headline »

1.4.2024 – 8:38 | 84 zobrazení

Zimní příprava je za námi. Také U10 a mladší si vyzkoušeli boxerský trénink.

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, slowpitch, wayne's world

Tede ne!

Vložil dne 12.8.2013 – 20:46Žádný komentář | 682 zobrazení

Hej všichni do sedel
Vyrážíme na Truta
Ve vystrojených koních
Do našich hor
Postroje řinčí a zástavy vlají
Dusot kopyt po kraji se rozléhá

Matěj

Matěj / foto Nikolas

Přípravy na Truta provází tradiční nedostatek žen. Ke dvěma vlastním (Lin a Šárka) se přidává Martina od Wolfů a tak vyjíždíme s vidinou hry v osmi. Odjezd z Cziwitz opět nebyl úplně podle Manuela neb jak se ukazuje, nemáme jasno, kdo našemu spolku vlastně šéfuje. Podle všeho je to ale nejmladší člen výpravy – Denisák, kterej si dělá co chce, kdy chce.

Pink Stars – Wayne’s World 2:7
Do utkání jdeme v osmi. Ze začátku zkoušíme hrát 4IF + 4OF na chlapy a 5IF + 3OF na holky. Nakonec se rozestavení ustálilo na 5+3. Ve vnitřku hrajeme bez první mety. Růžové společensko-sportovní komando se ujímá vedení 1:0 v první směně. My ve dvojce otáčíme na 6:1 i se dvěma technickými auty na pálce. Lin a Matěj dávájí třímetové odpaly, Matěj si připisuje 3 RBI. Před koncem utkání se k nám přidají Sharkies Jitka a Mája a tak můžeme přejít do klasického slowpitchového rozestavení. Vedení už udržíme.

postava: Kubajs SS, Lin RCF, Meggy 2B, Šárka 3B, Matěj RF/RCF, Martina C/1B, Romále LF / Ted PH, aut / Jitka C, wayne P, aut / Mája RF

Táhneme na zteč zničit toho Truta 
Bratra mýlky a všech blbostí
Truta, ten přízrak, bytost tajemnou
Co pocestné do močálů svádí

Rytíři Trutnov – Wayne’s World 3:4
Všechna vzájemná utkání s Rytíři jsou bojem o ligový titul. Při případné rovnosti bodů na konci sezóny by rozhodovaly vzájemné zápasy a tak je naším hlavním plánem pro turnaj porazit především Rytíře a pokud možno získat víc bodů do ligy. Ve třetí směně jdeme do vedení 1:0 (wayne singl, Mája posun, Kubajs singl). Rytíři kontrují ve čtvrté směně otočkou na 3:1. V poslední, páté směně se bez hitu se opět ujímáme vedení o bod 4:3. V dohrávce při dvou autech, první metě obsazené a třech ballech velitel Rytířů Precla cosi šeptá pálkařce.

ÓÓ – na něj – zlý Trut pomluvy šíří
Svádí nás – zlý Trut – bludný jak lež
Mate náš krok – zlý Trut – na cestách hlídá
Strach na horách – zlý Trut – kolem nás se šíří – dál

Utkání zakončí strikeout švihuprostý.

postava: Kubajs SS, Lin LF, Vosel 2B, Šárka 3B, Matěj RCF, Martina 1B, Ted LCF, Jitka C, wayne P, Mája RF

Dál postroje řinčí a zástavy vlají
Teď přijde na zteč s Trutem
Umírá strachy sám někde v horách
Však jeho stopa ztrácí se nám

Wayne’s World – SB Svoboda nad Úpou 4:13
Svoboda byla tento víkend nehratelná a vlastně tak potvrdila svoje skvělé výkony na MČR. Pálkařský line up bez slabiny, dobré pole a náš dietní výkon vyústily v jednoznačný rezultát. Za zmínku určitě stojí Kubajsův záběh vnějšího pole ze spojky. Romále ještě dluží referát na téma: Jak je toto možné? Ted si drží pálkařský 1.000.

postava: Kubajs SS, Lin LF, Meggy 2B, Šárka 3B, Romále RCF, Martina 1B, Ted LCF, Jitka C, wayne P, Mája RF

Kde máme ho najít
Sil málo zbývá nám
Padáme z koní zemdlení
Mýtus Trutu – zůstává dál
Jeho výsměch po kraji se rozléhá

Wayne’s World – Sharks Spálené Poříčí 9:5
Postupová rovnice říká, že cesta do play off vede přes vítězství nad Sharks. To se nakonec podařilo. Našich šest bodů v úvodní směně dost napovědělo, ale žraloci nesložili ploutve a bojovali až do samého závěru. Pro některé z nás bude toto utkání památečné a ještě desítky let se bude tradovat historka, jak běžec Ted předběhl Lindu na třetí metě a když si mezi trojkou domácí uvědomil prekérnost situace, pokusil se nenápadně kolem nadhozu vrátit na dvojku.

postava: Meggy SS, Lin LF, Ted LCF, Šárka 3B, Matěj RCF, Martina 1B, Vosel 2B, Jitka C, Romále P, Mája RF

WW na Trutu 2013

WW na Trutu 2013

Sobotní program pokračuje večírkem a přenocováním u von Klemperů částečně ve stanech na zahradě, částečně v baráku. Ještě před tím však jedeme nakoupit něco na gril. Kromě Matěje a Romála máme nakoupeno než bys řekl „Tede stůj!“ a tak musíme na dvě zmíněné brzdy čekat. A tak čekáme. Čekáme. Čekáme. No co to budu zdlouhavě popisovat, čekali jsme na ně flašku zelené. To bylo jásotu, když oba borci slavnostně projeli bezpečnostním rámem. Vozík spíše prázdný než plný, ale co naplat. Kámošema nezatopíš.
Večírek u von Klemperů přinesl spoustu příhod a jiného vyprávění. Jirka Vosel se ujal grilování a protože pan domácí nemůže alkohol, otevřel si venezuelský rum. Končilo se hrou na kytaru a Meggymu se nejvíc líbilo waynovo ladění.

Ráno Vosel povídá: „Já jsem si nejdřív myslel, že jsem se probudil v nebi.“ Spal totiž ve von Klemperově skladu rytířských medailí, pohárů a dalších trofejí.

Kdo rád počítá postupové možnosti, jistě se dobral těchto alternativ.
za A – Pokud Svoboda porazí Rytíře, je první, WW druzí a Rytíři třetí.
za B – Pokud ale vyhrají Rytíři, první jsou WW, Rytíři druzí a ze třetího místa mohou postoupit Pink Stars.
A je správně.

(j)ELITA – Wayne’s World 1:15
Jelita hráli na pohodu a my vlastně taky a ještě k tomu krutopřísně. O zajímavost se postaral náš admirál Kubajs. Vysoký odpal do vnějšku nejdříve jeden z jelitích polařů nechytil, ale jen vyrazil nad sebe. Míč pak spadl na druhého polaře, který tam už tak nějak ležel. Takže v zápise je 9-8 luft.

postava: Kubajs SS, Lin 3B, Matěj LCF, Šárka LF, Romále P, Martina 1B, Ted RCF, Jitka C, Vosel 2B, Mája RF

A je to tady. Zápas s velkým Z.

Wayne’s World – Rytíři Trutnov 1:4
Další vyrovnaný zápas s rytíři rozhodly dva odpaly do pravého pole, celkem za 3 body. Do dohrávky jsme šli za stavu 1:4. Tři body nejsou tak moc. Precla si naše pálkaře ale povodil: Kubajs SO do foulballu, Meggy SO bez švihu – ze třech ballů. Prostě hra nervů. Mohlo bejt 2:4 plný pole a chlap na pálce.

postava: Kubajs LCF, Lin LF, Meggy SS, Šárka 3B, wayne P, Martina 1B, Matěj RCF, Jitka C, Vosel 2B, Mája FR

Na turnaji končíme třetí, což je lepší výsledek než ve který jsme při odjezdu se třema holkama doufali. Pohár přebírá naše (m)Áňa. Společné foto. Koukneme na finále ve kterém Svoboda rozstřílí Rytíře. Loučení a valíme dom.

Wayne’s World na Trutovi: Kubajs, Meggy, Romále, Vosel, Ted, Matěj, Lin, Šárka, Martina Hánová, sharkies Jitka a Mája, děti Aneta a Denis a kloboučník wayne.

Konečné pořadí
1. SB Svoboda na Úpou
2. Rytíři Trutnov
3. Wayne’s World
4. Pink Stars
5. Sharks Spálené Poříčí
6. (j)ELITA

O pohár rytíře Truta 2013

O pohár rytíře Truta 2013 / foto Nikolas

Ještě jednou děkujeme Klempířům za azyl.

V článku je použit a upraven text skupiny Citron – Hon na Bluda.

Výsledky
Nikolasovy fotky

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.