headline »

18.2.2024 – 19:36 | 84 zobrazení

Pokovidové ročníky Polyxeny (2022-2024) se hrají ve formátu 3 waynovské týmy 2x každý s každým. Bereme s sebou vlastní děti, které byly v době prvního ročníku PLX batolata a nebo na houbách. Je prima sledovat, …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » Baseball muži, klepy, wayne's world

Jízda v jamajským bobu

Vložil dne 24.4.2014 – 13:44Jeden komentář | 750 zobrazení
Waynes vs Raci

Waynes vs Raci

Náš baseballový kroužek pro postarší chlápky o Velikonočním pondělí vyrazil na první kolo poháru ČBA do Roudnice nad Labem. Naším soupeřem jsou Red Crayfish Rakovník. Že to nedává smysl? Zdánlivě ne. Red Crayfish čili Raci stejně jako my nemají hřiště a tak zázemí poskytli roudničtí Praotcové. Je to kousek od Prahy a část Raků je právě z naší stověžaté matky.

Cesta probíhala v pohodovém tempu. Navštívili jsme jedno opuštěné hřiště 20 minut cesty z Olšovky, což vydráždilo waynovu fantazii na plné obrátky. (Asi ho cestou vysadíme v Bohnicích) Pár kilometrů před cílem diskutujeme, jestli ten kopec je Říp nebo ne. Byl to von!

Hřiště v Roudnici je sympatické. V levém poli mají softballový field alá Choceň. Tady by se slowpitchovalo jedna báseň (O jaru). Chyběl jen kiosk, kde bysme dali jedno, až bude po všem.

Red Crayfish Rakovník – Wayne’s World 14:9
Na první vítězné utkání si budeme muset ještě počkat. Asi do doby, než začne někdo od píky…snad se toho dožijeme. V první směně děláme dva body (Kubajs homerunuje přes střed). Náš optimismus krotí soupeřova šestka. My občas nějaký bod uklohníme a Raci dají víc. Tak to jde až do začátku sedmé směny, kdy prohráváme 4:14. Musíme dát bod, jinak Pán prstenů II skončí ještě před reklamou porážkou rozdílem o deset. Ted ale hituje, na nechycený nadhoz jde na dvojku a pak si sám ordinuje krádež. Na střídačce vypadlo čtrnáct očí z ďůlku. Jako na potvoru to JPC napálil na třetí metu, ale zmatený jsou všichni (až na Teda) a borec to procedí a Ted zahazuje hrobníkovu lopatu do Labe za dugoutem. My šmátráme po zemi. Voko bere.

K závěrečnému náporu (smrtelné křeči) se nadechujeme v poslední směně a děláme ještě 3 body, což je málo a jdeme se zdravit a fotit se soupeřem.

Naše bejzbolování je nejspíš úsměvné a tak jsou na nás všichni hodní. Po utkání se nás ujme jeden z rozhodčích a vysvětluje nějaká pravidla a taktiky. Čili příště budem ostřejší než žiletky Astra.

Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí…

sestava: JPC SS, Jirka Dohnal C, Kubajs P, wayne 2B, Bary 1B, zDEnda 3B, Jirka LF, Mari CF, Ted RF

Do doma mi došlo, proč se místní klub jmenuje Praotci. Jsem brzda!

Jeden komentář »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.