headline »

18.2.2024 – 19:36 | 84 zobrazení

Pokovidové ročníky Polyxeny (2022-2024) se hrají ve formátu 3 waynovské týmy 2x každý s každým. Bereme s sebou vlastní děti, které byly v době prvního ročníku PLX batolata a nebo na houbách. Je prima sledovat, …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » B8, klepy, mládež, wayne's world

Kdo zastaví lokomotivu?

Vložil dne 29.4.2014 – 12:40Jeden komentář | 590 zobrazení

Poslední dubnový víkend byl ve znamení mládežnických turnajů v Mladých Bukách. U8 měli na pořadu severo-jižní prolínací turnaj, kdežto soutěž U10 měla teprve začít.

Po oba dva dny jsme byli oslabení o trenérskou dvojku  Marťa (je praštěná) a Jirku (šichta v márnici + stěhování).

Tentokrát máme jen osm plejerů. Je to víc než v Kostelci, ale pořád málo do hry. S kauči ostatních týmů se dohodneme, že to máme na pálce bez autů. Díky. Po rozcvičení náš čeká náš první soupeř – Rytíři.

„Wejné, jaká bude soustava?“, ptá se jeden z borců.
„To ši řekneme v kajutě, draku.“

Rytíři Trutnov – Wayne’s World 12:9
Od Kostelce jsme pořád vypnutí. V poli nezahrajeme ani jeden aut. Áňa hází míče do roští, Hudbojz bloudí („Wejné, kde tady mají spojku?“), Stella se úspěšně uhýbá míčům a celkově je to podívaná pro otrlé nátury. Soupeř si umotá 5x strikeout, ale i tak nám dá dvakrát šestku.

Na pálce to je o poznání lepší. Adam pálí jako katův šleh (homerun in park – oběhnutý) a i u ostatních je vidět kvalitativní posun. Loko a Stella kdovíproč posílaní svoje střely do opozitu, což nám skoro vždycky přivodí aut na trojce.

Za tři směny dáme 9 bodů. Je po čase, Rytíři vedou a tak se dohrávka hraje už jen přátelsky. Dostaneme dalších pět bodů.

soustava a pálka
P/LF Áňa 3 odpaly ze 3 startů na pálce
C Fíďa 0/3
1B Zůza 2/3
RF Adam 3/3 (1xHR, 1x2B)
2B Luky 2/3
SS Hudbojz 2/3
3B Loko 0/3
LF/P Stella 1/3

Waynes U8 | Mladé Buky 26.4.2014 | foto Martin

Waynes U8 | Mladé Buky 26.4.2014 | foto Martin

Co asi tak znamená zkratka U8. Vždycky jsem si myslel, že je to Under 8 (do osmi let), ale spíš je to zkratka pro účkové osmero.

Utíkej na plno.
Uhnout míči nesmíš.
Už to neházej do kopřiv.
Upadl ti luft.
Už se nehrabejte v antuce.
Uličníci, do střehu.
U všech rohatejch, kdo je na dvojce?
Už zase přecházím infarkt.

Sparks Mladé Buky – Wayne’s World 19:18
Našeho druhé soupeře, dosud neporaženého lídra soutěže Sparks jsme řádně potrápili. V první směně jsme si navzájem nastříleli šestku. Náš druhý útok se nám vůbec nevydařil. Dva strikeouty na stativu dávají jen pramalou naději na bodové žně a tak se musíme spokojit se dvěma doběhy. Buky dávají opět šestku. Ve třetí směně nám jde útok o poznání lépe a šest bodů přináší naději do dohrávky. Při dvou autech vedeme o bod. Stačí udělat poslední aut. Soupeř už leží na lopatkách. To se k naší smůle nedaří a „vítězný“ snadný aut 1-3 končí v kopřivách a tak jdeme do tie-breaku.

Prší a mě mokne zápis. Statistiky se mění v zelené kaňky a já lituju, že jsem rodiče nenaučil tajemné zkratky, co si čmárám do papíru.

Tie-break je „prodloužení“. Do hry se rovnou nasadí běžci na první a druhou metu a na pálce si kauč může zvolit, od které pálkaře se začne. Nechávám pořadí podle toho, jak to má jít. Naučit se rozhodnout utkání musí umět všichni.

V dramatické koncovce byl lepší náš soupeř a tak se musíme utěšit tím, že to bylo o prsa korejské atletky. Můžeme jen litovat školáckých chyb, které nás stály vítězství: vyklusaný běh na třetí metu, druhý metař operuje na spojce a jako na potvoru to šlo tam, kde měl bejt a podobné parády. Stačilo jen to, co už umíme, dělat pořádně. Škoda.

Loko běhá jako šílenec. Kdo ho jen zastaví? Kdo?

soustava a pálka
SS Áňa 4/4 (1X2B)
LF Fíďa 1/4
P Zůza 3/4
2B/1B Adam 2/4
RF Luky 3/4
1B/2B Hudbojz 2/4
C Loko 3/4
3B Stella 0/3

Máme chvilku pauzu a tak se pokouším luštit kaňky. Ještě že mám paměť jako Atari. Statistiky jsou zachráněny a my můžeme opět na field k dalšímu utkání.

Loko | Mladé Buky 26.4.2014 | foto Martin

Loko | Mladé Buky 26.4.2014 | foto Martin

Piráti Žacléř – Wayne’s World 16:11
Hned při první pálce děláme šest bodů – což je základ úspěchu a směle jdeme do obrany. Děláme rychle dva auty s jedním obdrženým bodem. Následná série errorů (chyb v poli) umožnila Pirátů srovnat a já jsem si na uklidněnou rozhryzal tužku. Náš druhý útok končí bez bodu a zápas je spíš více než méně ztracen. Soupeř dělá další šestku a my asi miliardu chyb. Koušu desky.
V poslední směně se ještě zvedneme a přidáme pět bodů a jdeme dnes naposledy do obrany.
Žacléř zaznamená další čtyři body, aniž by na pálce předvedl něco zásadního. My totiž hrajeme v poli přehazku. Střídám Áňu za Zůzu, ale je mi to platný jak kombajn na Severním pólu.

Na halových turnajích bych ten výsledek bral. Dneska už ne.

soustava a pálka
1B/P Áňa 2/3
3B Fíďa 3/3
P/1B Zůza 2/3
2B Adam 2/3 (1x3B, 1x2B)
C Luky 0/3
SS Hudbojz 1/3
RF Loko 1/3
LF Stella 0/2

WW U8: Áňa, Fíďa, Zůza, Adam, Luky, Hudbojz, Loko, Stella
realizační tým: Verča I. (ofenzivní koordinátor), Vlasta (3rd base caoch), wayne head coach

Jeden komentář »

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.