headline »

18.2.2024 – 19:36 | 66 zobrazení

Pokovidové ročníky Polyxeny (2022-2024) se hrají ve formátu 3 waynovské týmy 2x každý s každým. Bereme s sebou vlastní děti, které byly v době prvního ročníku PLX batolata a nebo na houbách. Je prima sledovat, …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, mládež, video, wayne's world

Sklené 2022: Hodně temná zaklínadla

Vložil dne 14.2.2022 – 12:35Žádný komentář | 265 zobrazení

Máme rádi běžky. Pepíno nás trenéry všechny nakazil a my se snažíme promořit co nejvíce waynovských dětí. Některé mají proti běžkám přirozenou imunitu, někteří jsou asi očkované klistrem, ale reprodukční číslo se stále drží nad jedničkou a tak na kondiční soustředění ve Skleném nás jezdí čím dál víc. Letošek byl plný rekordů. Po soustředění 2019, kdy jsme společně ujeli 976,5 km (cíl byl 1000 km), jsme si říkali, že příště už 1000 km nebude výzva. 2020 skoro nebyl sníh, 2021 nebylo ubytování. Letos jsme zvládli 1456,4 km. Děti bez dospělých mají na tacháku 1105,3 km. (Děti si domů přivezli účastnické kartičky a z druhé strany mají ujeté kilometry). Rekordní byl i počet účastníků: 43 a to v době omikronu a karantén. Několik dětí stálo na běžkách poprvé a zvládli to na jedničku. David s Matym N. ukázali, že umí zatnout zuby a mají náš respekt. Velké uznání si od nás dospěláků zasloužil pětiletý Lukáš Novotný, který soustředění absolvoval bez rodičů a s naprostým přehledem. Když jsem měl Lukáše vloni (nebo předloni) na baseballových trénincích ve školce v Čivicích, kde by mě napadlo, že si spolu takhle báječně zajezdíme na běžkách.

fotky na WW rajčeti

Poděkování patří Hofíkovi s Romálem do kuchyně. Bylo to mňamózní.
Velký dík samozřejmě také trenérům a rodičům, kteří se zdárným průběhem soustředění pomohli: Pepíno, Luboš, Bára, Jirka, Danka, Tomáš, Šakal, Linda a Ája.

Čtvrtek
Ráno řeším poslední změny. Nejede Vojta s Mírou (karanténa), Tomáš přijede nejspíše o den později. Volné místo pro dospěláka bere Jirka. Když vyrážím do Skleného, teploměr v autě mi ukazuje 18 °C. Ještě 2 km před cílem to se sněhem vypadá špatně. Plán B nemáme. V dějišti naší třetí zimní Olympiády ale sníh je. Do Vysočina arény jedeme ve třech autech, ani neuvezeme všechny zájemce o první kilometry.
Večeře: Kuřecí plátek, bramborová kaše, kompot
(snídaně a svačiny nepíšu)

Sklené 2022 | Vysočina aréna

Sklené 2022 | Vysočina aréna

Pátek
Ráno přijíždí Danka. Hned po snídani jdeme na běžky. Sníh je těžký a mokrý. Při dojezdu nám začalo nepříjemně sněžit. Odpoledne volíme kratší trasu. Ochlazuje se a stopa je pěkně rychlá. Dendovi se rozpadla bota, Jirka zlomil hůlku a někteří si nepoznají vybavení z půjčovny. Všichni ale jedou skvěle. Večer přijíždí Šakal, Kutil, Rychlík a Lin a taky Věra a Kiki Vařekovy. Před večeří je přednáška o postavení hráčů v obraně.
Oběd: Boloňské špagety
Večeře: Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem

Sklené 2022 | ...na Vlachovice

Sklené 2022 | …na Vlachovice

Sobota
Ráno přijíždí Ája s Eliškou a vezou i vybavení pro Dendu a hůlku pro Jirku. Včera trochu napadlo a podmínky na běžky jsou naprosto skvostné. Jedeme na Fryšavský ledovec, nejzdatnější skupina dojede ještě dál. Školkáči trénují na louce u chalupy. Odpolednímu biatlonu předcházela instruktáž k manipulaci se zbraní a k míření. Biatlonová trať měřila 800m (bez trestných koleček). Na střelnici bylo třeba trefit tři terče – co rána vedle, tak trestné kolo. U8 a mladší to měli bez trestných koleček. Před večeří jsme se dívali na dvě směny MLB. Průběžně v telce běží Olympiáda.
Oběd: Vepřové na paprice, HK
Večeře: Drůbeží rizoto, okurka

Chvilku jsem jel s Ondrou. Pořád si něco mumlá. Podle mě to jsou hodně temná zaklínadla.

Sklené 2022 | Biatlon

Sklené 2022 | Biatlon

Neděle
Ještě před snídaní se devět nadšenců (Maty Hož, Evka, Denda, Ondra, Jirka, Kutil, Pepíno a Bára) jelo projet na louku pod chalupou. Malý Óňa statečně vstal před budíčkem, oblékl se, vyšel ven, nasadil běžky a řekl, že moc fouká, že nejde. Se stoupajícím sluníčkem přestávalo i foukat a venku bylo skoro tak krásně jako v sobotu. Začátečníci využili parádní louky pod chalupou, střední parta vyjela na kopec u Rokytna a Trhači pokořili Paseckou skálu 819 m.n.m.
Oběd: Kuřírek s chlebem

Teď už jen zabalit, poklidit chalupu, přebrat ztráty a nálezy a vyrazit k domovu s pocitem, že pár kilometrů by to ještě chtělo.

Vzkaz do roku 2023: 1500 km už není výzva, termín je 16.-19.2.2023. Těšte se, bude to skvělé.

Sklené 2022 | Neděle na základně

Sklené 2022 | Neděle na základně

Waynes ve Skleném: Fíďa Držka, David a Tobík Dunovi, Kutil a Rychlík, Hožáci Matěj a Ája, Terka, Anežka a Eliška Koláčkovy, Korbič a Alexa, Táda Kubant a Matyáš Kukla, Nina, Źáňa a Zdenda Makovští, Kikin, Natka a Terka Novákovy, Lukýnek Novotný, Maty Novotný, Denda, Óňa a Eliška Strouhalovi, Filip Tesařík, Ondra, Kiki a Věrka Vařekovi, Ela a Eva Voženílkovy,

Realizační tým: Pepíno, Luboš, Bára, Jirka, Danka, Tomáš, Šakal, Linda, Ája a wayne

KM_2022

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.