headline »

15.5.2024 – 21:10 | 43 zobrazení

…takže vlastně black sabat.
Jen co domácí vyšťourali díru pro třetí, mohlo se začít hrát.
Fotky od PATa na WW rajčeti
Eagles Praha – Waynes Pardubice 7:6
Dobře rozehrané utkání jsme ztratili v dohrávce, kdy Eagles otočili z 6:4 …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B9, klepy, mládež, wayne's world

Kdo to bude prát a kdo to bude psát?

Vložil dne 16.6.2015 – 8:075 Komentáře(ů) | 684 zobrazení

Na sobotní zápasy U9 je od středy dětí přesně devět. Nás dospěláků je ve stejnou dobu pořád jeden a půl. To se mění o den později, kdy se po dlouhé době hlásí Matěj a asi deset minut na to se z mé půlky stává taky celek. Je jasné, že v sobotu razíme na další WW štaci tentokrát do Chocně. Města jogurtů a dalších různých mléčných pochutin.
Čekají nás čtyři zápasy v úporném vedru, které je srovnatelné s pouští někde na Sahaře. Než se dostanu do dějiště Choceňského areálu, musím ráno vstát a běžet do práce. Sobotní pracovní štace je spíš o tom upozornit na dnešní vysílání SuperCupu 2015.

Orlice Choceň – Wayne’s World 0:11
Ve stínu je pětatřicet. Kolik na slunku ani nechci vědět. Je téměř neuvěřitelné, že všichni mají ještě své baseballové rukavičky v páru. A co víc – deset minut před začátkem zápasu už je mají nasazené a těší se, jak s nimi budou bušit lopty. Zápas začínáme jako hosti na pálce. Pětkrát doběhneme domů a jdeme bránit vedení do pole. Kouč Orlíků jede na nejlepšího vrchaře a v každé směně kosí své svěřence několika strike auty. Ve druhé polovině zápasu začínají Orlíci pálit. Naši borci dnes hrají v naprostém klidu. Na pálce se navzájem podporují a v obraně mezi sebou komunikují před každou rozehrou.

sestava a pálka
2B Havlíček V. 3/3 (2x 2B) 3 odpaly ze 3 startů na pálce, 2x dvojmetový odpal
SS Filip M. 2/3 (1x 2B)
CF Pecková Z. 3/3
1B Rambousková A. 2/3
LF Řehák A. 1/3
P Wija L. 2/3
3B Fürst M. 1/2
C Jerie S. 1/2
RF Němeček N. 2/2

EBL U9 13.6.2015 Choceň | Rychlík & VH | foto TW

EBL U9 13.6.2015 Choceň | Rychlík & VH | foto TW

Po prvním zápase jdeme rovnou do druhého. V krátkém pozápasovém meetingu tvoříme dialog mezi dětmi a námi.

Piráti Žacléř – Wayne’s World 2:15
Během zápasu se snažíme pokračovat v dialogu s dětmi. Občas se zeptám Rozumíš co ti říkám? U9 odpovídají – rozumím. U7 kývou hlavou, že rozumí, ale slovně říkají – nerozumím. Aha tak ještě jinak, když ti to řeknu takhle co ty na to? Aha to už chápu…I v tomto zápase je každý borec na pálce téměř stoprocentní. Za zmínku jistě stojí první homerun v dětské historii celého WW. Rychlík v prvním zápase odhazuje nervozitu někam do kopru a na pálce si užívá každý start. Ve druhém zápase svůj start korunoval odpalem asi pět metrů za plot. Na druhou metu peláší svojí rychlostí rychlíka a zbylé dvě mety si užívá ten neskutečný pocit odpáleného homerunu. Všichni fungují, běhají, chytají, odpalují, jak nejlíp umí. Matěj mi v jednu chvíli povídá: Teď by jsme jsem měli poslat všechny dřeváky ze Sedlčan, ať vidí jak se to hraje.

sestava a pálka
1B Havlíček V. 3/3 (1x 3B, 1x 2B)
SS Filip M. 3/3 (1x HR, 2x 2B) HR= homerun za plot
CF Pecková Z. 3/3 (2x 2B)
P Rambousková A. 3/3 (2x 2B)
C Řehák A. 3/3 (2x 2B)
2B Wija L. 1/2
RF Fürst M. 1/2
LF Jerie S. 2/2 (1x 2B)
3B Němeček N. 1/2

V další pauze s Matějem a Honzou klábosíme co nového. Honza se nenápadně ptá – kdo napíše článek. Snaží se mě uplatit kafem, to beru, ale musí být ledové. Jdeme tedy ke stánku. Ledovou kávu v nabídce nemají, ale zato mají kafe, vodu i tradiční choceňské mléko z lednice. Vysvětlovat složitý postup jak tu ledárnu vyrobit nezvládnu a proto se s obsluhou domlouvám, že ho vyrobím sama. Honzovi se ulevilo, článek má z krku. Mně se nepřitížilo, ale jsem rozhodnutá ho napsat, až dodělám pondělní zkoušku z jazyka. Do té doby budu radši drtit slovíčka, které dokážu pomotat s několika jinými jazyky tak dokonale, že výsledek bude dosti nejistý.

EBL U9 13.6.2015 Choceň | Rychlík & HR | foto TW

EBL U9 13.6.2015 Choceň | Rychlík & HR | foto TW

Wayne’s World – Orlice Choceň 13:4
Hned v začátku třetího zápasu, se Honzovi opět přitížilo. Vojta H. hrající na první metě chytá balon a hráče autuje skokem velrybím na metu. To ocení nejhlasitěji právě Šakal stojící před dagautem. Bodejť by ne, Vojta si to zasloužil. My tleskáme a chválíme. Rodiče stojící v prvním patře tleskají taky. Taky ale dávají najevo, kdo že to má furt prát. Šakal reaguje a než stihne doříct větu, už má sbalený raneček a večer bude prát. Před zápasem Honza rotuje sestavou a společně každému dáváme svůj úkol, který má splnit. Během zápasu se všichni snaží a vítězná jízda pokračuje dál.

sestava a pálka
1BHavlíček V. 2/3 (2x 2B)
P Filip M. 3/3
C Pecková Z. 3/3 (1x 3B), (1x 2B)
CF Rambousková A. 2/3 (1x 2B)
LF Řehák A. 3/3 (2x 2B)
SS Wija L. 1/2
3B Fürst M. 2/2
RF Jerie S. 2/2
2B Němeček N. 2/2

Wayne’s World – Piráti Žacléř 10:5
Do posledního zápasu jdeme už bez saharského slunka s buřinou za zády. To Honzu asi motivuje a tak zvyšuje svojí rychlost nadhozu natolik, že mít po ruce radar dostane pokutu za překročenou rychlost – ne v obci, ale na ihrisku. Postupně kosí zadáka, pálkaře a pak i svojí pazouru. Až třetí kosa ho opět přibrzdí a nadhoz už sem tam vidíš. V poli hrajeme několik krásných autů. Pokračujeme v komunikaci a zápas končíme chycením těžkého luftu na první metě.

sestava a pálka
2B Havlíček V. 2/2 (2x 2B)
SS/1B Filip M. 2/2 (2x 2B)
CF Pecková Z. 2/2
P Rambousková A. 1/2 (1x 2B)
LF Řehák A. 1/2
RF Wija L. 2/2
C Fürst M. 1/2
3B Jerie S. 2/2 (1x 2B)
1B/SS Němeček N. 1/2
střídání SS – 1B ve třetí směně

 

EBL U9 13.6.2015 Choceň | Adam & hippy hippy shake dance | foto TW

EBL U9 13.6.2015 Choceň | Adam & hippy hippy shake dance | foto TW

 

Borci chtějí medaile, já už myslím na glosář slovíček. Balíme věci a za hustého deště odjíždíme zpět do Pardubic. Psaní článku opravdu nechávám až na pondělí. Všichni víte, že zabloudím úplně všude. A protože zkouška z jazyka se přesunula do jiné budovy, já bloudím a na místo činu dorazím až po akademické 6Oti minutovce. V době kdy už tam nikdo není. Můj jazykolam zatím zůstane neoznámkován, ale WW mají vždy výbornou. Děkujeme všem, kteří se jakkoliv podíleli na WW štaci v Chocni a těšíme se na další společné zážitky.

Waynes: Vojta Havlíček, Rychlík, Zůza, Áňa, Adam, Luki W., Martin F., Stella, Nikolas
Realizační tým: Šakal, Marťa, Matěj

Fotky od TW na WW rajčeti

5 Komentáře(ů) »

 • wayne napsal:

  Autor autora chomerunu zapłotowego by měl platit selená runda…tím spíš, když to byl pičr :-) Gratulace Rychlíkovi k HR a celému U9-ansámblu k fantastickým výsledkům.

 • Šakal napsal:

  Jinak dobrý výběr fotek k článku.
  Adam tančí poté, co pičr téměř přizabil kečra a následně trefil i vlastního pálkaře.

  • wayne napsal:

   Pochopil jsem správně tvoji taktiku?
   1. pokud kečr soupeře moc nechytá, párkrát to do něj nasol
   2. soupeřův kauč tam radši dá někoho s větší šancí dožít konce utkání (nejlepšího polaře)
   3. v poli máš tedy o jednoho šikovného soupeře méně a na nadhozu můžeš zvolnit

 • Šakal napsal:

  Taktika byla, naučit přerostlou U9 nadhozu soupeře a nedarovat mu odpal zadarmo, musel si ho vybojovat.
  Kečr vypadal docela šikovně a většinu nadhozů chytil, bohužel u tohoto nadhozu doprava se kečr malinko otočil a míč mu sklouzl po kraji plastronu až na odkrytý bok.

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.