headline »

18.2.2024 – 19:36 | 84 zobrazení

Pokovidové ročníky Polyxeny (2022-2024) se hrají ve formátu 3 waynovské týmy 2x každý s každým. Bereme s sebou vlastní děti, které byly v době prvního ročníku PLX batolata a nebo na houbách. Je prima sledovat, …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, wayne's world

Historie dresů WW

Vložil dne 29.7.2015 – 22:26Žádný komentář | 484 zobrazení

Základní podoba dresů vznikla pro MČR 2010. Bílé tričko s tmavě modrými (navy) rukávy se odkazuje ke světlé variantě dresů české reprezentace na ME ve Slovinsku 2006. ME se tehdy účastnilo hned několik současných (zDEnda, Pepíno, wayne a Romále jako kustod) i minulých hráčů Wayne’s World. K tmavým dresům, které zapůjčila ČSA, jsme si udělali vlastní světlou sadu, aby nám zbyla na ME nějaká památka. Font čísel a jmen zůstal také stejný jako na ME, jen byla změněna barva ze světle modré na navy. Na prsou bylo od začátku logo WW. I to má svůj původ na ME 2006. Postava (Wayne) je výřez z fotky z jednoho utkání ME. Znalec si jistě povšimne, že Wayne tou dobou ještě nenadhazoval s backspinem.
Nedílnou součástí dresů byly bílé kalhoty s navy páskem a navy podkolenkami pro pány. Dámy nosily bílé kraťasy a bílé podkolenky nebo (jako druhou variantu) navy kraťasy a navy podkolenky.

dres_drevacka

K první změně podoby dresů dochází v roce 2012. Od turnaje Koněpůlky (červenec 2012) mohou hráči na nově zhotovených dresech mít na levém rukávu logo svého domovského klubu. Slowpitchový tým Wayne’s World byl od svého založení složen z hráčů z různých týmů a scházel se více méně příležitostně. Každý z hráčů, tak má možnost si kousek toho svého klubu vzít s sebou i na WW dres. První dres s klubovým logem (Trpitch) na rukávu měl Meggy. Jak by ne. Vždyť to byl jeho nápad.

V září 2013 nechal Kubajs zhotovit samolepky s logem WW. Od tohoto data se dá hovořit o započatém sjednocování designu pálkařským helem: barva navy, vepředu logo WW, vzadu číslo bílé barvy, font stejný na dresech. Čísla jsou nepovinná.

V květnu 2014 na turnaji v Sedlčanech došlo ke sjednocení barev kraťasů a podkolenek pro dámy: bílé kraťasy a navy podkolenky. Hlavní iniciátorkou byla Babeta.

Od června 2014 máme klubové čepice. Jsou navy a WW logo má bílé olemování.

Rok 2014 přinesl i další novinky. Pro turnaj European Super Cup Coed Slowpitch bylo třeba druhé (tmavé) sady dresů. Dnes jim říkáme dřevácké: navy triko, logo WW s bílým olemováním, bílá čísla a dřevácké přezdívky. Přezdívky (pro svoji délku) jsou na této sadě dresů bez kontury. Místo klubového loga je na levém rukávu vlajka ČR. Na navy dresech mají hráči jiná jména / přezdívky než na bílých. V roce 2014 se nám herně moc nedařilo a sami sebe jsme začali označovat za dřeváky. Jako psychickou očistu Wayne každému z hráčů, kteří byli na ESCCS vymyslel fiktivní jméno a příběh. Na tomto turnaji jsme zahráli skvěle (7. místo, nejlepší český tým). Jeden s dresů byl zhotoven pro hráče, který na turnaji nehrál (Ted) a poznáte ho podle kontury přezdívky.

Od roku 2014 máme českou vlajku i na bílých dresech a to na pravém rukávu. Také byla sjednocena barva spodních triček na navy.

Na dresech Wayne’s World nikdy nebyla reklama.

seznam čísel dresů

dres_drevak

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.