headline »

18.2.2024 – 19:36 | 84 zobrazení

Pokovidové ročníky Polyxeny (2022-2024) se hrají ve formátu 3 waynovské týmy 2x každý s každým. Bereme s sebou vlastní děti, které byly v době prvního ročníku PLX batolata a nebo na houbách. Je prima sledovat, …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B8, klepy, mládež, wayne's world

Blesk z čistého nebe

Vložil dne 19.10.2014 – 15:123 Komentáře(ů) | 1 247 zobrazení

S trenérem Jablonce, Petrem Roubíčkem, jsme se seznámili na turnaji, který nebyl. Slovo dalo slovo a domluvili jsme se na několika přátelácí mezi našimi a jabloneckými U-osmičkami. Pro mnohé Blesky to měl být první zápas vůbec. My se chystáme nasadit naše školkáče.

Bleskové se tajuplně rozcvičují na parkovišti u Plynostavu. Před prvním utkáním se Petr ptá na pravidla. Vše do sebe zapadá až později. Petr je t-ballový Bobby Fischer. Možná, že fakt ještě nikdy nehráli. Možná, že hráči Jablonce fakt začali letos v létě. To je jedno. Jsou skvěle připraveni technicky i teoreticky a já koukám jak japonec na svíčkovou, že se nekoná žádné natáčení (stať o natáčení zde).

Waynes - Blesk | Vojta  Šenkýř & Áňa

Waynes – Blesk | Vojta Šenkýř & Áňa

Blesk Jablonec nad Nisou – Wayne’s World 18:8
Naše U8 vstupují do svojí druhé sezóny, kterou jako hlavní trenérka povede Marťa. Už tři dnešní utkání jsou tréninková s cílem zapojit nové hráče. Pro Rychlíka a Áňu to dnes pravděpodobně bude U-osmičková derniéra.
Vstup do utkání by se dal prohlásit zdařilým pouze v případě, že by jeho cílem bylo donutit trenéry vyválet tři kruhy v obilí, v našem případě v řepce, případně rozšířit počet pacientů Dr. Chocholouška. Jako by se naši mladí vzhlédli ve slowpitchových celebritách Nechytilové a Zahodilovi. Vymámit z Diminika běh je zatím nad naše síly a Domča získává přezdívku Chladič.
Blesk má na první metě staršího hocha a jeho auty v poli se nepočítají. Stejně tak přivíráme (úplně zavíráme) oči nad správným počítáním strajků našich školkáčů. Je to všechno velmi sympatické a já mám radost, že jsme s kaučem Blesků na stejné vlně.

sestava a pálka
SS M. Filip 2 odpaly ze třech pokusů
CF Wija 1/3
P V. Šenkýř 1/3
2B N. Němeček 2/3
1B A. Rambousková 2/3
C Jirout 0/3
3B Danihelka 2/3
LF L. Ipser 0/2
RF Blažek 0/2

Od teď přecházím v oficialitách z přezdívek na příjmení. Už je nás příliš na to, aby v tom nebyl maglajs.

Waynes - Blesk | Bleskové

Waynes – Blesk | Bleskové

Wayne’s World – Blesk Jablonec nad Nisou 18:8
V naší sestavě dochází k rotaci nejzkušenějších hráčů. Vojta Šenkýř jde na spojku, Rychlík na první metu a Áňa do kruhu. Během tří směn zahrajeme osm autů – všechny 1-3, tedy kruh -> jednička. Několik dobrých pokusů o přihrávku na aut měl na druhé metě Lukáš Wija.
Na pálce se nám, i díky pozměněné sestavě soupeře, daří o poznání lépe než v prvním utkání. Třikrát dáme šestku a srovnáme stav zápasů na 1:1.

sestava a pálka
3B L. Ipser 2/3
C Blažek 1/3
1B M. Filip 2/3
2B Wija 1/3
SS V. Šenkýř 1/3
LF N. Němeček 2/3
P A. Rambousková 3/3
RF Jirkout 0/3
CF Danihelka 1/2

I tentokrát se snažíme poskytnout alespoň nějaké občerstvení. O bufet se střídavě starají Romále s Xenou (Danka). Romále se ujal také pískání. S přípravou nám hodně pomohl Mario st. Děti jsou v pohodě a tak si dáme ještě jeden mač.

Waynes - Blesk | Lukynek, Marťa, Áňa

Waynes – Blesk | Lukynek, Marťa, Áňa

Blesk Jablonec nad Nisou – Wayne’s World 12:9
My jsme začali trohu matným útokem a Bleskové velmi dobrou obranou. V t-ballu málo vídané tři a ven nás posílá od obrany, ve které zahrajeme tu nejblbější kombinaci: dva auty a šest doběhů. V dalších dvou směnách dáme čtyři a pět bodů. Zlepšení panuje i v defenzivě. Loko zařizuje dva auty: tečuje a přihrává na jedničku. Áňa dělá dva tečované auty (celkově 4), Rychlík chytá odpal a sám šlape metu a Nikolas z kruhu tečuje běžce před domácí metou. Na obrat v utkání to sice nestačí, ale i tak jsme svědky pěkné a dramatické podívané. Všichni hráči, modří i bílí, si zaslouží velikou pochvalu.

sestava a pálka
2B Danihelka 1/3
C L. Ipser 1/3
LF Blažek 0/3
1B M. Filip 0/2
RF Wija 1/2
CF V. Šenkýř 0/2
P N. Němeček 1/2
SS A. Rambousková 2/2 (1x3B)
3B Jirout 0/2

Pak ještě společné foto a loučení se sympatickým týmem a příslib, že si akci zopakujeme v Jablonci.

Waynes: Loko, Luky Ipser, Dominik Blažek, rychlík, Lukáš Wija, Vojta Šenkýř, Nikolas Němeček, Áňa, Mario Jirout

Realizační tým: Marťa – head coach, Honza Filip – asistent coach, Vlasta Danihelková – ofenzivní koordinátorka, wayne – zápis

stats xls

Waynes - Blesk

Waynes – Blesk

3 Komentáře(ů) »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.