headline »

18.2.2024 – 19:36 | 84 zobrazení

Pokovidové ročníky Polyxeny (2022-2024) se hrají ve formátu 3 waynovské týmy 2x každý s každým. Bereme s sebou vlastní děti, které byly v době prvního ročníku PLX batolata a nebo na houbách. Je prima sledovat, …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B7, B8, B9, klepy, mládež, wayne's world

Startujeme

Vložil dne 28.4.2016 – 6:49Žádný komentář | 213 zobrazení

Baseball je letní sport a je krásné ho hrát, když vám na záda hřeje slunce i když vám tam padá pár kapek deště. Březnová pranostika říká slova typu – Březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem. To v u nás v baseballe rozhodně neplatí. První víkend v dubnu začínáme svojí jarní část EBL soutěží v Chocni. Svojí premieru mají na kontě hráči kategorii U9. Sehrajeme zde tři zápasy, kde se již nepálí ze stativu, ale pěkně na live nadhoz od trenéra.

turnaj Choceň 2.4. 2016

Wayne’s World – Orlice Choceň 6:4
V zápase máme hráče především kategorie U8 doplněné o tři hráče kategorie U9. V zápase se nám daří obsadit mety a v průběhu celého zápasu dotáhnout domů 6 bodů, které nám zajistí první vítězství. Na catcheru si svůj první životní zápas zahrál Tomík z Morašic. Honza mi před zápasem říká teda ten kluk střílí jako ďas.

EBL U9 2016 | Luky Wija na trojce | foto TW

EBL U9 2016 | Luky Wija na trojce | foto TW

Wayne’s World – Rytíři Trutnov 3:16
Druhý zápas nás čeká již starý dobrý přítel rytíř. Baví nás s nimi hrát a baví nás se s nimi i kamarádit. Tomík, který vidí šedivý dres podruhé v životě mi před začátkem zápasu říká.

EBL U9 2016 | Pššššt! | foto TW

EBL U9 | Pššššt!

Tomík: A Marťo my fakt budeme hrát s těma šedivýma??
Marťa: No jasně s kým jiným by si chtěl hrát?
Tomík: To nevím, ale ty šedivý jsem viděl když s nima hrál tatínek a byli fakt dobrý a taky velký a já jsem ještě malej :)
Marťa: Tak buď v klidu. Budeš hrát se stejně velkýma jako si ty.
a na to to Tomík rozsekl: Ale tady žádný malý nejsou vidím jenom jeho, a ukazuje na Branka asi dvacet metrů od nás.

O zápase psát nebudu ani čárku. Ihned po zápase, jsem si slíbili, že o tom nikde mluvit ani psát nebudeme. Zapomenuto jedna dvě.

Piráti Žacléř – Wayne’s World 6:3
Abych řekla pravdu, tak ze zápasu si vzpomínám jen jak si většina hráčů kope jámu v antuce a nebo tancuje kolem své rukavice. Světlé okamžiky, ale taky najdu a to je Barča na 8, která běhá za všechny ostatní, co jsou v zákrytu své jámy. Připadá mi to jako hra na vojáky, kde se zatím jen chystá k boji a tak je potřeba všechno připravit. A tak i já se připravuji na po zápasový meeting. Střílím všechnu munici, kterou si trpaslíci tvrdě připravili při zápasu přímo do terče.
A jak je vidět, tak ta střelba asi zasáhla to pravé baseballové srdce. Netrvá ani půl hodiny a trpaslíci za mnou běží, že chtějí ještě v PCE na field. Tak proč ne, venku je Nádherňajs a tak si dáme ještě 3 hoďky tréninku venku. A stálo to za to. Díky vám.

fototo U9 WW rajče

Druhý víkend se měl odehrát první jarní turnaj U8 – pro nepřízeň počasí turnaj zrušen. A tak nejdeme nikam a užíváme si nedělní chvilku volna.

A konec dubna – sobota turnaj U7 a neděle doma U8
Na turnaj U7 jedeme společně s U11 a U13 do Trutnova. Dát dohromady 5 dětí je velkou neznámou a tak nakonec přijíždíme se ve 4.
Hrajeme tři zápasy. 4 trpaslíci a jeden TO – technický out – ten nám teda dával zabrat.
Zde vůbec nejde o výsledek. Především jde o to, aby nás to všechny stále bavilo. A já musím říci, že nás to tedy bavilo. Hlášku U7 vyhrála Verunka. Z první mety jí povídám: Verunko, když chytíš balon hodíš ho sem na mě ano? Verunka kýve hlavou že jo a zároveň se ptá: A Marťo co mám dělat, když ten balon nechytím?
Tak to ho sem neházej to pro něj utíkej :)

Meteors Žamberk – Wayne’s World 10:8
Rytíři Trutnov – Wayne’s World 13:2
Piráti Žacléř – Wayne’s World 15:5

EBL U7 2016 | 4 U7 + 2 chňapíci na jedničce | foto TW

EBL U7 2016 | 4 U7 + 2 chňapíci na jedničce | foto TW

U7 už jsou dávno u konce a my jsem ještě pořád na hřišti. Dostat ty dvě cácorky z fieldu je téměř nemožné. A já jsem prý cácorka třetí, protože ani mě se nikdy z fieldu nechce.

fototo U7 WW rajče

WW U7: Ondra Kalina, Verunka Kopáčová, Domča, Maty W.

Neděle U8 v PCE
Zima jak v lednu. 7:15 volám Waynovi – je na fieldu – jestli on to taky nebude cácorka?
V 9:00 je vše připravené na první zápas. Jen ten soupeř se zdržel v zácpě. Ale za pár minut už je zda a má skvělých 6 kousků do hry.

Orlice Choceň – Wayne’s World 15:18
Zápas začínáme na pálce a střílíme 6. Huráá vedeme 6:0 a s jásotem jdeme do pole. Dva auty a tři body. Ten třetí aut je zakletý a tak je stav vyrovnaný.
Tohle kolečko se opakuje ještě ve druhé směně. Třetí směnu střídám nadhoz a do kruhu stavím Emmu. S Lukynem na první metě hrají dva auty. Stav je 18:14 pro nás. Beru si timeout a ptám, se kdo to chce vyhrát. Všichni i já a tak jim říkám taktiku, kde hrát ten třetí aut. Ještě dovolíme jeden doběh a pak Luky W. tečuje běžce, který nešlápl první metu. A jdeme zdravit soupeře.

Wayne’s World – Klackaři Kostelec nad Orlicí 3:18
Na pálce nedokážeme vůbec nic. Děti se mě před zápasem ptají, kam to mají střílet a já jim říkám hlavně nepal čudlu na nadhoz to budeš jasnej aut na jedna. Opak je pravdou – jako bych jim řekla střílej to na nadhoz a nezapomeň na čudlu. V obraně nás Klackaři rozstřílí přesně tak, jak jsme chtěli rozstřílet my je. A tak hned po zápase už trpaslíci ví, že je čeká čočková. Dokonce si to uvědomují ještě než stihnu říci A nebo B. A pravdou je, že čočkovou chtějí i slyšet.
Zima je čím dál větší. Bufet má jen dvě plotny a voda je v neustále ve varu. Všechno klape jak má a já se v klidu můžu soustředit na poslední zápas.

EBL U8 2016 | Zima jak v Rusku | foto TW

EBL U8 2016 | Zima jak v Rusku | foto TW

Wayne’s World – Meteors Žamberk 9:0 kontumační výhra
pro R-1 MET (na hřišti 11:16)
Zápas se nám líbí. Bojujeme jako lvi. Hrajeme s nasazením a úsměvem na tváři. Přetahujeme se o každý bod a co víc, zkoušíme si odpaly na signály. Jedeme neustále kupředu, zlepšujeme se každým balonem a hrát s Meteors nás prostě baví. Už teď se těšíme na další zápas.
Zima je pořád větší a větší a tak dopijeme teplé nápoje, uklidíme vše co je potřeba a jako bonus nám při cestě domů začne svítit sluníčko – Tak sláva.

fototo U9 WW rajče

WW U8: Luky W., Luky I., Emma, Matty Hoffman, Adam Kusý, Adam Kulhánek, Dominik, Tomáš Korba, Barča Adamíková, Kamča Kakrdová

Děkuji všem co se účastnili na jakémkoliv turnaji, jakékoliv přípravě a na všem co se motá kolem baseballu. Kdybych vás tady měla jmenovat, tak se určitě spletu a tak vám DĚKUJI VŠEMarťa

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.