headline »

20.11.2023 – 11:06 | 238 zobrazení

Na platformě Startovač.cz můžeš přispět na pořízení traktůrku.
První traktůrek nám ukradli, Lojzík dvojka dosluhuje.
Vybrali jsme profesionální zahradní traktůrek Starjet P6 PRO od českého výrobce Seco, jehož cena je 254 900 Kč. Na Startovači bychom na …

Zobrazit celý příspěvek »
wayne’s world

novinky, historky a skazky o účkách, dřevácích a Kamenech.

slowpitch

tě pobaví i vyřídí. Hra pro týpky a borkyně.

Baseball muži

královská pálkovací hra pro chlapy a kluky.

Fastpitch ženy

neboli softball v dámském provedení. Jednou bude.

mládež

aneb přípravka. To nejcennější co máme.

Home » klepy, výlety a cestování, wayne's world

Necvrnk! Aneb co jsme ti Pepo udělali?

Vložil dne 21.1.2013 – 17:57Žádný komentář | 695 zobrazení
V Rakousich

V Rakousich

Zimní soustředění se konalo na chalupě Pepínova kolegy v jednom ze zimních středisek Jizerských hor v Josefově dole. Pepíno, Ája, Eliška a Anežka (zkráceně Koláčci) vyrazili už ve středu a tak k ostatním členům výpravy prosákly informace o místních poměrech. Nejvíc nás zaujala teplota -3 ºC na chodbě, zamrzlý záchod a naprostá nutnost použití sněhových řetězů.

Cziwitzká sekce se domlouvá na pátečním odjezdu v 16:30. V 16:03 volá wayne Romálemu: „Vyber si – buď necháme pokladníka doma, nebo jedeme až v pět.“

V 17:02 nabíráme Romála a vyrážíme na sever. V 17:05 se (m)Áňa ptá kdy už tam budeme. V 17:06 hlásí, že má hlad.

Až k Jičínu cesta ubíhá podle plánu. Navigaci nemáme a tak se musíme spolehnout na paměť, fantazii a šestý smysl. Kousek za Rovenskem pod Troskami nás jistota, že jedeme správně, pomalu opouští. V obci Rakousy nás opustila úplně. My toho ale nedbáme nic. Jsme nadšení a pokoušíme se udělat pár fotek u značky začátek obce. V Železném (dle Romála Železničním) Brodě se napojujeme na ideální trasu a po pár kilometrech přijíždíme do „Josefáče“.

Najít tu správnou chalupu není tak snadné jak se může zdát. Všechny místní názvy nějak souvisí s peklem (penzion Peklo, chata Peklo, sjezdovka Peklo, hotel Peklo, privát Peklo…to je peklo). Naši situaci nijak nevylepšuje ani zlomyslnost místních, kteří nás posílají od čerta k ďáblu. Když už potřetí jedeme kolem kostela! pasažéři vytahují svoje nejlepší hlášky: „No ta sláva!“, „Já jsem ti to říkala!“ a „Kdy už tam budem?“

Na bobech

Na bobech

Konečně jsme na místě. Na zvonku chalupy je napsáno Krutský, což je všeobecně považováno za znamení. Dvě hodiny po nás přijíždí Meggy s Jitkou. Jsme komplet. Jitka je v našem kolektivu nováčkem a tak musí projít rituálem zasvěcení, což není nic jiného než Pepova úchylná, námi oblíbená hra otevřená – zavřená. Po rozluštění hádanky kdy je krabička v které fázi, přichází další Pepínovská klasika – karetní hra Necvrnk.

Chalupa má tři pokoje, kuchyňku, koupelnu s WC a teď již příjemným jedním stupněm nad nulou na chodbě. Záchod od rána splachuje, jídla a pití máme do jara, sněhové a povětrnostní podmínky jsou parádní a tak sobotní odpoledne trávíme společně nedaleko základního tábora: výstup na přehlídku (jak skále s vyhlídkou říkají Eliška s Anežkou), bobování a trénink vnitřního pole.

Odpolední program je rozdělen do několika skupin. Áňa jde lyžovat v doprovodu Lindy a Meggyho, který Áňu už při první jízdě sackoval v endzóně jako Troy Polamalu. Ája, Anežka, Eliška a Romále jsou na chalupě. Pepíno, Jitka a wayne vyráží ne běžky.

Krátká poznámka o průběhu výletu na běžkách

Dalo by se říct, že vše probíhalo dle předpokladů až do šestého kilometru. Pepíno s Jitkou, zásobami tekutin a jídla jsou daleko vepředu. Wayne kryje skupině uprchlíků záda s odstupem několika minut. Na šestém kilometru položí Pepa polomrtvému waynovi otázku: „Jak velkej seš magor?“ a hůlkou ukazuje na krpál v lese.

Jitka a Pepíno na Jizeře

Jitka a Pepíno na Jizeře

Záznam z waynovi černé skříňky: A tak se skupina výletníků vydává na pochod smrti. Po více než hodinovém stoupání strmým kopcem, hustým hvozdem a hlubokým sněhem odhazujeme běžky a pokračujeme pěšky až na vrchol druhé nejvyšší hory české části Jizerských hor Jizery (1122 m n.m.). Cesta zpět dolů lesem na běžkách je snad ještě horší než výstup nahoru. Nakonec se přeci jenom dostaneme na lyžařskou trasu a dál už je to dětská slavnost. Celkem jsme ujeli a ušli asi 16 km.

Večer na chalupě je věnován stolním hrám. Začínáme myškami a želvičkami pro děti, následuje bezva hra Sabotér, hádání příběhů a český film. Finiš opět patří Necvrnku.

V neděli si k snídani dáváme patočku (vánočku) a vyrážíme na svah. Koláčci bobují, Áňa lyžuje, Jitka a wayne zkouší pod vedením Meggyho snowboard a Linda to všechno točí. Romále se ujal funkce topiče a zůstal na základně.

Po obědě zabalíme, uklidíme, rozloučíme a vyrážíme k domovům.

Díky panu Krutskému za půjčení chalupy. Pepínovi za celkovou přípravu a výlet na běžkách.

Byl to moc fajn víkend.

Účastníci prvního zimního soustředění WW: Pepíno, Ája, Eliška, Anežka, Meggy, Jitka, Romále, Lin, Aneta a wayne

Dnes (21.1.2013) všechny tři posádky hlásí hladké přistaní v Brně, Morašicích i Cziwitzách.

Přiravuji fotky a videa. Těšte se!

WW na přehlídce

WW na přehlídce | Josefův Důl 2013

/a

Zanechat komentář

Držte se tématu. Žádný spam. Díky!!!

Máme povoleny avatáry (obrázek, který Vás reprezentuje). Chcete-li získat svého vlastního celosvětového avatára, zaregistrujte se na Gravatar.