headline »

29.5.2024 – 8:56 | 132 zobrazení

V zenu nelze nedělat nic, tam jde o to, dělat NIC. Ale až poté, co to člověku dojde.
A mě to došlo. Asi ještě ne úplně všechno, ale dost na to, abych nečekal, že někdo něco …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B9, klepy, mládež, wayne's world

Bronz na komíně

Vložil dne 6.5.2015 – 6:104 Komentáře(ů) | 647 zobrazení

Komínskou pálku považujeme za vrchol sezóny kategorie U9. My dospěláci jsme zvědaví, jaký level nás Brně čeká. Účka snad něco okoukají a zahrají si výstavní baseball. Víc než předpověď počasí nás ale trápí že se při přepočítávání hráčů nemůžeme dopočítat devíti. No nevadí, bereme dvě U-sedmičky, co se trefí do nadhozu a zároveň je malá šance, že se nechají v poli zastřelit.

Cesta do Brna utíká svižně. A navíc jedeme přes moji rodnou ves, což jako vždy nezapomenu zmínit. Počasí je lepší než hlásili, pochvaluju si. Ale jen co to dořeknu, první kapky se rozplesknou o čelní sklo. Pár kilometrů před Brnem volá kápo turnaje Petr Pipek, jestli jsme fakt na cestě a že to už tři týmy odhlásily. My si chceme zahrát bez ohledu na počasí. Teze, že není špatné počasí, ale jen špatné oblečení prostě platí.

Areál ZŠ Pastviny najdeme snadno. Na místě zjišťujeme, že týmy jsou nakonec tři a s Pipas a Eagles si domlouváme nový systém turnaje. Během rozcvičky mi došlo, že na tomto letitém (19. ročník) a věhlasném turnaji můžeme získat v nejhorším případě třetí místo. Z týmů, které to otočili domů, zůstali jen tři hráči Arrows Ostrava. Neváháme ani chvilku a nabízíme jim, že si mohou zahrát s námi.

Komínská pálka | Rychlík to nestihne | foto Tomáš Wija

Komínská pálka | Rychlík to nestihne | foto Tomáš Wija

Wayne’s World – Eagles Praha 6:12
Na Eagles se mi líbí, že vyjíždí na turnaje i mimo Prahu. Máme tak šanci se s nimi čas od času potkat. Hrají skvěle a trenérstvo to bere s nadhledem. Domlouváme se, že budeme hrát v deseti, ať nikdo nesedí na lavičce. Více než výsledek nás zajímá náš vlastní výkon.
V úvodních dvou směnách dostaneme plný bodový příděl, tedy pětku. První auty hrajeme ve třetí směně a jsou u nich výhradně dámy Stella, Áňa a Zůza.

V útoku se prosazuje především začátek line upu. V první směně zaznamenáme dva body po odpalech Rychlíka a Áni. Body stáhl po chybě obrany Loko. Ještě lepší bodový přírustek se nám povede ve třetí směně. Dobře rozjetý útok zastavují dva strikeouty a aut těsně před domácí metou.

sestava a pálka
SS Filip M. 2/2 (1x2B)
1B Rambousková A. 2/2 (1x2B)
P Pecková 1/2
C Danihelka 0/2
3B Jerie 1/2
LF Fürst 1/2
2B Wija L. 0/1
LCF Kubala (Arrows) 0/1
RCF Rýparová (Arrows) 0/1
RF Rýpar (Arrows) 0/1

V průběhu utkání s Eagles se dozvídáme, že nakonec přijela i Kotlářka. Naše šance na stupně vítězů povážlivě vadnou. No uvidíme. Teď nás čekají Pipas, první brněnský tým se kterým si náš klub kdy zahraje.

Komínská pálka | V dugoutu | foto Tomáš Wija

Komínská pálka | V dugoutu | foto Tomáš Wija

Wayne’s World – Pipas Brno 6:16
No jo, byl to jinej level. A dobře nám tak. Pipasové jako by měli běhavku. Udržet je na metách bylo většinou nad naše síly. Domací běhali a běhali a my jsme za nima honili míč po všech stráních. Od poloviny zápasu jsme to jakš takš dokázali kočírovat. Udělali jsme pár autů (především Rychlík) a taky pár hitů. Nijak jsme vlastně nezklamali. Zahráli jsme to, co umíme. Trpaslík Luky W. už nepálí z tossu. Honza do něj solí nadhozy podle hesla: lepší strakáč z nadhozu nežli odpal z tossu.

sestava a pálka
P Filip M. 2/2 (1x2B)
SS Rambousková A. 1/2
P Pecková 0/2
LCF Danihelka 2/2
C Jerie 0/2
2B Fürst 1/2
LF Wija L. 0/2
RCF Kubala (Arrows) 0/1
RF Rýparová (Arrows) 0/1
3B Rýpar (Arrows) 0/1

V průběhu druhého zápasu dorazil Nikolas. Áňu bolí rameno. A jak tak v duchu počítám body do tabulky, s Kotlářkou budeme hrát o třetí flek. No to mě vopláchni. Kdo by si ještě o půl desáté pomyslel, že WW budou sahat po stupních vítězů? To by netipoval ani Déža! A teď tohle.

Kotlářka Praha – Wayne’s World 4:8
Není nic lepšího, když si mladší hráči mohou zahrát se staršími. Naše U7 jsou týpci k pohledání (už jim seberte ten stativ), v poli to taky kosí dost slušně, tak šup s nima na hřiště. Jeden trpajzlík do kruhu (Luky W.), druhej na dvojku (Nikolas). No a podivej….všechny auty (kromě strikeoutů) hrají tihle dva zbojníci (4-3, 1-3, 1-3, 4-3).

Na pálce se nám daří. Do hejna modrých pidižvíků, střílí už i konec našeho line upu. Rychlík dává dva dvojmeťáky a trojmeťák a za celý turnaj má 1.000 (7 odpalů ze 7 startů).
Před dohrávkou třetí směny vedeme 8:0. Kotlářka snižuje na 8:4, ale ještě než zahrajeme třetí aut vyprší čas utkání, což znamená…..že jsme shodou různých okolností společně s Eagles (2. místo) od roku 2008 první týmy na stupních vítězů z jiné než z jihomoravské oblasti.

sestava a pálka
SS Filip M. 3/3 (1x3B, 2x2B)
1B Pecková 2/2
C Danihelka 1/2
3B Jerie 1/2
LF Fürst 0/2
P Wija L. 1/2
2B Němeček N. 1/2
LCF Kubala (Arrows) 0/2
RCF Rýparová (Arrows) 1/2
RF Rýpar (Arrows) 2/2

Komínská pálka | Waynes | foto Tomáš Wija

Komínská pálka | Waynes | foto Tomáš Wija

Rozpis zápasů
10:00 | Wayne’s World – Eagles Praha 6:12
11:00 | Wayne’s World – Pipas Brno 6:16
11:00 | Eagles Praha – Kotlářka Praha 13:4
12:00 | Eagles Praha – Pipas Brno 5:14
12:00 | Kotlářka Praha – Wayne’s World 4:8
13:00 | Pipas Brno – Kotlářka Praha 13:0

Konečné pořadí
1 Pipas Brno 3 – 0
2 Eagles Praha 2 – 1
3 Wayne’s World 1 – 2
4 Kotlářka Praha 0 – 3

Nejlepším hráčem našeho týmu byl pořadateli vyhlášen Michal Rychlík Filip.

Waynes na Komíně: Rychlík, Áňa, Zůza, Loko, Stella, Martin Fürst, Luly Wija, Nikolas Němeček a posily z Arrows Ostrava Jan Kubala, Helena Rýparová, Daniel Rýpar

Realizační tým: Šakal, Marťa, wayne, Vlasta

Fotky od Tomáše W. jsou na rajčeti zde.

Komínská pálka 2015 | foto Tomáš Wija

Komínská pálka 2015 | foto Tomáš Wija

4 Komentáře(ů) »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.