v Nymburce jsem měl možnost vidět turnaj v ragby vozíčkářů a dost mě to dostalo. V tělocvičně rozměru házenkářského hřiště se hrálo na dvou půlkách na šířku. Týmy o čtyřech borcích se snažily dostat míč za koncovou čáru a většinou se jim to i přes úpornou obranu podařilo. Co přejetí zadní čáry alespoň jedním kolem to bod, myslím, že tomu říkali gól.

Z dění na palubovce odvozuji, že pokud hráč přejel střední čáru, musel alespoň jednou dribnout o zem. Sebrat šíleným jezdcům míč byl evidentně těžký úkol. Vypíchnout přihrávku z vozíku se podařilo jen výjimečně. Hráči se tedy víc než ostře atakovali najížděním do sebe jako při autodromu. Speciální vozíky s vylepšenou stabilitou vetšinou zabránily vyklopení hráče. Síle nárazů odpovídal i vzhled vozíků. Vypadalo, jako když každá tahle sportovní kára nejdřív projde kreštestem.

ragbyPokud si borci brali time, tak jen pro opravy svých strojů. Technici bleskově řešili drobné opravy a vyměňovali píchlá kola.

Některé týmy spíše kombinovali a dostávaly se do přečíslení přihrávkami, jiné spoléhali na brejky. Co mě naprosto zvedalo ze židle byly, neskutečné blafáky některých hráčů. Doleva, doprava, pocem, kam jedeš a a teď zabrat a vlítnout mezi dva obránce na koncové čáře. Prásk!

Celá hra byla nesmírně rychlá a pro diváka atraktivní.

Ani jednou jsem neviděl protesty na výroky rozhodčích nebo nevraživost vůči soupeři. Možná náhoda, možná ti chlapi něco takového prostě neřeší.

Pánové klobouk důle. Jste vostrý jak sviňa!

www.rugbymania.cz

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.