headline »

21.7.2021 – 8:58 | 209 zobrazení

Po Squatu 2021 můžeme už definitivně zařadit předpovídání počasí do tzv. šarlatánských profesí (kartářka, šaman, kouzelník, mentální kouč, homeopatička, proutkař nebo epidemiolog). Ze zcela katastrofické předpovědi, kdy mělo pršet celý víkend se nakonec vyklubal Nádherňajs. …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, mládež, U8, wayne's world

Záhada obrazců v obilí rozluštěna

Vložil dne 6.6.2014 – 11:452 Komentáře(ů) | 903 zobrazení

Naše hřiště (field) leží u pole (field). Dříve tam byla kukuřice, dnes sousedíme s ječmenem (nebo co to je). Stejně jako Kevin Costner ve filmu Hřiště snů i my jsme v hlavě zaslechli tajemný hlas: „If you make, they will come!“.  Anglicky make česky asi znamená makat a tak na tom makáme a oni přijdou.

They will come | Bary a Romále 2013 | foto wayne

They will come | Bary a Romále 2013 | foto wayne

Tentokrát přišli, či spíše přijeli Orlíci z Chocně, s drobným zdržením nástrahami našeho polokoního maloměsta. Vše je připraveno a můžeme začít další utkání na domácím hřišti, poprvé bez televizních kamer.

Wayne’s World – Orlice Choceň 18:17

Jdeme první do pole a horor začíná hned s úvodním odpalem, který místo jistého auta na první proměníme v error. Ještě během první směny jich přidáme šest. Celkem v zápase chybujeme devatenáctkrát. U dvanáctého éčka jsem ztratil poker face a do ječmene křičím: „Tohle nééééé!!“

Na pálce to je zcela jiný příběh. Naše střely často končí u silnice a když se podaří hit jen do vnitřního pole, taháme naši druhou zbraň – zlepšený běh. Třikrát děláme šestku a doufáme, že se v obraně mezi přehršlí hrubek sejdou i tři auty. To se daří ve třetí směně, kdy naše několikrát promíchaná defenziva autuje tři orlíky po ose kruh – jednička.

1 2 3 R H E
ORLICE 6 6 5 17 6 6
WAYNES 6 6 6 18 16 19

sestava a pálka
C/P Áňa 3/3 (1x3B, 1x2B)
P/C/1B//SS/LCF Vojta Havlíček 2/3 (1x2B)
1B/C Zůza 2/3 (1x2B)
SS/1B Rychlík 2/3
3B Adam 2/3 (1x3B, 1x2B)
RF Loko 0/2
2B Vojta Šenkýř 2/2
LCF/SS Fíďa 2/2
RCF Luky 0/2
LF Síma 1/2

Fíďa | foto wayne

Fíďa | foto wayne

Wayne’s World – Orlice Choceň 17:16

Co do počtu chyb není druhé utkání o nic lepší prvního. V obraně jsem schopni jedné jediné věci: přivádět trenéry čím dál blíže kómatu. Po chybě ve vnitřním poli (stačilo šlápnout metu ležící ve vzdálenosti dvou čapích od polaře s míčkem v ruce a místo toho borec hází do ječmene) podruhé ztrácím poker face, ale zároveň úspěšně řeším záhadu tajemných kruhů v obilí.

Klíčem úspěch je první směna kdy opět děláme tři auty kruh – jedna. Na pálce dáváme třikrát šestku. Zůza si připisuje tři homeruny in park v řadě. Loko poslouchá kauče. Adam stávkuje a konec zápasu stráví na trestné.

1 2 3 R H E
ORLICE 4 6 6 16 9 7
WAYNES 6 6 5 17 15 16

sestava a pálka
P/1B/P Áňa 2/3
LCF Vojta Havlíček 1/3
2B/RCD/1B Zůza 3/3 (3xHR)
1B/P/RCF Rychlík 3/3 (1x3B)
LF Adam 2/3 (1x3B, 1x2B)
C Loko 0/2
SS/RF Vojta Šenkýř 1/2
3B Fíďa 2/2
RCF/2B Luky 0/2
RF/SS Síma 1/2

Luky | foto wayne

Luky | foto wayne

Kruhy v obilí vznikají na polích sousedících s hřišti (asi nejen baseballovými). Různé formy sportu (ještě když se před číslem letopočtu psalo mínus) pěstovali i Aztékové a i ti jistě měli svoje Účka. Rozluštění záhady je prosté. Pokud field sousedí s fieldem a děcka hrají v obraně tak jako ty naše, potom je trenér vystřelen Prakem Beznaděje do obilí i několik desítek metrů daleko a tam se rotujíc po kružnici svíjí v mentální křeči. Trenéři, kteří jsou tímto způsobem frustrováni dlouhodobě, se ve své bolesti stávají mistry a místo kruhů vysvíjí i složitěší obrazce.

V průběžné tabulce EBL U8 jsme na třetím místě. Jižní divizi dokonce vedeme.

Wayne’s World: Vojta H., Vojta Š., Zůza, Adam, Loko, Síma, Áňa, Fíďa, Luky, Rychlík, Vlasta (ofenzivní koordinátor), Marťa (1st base coach), wayne (3rd base coach)

Waynes a Orlíci | foto Jan Filip

Waynes a Orlíci | foto Jan Filip

2 Komentáře(ů) »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.