headline »

18.2.2024 – 19:36 | 84 zobrazení

Pokovidové ročníky Polyxeny (2022-2024) se hrají ve formátu 3 waynovské týmy 2x každý s každým. Bereme s sebou vlastní děti, které byly v době prvního ročníku PLX batolata a nebo na houbách. Je prima sledovat, …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B8, klepy, mládež, wayne's world

Záhada obrazců v obilí rozluštěna

Vložil dne 6.6.2014 – 11:452 Komentáře(ů) | 953 zobrazení

Naše hřiště (field) leží u pole (field). Dříve tam byla kukuřice, dnes sousedíme s ječmenem (nebo co to je). Stejně jako Kevin Costner ve filmu Hřiště snů i my jsme v hlavě zaslechli tajemný hlas: „If you make, they will come!“.  Anglicky make česky asi znamená makat a tak na tom makáme a oni přijdou.

They will come | Bary a Romále 2013 | foto wayne

They will come | Bary a Romále 2013 | foto wayne

Tentokrát přišli, či spíše přijeli Orlíci z Chocně, s drobným zdržením nástrahami našeho polokoního maloměsta. Vše je připraveno a můžeme začít další utkání na domácím hřišti, poprvé bez televizních kamer.

Wayne’s World – Orlice Choceň 18:17

Jdeme první do pole a horor začíná hned s úvodním odpalem, který místo jistého auta na první proměníme v error. Ještě během první směny jich přidáme šest. Celkem v zápase chybujeme devatenáctkrát. U dvanáctého éčka jsem ztratil poker face a do ječmene křičím: „Tohle nééééé!!“

Na pálce to je zcela jiný příběh. Naše střely často končí u silnice a když se podaří hit jen do vnitřního pole, taháme naši druhou zbraň – zlepšený běh. Třikrát děláme šestku a doufáme, že se v obraně mezi přehršlí hrubek sejdou i tři auty. To se daří ve třetí směně, kdy naše několikrát promíchaná defenziva autuje tři orlíky po ose kruh – jednička.

1 2 3 R H E
ORLICE 6 6 5 17 6 6
WAYNES 6 6 6 18 16 19

sestava a pálka
C/P Áňa 3/3 (1x3B, 1x2B)
P/C/1B//SS/LCF Vojta Havlíček 2/3 (1x2B)
1B/C Zůza 2/3 (1x2B)
SS/1B Rychlík 2/3
3B Adam 2/3 (1x3B, 1x2B)
RF Loko 0/2
2B Vojta Šenkýř 2/2
LCF/SS Fíďa 2/2
RCF Luky 0/2
LF Síma 1/2

Fíďa | foto wayne

Fíďa | foto wayne

Wayne’s World – Orlice Choceň 17:16

Co do počtu chyb není druhé utkání o nic lepší prvního. V obraně jsem schopni jedné jediné věci: přivádět trenéry čím dál blíže kómatu. Po chybě ve vnitřním poli (stačilo šlápnout metu ležící ve vzdálenosti dvou čapích od polaře s míčkem v ruce a místo toho borec hází do ječmene) podruhé ztrácím poker face, ale zároveň úspěšně řeším záhadu tajemných kruhů v obilí.

Klíčem úspěch je první směna kdy opět děláme tři auty kruh – jedna. Na pálce dáváme třikrát šestku. Zůza si připisuje tři homeruny in park v řadě. Loko poslouchá kauče. Adam stávkuje a konec zápasu stráví na trestné.

1 2 3 R H E
ORLICE 4 6 6 16 9 7
WAYNES 6 6 5 17 15 16

sestava a pálka
P/1B/P Áňa 2/3
LCF Vojta Havlíček 1/3
2B/RCD/1B Zůza 3/3 (3xHR)
1B/P/RCF Rychlík 3/3 (1x3B)
LF Adam 2/3 (1x3B, 1x2B)
C Loko 0/2
SS/RF Vojta Šenkýř 1/2
3B Fíďa 2/2
RCF/2B Luky 0/2
RF/SS Síma 1/2

Luky | foto wayne

Luky | foto wayne

Kruhy v obilí vznikají na polích sousedících s hřišti (asi nejen baseballovými). Různé formy sportu (ještě když se před číslem letopočtu psalo mínus) pěstovali i Aztékové a i ti jistě měli svoje Účka. Rozluštění záhady je prosté. Pokud field sousedí s fieldem a děcka hrají v obraně tak jako ty naše, potom je trenér vystřelen Prakem Beznaděje do obilí i několik desítek metrů daleko a tam se rotujíc po kružnici svíjí v mentální křeči. Trenéři, kteří jsou tímto způsobem frustrováni dlouhodobě, se ve své bolesti stávají mistry a místo kruhů vysvíjí i složitěší obrazce.

V průběžné tabulce EBL U8 jsme na třetím místě. Jižní divizi dokonce vedeme.

Wayne’s World: Vojta H., Vojta Š., Zůza, Adam, Loko, Síma, Áňa, Fíďa, Luky, Rychlík, Vlasta (ofenzivní koordinátor), Marťa (1st base coach), wayne (3rd base coach)

Waynes a Orlíci | foto Jan Filip

Waynes a Orlíci | foto Jan Filip

2 Komentáře(ů) »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.