headline »

18.2.2024 – 19:36 | 66 zobrazení

Pokovidové ročníky Polyxeny (2022-2024) se hrají ve formátu 3 waynovské týmy 2x každý s každým. Bereme s sebou vlastní děti, které byly v době prvního ročníku PLX batolata a nebo na houbách. Je prima sledovat, …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B10, B8, klepy, mládež, wayne's world

Zhodnocení zimní přípravy Úček

Vložil dne 13.4.2014 – 17:24Žádný komentář | 594 zobrazení
Zimní soustředění | Seč 2014

Zimní soustředění | Seč 2014

V baseballu se všechno počítá. Pokusím se vypočítat, co všechno přinesla zimní příprava našich dětí. Všechno začalo 3. října 2013. Na první trénink přišlo pět kousků: Kutil, Loko, John, Ondra a Áňa. Od listopadu jsme trénovali už 2x týdně. Počet hračů pomalu narůstal až na současný stav (22 hráčů před přechodem ven).

Počet tréninků v tělocvičně říjen – březen: 43
Počet tréninkových hodin: 55
Součet účastí hráčů na trénincích celkem: 503
Průměrný počet hráčů na tréninku: 11,7
Nejvyšší účast na trénincích: Aňa 100%

Do tréninkových jednotek byly zařazena gymnastika (trenéři Kubajs, Adélka, Marťa, Jirka) a judo (Jiří Florián). Jirka Florián mi povídá: “Hlavně si tam napiš, že nejlepší trénink byl, když trenér letel vzduchem.” Ano, Jirka se mnou pro potěchu dětí mrsknul na žíněnku kdykoliv jsem šel kolem.

Nedělní dobrovolné tréninky venku začaly v polovině března.

Dále jsme absolvovali zimní soustředění na Seči. Zde jsme měli tréninky v tělocvičně i venku a zkusili jsme to i v bazénu. Soustředění se zúčastnilo 19 dětí a 6 dospěláků. To vše pojato jako Olympiáda.

Nedílnou součástí zimní přípravy byly turnaje, kterých jsme odehráli 6 (každá kategorie 3 turnaje). Na turnajích dostali všichni hráči stejný díl zápasů, startů na pálce a do velké míry se dařilo děti točit na postech v obraně tak, aby co nejrychleji získali co nejvíce zkušeností a to bez ohledu na výsledky.

Kategorie U8 na třech turnajích (Žacléř, Kostelec nad Orlicí, Pardubice) odehrála 12 utkání, z toho jedno bylo vítězné (16:15 s Rytíři).

Kategorie U10 na třech turnajích (Polička, Trutnov, Kostelec nad Orlicí) odehrála 13 utkání (bez vítězství).

Celkem jsme odehráli 25 zápasů, šli jsme 521x na pálku, povedlo jsem nám 222 odpalů, dali jsme 140 bodů a wayne má 114 šediných vlasů navíc.

Za těch šest měsíců se děti naučili základům. Rodiče vstřebávají pravidla. Týmy U8 a U10 jsou vybaveny materiálně. Realizační tým se rozrostl o Martinu, Jirku, Pepína, Vlastu a Honzu Filipa. Velkými pomocníky byly také Míša, Anička a Lukes.

Kategorie U8 bude letos hrát EBL U8 (T-ball).
Kategorie U10 bude letos hrát EBL U10 (Coach pitch) a Super Cup (T-ball).
stats_U8_indoor_2013_2014 stats_U10_indoor_2013_2014

Použité zkratky
T – počet turnajů (Tournaments)
G – počet zápasů (Games)
BA – pálkařský průměr (Batting averidge) BA=H/AB je to tedy počet odpalů z celkového počtu startů na pálce
R – počet doběhů (Runs)
H – počet odpalů (Hits) za odpal H se považuje takový odpal, po kterém pálkař bez chyby obraně obsadí alespoň první metu
2B – počet dvojmetový odpalů (two base hit) – odpal na který se pálkař dostane až na druhou metu
3B – počet trojmetový odpalů (three base hit) – odpal na který se pálkař dostane až na třetí metu HR – počet homerunů – odpal na který se pálkař dostane až na domácí metu
TB – (Total Bases) počet met získaných odpalem (H=1, 2B=2, 3B=3, HR=4) TB=H+2B+(2x3B)+(3xHR)
RBI – počet doběhů nad odpal pálkaře (Runs Betted In) – Igor odpálí a na jeho odpal doběhnou pro bod Franta a Fidel, pak je Igorovi započteno RBI 2.
SO – počet autů, kdy pálkaři na tři pokusí nepodaří odpálit do pole (Strike Out)

Pro start mládežničkých kategoriích jsme udělali vše, co bylo v našich silách. Takže Hajime nebo jak se říká na fieldu: Play ball!

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.