headline »

24.1.2020 – 8:11 | 44 zobrazení

Když jsme přemýšleli jaká aktivita bude pro WW Futuros pro tmelení kolektivu ta pravá, napadl nás Laser Game. Myslím, že jsme vybrali správně.
Šli jsme se postřílet na dvě party. Každá parta byla rozdělaná na tři …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, mládež, U9, wayne's world

Kdo to bude prát a kdo to bude psát?

Vložil dne 16.6.2015 – 8:075 Komentáře(ů) | 626 zobrazení

Na sobotní zápasy U9 je od středy dětí přesně devět. Nás dospěláků je ve stejnou dobu pořád jeden a půl. To se mění o den později, kdy se po dlouhé době hlásí Matěj a asi deset minut na to se z mé půlky stává taky celek. Je jasné, že v sobotu razíme na další WW štaci tentokrát do Chocně. Města jogurtů a dalších různých mléčných pochutin.
Čekají nás čtyři zápasy v úporném vedru, které je srovnatelné s pouští někde na Sahaře. Než se dostanu do dějiště Choceňského areálu, musím ráno vstát a běžet do práce. Sobotní pracovní štace je spíš o tom upozornit na dnešní vysílání SuperCupu 2015.

Orlice Choceň – Wayne’s World 0:11
Ve stínu je pětatřicet. Kolik na slunku ani nechci vědět. Je téměř neuvěřitelné, že všichni mají ještě své baseballové rukavičky v páru. A co víc – deset minut před začátkem zápasu už je mají nasazené a těší se, jak s nimi budou bušit lopty. Zápas začínáme jako hosti na pálce. Pětkrát doběhneme domů a jdeme bránit vedení do pole. Kouč Orlíků jede na nejlepšího vrchaře a v každé směně kosí své svěřence několika strike auty. Ve druhé polovině zápasu začínají Orlíci pálit. Naši borci dnes hrají v naprostém klidu. Na pálce se navzájem podporují a v obraně mezi sebou komunikují před každou rozehrou.

sestava a pálka
2B Havlíček V. 3/3 (2x 2B) 3 odpaly ze 3 startů na pálce, 2x dvojmetový odpal
SS Filip M. 2/3 (1x 2B)
CF Pecková Z. 3/3
1B Rambousková A. 2/3
LF Řehák A. 1/3
P Wija L. 2/3
3B Fürst M. 1/2
C Jerie S. 1/2
RF Němeček N. 2/2

EBL U9 13.6.2015 Choceň | Rychlík & VH | foto TW

EBL U9 13.6.2015 Choceň | Rychlík & VH | foto TW

Po prvním zápase jdeme rovnou do druhého. V krátkém pozápasovém meetingu tvoříme dialog mezi dětmi a námi.

Piráti Žacléř – Wayne’s World 2:15
Během zápasu se snažíme pokračovat v dialogu s dětmi. Občas se zeptám Rozumíš co ti říkám? U9 odpovídají – rozumím. U7 kývou hlavou, že rozumí, ale slovně říkají – nerozumím. Aha tak ještě jinak, když ti to řeknu takhle co ty na to? Aha to už chápu…I v tomto zápase je každý borec na pálce téměř stoprocentní. Za zmínku jistě stojí první homerun v dětské historii celého WW. Rychlík v prvním zápase odhazuje nervozitu někam do kopru a na pálce si užívá každý start. Ve druhém zápase svůj start korunoval odpalem asi pět metrů za plot. Na druhou metu peláší svojí rychlostí rychlíka a zbylé dvě mety si užívá ten neskutečný pocit odpáleného homerunu. Všichni fungují, běhají, chytají, odpalují, jak nejlíp umí. Matěj mi v jednu chvíli povídá: Teď by jsme jsem měli poslat všechny dřeváky ze Sedlčan, ať vidí jak se to hraje.

sestava a pálka
1B Havlíček V. 3/3 (1x 3B, 1x 2B)
SS Filip M. 3/3 (1x HR, 2x 2B) HR= homerun za plot
CF Pecková Z. 3/3 (2x 2B)
P Rambousková A. 3/3 (2x 2B)
C Řehák A. 3/3 (2x 2B)
2B Wija L. 1/2
RF Fürst M. 1/2
LF Jerie S. 2/2 (1x 2B)
3B Němeček N. 1/2

V další pauze s Matějem a Honzou klábosíme co nového. Honza se nenápadně ptá – kdo napíše článek. Snaží se mě uplatit kafem, to beru, ale musí být ledové. Jdeme tedy ke stánku. Ledovou kávu v nabídce nemají, ale zato mají kafe, vodu i tradiční choceňské mléko z lednice. Vysvětlovat složitý postup jak tu ledárnu vyrobit nezvládnu a proto se s obsluhou domlouvám, že ho vyrobím sama. Honzovi se ulevilo, článek má z krku. Mně se nepřitížilo, ale jsem rozhodnutá ho napsat, až dodělám pondělní zkoušku z jazyka. Do té doby budu radši drtit slovíčka, které dokážu pomotat s několika jinými jazyky tak dokonale, že výsledek bude dosti nejistý.

EBL U9 13.6.2015 Choceň | Rychlík & HR | foto TW

EBL U9 13.6.2015 Choceň | Rychlík & HR | foto TW

Wayne’s World – Orlice Choceň 13:4
Hned v začátku třetího zápasu, se Honzovi opět přitížilo. Vojta H. hrající na první metě chytá balon a hráče autuje skokem velrybím na metu. To ocení nejhlasitěji právě Šakal stojící před dagautem. Bodejť by ne, Vojta si to zasloužil. My tleskáme a chválíme. Rodiče stojící v prvním patře tleskají taky. Taky ale dávají najevo, kdo že to má furt prát. Šakal reaguje a než stihne doříct větu, už má sbalený raneček a večer bude prát. Před zápasem Honza rotuje sestavou a společně každému dáváme svůj úkol, který má splnit. Během zápasu se všichni snaží a vítězná jízda pokračuje dál.

sestava a pálka
1BHavlíček V. 2/3 (2x 2B)
P Filip M. 3/3
C Pecková Z. 3/3 (1x 3B), (1x 2B)
CF Rambousková A. 2/3 (1x 2B)
LF Řehák A. 3/3 (2x 2B)
SS Wija L. 1/2
3B Fürst M. 2/2
RF Jerie S. 2/2
2B Němeček N. 2/2

Wayne’s World – Piráti Žacléř 10:5
Do posledního zápasu jdeme už bez saharského slunka s buřinou za zády. To Honzu asi motivuje a tak zvyšuje svojí rychlost nadhozu natolik, že mít po ruce radar dostane pokutu za překročenou rychlost – ne v obci, ale na ihrisku. Postupně kosí zadáka, pálkaře a pak i svojí pazouru. Až třetí kosa ho opět přibrzdí a nadhoz už sem tam vidíš. V poli hrajeme několik krásných autů. Pokračujeme v komunikaci a zápas končíme chycením těžkého luftu na první metě.

sestava a pálka
2B Havlíček V. 2/2 (2x 2B)
SS/1B Filip M. 2/2 (2x 2B)
CF Pecková Z. 2/2
P Rambousková A. 1/2 (1x 2B)
LF Řehák A. 1/2
RF Wija L. 2/2
C Fürst M. 1/2
3B Jerie S. 2/2 (1x 2B)
1B/SS Němeček N. 1/2
střídání SS – 1B ve třetí směně

 

EBL U9 13.6.2015 Choceň | Adam & hippy hippy shake dance | foto TW

EBL U9 13.6.2015 Choceň | Adam & hippy hippy shake dance | foto TW

 

Borci chtějí medaile, já už myslím na glosář slovíček. Balíme věci a za hustého deště odjíždíme zpět do Pardubic. Psaní článku opravdu nechávám až na pondělí. Všichni víte, že zabloudím úplně všude. A protože zkouška z jazyka se přesunula do jiné budovy, já bloudím a na místo činu dorazím až po akademické 6Oti minutovce. V době kdy už tam nikdo není. Můj jazykolam zatím zůstane neoznámkován, ale WW mají vždy výbornou. Děkujeme všem, kteří se jakkoliv podíleli na WW štaci v Chocni a těšíme se na další společné zážitky.

Waynes: Vojta Havlíček, Rychlík, Zůza, Áňa, Adam, Luki W., Martin F., Stella, Nikolas
Realizační tým: Šakal, Marťa, Matěj

Fotky od TW na WW rajčeti

5 Komentáře(ů) »

 • wayne napsal:

  Autor autora chomerunu zapłotowego by měl platit selená runda…tím spíš, když to byl pičr :-) Gratulace Rychlíkovi k HR a celému U9-ansámblu k fantastickým výsledkům.

 • Šakal napsal:

  Jinak dobrý výběr fotek k článku.
  Adam tančí poté, co pičr téměř přizabil kečra a následně trefil i vlastního pálkaře.

  • wayne napsal:

   Pochopil jsem správně tvoji taktiku?
   1. pokud kečr soupeře moc nechytá, párkrát to do něj nasol
   2. soupeřův kauč tam radši dá někoho s větší šancí dožít konce utkání (nejlepšího polaře)
   3. v poli máš tedy o jednoho šikovného soupeře méně a na nadhozu můžeš zvolnit

 • Šakal napsal:

  Taktika byla, naučit přerostlou U9 nadhozu soupeře a nedarovat mu odpal zadarmo, musel si ho vybojovat.
  Kečr vypadal docela šikovně a většinu nadhozů chytil, bohužel u tohoto nadhozu doprava se kečr malinko otočil a míč mu sklouzl po kraji plastronu až na odkrytý bok.

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.