headline »

15.5.2024 – 21:10 | 42 zobrazení

…takže vlastně black sabat.
Jen co domácí vyšťourali díru pro třetí, mohlo se začít hrát.
Fotky od PATa na WW rajčeti
Eagles Praha – Waynes Pardubice 7:6
Dobře rozehrané utkání jsme ztratili v dohrávce, kdy Eagles otočili z 6:4 …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B7, klepy, mládež, wayne's world

Pražský tesák korunoval Mašinfíra s reprezentantem

Vložil dne 5.6.2015 – 5:52Žádný komentář | 466 zobrazení

Na první turnaj Pražské interligy U7 se z východočeské oblasti vydáváme jako jediný celek. Vše začíná úderem budíku, který z nejasných důvodů zvoní o několik minut déle, než jsem si plánovala. Vykolejit se však nenechám a tahám za záchrannou brzdu v podobě skoro sousedů Hofíků. Ten zatraceně ztracený čas nabírám zpět a u Chladičů brzdíme přesně o půla, jak bylo původně v plánu. Ti už nás netrpělivě vyhlížejí v úkrytu snad všech zavazadel, co doma našli. Házíme jednu tašku za druhou a můj těžce vydřený čas k dobru je už dobrých 5minut v nedohlednu. Korunku všemu dává paní Chladičová při telefonování s Bubákama. Na dotaz kde jsme, s přehledem a v klidu odpovídá, že Marťa nestíhala a proto jedeme pozdě. Asi jsem ty zavazadla házela sakra pomalu, říkám si.

Interliga U7 | Lukáš Wija | foto T. Wija

Interliga U7 | Lukáš Wija | foto T. Wija

Areál na Krči dnes nebude hostit jen náš turnaj, ale k vidění bude i extraligový zápas v podání baseballových mužů. V přímém přenosu je k vidění i parádní softball. My přijíždíme do dějiště celého dění tak nějak akorát. Házíme rychlou převlíkačku, rozcvičku a na nic víc už čas nemáme.

Miners Kladno – Wayne’s World 0:15
Prví zápas hrajeme snad jako ještě nikdy. Soupeře nenecháme doběhnout dál než na třetí metu a na pálce děláme pokaždé pětku. Během zápasu si každý trpaslík připsal na své konto svůj zahraný aut. A kdo by si snad myslel, že to bylo na první metě, tak kdyby to byl býval viděl, určitě si to nemyslí. My totiž autujeme kde se dá. Lukyn I. na metě domácí, Mario tečuje hráče na tři a jeden z nejhezčích okamžiků zahrál Domča na metě druhé. Chorche na první metě utřel slzu a bylo po zápase.

Krátkou pauzu trávíme v šatně, ve frontě, na záchodě a všude jinde kde se dá a neprší. Trpaslíci zjišťují, že v týmu mají i Sněhurku a tak od tohoto okamžiku už Nikolce nikdo jinak neřekne.

Interliga U7 | Kruto - přísně | foto T. Wija

Interliga U7 | Kruto – přísně | foto T. Wija

Tempo Titans Praha – Wayne’s World 8:1
Druhý zápas rotuji celou sestavou kolem dokola. Líbí se mi, že všichni vědí – kde a co hrají. Po první směně říkám děckám, ať si vezmou rukavici a běží do pole. Malej Hofík nasazuje rukavici a kupuje si jízdenku do soukromé parní lokomotivy. Přesun na třetí metu má v podobě mašinfíry. Zdolat dvacet metrů tempem hlemýždě a tréninkem plic v podobě šš…..šš…..Šš neunese Mašinfíra starší a hlasitě upozorňuje svého syna slovy: Marťa, říkala, že máte běžet, tak dělej. Mašinfíra zpozorní, přiloží pod kotel a posledních deset metrů dojede se slovy šššššš na jeden zátah. V obraně hrajeme auty hlavně ve druhé půlce zápasu. Přímo bych to nazvala, že začínáme hrát až v době kdy Lukyn I. přichází o svůj mléčný tesák. Lukyn W. čaruje v kruhu. Chytá několik tvrdých odpalů a tím vytvoří nemálo krásných autů na jedna. Na pálce nejsme schopni odpálit dál než do kruhu. Dotahujeme domů čestňáka v podobě nejmladšího hráče Matyho W.

Druhou pauzu trávíme u extraligového baseballu na druhém hřišti. Všichni sedí, koukají a nevěří vlastním očím. Téměř poprvé vidí opravdový baseball v podání dospěláků.

Wayne’s World – Piranhas Beroun 1:14
Hráčů z Berouna v celkovém počtu není ani na kuličky a tak si na každý zápas někoho zapůjčí. Zajímavou podívanou začínáme v poli, kde se Mario při jakékoliv snaze chytit balon kácí k zemi. Když tuhle svojí parádičku opakuje asi po stopadesátý, je na čase vzít si time a zjistit proč. Dozvědět se něco kloudného jednoduše nešlo. Naopak se k Mariovi přidávají další a tak si chvilkama připadám jako na řeckořímském zápase.

interliga_2015_U7_krc_3

Interliga U7 | Waynes | foto T. Wija

Kotlářka Praha – Wayne’s World 13:2
Zápas o celkové umístění hrajeme proti sympatickému týmu z Prahy. Záhada hlavolamu je pořád záhadou a tak, když nevidíš Maria, hledej na zemi. Nespornou výhodou je tráva, která je deratizovaná od všech sedmikrásek, pampelišek a dalších květem alergenních traviček. Nikdo si nemaluje a nehledá kytičky. V zápase se nám opět podaří několik autů na první a třetí metě. Víc se mi toho ze zápasu už nevybavím, celou dobu totiž přemýšlím, jak je to s tím Mariem.

Rozumné vysvětlení pro řeckořímský zápas v baseballu nemám. Napadá mě tolik hovadin, že to ani není reálné. To vše se mi vybavuje po cestě domů. Mario to asi poznal a tak sám od sebe povídá: A víš proč já jsem pořád na zemi? Tak to teda nevím, povídám.
Protože taťka mi pustil doma video, jak hrají reprezentanti a já bych chtěl být taky reprezentant, povídá s úsměvem na tváři. Aha, tak tomu už rozumím.

WW na turnaji: Mario, Luky I., Luky a Maty W., Maty H., Domča, Nikča,
Chorche, Zdenda, Marťa
a ostatní rodiče

Konečné pořadí
1. Eagles Praha
2. Piranhas Beroun
3. Tempo Titans Praha
4. SaBaT Praha
5. Kotlářka Praha
6. Wayne’s World
7. Plzeň Baseball
8. Miners Kladno
9. Blesk Jablonec

Fotky od TW na rajčeti.
Výsledky na webu PBS.

Interliga U7 | foto T. Wija

Interliga U7 | foto T. Wija

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.