headline »

15.5.2024 – 21:10 | 35 zobrazení

…takže vlastně black sabat.
Jen co domácí vyšťourali díru pro třetí, mohlo se začít hrát.
Fotky od PATa na WW rajčeti
Eagles Praha – Waynes Pardubice 7:6
Dobře rozehrané utkání jsme ztratili v dohrávce, kdy Eagles otočili z 6:4 …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, wayne's world

Rok po té

Vložil dne 14.11.2014 – 12:43Žádný komentář | 446 zobrazení

Dnes jsem dostal informaci, že na jihu Čech vzniká nový baseballový klub. Přejeme jim hodně štěstí na lidi a hodně zdaru. Snad je to náhoda, že se tahle radostná novinka trefila do dne, kdy se chystám napsat článek o tom, jak to u nás, ve Wayne’s World (Pardubice),  vypadá po roce činnosti.

V říjnu 2013 jsem založil mládežnický tým. Bez hráčů, zkušeností, peněz, materiálu, trenérů, hřiště, jen s velikým nadšením. Současně jsme začali uvažovat o startu dospělého baseballu v Pardubicích. Jsem kamikadze a naštěstí jsem v tom nezůstal sám. Mnozí jste mi (teď už vlastně nám) pomohli a já vám upřímně děkuji.

Ještě během konce roku 2013 se počet dětí z původního počtu 5 kousků zvětšil na dvě desítky a to i zásluhou Čoča, který u nás na ZŠ Svítkov udělal ukázkové hodiny baseballu. Velikou pomoc (nejen finanční ale i morální a lidskou) nám bez váhání nabídla ČBA. Bez finanční a materiálové podpory by byl začátek na zelené louce jen těžko realizovatelný. Za dotaci 10 000 Kč pro nový klub a 5 000 Kč pro trenéra U8 jsme pořídili základní vybavení. ČBA nám také poskytla sadu rukavic, kterou využívají nově příchozí hráči. S pomocí přišla také Východočeská oblast (míče) a Roman Klempíř (Rytíři Trutnov a manažer oblasti) nám dal dvě pálky pro t-ball. Týmu dospělých několik starších pálek věnoval klub SB Svoboda nad Úpou a Wolfs Domažlice nám dali krabici míčů. I po roce mne dojímá, jak jste nás mezi sebe vzali a doufám, že brzy budeme schopní tuhle vstřícnost baseballu vracet.

Po třech měsících tréninku se vyráží na první halové turnaje. Neumíme nic a dostáváme nařezáno. Během zimy absolvujeme šest turnajů s výsledkem jedna výhra a samé porážky. Průběžně se hlásí další děti a já s trenérem baseballu dospělých Barym, máme možnost na úžasné Baseballové horské klinice získat nejen licenci rookie, ale také nasát baseballovou atmosféru od těch nejpovolanějších odborníků a nadšenců. Organizujeme naše první halové turnaje a zimní soustředění mládeže, o které se stará šest dospělých.

EBL U8 2014 | Loko a Síma | foto Vlasta

EBL U8 2014 | Loko a Síma | foto Vlasta

S příchodem jara vstupujeme do východočeských soutěží  v kategoriích U8 a U10. Pozdní začátek baseballové kariéry hráčů U10 je velkým hendikepem a za celý rok dokážeme porazit jen naše U-osmičky. Několik zápasů prohrajeme o bod. Nejdřív máme z těsných porážek radost, při těch posledních většina kluků brečí. Tak moc chtějí vyhrát. Snad ještě víc přejeme výhru U-desítkám my trenéři. Je to psycho. Koušu desky, házím flinty do ječmene, válíme kruhy v obilí. Vše je popsáno na našem webu, který sledují i lidi a kluby, které jsme na hřišti ještě nepotkali. Třeba Draci. (Ty vole Draci!) V kategorii U8 jsme již po půl roce trénování na srovnatelné úrovni s většinou oblastních soupeřů. K rychlému progresu našich U8 pomáhá i hra proti starším na bronzovém a stříbrném Super Cupu. U10 končí v soutěži poslední, s jedinou výhrou skrečí. U8 vítězí v jižní divizi EBL a celkově obsazují třetí místo.

Prvním turnajem, který pro mládež pořádáme je Stříbrný Super Cup. Za důvěru děkujeme organizátorům tohoto super podniku (především Michalovi Hanušovi). Ani ne tak třešní ale přímo melounem na dortu je přitomnost kamer ČT4. Tomu se říká vykročit správnou nohou.

V průběhu sezóny se k mládežnickým týmům jako trenéři připojují (chronologicky) Martina Hánová (naše spoluhráčka ze slowpitche), Jan Filip (rodič, nadšený sportovec a velký pracant) a Milan Matura (spoluhráč ze slowpitche a trenér pardubického softballového dávnověku). Někteří z rodičů nám pomáhají na trénincích a turnajích co by asistenti. Zdá se, že tento trend bude pokračovat. Skvělé.

Během roku organizujeme dětské t-ballové a coachpitchové zápasy, letní soustředění, nábory ve dvou školkách a dvou školách v okolí hřiště a v listopadu hostíme nadhazovací kliniku.

Na trénincích jedeme v kartičkách za odměnu a tak nám přišly více než vhod kartičky českých reprezentantů co nám poslala ČBA. Dětem se líbí i Průvodce fanouška a rozvrh hodin. ČBA patří velká pochvala.

Finančně se nespoléháme jen na ČBA a příspěvky, ale podařilo se nám čerpat dotace i od města a firmy Panasonic. Díky.

Na plácku za fotbalákem stavíme malé baseballové hřiště (velké se nevejde). ČBA nám na výstavbu přispěla částkou 10 000 Kč a tak se trenéři, společně s některými nadšenými rodiči a dospělými spoluhráči pouští do realizace lowcostového Waynes‘ fieldu.

Backstop má 18x5m, místo antuky je červená kamenná drť frakce 0-4mm a máme i hrubou stavbu pro dva skládky na materiál. Cena je všeho všudy cca 50 000 Kč. Příští rok nás čeká výstavba dugoutů ze starých trámů a také chceme hřiště oplotit.

Tým dospělých ve své první sezóně trpěl nedostatkem hráčů a času. Několik utkání jsme museli skrečovat. Na kontě letos máme 5 utkání (1-4), 5 HR a spoustu nových zkušeností. Asi to zní směšně. No jo. Nejzkušenější hráč byl ten, co viděl nejvíc filmů o baseballu :-)

Ve slowpitchi (hlavní činnosti dospělých) máme stříbro z České slowpitchové ligy (www.slowpitch.eu) a na European Super Cup Coed Slowpitch jako nejlepší český tým obsazujeme sedmé místo.

Já se snažím pomoct oblasti jako vedoucí soutěže U8.

Momentálně máme tři mládežnické týmy (U8, U9, U11), které se připravují na druhou baseballovou sezónu Wayne’s World.

Díky všem, kteří nás posunuli alespoň o kousek vpřed.

wayne

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.