headline »

18.2.2024 – 19:36 | 84 zobrazení

Pokovidové ročníky Polyxeny (2022-2024) se hrají ve formátu 3 waynovské týmy 2x každý s každým. Bereme s sebou vlastní děti, které byly v době prvního ročníku PLX batolata a nebo na houbách. Je prima sledovat, …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B9, klepy, mládež, wayne's world

Poznáš název filmu?

Vložil dne 22.1.2016 – 12:24Jeden komentář | 277 zobrazení

filmScénář, který se odehrál v podání našich nejmenších, je jako vždy nezapomenutelný. Přijíždíme do Trutnova a už z dálky na nás mává většina účinkujících tohoto dne. Hned na přivítanou dostanu pořádnou sněhovou nadílku ze všech stran. Než se ze mě stane sněhulák, prchám do šaten.

Dnešní název článku je zašifrován v hádance a jsem zvědavá kolik z vás uhodne správně. Během článku dostaneš několik nápověd a snad v závěru budeš jásat radostí.

První zápas hrajeme proti Rytířům – nikdo jiný zatím nedorazil, ale to se v průběhu utkání mění.

Rytíři Trutnov – Wayne’s World 8:2
Téměř celý zápas přemýšlím, kdo mi cestou vyměnil děti. Polovina předvádí taneční kreaci a druhá polovina hledá své ztracené já. Rytíři zdatně pálí do našich řad a svým nebojácným během po metách si na své konto připisují bod za bodem. Tak tohle ne. Tyhle děti hrát hlavní roli nemůžou.

Eagles Praha – Wayne’s World 15:0
Druhý zápas je podobný tomu prvnímu. Připadám si jako režisérka na konkurzu, kde je stovka dětí a já si vybírám užší kádr. Místo stovky jich zde tancuje osm a tak postup do dalšího kola mají jistý všichni. Podle zápisu začínáme trefovat zařízení a sem tam se někdo podívá i na metu.

Film, o kterém se dnes bavíme, má našemu kádru úček dost blízko. Hlavní hrdinu hraje kluk v jejich věku a svojí přirozeností a spontánností se jim dost podobá. Když se dostal do konkurzu, režisérka si myslela, že tak drobný klučina nemá na to hrát hlavní roli. A tak ho poslala domů. Co čert nechtěl, Tomáš si na podiu zapomněl čepici. Když si na ní vzpomněl, vrátil se zpět do sálu a posunky ukazoval porotě proč je zase tady. Marii Poledňákovou doslova očaroval a za pár chvil měla o hlavním hrdinovi jasno.

Před začátkem třetího zápasu dávám týmu úček společný úkol. Sestavu stavím stejně jako první zápas a jsem zvědavá, co to udělá.

Wayne’s World – Rytíři Trutnov 5:4
Zápas začínáme jako domácí v obraně a hned prvního pálkaře autujeme dotykem na druhé metě. Druhý pálkař a Luky W. na spojce chytá luft. Pálkař si krásným odpalem do zadních řad připisuje dvojmeťák a domů pro bod ho stahuje další v pořadí, který obsazuje první metu. Třetí aut je švihuprostý pálkař v boxu. V dohrávce první směny obsazujeme metu za metou a každý plní svůj přidělený úkol. Na své konto si připisujeme pět bodů a jdeme bránit vytvořený náskok. Rytíři obsazují první a druhou metu. Ptám se Maria co udělá, když na něj půjde odpal. On nemluví a jen posunky ukazuje. Stejně jako Tomáš na konkurzu ve filmu. Odpal na Maria – chytá, šlape a je hrdina. Ve druhé směně Rytíři připisují jeden doběh. Nám se na pálce trefuje Ondra a poprvé se dostává na první metu. Víc neukážeme. Ve třetí směně Rytíři rychle připisují dva body a my hned vzápětí hrajeme první dva auty. Dva auty běžec na druhé metě a odpal na tři. Mario zastavuje běžce a pálkaře nechává doběhnou na jedna. Další pálkař pálí na Vojtu Šenkýře a ten si sám šlape svojí metu a tím ukončuje naše vzájemné klání.

Eagles Praha – Wayne’s World 8:7
Pálkařské pořadí točím podle toho, kdo je po posledním zápase na řadě. S pražským týmem se jako první do pálkařského boxu staví Vojta Šenkýř a rovnou si tam poslal dvojmeťák. Druhý Matty odpaluje – obsauje první metu a Vojtu posílá na tři. Třetí je na řadě nováček Vojta – odpal na sedm – Vojta Š. doma, Matty na dva a Vojta na jedna. Luky Ipser svým odpalem stahuje Mattyho a sám je na jedna. Nováček Vojta platí nováčkovskou daň a na druhé metě je tečován soupeřem mimo metu. Druhý aut vytvoří Eagles souhrou na druhé metě a hned vzápětí chytají luft na spojce. Nám se během zápasu daří zahrát několik autů v podání dua Luky Wija – Vojta Šenkýř. Se soupeřem se doslova pereme o každý bod. Před dohrávkou zápasu je stav vyrovnaný 7:7. Eagles několikrát po sobě odpalují daleko do zadního pole a vítězství v dohrávce strhnou ve svůj prospěch.

Před zápasem o postup do finále několik trpaslíků zjišťuje, že venku sněží. A tak je čas na další nápovědu. Popíšu filmovou scénu.
Maminka: Vašku, když schováš ten kartáček a budeš si přát něco rozumného, tak ti to splním.
Vašek: Rozumného, rozumného…. už vím, pojedeme spolu na hory.

Rytíři Trutnov – Wayne’s World 12:1
Tenhle zápas mají ve své režii zcela Rytíři. V obraně zahrajeme několik autů na první metě, ale na víc už dnes nemáme. Nacházíme se někde mezi sáňkováním, koulováním a bobováním. V obraně nám jednoduše klesá teplota pod bod mrazu a my se tomu nebráníme. Na pálce se trefujeme, ale tvrdou rytířskou obranu se nám podaří zdolat jen jednou.

Z horské chaty (služebny) se valí dým z okna.
Luboš: Já ho roztrhnu na sedm malejch kousků!!!

A tak nezbývá než dodat poznal jsi???

Režie : Marie Poledňáková
Hlavní hrdina : Vašek, Luboš – náčelník horské služby, Anna – baletka
Premiera filmu : někdy kolem roku 1977 na vánoce.

Děkuji všem, kteří se jakkoliv podíleli na našem celodenním zájezdu.

Pitcher: Zdenda, Honza Štorba
Kouč: Rychlík, Zdenda, Honza, Marťa
Zápis: Monča
Hráči : Mario, Luky Wija, Luky Ipser, Matty Hoffman, Vojta Orlík, Vojta Šenkýř, Emma

fototo na WW rajče

Jeden komentář »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.