headline »

21.7.2021 – 8:58 | 236 zobrazení

Po Squatu 2021 můžeme už definitivně zařadit předpovídání počasí do tzv. šarlatánských profesí (kartářka, šaman, kouzelník, mentální kouč, homeopatička, proutkař nebo epidemiolog). Ze zcela katastrofické předpovědi, kdy mělo pršet celý víkend se nakonec vyklubal Nádherňajs. …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, mládež, U8, wayne's world

Blesk z čistého nebe

Vložil dne 19.10.2014 – 15:123 Komentáře(ů) | 1 190 zobrazení

S trenérem Jablonce, Petrem Roubíčkem, jsme se seznámili na turnaji, který nebyl. Slovo dalo slovo a domluvili jsme se na několika přátelácí mezi našimi a jabloneckými U-osmičkami. Pro mnohé Blesky to měl být první zápas vůbec. My se chystáme nasadit naše školkáče.

Bleskové se tajuplně rozcvičují na parkovišti u Plynostavu. Před prvním utkáním se Petr ptá na pravidla. Vše do sebe zapadá až později. Petr je t-ballový Bobby Fischer. Možná, že fakt ještě nikdy nehráli. Možná, že hráči Jablonce fakt začali letos v létě. To je jedno. Jsou skvěle připraveni technicky i teoreticky a já koukám jak japonec na svíčkovou, že se nekoná žádné natáčení (stať o natáčení zde).

Waynes - Blesk | Vojta  Šenkýř & Áňa

Waynes – Blesk | Vojta Šenkýř & Áňa

Blesk Jablonec nad Nisou – Wayne’s World 18:8
Naše U8 vstupují do svojí druhé sezóny, kterou jako hlavní trenérka povede Marťa. Už tři dnešní utkání jsou tréninková s cílem zapojit nové hráče. Pro Rychlíka a Áňu to dnes pravděpodobně bude U-osmičková derniéra.
Vstup do utkání by se dal prohlásit zdařilým pouze v případě, že by jeho cílem bylo donutit trenéry vyválet tři kruhy v obilí, v našem případě v řepce, případně rozšířit počet pacientů Dr. Chocholouška. Jako by se naši mladí vzhlédli ve slowpitchových celebritách Nechytilové a Zahodilovi. Vymámit z Diminika běh je zatím nad naše síly a Domča získává přezdívku Chladič.
Blesk má na první metě staršího hocha a jeho auty v poli se nepočítají. Stejně tak přivíráme (úplně zavíráme) oči nad správným počítáním strajků našich školkáčů. Je to všechno velmi sympatické a já mám radost, že jsme s kaučem Blesků na stejné vlně.

sestava a pálka
SS M. Filip 2 odpaly ze třech pokusů
CF Wija 1/3
P V. Šenkýř 1/3
2B N. Němeček 2/3
1B A. Rambousková 2/3
C Jirout 0/3
3B Danihelka 2/3
LF L. Ipser 0/2
RF Blažek 0/2

Od teď přecházím v oficialitách z přezdívek na příjmení. Už je nás příliš na to, aby v tom nebyl maglajs.

Waynes - Blesk | Bleskové

Waynes – Blesk | Bleskové

Wayne’s World – Blesk Jablonec nad Nisou 18:8
V naší sestavě dochází k rotaci nejzkušenějších hráčů. Vojta Šenkýř jde na spojku, Rychlík na první metu a Áňa do kruhu. Během tří směn zahrajeme osm autů – všechny 1-3, tedy kruh -> jednička. Několik dobrých pokusů o přihrávku na aut měl na druhé metě Lukáš Wija.
Na pálce se nám, i díky pozměněné sestavě soupeře, daří o poznání lépe než v prvním utkání. Třikrát dáme šestku a srovnáme stav zápasů na 1:1.

sestava a pálka
3B L. Ipser 2/3
C Blažek 1/3
1B M. Filip 2/3
2B Wija 1/3
SS V. Šenkýř 1/3
LF N. Němeček 2/3
P A. Rambousková 3/3
RF Jirkout 0/3
CF Danihelka 1/2

I tentokrát se snažíme poskytnout alespoň nějaké občerstvení. O bufet se střídavě starají Romále s Xenou (Danka). Romále se ujal také pískání. S přípravou nám hodně pomohl Mario st. Děti jsou v pohodě a tak si dáme ještě jeden mač.

Waynes - Blesk | Lukynek, Marťa, Áňa

Waynes – Blesk | Lukynek, Marťa, Áňa

Blesk Jablonec nad Nisou – Wayne’s World 12:9
My jsme začali trohu matným útokem a Bleskové velmi dobrou obranou. V t-ballu málo vídané tři a ven nás posílá od obrany, ve které zahrajeme tu nejblbější kombinaci: dva auty a šest doběhů. V dalších dvou směnách dáme čtyři a pět bodů. Zlepšení panuje i v defenzivě. Loko zařizuje dva auty: tečuje a přihrává na jedničku. Áňa dělá dva tečované auty (celkově 4), Rychlík chytá odpal a sám šlape metu a Nikolas z kruhu tečuje běžce před domácí metou. Na obrat v utkání to sice nestačí, ale i tak jsme svědky pěkné a dramatické podívané. Všichni hráči, modří i bílí, si zaslouží velikou pochvalu.

sestava a pálka
2B Danihelka 1/3
C L. Ipser 1/3
LF Blažek 0/3
1B M. Filip 0/2
RF Wija 1/2
CF V. Šenkýř 0/2
P N. Němeček 1/2
SS A. Rambousková 2/2 (1x3B)
3B Jirout 0/2

Pak ještě společné foto a loučení se sympatickým týmem a příslib, že si akci zopakujeme v Jablonci.

Waynes: Loko, Luky Ipser, Dominik Blažek, rychlík, Lukáš Wija, Vojta Šenkýř, Nikolas Němeček, Áňa, Mario Jirout

Realizační tým: Marťa – head coach, Honza Filip – asistent coach, Vlasta Danihelková – ofenzivní koordinátorka, wayne – zápis

Waynes - Blesk

Waynes – Blesk

3 Komentáře(ů) »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.