headline »

29.5.2024 – 8:56 | 132 zobrazení

V zenu nelze nedělat nic, tam jde o to, dělat NIC. Ale až poté, co to člověku dojde.
A mě to došlo. Asi ještě ne úplně všechno, ale dost na to, abych nečekal, že někdo něco …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B7, klepy, mládež, wayne's world

Ernest Hamingway, Bohumil Říha a sedmička nejmenších

Vložil dne 26.5.2015 – 5:14Žádný komentář | 625 zobrazení

Ernest Hamingway kdysi pronesl že, “baseball jsou nejrychlejší šachy na světě.” Tento citát ho u mnohých baseballistů proslavil více než jeho celá literární kariéra, která byla v roce 1954 oceněna Nobelovou cenou za literaturu. U našich trpaslíků bych baseball přirovnala spíše k Honzíkově cestě od Bohumila Řihy. Mimochodem knížka je napsaná ve stejném roce jako Hamingway získal Nobela.

EBL U7 | Mário | foto Tomáš Wija

EBL U7 | Mário | foto Tomáš Wija

V pátek odpoledne se scházíme na našem hřišti a během chvilky stavíme stánek s občerstvením. Poté se pouštíme do lajnování hřiště a já si tajně přeju, aby nedorazil Romále. To by ho šlehlo. Provázková metoda neklapla a tak volíme svojí vlastní cestu s metrem a od oka.

Wayne’s World – Klackaři Kostelec nad Orlicí 18:8
První zápas začínáme na pálce a rovnou děláme šestku. Než se stihnu v dugoutu otočit, už jsou všichni trpaslíci na hřišti. První myšlenku jak je to fajn během jednoho pohledu přespurtovala myšlenka druhá. Dohlídnout jsem stihla jen k Lukymu I., ten podrážkou ryje na hřišti a maluje nějaký obrazec. Ze slov pochopím, že si dělá svoje hřiště a tak ho uklidňuji, že mu tam určitě nepolezu. Spokojen s mojí odpovědí, se staví do střehové pozice a na pálku jde třetí pálkař lainapu. Nevadí, první dva stihne jindy. Při druhé směně střílíme na pálce další šestku a v obraně děláme první tři auty. Vedení potvrzujeme ve třetí směně další šestkou a zápas se blíží k vítěznému konci.

EBL U7 | Domča Chladič| foto Tomáš Wija

EBL U7 | Domča Chladič| foto Tomáš Wija

Pauzu trávíme převážně u stánku s párkem v rohlíku. Perfektně připravený tým obsluhy, který bez problémů zvládá dělat několik věcí najednou, je na naší rohlíkovou štaci připraven. A tak školkáči stíhají ještě kouknout na trénink U11 a rovnou si vše vyzkoušet podle svého.

Wayne’s World – Klackaři Kostelec nad Orlicí B 1:18
Stejně jako autor Bohumil Řiha pustil Honzíka na své stránky knížky já pouštím děti na hřiště. Nováčky stavím na post do kruhu a zkušenější borce posílám do U7 zadních řad. Důležitější než výhra je pro mě zařazení nováčků do celého mini šachového systému.
Klackaři nám dávají šestku. My se na pálce ani neohřejeme a jdeme zase zpět do pole. To už začíná úřadovat Picasso a školkáči se předhánějí, kdo toho stihne namalovat víc. Na pálku odchází těžce zklamáni, že to nestihnou domalovat. Na to sborově odpovím, že je to šumák. Do pole se vracíme rychlostí Pendolína a malířské umění může pokračovat. Chvilkama se ještě přidá taneční kreace a sem tam snaha o chycení balonu a příhozu na jedna. Jak vidíte, během tří směn toho jde stihnout opravdu hodně.
Po zápasu se borců ptám, co si to tam malovali? Jediné pozitivum na tom celém Picassovi je, že ten baseball je poznamenal a všichni si malovali baseballové hřiště. Luky I. se mi ptá a Malťo co je to ten (š)čumák?

EBL U7 | Kdo si tam nekreslil?| foto Tomáš Wija

EBL U7 | Kdo si tam nekreslil?| foto Tomáš Wija

Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a hladkém průběhu celého odpoledne. Jmenovitě děkuji Waynovi za přípravu materiálu, Péťe a Monče za super občerstvení, Šakalovi za rozhodčího, Zdendovi a Chorchemu za parádní práci u dětí a v neposlední řadě všem divákům a fanouškům. Díky vám a těším se zase na dalším turnaji.

Waynes: Dominik Blažek, Lukáš Ipser, Matyáš Hoffman, Marian Jirout, Petr Nedbal, Nikola Rochlová, Lukáš Wija

Fotky na rajčeti zde.

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.