headline »

21.7.2021 – 8:58 | 236 zobrazení

Po Squatu 2021 můžeme už definitivně zařadit předpovídání počasí do tzv. šarlatánských profesí (kartářka, šaman, kouzelník, mentální kouč, homeopatička, proutkař nebo epidemiolog). Ze zcela katastrofické předpovědi, kdy mělo pršet celý víkend se nakonec vyklubal Nádherňajs. …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, slowpitch, wayne's world

Sláva Hosana 2017: Backstage

Vložil dne 24.4.2017 – 22:18Žádný komentář | 340 zobrazení

Hlavní scéna – 2 hřiště; má svoje vítěze a poražené. Vše je viděno, zapsáno, zdokumentováno a snad i natočeno na kameru. Výsledek každé jednotlivé akce posoudí rozhodčí, vše se zapíše do tabulky, sečte a podtrhne. Rozdají se poháry a týmy mohou odjet domů.

Sláva Hosana 2017 | Moe | fototo Matěj

Sláva Hosana 2017 | Moe | fototo Matěj

Zajímavé a především důležité věci se dějí v zákulisí turnaje. Výsledkem činnosti backstage nejsou body a poháry. Jsou to těžko měřitelné pocity účastníků. Odměnou jsou úsměvy v průběhu a srdečná loučení na konci.

SH2017 byla pořádná porce práce. Vše začalo vlastně hned po skončení SH2016: diskutování hlavní myšlenky – jaká SH2017 má být, komunikace s týmy, přemýšlení nad tím, co necháme stejné a co je třeba vylepšit. Na konci roku 2016 máme koncept turnaje na dvou hřištích, 10 přihlášených týmů a rámcovou představu, jak by to všechno mělo probíhat. Zároveň jsme realizovali první investice: nákup míčů a druhé sady met.

Od ledna se šůzovalo intenzivně, většinou ve složení wayne, Romále, Hofík. Řešili jsme každý detail turnaje, který nás napadl: od plynem vyhřívaného bodce na párek v rohlíku, rozpisu, zefektivnění lajnování boxů, oslovení rozhodčích až třeba po jízdní řád Party busu.

Poslední týden byl především o nákupech do bufetu a zajištění a uskladnění materiálu: nafukovadlo Road show ČBA převzal Chorche. Lavičky a stoly domluvil zDEnda a přivezl Bubák. zDEnda zajistil chlazení a Hofík měl garáž zarovnanou proviantem.

Práce, která je vidět, začíná v pátek. Romále s Olím nejprve nalajnovali hřiště ve Svítkově. Následně přejeli do Čivic, kde si dali repete, wayne postavil backstop a převezl materiál.

Obě hřiště vypadají dobře a počasí je lepší předpovědi. Tak jsme si dali pivko a jeli k nám domů na večírek s Admirálem.

Sláva Hosana 2017 | Péťa a Hofík | fototo asi Chorche

Sláva Hosana 2017 | Péťa a Hofík | fototo asi Chorche

Je sobota ráno. Dešťové kapky pleskají na střešní okno ložnice. To ne! S Kubajsem vstáváme před šestou. Naložit poslední věci do auta, stavit se na pumpě pro benzín do centrály a pak už nabrat směr hřiště Svítkov. Hofík už je tady a připravuje bufet. Zapínám kameru a jdu lajnovat. Pomalu se sjíždí hráči. Stavíme stany, věšíme vlajky, nafukujeme road show, děláme back stop, pokládáme mety a kužele, zapichujeme praporky. Chorche přivezl dřevo, Olda zase stoly, lavičky a centrálu od Lokouše staršího. Mario zajistil toalety. Láďa a spol. roztápí pod grilem ve Svítkově, Honza Suchý zase v Čivicích. Děláme ještě tisíc dalších věcí, abychom si před půl devátou mohli říct, že máme hotovo.
Souběžně Romále lajnuje hřiště v Čivicích a společně s Pepínem připraví i vše ostatní. Příjíždí týmy, rozhodčí a diváci. Je 9:00, počítadlo na webu ukazuje 00 00 00 00. Play ball. Sláva Hosana.

I průběh turnaje vyžaduje neustálou pozornost. Romále si bere na starost dopravu týmů (jak by ne…vždyť je od fochu). Wayne s Meggym dělají aktuální výsledkový servis. Hofík s Péťou hospodaří v bufetu a úkolů, které je potřeba průběžně řešit se vždy ochotně ujmou Chorche, Olda a ostatní. Do Čivic dorazila Lenka a pomáhá se vším, co je třeba.

Turnaj dospěl do závěru prvního dne. Všechno musíme sbalit, uklidit a uskladnit. Na práci je nás dost, stihneme se i v klidu vyfešákovat do autobusu a na večírek.

Bus je skvělý zážitek pro malé i velké. Party letos oživil DJ All-in.

Je neděle ráno a znovu stavíme obě hřiště. Zvládneme to dobře a rychle. Turnaj běží. Ve finále těsně vítězí Misfits. Poháry, loučení a bourání hřiště. Ze hřiště jako úplně poslední odjíždí Olda.

Sláva Hosana 2017 byla zase o něco lepší a vychytanější turnaj.
Díky vám všem, Wayne’s World family.

wayne

Sláva Hosana 2017 | fototo Matěj

Sláva Hosana 2017 | fototo Matěj

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.