headline »

15.5.2024 – 21:10 | 42 zobrazení

…takže vlastně black sabat.
Jen co domácí vyšťourali díru pro třetí, mohlo se začít hrát.
Fotky od PATa na WW rajčeti
Eagles Praha – Waynes Pardubice 7:6
Dobře rozehrané utkání jsme ztratili v dohrávce, kdy Eagles otočili z 6:4 …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B9, klepy, mládež, wayne's world

Hřiště pod Ještědem

Vložil dne 1.7.2016 – 11:59Žádný komentář | 182 zobrazení

Liberec 12.6.2016

Kategorie U8 a U9 se prolínají, znamená to náročný víkendový program, kdy někteří borci hrají oba dva víkendové dny a popasovali se s tím náramně. Původně jsme měli do Liberce potvrzených 10 hráčů, ale nakonec jeden kousek onemocněl, takže se možný oddych pro nejmenší nekonal.

Piráti Žacléř – Wayne’s World 2:10
Zápas jsme začínali jako hosté, tedy na pálce. Oběhnutý homerun si dal Fíďa a stáhl tak dva doběhy. První směnu na pálce uzavírala Emča a Barča. Na pálku se dostalo 7 borců a s jedním autem jsme zvládli 5 doběhů. V dohrávce první směny Piráti zvládli jeden doběh, naši hráči zvládli dva auty 1-3 a jeden 6-3. Nutno ovšem podotknout, že Piráti na turnaj přijeli v 7 hráčích a to je málo.
Druhá směna začala strike outem Lukyho Ipsera, ale až ono se mu to potká, to bude rána. Další borci však pálili a až na druhý strike out Barči to byla dobrá podívaná. Směnu jsme uzavřeli 5. doběhem, který zajistil svým odpalem Luky Ipser a napravil tak svůj předchozí SO. Dohrávka byla u prvních hráčů poměrně rychlá (strike out – K, 1-3), ale třetí aut se nedaří a nedaří zahrát. Pomohl nám až soupeř druhým strike outem. Takhle jsme to nechtěli. Příště už to dáme jako Pája… (Jája, Pája a děda Lebeda).

sestava a pálka
P Orlík Vojta 2/2 (1x2B)
3B Jirout Mario 2/2
1B Šenkýř Vojtěch 2/2
SS Wija Lukáš 2/2 (1x 2B)
2B Komárek Filip 2/2 (1x HR)
CF Štorková Emma 2/2
C Adamíková Barča 1/2
LF Ipser Lukáš 1/2
RF Kulhánek Adam 1/1

Kromě Liberce a Rytířů mají ostatní týmy problémy s obsazením kategorií. Do budoucna bude pro rozvoj klubů důležité obsadit mládežnické kategorie tak, aby bylo možné hrát vyrovnané zápasy v jednotlivých kategoriích.

Wayne’s World – Orlice Choceň 5:8
Druhý zápas máme po přestávce. Pořadí pálkařů se osvědčilo a tak došlo ke změnám v obsazení postů. Barču dávám do kruhu, aby viděla hru také z jiného postu než kečra. Lukyho Ipsera dávám na kečra. Tato změna sice pomohla hráčům naučit se nové věci a dát chuť do tréninku, ale podepsala se na výsledku zápasu.
Začínáme v poli a Orlicí s chutí pálí. Téměř všechny odpaly šly do kruhu a problém byl najít míč, chytit ho a hodit. Směna končí se 4-mi body na našem účtu, po dvou strike outech a jednom chyceném Luftu Barčou. V útoku máme out u prvních dvou hráčů na první a na třetí metě. Třetí out si přivodil Fíďa na pálce, takže K (strikeout). Druhou směnu začínáme rotací na postech a pokusem o dostižení létajících Orlů. Orlicí však dávají 4 doběhy, teprve potom někdo otočil prstenem a naši borci začali fungovat. Nejprve out na první metě, potom out na třetí metě a potom bůch ví jak, ale máme 4 outy. V dohrávce druhé směny sice dáváme 5 bodů s jedním outem, ale utkání končí po druhé směně.

sestava a pálka
LF Orlík Vojta 1/2
CF/2B Jirout Mario 2/2
1B Šenkýř Vojtěch 2/2
SS Wija Lukáš 1/1 (1x 2B)
2B/P Komárek Filip 0/1
3B Štorková Emma 1/1
P/CF Adamíková Barča 0/1
C Ipser Lukáš 1/1
RF Kulhánek Adam 1/1

EBL U9 2016 | Waynes - Orlice | fototo Bubák

EBL U9 2016 | Waynes – Orlice | fototo Bubák

Patriots Liberec – Wayne’s World 2:13
Patriots na domácím hřišti ukázali celou sestavu svých špuntů, kterým přišla fandit početná skupina příznivců. Domácí navíc připravili vynikající bufet, díky za něj.
Začínáme na pálce a jednometovými odpaly dáváme v první směně 3 doběhy. V dohrávce první směny zahrajeme dva outy 1-3 , Liberec pak dělá dva doběhy a nám se nedaří udělat třetí out. Ten se podaří až u sedmého pálkaře chycením luftu v kruhu.
Ve druhé směně sice začínáme koncem pálkařského pořadí, ale oba borci odpálí. Směnu končíme odpalem Emči na trávu a pátým doběhem. Patriots se nedaří dosáhnout na první metu. Naši borci ji ubránili jako svůj hrad. Třetí směnu otvírá druhá půlka našeho pálkařského pořadí a znovu nezklame. Postupně přidáváme bod po bodu a se dvěma auty děláme 5 bodů. Libereckým borcům se na pálce nedaří a ve třetí směně mají dvakrát strike out. Ale až ono se to potká…

sestava a pálka
C Orlík Vojta 3/3
SS Jirout Mario 1/3
1B Šenkýř Vojtěch 3/3
P Wija Lukáš 3/3
CF Komárek Filip 2/3
2B Štorková Emma 2/2
3B Adamíková Barča 1/2
RF Ipser Lukáš 2/2
LF Kulhánek Adam 0/2

Poslední zápas nás čeká s Rytířem a víme podle výsledků, že to nebude vůbec lehké. Rytířům se vždy povedlo ve třech směnách dát soupeřům 5 bodů. Tzn. Že zápas vždy končili s 15 doběhy na svém kontě. Jak se povede naším borcům a jaké hodnoty doplní za proměnné X a Y?

EBL U9 2016 | Rytíři - Waynes | fototo Bubák

EBL U9 2016 | Rytíři – Waynes | fototo Bubák

Rytíři Trutnov – Wayne’s World X:Y *(7:0)
Začínáme na pálce a vcelku se i daří, bohužel první dva borci jsou aut a na pálku jde Vojta Šenkýř. Odpal krásný až na 7, mohl se pokusit o druhou metu, ale v klidu vybíhá daleko za první metu rovně, škoda. Luky Wija odpal mezi 1. a 2. metu, což je sice takticky špatně, ale oba to zvládnou. Fíďa Komárek jde na pálku a posouvá běžce na druhou a třetí metu a sám je při tom „safe“. Emča dává krásný odpal ke třetí metě, ale je to luft, škoda. Povídám Vojtovi: „Vojti, musíš být agresivnější a zlepšit běh“. Říká „tak jo“, takže uvidíme po prázdninách.
Dohrávka první směny začíná autem 1-3 a luftem chyceným Fíďou, asi má svůj den. Třetí aut hrajeme na sedmého hráče pálkařského pořadí a se dvěma doběhy Rytířů jdeme na druhou směnu. Říkám si, že je to dobře rozehrané a nic není ztraceno.
Bohužel druhou směnu začínáme třemi auty 4-3, 4-3, 5-3 a srovnání se nekoná, škoda.
Dohrávka Rytířů, ale není o moc lepší, při třetím pálkaři hrajeme aut na dvojce a běžec domů nám nevadí. Takže jeden bod a jeden aut, další dva auty 1-3 jsme zvládli bez doběhu.
Třetí směna začíná Vojtou Orlíkem (prvním pálkařem), ale hra 4-3 v obraně ho na první metu nepustila. Začínám se ztrácet v zápise, potom přišli dva auty na druhé a třetí metě. S ohledem na čas už asi čestný bod ve čtvrté směně nedáme. Zato Rytíři v dohrávce dali 4 body a my zahráli auty. Sláva nedostali jsme ani jednou pětku.

sestava a pálka
P Orlík Vojta 0/2
3B Jirout Mario 1/2
1B Šenkýř Vojtěch 2/2
SS Wija Lukáš 2/2
2B Komárek Filip 1/1
C Adamíková Barbora 0/1
CF Štorková Emma 0/1
LF Ipser Lukáš 0/1
RF Kulhánek Adam 0/1

Kontrolní otázka pro čtenáře, jak poslední zápas skončil? *RTR-WW 7:0

Waynes: Vojta O., Marian J., Vojta Š., Luky W., Fíďa, Emča, Barča, Luky I., Áda K.
Realizační tým: Tomáš W., Štora, Monča, Šakal

Fototo je na WW rajčeti

EBL U9 2016 | Z kopce | fototo Bubák

EBL U9 2016 | Z kopce | fototo Bubák

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.