headline »

18.2.2024 – 19:36 | 66 zobrazení

Pokovidové ročníky Polyxeny (2022-2024) se hrají ve formátu 3 waynovské týmy 2x každý s každým. Bereme s sebou vlastní děti, které byly v době prvního ročníku PLX batolata a nebo na houbách. Je prima sledovat, …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, slowpitch, wayne's world

Sláva Hosana 2017: Backstage

Vložil dne 24.4.2017 – 22:18Žádný komentář | 379 zobrazení

Hlavní scéna – 2 hřiště; má svoje vítěze a poražené. Vše je viděno, zapsáno, zdokumentováno a snad i natočeno na kameru. Výsledek každé jednotlivé akce posoudí rozhodčí, vše se zapíše do tabulky, sečte a podtrhne. Rozdají se poháry a týmy mohou odjet domů.

Sláva Hosana 2017 | Moe | fototo Matěj

Sláva Hosana 2017 | Moe | fototo Matěj

Zajímavé a především důležité věci se dějí v zákulisí turnaje. Výsledkem činnosti backstage nejsou body a poháry. Jsou to těžko měřitelné pocity účastníků. Odměnou jsou úsměvy v průběhu a srdečná loučení na konci.

SH2017 byla pořádná porce práce. Vše začalo vlastně hned po skončení SH2016: diskutování hlavní myšlenky – jaká SH2017 má být, komunikace s týmy, přemýšlení nad tím, co necháme stejné a co je třeba vylepšit. Na konci roku 2016 máme koncept turnaje na dvou hřištích, 10 přihlášených týmů a rámcovou představu, jak by to všechno mělo probíhat. Zároveň jsme realizovali první investice: nákup míčů a druhé sady met.

Od ledna se šůzovalo intenzivně, většinou ve složení wayne, Romále, Hofík. Řešili jsme každý detail turnaje, který nás napadl: od plynem vyhřívaného bodce na párek v rohlíku, rozpisu, zefektivnění lajnování boxů, oslovení rozhodčích až třeba po jízdní řád Party busu.

Poslední týden byl především o nákupech do bufetu a zajištění a uskladnění materiálu: nafukovadlo Road show ČBA převzal Chorche. Lavičky a stoly domluvil zDEnda a přivezl Bubák. zDEnda zajistil chlazení a Hofík měl garáž zarovnanou proviantem.

Práce, která je vidět, začíná v pátek. Romále s Olím nejprve nalajnovali hřiště ve Svítkově. Následně přejeli do Čivic, kde si dali repete, wayne postavil backstop a převezl materiál.

Obě hřiště vypadají dobře a počasí je lepší předpovědi. Tak jsme si dali pivko a jeli k nám domů na večírek s Admirálem.

Sláva Hosana 2017 | Péťa a Hofík | fototo asi Chorche

Sláva Hosana 2017 | Péťa a Hofík | fototo asi Chorche

Je sobota ráno. Dešťové kapky pleskají na střešní okno ložnice. To ne! S Kubajsem vstáváme před šestou. Naložit poslední věci do auta, stavit se na pumpě pro benzín do centrály a pak už nabrat směr hřiště Svítkov. Hofík už je tady a připravuje bufet. Zapínám kameru a jdu lajnovat. Pomalu se sjíždí hráči. Stavíme stany, věšíme vlajky, nafukujeme road show, děláme back stop, pokládáme mety a kužele, zapichujeme praporky. Chorche přivezl dřevo, Olda zase stoly, lavičky a centrálu od Lokouše staršího. Mario zajistil toalety. Láďa a spol. roztápí pod grilem ve Svítkově, Honza Suchý zase v Čivicích. Děláme ještě tisíc dalších věcí, abychom si před půl devátou mohli říct, že máme hotovo.
Souběžně Romále lajnuje hřiště v Čivicích a společně s Pepínem připraví i vše ostatní. Příjíždí týmy, rozhodčí a diváci. Je 9:00, počítadlo na webu ukazuje 00 00 00 00. Play ball. Sláva Hosana.

I průběh turnaje vyžaduje neustálou pozornost. Romále si bere na starost dopravu týmů (jak by ne…vždyť je od fochu). Wayne s Meggym dělají aktuální výsledkový servis. Hofík s Péťou hospodaří v bufetu a úkolů, které je potřeba průběžně řešit se vždy ochotně ujmou Chorche, Olda a ostatní. Do Čivic dorazila Lenka a pomáhá se vším, co je třeba.

Turnaj dospěl do závěru prvního dne. Všechno musíme sbalit, uklidit a uskladnit. Na práci je nás dost, stihneme se i v klidu vyfešákovat do autobusu a na večírek.

Bus je skvělý zážitek pro malé i velké. Party letos oživil DJ All-in.

Je neděle ráno a znovu stavíme obě hřiště. Zvládneme to dobře a rychle. Turnaj běží. Ve finále těsně vítězí Misfits. Poháry, loučení a bourání hřiště. Ze hřiště jako úplně poslední odjíždí Olda.

Sláva Hosana 2017 byla zase o něco lepší a vychytanější turnaj.
Díky vám všem, Wayne’s World family.

wayne

Sláva Hosana 2017 | fototo Matěj

Sláva Hosana 2017 | fototo Matěj

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.