headline »

15.5.2024 – 21:10 | 42 zobrazení

…takže vlastně black sabat.
Jen co domácí vyšťourali díru pro třetí, mohlo se začít hrát.
Fotky od PATa na WW rajčeti
Eagles Praha – Waynes Pardubice 7:6
Dobře rozehrané utkání jsme ztratili v dohrávce, kdy Eagles otočili z 6:4 …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B9, klepy, mládež, wayne's world

Turnaj U9 z pohledu rodiče

Vložil dne 1.7.2016 – 11:462 Komentáře(ů) | 320 zobrazení

Začátkem týdne přichází info, že se nehraje v Žacléři, ale v Chocni. No paráda. Choceň mám rád. Je to blízko, fajn cesta, pěkné hřiště i zázemí.

Dneska máme na turnaji jediného trenéra, takže je potřeba zapojit rodiče. Posty jsou obsazeny následovně:
Olda – je z nás rodičů služebně nejstarší a tak dostává úkol nejzodpovědnější a nejdůležitější – posílá děti na pálku. Pro průměrně vzrostlého rodiče tohle není vůbec jednoduchá pozice. Motá se kolem vás 7 trpaslíků, kteří z výšky vypadají všichni úplně stejně – modrá helma, bílý dres, bílé kalhoty. Když se navíc trpaslík nepřihlásí na výzvu sám, je potřeba jít do předklonu a trpaslíka pod mřížkou identifikovat, pokárat a poslat na pálku.
Petr – kouč na první metě. Ten byl pro tuhle pozici zrozený. Ze začátku se sice trochu stydí dělat větší gesta, ale ke konci turnaje už rukou točí tak krásně, že by všechny děti měly běhat rovnou na druhou metu a zbytečně se nezastavovat na té první.
Milan – kouč na třetí metě. Neměl možnost tolik vyniknout, protože jak náš nadhazovač, tak soupeřův prvometař, byli často proti tomu, aby se naši hráči dostali na třetí metu. Vrcholem byl pak zápas proti Rytířům, který strávil skoro celý na naší střídačce.
Na mě zbyl zápis. Dostávám papír na němž je 108 malých hřišťátek a do toho to mám psát. Jak jsem zjistil později, tak zápis je jen o spoustě čísel, sem tam nějakém písmenku a spoustě koleček a teček.

Orlice Choceň – Wayne’s World 11:10
Na turnaj jsme přivezli 12 děti a trenér rozhodl, že hrát budou všichni. Na pálce tedy točíme 12 hráčů. Do utkání vstupujeme skvěle a po sedmi pálkařích a pěti dobězích jdeme bránit. Obrana je také výborná a soupeři povolíme pouze jeden doběh a jdeme opět pálit. Náš útok zastavují tři strikeouty a tak máme stále jen 5 bodů. Orlíci začínají strikeoutem, ale další out se nám povede zahrát až s pátým doběhem a tak do poslední směny jdeme za nepříznivého stavu 6:5. Na pálce se nám opět daří stáhnout pět doběhů a jdeme bránit. Za stavu 9:10 děláme druhý aut. Bohužel třetí už se nepovede, a když je Vojta na první metě potřetí v zápase přehozen, stahují orlíci vítězný bod.

sestava a pálka
2B Orlík Vojtěch 1/2
EP Jirout Marian 1/2 (1xHR)
1B Šenkýř Vojtěch 2/2 (1x2B, 1x3B)
SS Wija Lukáš 2/2 (1x2B)
P Ipser Lukáš 2/2
LF Komárek Filip 2/2
EP Korba Tomáš 2/2 (1x3B)
3B Kulhánek Adam 2/2 (2x2B)
CF Hoffman Matyáš 0/1
C Adamíková Barbora 1/1
RF Kakrdová Kamila 0/1
EP Draganová Antonie 0/1

Po prvním zápase si mě bere Honza bokem, aby se podíval na zápis. Rád bych věděl, co se mu honilo hlavou, když jsem mu ukázal papír plný malých teček a malých poznámek, z nichž vlastně nešlo nic vyčíst. Vědom si situace, kdy všichni znalí rodiče jsou již rozebráni na jiné činnosti, se rozhodl, na právě probíhajícím zápase U13, zvyklosti ohledně zápisu vysvětlit. Zároveň mi, velmi diplomaticky a s úsměvem, sdělil, že autor zápisu bývá zároveň i autorem článku.

WW_U9_2016_CHOCEN_1

EBL U9 2016 | Waynes

Patriots Liberec – Wayne’s World 4:5
I v tomto zápase končí naše první pálka po sedmém pálkaři. Tentokráte to však stačilo pouze na 3 body. V obraně začínáme dvěma rychlými auty. Poté pouštíme dva běžce na mety, ale po následném strikeoutu jdeme za stavu 0:3 na pálku. Právě v tento moment se rozhodl do osudu utkání vložit náš nadhazovač a začíná svou one man show. První pálkař strikeout, druhý se po chybě spojky dostává na jedničku, třetí a čtvrtý rovněž strikeout a jde se do pole. V poli začínáme opět rychlým autem. Poté přicházejí, na tři odpaly, tři chyby v poli znamenající dva doběhy. Třetí už patriotům nepovolíme a po dvou rychlých autech jdeme pálit. Jak skončila směna druhá, tak začali i směna třetí, tedy dvěma strikeouty. Sérii čtyř strikeoutů v řadě tak ukončuje až Vojta Š. tvrdým odpalem do zadního pole. Následným dvěma pálkařům se podaří stáhnout dva body a start na pálce je ukončen strikeoutem. Začíná dohrávka zápasu a my jdeme bránit vedení 2:5. V poli to není žádná sláva a na jeden aut dostáváme dva body a stav je tedy 4:5. S dalším odpalem šlape Vojta Š. sám první metu a včasným hodem do kruhu, udržíme běžce patriotů na třetí metě. Následný odpal chytá druhá meta a hodem na první metu ukončuje zápas. I přes sedm strikeoutů se nám povedlo zápas vyhrát.

sestava a pálka
SS Orlík Vojtěch 1/2
2B Jirout Marian 0/2
1B Šenkýř Vojtěch 2/2 (1x2B)
CF Wija Lukáš 2/2
EP Ipser Lukáš 1/2 (1x3B)
P Komárek Filip 1/2 (1x2B)
3B Korba Tomáš 0/1
EP Kulhánek Adam 0/1
RF Draganová Antonie 0/1
LF Adamíková Barbora 0/1
C Kakrdová Kamila 0/1

Wayne’s World – Rytíři Trutnov 2:13
Zápas začínáme skvělou obranou a tři auty děláme bez obdrženého bodu. Na pálce to tentokráte není ono a všichni tři pálkaři jsou aut bez jediného obsazení první mety. Druhá směna už ani v poli není dobrá a po šesti pálkařích rytířů jdeme z pole za stavu 0:5. Na pálce to však stále není ono a po třech autech bez jediného doběhu jdeme do pole. Třetí směna v poli pokračuje v podobném tempu jako ta druhá a než se rozkoukáme, prohráváme 0:8. Jako první se v poli probral Vojta Š. a sám třemi auty v řadě končí naše trápení. Pálka v našem podání je opět rychlá záležitost a po dvou strikeoutech, následuje aut na jedničce a jdeme opět do pole. V poli opět na šest pálkařů inkasujeme 5 bodů a za stavu 0:13 jdeme do dohrávky zápasu. Dohrávka začíná dvěma strikeouty. Když už to vypadá, že to dneska bude bez čestného bodu, povedou se odpaly Máriovi, Vojtovi Š. a Lukymu W. a alespoň dva doběhy se podaří. Zápas je ukončen, dnes poměrně oblíbeným, strikeoutem.

sestava a pálka
2B Orlík Vojtěch 0/2
LF Jirout Marian 1/2
1B Šenkýř Vojtěch 1/2 (1x3B)
SS Wija Lukáš 1/2
CF Ipser Lukáš 1/2
P Komárek Filip 1/1
3B Korba Tomáš 0/1
RF Kulhánek Adam 0/1
EP Adamíková Barbora 0/1
EP Kakrdová Kamila 0/1
C Draganová Antonie 0/1
EP Hoffman Matyáš 0/1

Po zápase si dáme ještě jednu extra směnu s rytíři na tři auty. Začínáme v poli rychlým autem na jedničce. Dalších osm pálkařů se dostává na mety než je opět první pálkař strikeout. Po osmi inkasovaných bodech děláme třetí aut a jdeme na pálku. Na pálce děláme jeden bod a po třech autech je konec.

Poslední turnaj před prázdninami jsme si všichni pořádně užili a už teď se všichni těšíme na podzim, až si zase zahrajeme. Před odjezdem je čas ještě na jednu hromadnou fotku a pak už hurá k domovu.

Waynes: Vojta O., Marian J., Vojta Š., Luky W., Fíďa, Barča, Luky I., Kamča, Tonička, Áda K. , Maty, Tomáš K.
Realizační tým: Tomáš W., Olda Bubák, Petr Hofík, Milan Kulhánek, Šakal
Fototo na WW rajče

Poznámka Šakala:
• Chlapi díky za Vaši pomoc, bez Vás by to byl pro borce daleko náročnější. Je fajn vědět, že kolem sebe mám lidi, kteří pomohou a přiloží ruku k dílu.
• Tomáš obstál ve zkoušce ze zápisu a po troše letního trénování to půjde :-). Díky za článek.
• Pro Ty, kteří se chtějí se zápisem seznámit popřípadě naučit je návod zde: http://www.baseball.cz/download/2008/Zapis.pps

Autor: Tomáš Wija

U9 2016 | Waynes

EBL U9 2016 | Waynes

2 Komentáře(ů) »

 • Evča napsal:

  Krásně napsaný bylo to super užili jsme si to!!!!

 • Bubák napsal:

  Stát na hřišti během zápasu byl pro mě skvělej zážitek. Je to uplně jiné než za plotem.
  Seš u toho přímo,borec ti dává hlášku že to pošle daleko-neposlal je aut na první ale dva naši jsou doma.Slyšíš každej švih pálkou.Jak se dřou kalhoty o antuku při slajdu.Diváky jak řvou.Každej kdo probíhá domácí metu má ve tváři-joo sem doma. A přitom ti všechno kolem tebe připadá tak nějak zpomalené.
  dík za důvěru.
  Bubák

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.